Boston – Arizona 4:3 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Carolina – Toronto 1:4 (kon.)
Columbus – Vancouver 2:3 (kon.) | Washington – Detroit 6:2 (kon.) | St. Louis – Florida 4:3 (kon.)
Nashville – Ottawa 3:1 (kon.) | Minnesota – Montreal 7:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 6:3 (kon.)
Colorado – Edmonton 4:6 (kon.)
Colorado Avalanche
4:6 (0:1, 1:4, 3:1)
Edmonton Oilers
Středa 12.12.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

EDMONTON OILERS

Jestli něco tento tým nutně potřebuje, tak je to postup do play-off a aspoň nějaký úspěch v něm. Dost možná by se to mohlo povést. Edmonton sice pokazil začátek sezony, ale postupně své výsledky zlepšuje a nyní je jediný bod za postupovými pozicemi do vyřazovacích bojů. Svěřenci kouče Kena Hitchcocka ale budou muset dokázat konzistenci, jinak se mezi nejlepší osmičku Západní konference dostanou těžko. Poslední dobou se vezou na vítězné vlně. Minule porazili těsně 1:0 nedaleké Calgary, ještě předtím si vyšlápli na Minnesota Wild (7:2) a St. Louis Blues (3:2 po samostatných nájezdech). Pokud tedy Olejáři uspějí i v Coloradu, zapíšou již čtvrtou výhru za sebou. Je to v jejich silách?

Není žádným překvapením, že kanadské bodování Edmontonu vede s velkým náskokem rychlík Connor McDavid (16+25), následovaný Leonem Draisaitlem (15+19) a Ryanem Nugentem-Hopkinsem (8+18). Daří se také Alexu Chiassonovi nebo Oscaru Klefbomovi.

COLORADO AVALANCHE

Vypadá to, že Colorado je podruhé za sebou na nejlepší cestě do vyřazovací části ročníku. Aspoň tedy zatím. Společně s Nashvillem totiž panuje celé Centrální divizi, když za 30 duelů posbíralo úctyhodných devětatřicet bodů. Na předchozí střetnutí by ale mužstvo z Denveru nejraději zapomnělo. Schytalo totiž debakl 1:7 od Tampa Bay Lightning. Předtím však vyškolilo 5:2 Floridu, naopak padlo 2:5 na ledě Pittsburgh Penguins. Zkrátka, výsledky Lavin jsou teď jako na houpačce a mužstvo by potřebovalo pár výher v řadě. Začne vítěznou sérii třeba dnes proti kanadskému výběru?

Týmovým statistikám panuje dost možná nejlepší útočná trojice letošního ročníku. Mikko Rantanen (12+36), Nathan MacKinnon (20+25) a Gabriel Landeskog (17+17) táhnou svůj tým v každém zápase za vítězstvím a bez nich by Colorado bylo těžko tam, kde je teď. Přidat k produktivitě by se ale měli i další, pokud chtějí Laviny pomýšlet na pravidelné výhry.

Předchozí vzájemné utkání

Celky už se spolu potkaly během listopadu. Colorado Avalanche tenkrát porazili Edmonton Oilers 4:1.

Československá stopa v utkání

Ani v jednom týmu aktuálně nenastupuje žádný český ani slovenský hokejista.

Vítejte u dnešního zápasu NHL. Budeme sledovat duel dvou týmů ze Západní konference. Podruhé v tomto ročníku proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Edmonton Oilers.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Compher, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Kerfoot, G. Bourque.

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Gravel, Benning – Chiasson, McDavid, Draisaitl – Khaira, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Zykov, Spooner, Rattie – Lucic, Brodziak, Kassian..

Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

Vše už je připraveno, budeme moci začít.

00:01

00:05
    Moc dlouho se nehrálo, hned někdo vytečoval kotouč mimo hrací plochu, skončil na střídačce.

00:32
    První útočná formace Colorada už vyrazila na svůj první výlet. Následně bojovala o kotouč u zadního mantinelu, tam si ale počínali lépe obránci Edmontonu.

01:07
    Už dělají neplechu na druhé straně také McDavid s Draisaitlem. Střela druhého jmenovaného končí v náruči Varlamova.

01:19
    Edmonton Oilers vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, bude se znovu vhazovat.

01:37
    Nahození Adama Larssona z dálky k ničemu nevedlo, protože domácí brankář moc dobře viděl a nikdo mu nestínil.

