Kladno – Vsetín 6:3 (kon.) | Motor ČB – Slavia 4:1 (kon.) | Třebíč – Litoměřice 6:3 (kon.)
Prostějov – Jihlava 2:4 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 4:3 (kon.) | Havířov – Poruba 2011 1:2 (kon.)
Ústí n/L – Frýdek-M. 3:2 (po pr.)
SK Trhači Kadaň
4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
HC Benátky nad Jizerou
Pondělí 10.12.2018, 18:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 33. kolo

V poslední třetině Benátky ukázaly bojovný výkon, ale recept na skvěle chytajícího Dominika Pavláta našel jen Daniel Špaček. Hostům nepomohla ani závěrečná power play a domácí vyloučení. Trhači si tedy připisují druhou domácí výhru v řadě a posouvají se na třinácté místo. (20:22:23)

59:35
    Puk končí na domácí střídačče!

59:11
    Oddechový čas Benátek!

59:11
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., krosček).

58:52
    Dominik Pavlát si připisuje další zákrok!

58:19
    Domácí vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

58:11
    Matěj Žajdlík zůstává na střídačce, Benátky to zkusí s jedním hráčem v poli navíc!

58:11
    Trhači si berou time-out!

57:42
    Benátky kombinují před Pavlátem.

56:26
    Benátky posílají kotou za domácí svatyni.

54:50
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění).
    54:38 Daniel ŠPAČEK - 4:3

54:38
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Dominik Pavlát předvedl další výborný zákrok, ale na střelu od DANIELA ŠPAČKA, která mířila do odkryté klece byl již krátký. Asistence: Patrik Maier.

53:55
    Jan Svoboda zůstal po ostrém ataku ležet na hrací ploše, rozhodčí po poradě nikoho nevylučují.

53:48
    Další výborný zákrok Dominika Pavláta!

53:13
    Střelu Benátek sráží Pavlát do ochranné sítě.

52:40
    Benátky se usadili v útočné třetině, ale domácí je nepoštějí do gólových zakončení.

51:37
    Dominik Pavlát tygřím skokem zastavuje Zacharovu střelu na branková čáře!

50:26
    Icing domácích.

50:00
    Hostující snahu o založení útočné akce překazilo postavení mimo hru.

48:07
    Dominik Pavlát v leže zneškodnil střelce z Benátek.

46:08
    Trhači se ubránili, hostům takřka nedovolili vyslat na Pavláta nějakou ohrožující střelu.

45:13
    Trhači vyhánějí hosty za modrou čáru.

44:08
    Trhači se budou muset bránit ve třech hráčích!

44:08
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., podrážení).

43:42
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Ondřej Buchtela – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Jan Svoboda.

42:33
    Další vysvobození domácích.

41:56
    Trhači vyhazují puk!

40:59
    Marek Zachar měl na hokejce branku, jenže Dominik Pavlát ukázal svou mrštnou lapačku!

40:37

40:01

Ve druhé třetině padl stejný počet gólů, jako ve třetině první. Nejprve ihned na začátku druhé části vyrovnával Jan Ordoš. Vedení zpět vystřelil domácí kapitán Jakub Trefný, kterého napodobil Martin Šťovíček. Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

40:00

39:35
    Střelu Jana Ordoše zblokovala domácí obrana.

38:50
    Petr Wiencek vybrášil Pavlátovi lapačku.

36:39
    Martin Šťovíček prostělil Žajdlíka mezi betony, puk ovšem skončil v rohu hřiště!

35:18
    Benátky se vydaly do útoku, jejich pokus zastavuje hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru.

34:44
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Marek Zachar – 2 min., sekání).

34:18
    Trhači vyhazjí puk až za Žajdlíka.

33:36
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., hákování).

32:30
    Střelu Benátek likviduje Dominik Pavlát, vhazovat se bude po jeho levici.

32:17
    Trhači výborně napadají hostující rozehrávku.

