Chabarovsk – Barys 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Minsk – Viťaz 0:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 0:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Riga – Kazaň 1:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 10.12.2018, 10:30 • Platinum Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (12:52:21)

Československá stopa v utkání

Astana
    Dominik Hrachovina (odchytal celé utkání, 15 zákroků)

Chabarovsk
    Michal Jordán (bez bodu, čas na ledě – 25:25)
    Tomáš Zohorna (1+1, čas na ledě – 17:48)
    Marek Langhamer (náhradní brankář, do utkání nenastoupil)

Je dobojováno! Statistika střel na bránu dnes hovoří jasně pro hosty (17-38), kteří byli aktivnější a vypracovali si daleko více příležitostí. Body však bere Chabarovsk, rozhodli o tom dva čeští hráči. Zohorna v závěru z nulového úhlu nahazoval na branku, Hrachovina puk neudržel. Domácí pak v závěru přežili několik nebezpečných střel a berou všechny body!

59:56
    Zohorna se dostával do útočného pásma po levé straně a chystal se střílet do prádzné brány. Výborný obranný zákrok předvedl Michajlis, víc už se ale pravděpodobně nestane!

59:30
    Boj o kotouč u mantinelu, do konce zbývá zhruba třicet vteřin, hostům už mnoho času na případné srovnání nezbývá!

58:56
    Domácí v útočné třetině, Ruděnkov z otočky zakončoval do odkryté svatyně soupeře, jeho pokusu však chyběla přesnost!

58:40
    Oddechový čas pro domácí.

58:40
    Tohle už bylo daleko nebezpečnější! Dallmanovu střelu teď Alikin vyrazil před sebe. O dorážku do prázdné brány se pokoušel Boyd, ovšem brankář Chabarovsku byl u kotouče jako první!

58:31
    Astana teď udržela pásmo, od modré čáry nahazoval Dietz. Domácí brankář měl odkrytý výhled a připsal si snadný zákrok.

58:02
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté se dostali do útočného pásma, Hrachovina zamířil na střídačku!

57:54
    Oddechový čas pro hosty.
    57:54 Tomáš ZOHORNA - 2:1

57:54
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba českého brankáře! Přihrávku na levou stranu dostal TOMÁŠ ZOHORNA, který z nulového úhlu nahazoval na Hrachovinu. Ten však k překvapení všech puk neudržel, domácí se v závěru tohoto utkání dostávají do vedení! Asistence: Vitalij Aťušov.

56:41
    Výborně to udělal Michajlis. Ten si obhodil protihráče, který ho vzápětí nejspíše fauloval. Rozhodčí však vylučovat nebudou!

55:52
    Ruděnkov zavezl do útočné třetiny, poté zakončoval do horní části branky. To nebyl vůbec snadný zákrok pro nerozchytaného Hrachovinu!

55:26
    Petuchov si nerozuměl se svými spoluhráči, kteří už nedokázali zareagovat na jeho přihrávku. Píská se zakázané uvolnění Astany, hosté nemohou střídat.

54:58

54:33
    Vypadalo to na icing Astany. Rozhodčí stejného názoru nebyli, hosté však přeci jen musí vyklidit útočnou třetinu.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 15. Ruděnkov (T. Zohorna, Rasskazov), 58. T. Zohorna (Aťušov) – 4. Valk (Ševčenko)

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Aťušov, Jordán (A), Žuravljov, D. Vorobjov, Korjagin, Kuzmin, Alexandrov – Ruděnkov, Rasskazov, T. Zohorna (C) – A. Lazarev, Vj. Ušenin (A), Vl. Ušenin – A. Kuzněcov, Pjanov, Popugajev – Dědunov, Železkov, Kacuba – Veličkin.
    Barys Nur-Sultan: Hrachovina (H. Karlsson) – Orechov, Dietz (A), Vi Svedberg, Dallman (C), Blacker, Makljukov, Šalapov, Polochov – Ševčenko, Valk, Frattin – Boyd, Cormier (A), Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov – Petuchov, Gurkov, Jevdokimov.

Rozhodčí: Kulakov, Ovčinnikov – Otmachov, Sivov