Boston – Arizona 4:3 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Carolina – Toronto 1:4 (kon.)
Columbus – Vancouver 2:3 (kon.) | Washington – Detroit 6:2 (kon.) | St. Louis – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Ottawa 3:1 (kon.) | Minnesota – Montreal 7:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 6:3 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Vancouver Canucks
Středa 12.12.2018, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Co nejsrdečněji vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, v němž Columbus Blue Jackets přivítají Vancouver Canucks. Tak si to od 1:00 nenechte ujít!

COLUMBUS BLUE JACKETS

Svěřenci Johna Tortorelly v poslední době pravidelně střídají dobré výkony s horšími, z posledních deseti utkání mají vyrovnanou bilanci pěti výher a pěti porážek. Naposledy prohráli 0:4 s Washingtonem, a jejich ztráta na obhájce titulu tak narostla na tři body. I tak ale Blue Jackets bez potíží drží druhé místo v Metropolitní divizi.

VANCOUVER CANUCKS

Zdá se, že Canucks hodili za hlavu výsledkovou krizi z posledních týdnů, dnes na ledě Nationwide Areny zaútočí svěřenci Travise Greenea na třetí výhru v řadě. Minulé utkání na ledě St. Louis dokonce Vancouverští ovládli vysoko 6:1. V poslední době ale mají velmi slušnou formu konkurenti Canucks z Vegas, Anaheimu či Edmontonu, Vancouver tak na postupové pozice stále ztrácí šest bodů.

1. Elias Pettersson, 30 bodů (15+15)
    2. Bo Horvat, 28 bodů (14+14)
    3. Nikolaj Goldobin, 18 bodů (5+13)

-

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – R. Murray, S. Jones, Nutivaara, D. Savard, Werenski, Harrington – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Bjorkstrand, Wennberg, Duclair – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat, Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, M. Granlund, Eriksson – Gaudette, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Rehman, Watson – Murray, Amell.

00:01

00:47
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí se rychle dostávají do vedení: Artěmij Panarin po chybě Huttona v rozehrávce nabil na modrou SETHU JONESOVI a ten z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Artěmij Panarin a Cam Atkinson.
    00:47 Seth JONES - 1:0

01:42
    Svěřenci Johna Tortorelly se opět usadili v útočném pásmu, nakonec z toho ale pramenila jen nepřesná střela Wennberga.

02:37
    Stecherova akce neměla dlouhého trvání, další columbuský útok už zakládá Zach Werenski.

03:33
    Blue Jackets vybojovali další buly v útočném pásmu, vhazovat se bude poblíž Jacoba Markströma.

05:05
    Na ledě se momentálně nic neděje, Seth Jones nyní ve středním pásmu vyčkává na dostřídávající spoluhráče.

06:03
    Nepovedená rozehrávka Blue Jackets skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Korpisalem.

06:57
    Pas na Eliase Petterssona byl příliš prudký, Canucks bylo odpískáno zakázané uvolnění.

07:50
    Canucks se usadili v útočném pásmu, Christopher Tanev se ale nakonec ke střele neodhodlal.

08:45
    Kotouč skončil v ochranné síti, před námi je komerční přestávka.

09:29
    Artěmij Panarin se dostal ke střele z nebezpečné pozice, Jacob Markström byl ale ve správný čas na správném místě.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:18
    Motte vyslal na zteč Jaye Beaglea, ten se ale daleko nedostal a Blue Jackets už zakládají další protiútok.

12:11
    Hosté znovu nahodili puk do útočné třetiny, vzápětí o něj přišli a Derrick Pouliot nyní zakládá další akci Canucks až z vlastního pásma.

13:05
    Joonas Korpisalo přerušil hru po střele Horvata, následovat bude komerční přestávka.

13:58
    Blue Jackets nerozehráli přesně, Christopher Tanev má nyní spoustu času na založení protiakce.

14:56
    Rozehrávka hostujícího celku ale skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Markströmem.

15:47
    Joonas Korpisalo radši přerušil hru, vhazovat se bude opět v útočném pásmu Canucks.

16:42
    Po Gudbransonově nepovedené rozehrávce se k puku dostal Nick Foligno, domácí kapitán ale nerozehrál přesně.

17:39
    Nepovedená rozehrávka Murrayho končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Korpisala.