30:11
    Jan Ordoš vyslal skrytou střelu, Dominik Pavlát si puk našel a lapil ho do výstroje.

29:40
    Kadaň přišla v útočné třetině o puk a bBenátky se ženou do útoku.

28:45
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Špaček – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    28:45 Martin ŠŤOVÍČEK - 4:2

28:45
    Kadaň právě vstřelila branku!
    MARTIN ŠŤOVÍČEK dostal nabito a propaluje vše so mu stálo v cestě. Asistence: Jaroslav Kůs.

27:49
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Rychlovský – 2 min., podrážení).

24:35
    Trhači jsou usazeni v útočné třetině.
    17:57 Jakub TREFNÝ - 3:2

22:03
    Domácí taktéž poměňují přesilovou hru. Přihrávku Romana Chlouby zužitkoval JAKUB TREFNÝ. Asistence: Roman Chlouba, Daniel Novák.

21:16
    20:54 Jan ORDOŠ - 2:2

20:54
    Hosté proměňují přesilovou hru! Jaroslav Vlach poslal křižnou přihrávku na JANA ORDOŠE, který vymetl pavučikdy v levém rohu domácí branky. Asistence: Jaroslav Vlach, Petr Kolmann.

20:17
    Trhači se vyhozením puku za Žajdlíkovu branku osvobozují.

20:01

Do utkání vstoupily aktivněji Benátky, které šli jako první do vedení, když Pavláta poprvé překonal Jan Ordoš. Trhači ale dokázali o minutu později zásluhou Matyáše Svobody vyrovnat. O sedm minut později hráli domácí v oslabení, ve kterém po krásné přihrávce za obranu vstřelil zatím vedoucí branku Roman Chlouba. Druhá perioda začne přibližně v 18:54.

20:00

19:22
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Matyáš Svoboda – 2 min., vysoká hůl).

18:21
    Benátky mají ponechanou výhodu a kombinují před Pavlátem.

17:02
    Benátky jsou v útočném pásmu, ale domácí obrana jim nedovoluje rozehrát puk od mantinelu.

15:27
    Jan Svoboda pálil ihned po vhazování, jeho střela končí vysoko nad klecí Matěje Žajdlíka.

15:14
    Vedoucí branka z hole Romana Chlouby vlila Trhačům do žil novou krev.
    13:42 Roman CHLOUBA - 2:1

13:42
    Daniel Novák našel za hostující obranou schovaného ROMANA CHLOUBU, který samostatný únik proměňuje a ve vlastním oslabení posílá Kadaň do vedení. Asistence: Daniel Novák.

12:47
    Trhači se osvobozují, puk končí až zaZajdlíkovo klecí.

12:11
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Ondřej Buchtela – 2 min., podrážení).

11:50
    Petr Kolmann nahoduil puk, který tečoval některý z hráčů. Pavlát tento pokus zneškodnil betonem.

11:10
    Tomáš Havlín byl blízko druhé brance, jeho střela do poloodkryté klece končí na boční síťce.

10:40
    Trhači kombinují před Žajdlíkem.

09:56
    Zakázané uvolnění na straně Benátek.

08:52
    Kadaň se po delší odmlce vydala do útoku, její pokus končí offsidem.

08:22
    Dominik Pavlát si po Kuntově střele připisuje další úspěšný zákrok lapačkou.

08:03
    Benátky se ihned po obdržené brance usadili v útočném pásmu, kde setrvávají stále.
    06:46 Matyáš SVOBODA - 1:1

06:46
    Domácí z protiútoku vyrovnávají! Roman Chlouba chytrou přihrávkou předložil puk na hůl MATYÁŠE SVOBODY, který ve svém prvním startu za Kadaň vstřeluje první branku. Asistence: Roman Chlouba, Jaroslav Kůs.

