Boston – Arizona 4:3 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Carolina – Toronto 1:4 (kon.)
Columbus – Vancouver 2:3 (kon.) | Washington – Detroit 6:2 (kon.) | St. Louis – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Ottawa 3:1 (kon.) | Minnesota – Montreal 7:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 6:3 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Vancouver Canucks
Středa 12.12.2018, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:41:18)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Jacob Markström (VAN): 33 zák., 2 góly, úsp. 94,3%
    2. Elias Pettersson (VAN): 1+1
    3. Jake Virtanen (VAN): 1+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

Je dobojováno. V tomto utkání Blue Jackets vedli dlouho 1:0 a poté ještě 2:1, z vítězství se ale nakonec raduje Vancouver. Svěřenci Travise Greenea tři minuty před koncem vyrovnali zásluhou Petterssona a o pouhou minutu později vsítil vítězný gól Virtanen. Kanadský celek tak vítězí potřetí v řadě, naopak Columbus podruhé v řadě zůstává bez bodů.

59:32
    Canucks vyhodili kotouč do bezpečí, domácím už mnoho času na vyrovnání nezbývá.

59:06
    Duboisova rána z mezikruží byla zblokována, domácí ale i nadále drží puk v útočném pásmu.
    58:14 Jake VIRTANEN - 2:3

58:14
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Tak tenhle gól bude Korpisala velmi mrzet. JAKE VIRTANEN od pravého hrazení nahodil kotouč směrem na branku a finský gólman Blue Jackets propustil černou pryž za svá záda. Asistence: Tyler Motte.
    56:56 Elias PETTERSSON - 2:2

56:56
    Canucks podruhé vyrovnávají. ELIAS PETTERSSON vložil hůl do Edlerova nahození a kotouč se nakonec zastavil až v síti. Asistence: Josh Leivo a Alexander Edler.

56:27
    Leivovo nahození od modré bylo zblokováno, hosté ale ještě pokračují ve své akci.

55:31
    Joonas Korpisalo po střele Troye Stechera nadvakrát přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

54:55
    Erik Gudbranson nadvakrát dostal puk k Petterssonovi, švédský talent se ale daleko nedostal a Tortorellova parta už zakládá další protiútok.

54:07
    Stecherovo nahození od modré zblokoval Boone Jenner, načež domácí uklidnili hru a oba týmy mohou vystřídat.

53:18
    Po Goldobinově nahození do předbrankového prostoru se nikdo v bílém dresu ke střele nedostal, ani následná protiakce Blue Jackets ale neměla dlouhého trvání.

52:30
    Pokus Markuse Hännikäinena z levého kruhu vancouverský brankář přizvedl do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

51:39
    Cam Atkinson ze středního pásma vyhodil puk směrem k Markströmovi a odjel vystřídat, hosté nyní mají spoustu času na založení protiakce.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. S. Jones (Panarin, Atkinson), 50. Bjorkstrand (Harrington, Dubois) – 49. Leivo (Ch. Tanev, Pettersson), 57. Pettersson (Leivo, Edler), 59. Virtanen (Motte)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – R. Murray, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Werenski, Harrington – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat, Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, M. Granlund, Eriksson – Beagle, Motte, Schaller.

Rozhodčí: Rehman, Watson – Murray, Amell