18:25
    Dubois nedosáhl na Panarinův pas, na opačnou stranu už míří Elias Pettersson.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro Blue Jackets, kteří se zásluhou Setha Jonese ujali vedení už v první minutě. Jinak jsme sledovali vyrovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách a další gól zatím nepadl.

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

20:01

20:49
    Svěřenci Travise Greenea se usadili v útočném pásmu, k žádné střele se ale nakonec nedostali a na opačnou stranu už vyráží Atkinson.

22:04
    Nutivaara se od modré čáry ke střele neodhodlal, místo toho přenechal kotouč Nutivaarovi.

22:53
    Zach Werenski ještě udržel puk v soupeřově třetině, vzápětí ale domácí o černou pryž přišli a na opačnou stranu už vyráží Elias Pettersson.

23:49
    Boone Jenner se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Markströmovi ale neuspěl!

24:37
    Jacob Markström musel ve druhé třetině už pětkrát zasahovat, naopak Joonas Korpisalo na svůj první zákrok v prostřední dvacetiminutovce stále čeká.

24:51
    Seth Jones to zkusil z vrcholu kruhů a Jacob Markström měl sice zakrytý výhled, přesto ale dokázal vyrazit puk do bezpečí.

25:09
    Zach Werenski (CBJ) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za držení.

25:56
    Na konci přesilovkové kombinace Canucks stál Nikolaj Goldobin, Korpisalo ale jeho pokus snadno vyrazil.

26:42
    Ben Hutton si na Joonase Korpisala od modré nepřišel, finský strážce domácí svatyně pro jistotu přerušil hru.

27:29
    Zach Werenski už je zpět na ledě, tato přesilová hra Vancouverským vůbec nevyšla.

28:14
    Tyler Motte nabil na modrou Pouliotovi, jehož následný pokus byl ale zblokován.

29:09
    Hra byla po delší době přerušena, načež hlasatel v Nationwide Areně ohlásil komerční přestávku.

30:02
    Po trmě-vrmě u pravého hrazení se puku ujal Scott Harrington, po jehož rozehrávce ale Blue Jackets o kotouč zase přišli.

30:54
    Jacob Markström po Atkinsonově nahození radši přerušil hru, před námi je další komerční přestávka.

31:17
    Troy Stecher (VAN) podrazil Nashe, domácí si tak zahrají v početní převaze.

32:09
    Po Panarinovi už se nikdo v bílém k puku nedostal, načež domácí opět vyhodili puk k Jacobu Markströmovi.

32:58
    Canucks opět odpálili kotouč do bezpečí, hra se tak vrátí zpět před Markströma.

33:35
    Stecher už je zpět na ledové ploše, tato početní převaha hostujícímu týmu příliš nevyšla.

33:50
    Josh Leivo (VAN) dostal naloženo od mantinelu, ani následná protiakce Canucks ale k útoku nevedla.

34:46
    Cam Atkinson neměl seřízená mířidla, hostující brankář Jacob Markström navíc okamřitě poté zakročil.

35:44
    Bo Horvat z vrcholu kruhů nemířil přesně, Blue Jackets už pomalu zakládají další protiútok.

36:39
    Zach Werenski to po Panarinově akci zkusil od modré, na připraveného Markströma si ale nepřišel.

37:33
    Právě Werenski byl u vyhozeného puku jako první, Vancouveru tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

38:17
    Vracející se Ben Hutton nepustil Andersona ke střele, následovat bude buly po pravici Jacoba Markströma.

39:08
    V Nationwide Areně už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny, další akci Canucks nyní přibrzdil ofsajd.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině jsme se dalších gólů nedočkali, do kabin se tak jde za stavu 1:0 pro Columbus. Blue Jackets vedou na střely 26:14, od trefy Jonese v první minutě se ale prosadit nedokázali. Změní na tom něco třetí třetina? To začneme zjišťovat v 1:58.

40:01

40:58
    Antoine Roussel se dostal k dorážce vlastního nahození, z mezikruží ale nakonec mířil nepřesně.

41:49
    Nepovedená rozehrávka Canucks skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Markströma.

42:41
    Po Panarinově nahození už se nikdo v modrém dresu k puku nedostal, domácí ale ještě pokračují ve své akci.