06:18
    Benátky jsou stále v pásmu, střela Vratislava Kunsta končí v Pavlátově rukavici.
    05:08 Jan ORDOŠ - 0:1

05:08
    Jaroslav Vlach našel před brankou dobře najetého JANA ORDOŠE, který zakončil přesně k tyči kadaňské branky. Asistence: Jaroslav Vlach, Tomáš Havlín.

04:55
    Kadaňský útok zastavuje modrá čára.

04:24
    Benátky kombinují před Pavlátovo klecí.

03:23
    Trhači oprvé rozjeli kombinaci v útočném pásmu, a ihned z toho byla obrovská šance Romana Chlouby, kterého v leže vychytal Žajdlík.

02:47
    Jan Ordoš vyslal do úniku Marka Zachara, který kličkoval tak dlouho, až obehrál sám sebe.

02:20
    V pořadí druhý icing domácích.

01:23
    Matěj Psota střílel z mezikruží, i tento pokus Pavlát likviduje.

01:04
    Nepřesnost na kadaňských hokejkách končí zakázaným uvolněním.

00:20
    Jan Ordoš vyzkoušel pozornost Pavláta, který s jeho střelou neměl větší problém.

00:01

SK Trhači Kadaň: Pavlát (Štěpánek) – Novák, Trefný (C), Seemann, Buchtela, Foltýn, R. Procházka – Chlouba (A), Kůs (A), Ma. Svoboda – J. Svoboda, Šťovíček, Šulek – Maršoun, Rindoš, Rezek – Tupý, Homer.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Kolmann (C), Havlín, Maier, Husa, Niko, Žůrek – M. Zachar, J. Vlach, Ordoš – D. Špaček (A), Najman, Rychlovský – Průžek, Chrtek, Psota – Žemba, Čech, Wiencek.

Rozhodčí: Luczków, Šindel – Kokrment, Rubáš.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Pavlát – Novák, Buchtela, Procházka, Foltýn, Seemann, Müller, Popela – Chlouba, Kůs, Svoboda – Rezek, Šťovíček, Homer – Maršoun, Rindoš, Šulek – Tupý.

Poslední sestava HC BENÁTKY NAD JIZEROU:

Schwarz – Kolmann, Kunst, Havlín, Žůrek, Niko, Poizl, Klodner – Jeník, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Najman, Špaček – Čech, Psota, Wiencek – Klapka, Burda, Žemba.

V pondělí v rámci 33. Kola Chance ligy přivítáme na svém ledě farmářský tým Liberce. Benátky nad Jizerou mají o dva body více než Kadaň, která se v případě výhry může posunout o příčku výše.
    Po vydařeném domácím utkání s Porubou čekala naše hokejisty daleká cesta do Vsetína. Utkání se nevyvíjelo podle představ Trhačů, kteří po dvou třetinách prohrávali 3:0. Ve třetí části přidali vsetínští čtvrtou branku, na kterou o pár minut Trhači odpověděli dvěma góly v krátkém rozmezí, ale Vsetín obrat nedovolil a přidal v závěru utkání pátou branku.
    Benátky nad Jizerou překvapivě získaly bod z ledu jihočeského Motoru. Diváci za 60. minut viděli hned dvanáct branek, o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější právě Motor. V dalším kole přivítaly Benátky na svém ledě Prostějov, ale produktivitu si z předchozího utkání do tohoto nepřenesly. Jedinou branku na straně Benátek vstřelil v 54. minutě Průžek, zatím co Prostějov vsítil puk do branky třikrát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Stanislav Jiskra

Branky a nahrávky: 7. Ma. Svoboda (Chlouba, Kůs), 14. Chlouba (Novák), 23. Trefný (Chlouba, Novák), 29. Šťovíček (Kůs) – 6. Ordoš (J. Vlach, Havlín), 21. Ordoš (J. Vlach, Kolmann), 55. D. Špaček (Maier)

Rozhodčí: Luczków, Šindel – Kokrment, Rubáš