44:36
    Jacob Markström po Savardově nahození nadvakrát přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

45:22
    Elias Pettersson pálil nepřesně a následná protiakce Panarina rovněž nebyla úspěšná, kotouč byl nakonec zblokován až mezi diváky.

46:13
    Tanev vypíchl kotouč unikajícímu Jonesovi, Jacob Markström tak tentokrát mohl zůstat v klidu.

48:11
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Jonesovi se nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny, načež JOSH LEIVO dokázal protečovat puk za záda dezorientovaného Korpisala. Puku se po Leivově teči ještě pravděpodovně dotkl Atkinson. Asistence: Christopher Tanev a Elias Pettersson.
    48:11 Josh LEIVO - 1:1

49:06
    Ben Hutton našel na levém křídle rozjetého Leiva, ten se ale daleko nedostal a na opačnou stranu už vyráží Artěmij Panarin.

49:56
    Domácí si ztracený náskok berou rychle zpět. Scott Harrington na pravé straně přenechal puk OLIVEROVI BJORKSTRANDOVI, který z mezikruží překonal Markströma, a prosadil se tak poprvé po desetizápasovém půstu. Asistence: Scott Harrington a Pierre-Luc Dubois.
    49:56 Oliver BJORKSTRAND - 2:1

50:48
    Folignovi se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, Erik Gudbranson se ale následně ke střele nedostal a Korpisalo tak mohl zůstat v klidu.

51:39
    Cam Atkinson ze středního pásma vyhodil puk směrem k Markströmovi a odjel vystřídat, hosté nyní mají spoustu času na založení protiakce.

52:30
    Pokus Markuse Hännikäinena z levého kruhu vancouverský brankář přizvedl do ochranné sítě, následovat bude komerční přestávka.

53:18
    Po Goldobinově nahození do předbrankového prostoru se nikdo v bílém dresu ke střele nedostal, ani následná protiakce Blue Jackets ale neměla dlouhého trvání.

54:07
    Stecherovo nahození od modré zblokoval Boone Jenner, načež domácí uklidnili hru a oba týmy mohou vystřídat.

54:55
    Erik Gudbranson nadvakrát dostal puk k Petterssonovi, švédský talent se ale daleko nedostal a Tortorellova parta už zakládá další protiútok.

55:31
    Joonas Korpisalo po střele Troye Stechera nadvakrát přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

56:27
    Leivovo nahození od modré bylo zblokováno, hosté ale ještě pokračují ve své akci.

56:56
    Canucks podruhé vyrovnávají. ELIAS PETTERSSON vložil hůl do Edlerova nahození a kotouč se nakonec zastavil až v síti. Asistence: Josh Leivo a Alexander Edler.
    56:56 Elias PETTERSSON - 2:2

58:14
    Tak tenhle gól bude Korpisala velmi mrzet. JAKE VIRTANEN od pravého hrazení nahodil kotouč směrem na branku a finský gólman Blue Jackets propustil černou pryž za svá záda. Asistence: Tyler Motte.
    58:14 Jake VIRTANEN - 2:3

59:06
    Duboisova rána z mezikruží byla zblokována, domácí ale i nadále drží puk v útočném pásmu.

59:32
    Canucks vyhodili kotouč do bezpečí, domácím už mnoho času na vyrovnání nezbývá.

Je dobojováno. V tomto utkání Blue Jackets vedli dlouho 1:0 a poté ještě 2:1, z vítězství se ale nakonec raduje Vancouver. Svěřenci Travise Greenea tři minuty před koncem vyrovnali zásluhou Petterssona a o pouhou minutu později vsítil vítězný gól Virtanen. Kanadský celek tak vítězí potřetí v řadě, naopak Columbus podruhé v řadě zůstává bez bodů.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Jacob Markström (VAN): 33 zák., 2 góly, úsp. 94,3%
    2. Elias Pettersson (VAN): 1+1
    3. Jake Virtanen (VAN): 1+0

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:41:18)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. S. Jones (Panarin, Atkinson), 50. Bjorkstrand (Harrington, Dubois) – 49. Leivo (Ch. Tanev, Pettersson), 57. Pettersson (Leivo, Edler), 59. Virtanen (Motte)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat, Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, M. Granlund, Eriksson – Beagle, Motte, Schaller.

Rozhodčí: Rehman, Watson – Murray, Amell