02:35
    Také Koskinen na druhé straně má práci, z dálky ho svým pokusem od modré čáry prověřil Tyson Barrie.

02:59
    Hraje se docela dlouhá pasáž bez přerušení, ale na druhou stranu i bez větších šancí. Už by to chtělo nějakou odvážnější akci.

03:15
    Tentokrát zakázané uvolnění ze strany Colorada, hra se vrací před Varlamova.

03:38
    Connor McDavid se prosmýkl kolem Nemetha a už měl namířeno ke gólu. Na poslední chvíli jej ochránce domácí klece stačil zastavit. Zajímavá možnost.

04:13
    Nemeth tentokrát v souboji s Kassianem, který se přes něj zkusil protlačit. Lépe to nakonec dopadlo pro hráče Lavin.

04:45
    Mikko Rantanen nějakou chvíli kličkoval za brankou soupeře a hledal ideální pozici pro nahrávku. Ta ale nepřišla, protože si hostující hráči všechna místečka stačili pohlídat.

05:20
    Tentokrát už Larssonova střela na branku prošla, Varlamov s ní ale neměl žádné potíže.

05:46
    Johnson zkusil propálit těla před sebou od modré čáry, jenže ne úspěšně. Oba celky to zatím zkoušejí z dálky, je čas i na průnikové akce.

06:16
    McDavid hledal zadovkou Draisaitla, ten si toho ale všiml až moc pozdě, a tak Oilers o šanci přišli.

06:36
    McDavid v další možnosti, tentokrát střelou zpoza levého kruhu trefil horní tyčku. Semjon Varlamov si jistě musel oddechnout.

07:08
    Ve velké příležitosti i Tyson Barrie, Koskinen si na něj však počíhal skvělým zákrokem lapačkou. Následuje první komerční pauza.

07:16
    Avalanche vyhráli vhazování v útočném pásmu, nahození Landeskoga pak minulo klec.

07:29
    Poprvé v zápase budeme sledovat vyloučení. Hostující Khaira dostává dvě minuty za hákování, takže možnost přesilové hry se nabízí dnes jako první Coloradu.

07:55
    Domácí se ale vlastní chybou nechali připravit o útočné pásmo, museli tedy vyklidit pozice a vyčistit útočnou třetinu.

08:20
    Nathan MacKinnon zůstal nehlídaný na levém kruhu. Jenže puk mu poskočil na hokejce a nestačil zakončit ideálně, Koskinen si s ním poradil.

08:50
    Už jsou Laviny ve druhé polovině početní výhody. Střely zatím létají kolem branky, ale málokteré jdou přímo na gólmana Oilers.

09:25
    Dvě střely a dvě dorážky, nic z toho. Těsně před návratem Khairy na ledovou plochu se hosté mohou spolehnout na svého brankáře, který je zatím skvěle připraven.

09:44
    Edmonton je kompletní a první oslabení zvládl. Je ale třeba podotknout, že domácí si vytvořili řadu zajímavých šancí.

10:06
    A další zákrok Koskinena, nyní musel dávat pozor na jedovaté zakončení z hokejky Nieta. Teď se finský brankář ve službách Olejářů určitě nenudí.

10:37
    Klefbom přidal za svou klecí na důrazu, aby odstavil Zadorova od kotouče, což se mu povedlo.

10:44
    Máme tu komerční pauzu, za pár okamžiků budeme pokračovat.

10:55
    Hned po vhazování na levém kruhu si musel Koskinen připsat další zásah, ale teď už se jedno o něco snadnější práci.

11:12
    Opět se nám kouskuje hra, Edmonton Oilers totiž pro jistotu vyhodili na zakázané uvolnění.

11:36
    Kanadský tým už se nějaký čas vůbec nedostal s kotoučem do útočného pásma. Teď to sice zkoušel Draisaitl, ale marně.

11:43
    Také Edmonton si zahraje svou první přesilovku. I domácí hokejista totiž dostává dvě minuty za hákování, konkrétně Ian Cole. Tak uvidíme, co z toho Oilers vytěží.

12:16
    McDavid se díval, jestli nemá na pravém křídle někoho volného, jenže hned vzápětí o puk přišel a Colorado stihlo vyhodit.

12:55
    Nurse dostal nahrávku na střelu z první, okamžitě se opřel do kotouče. Jeho pokus však neprošel až na branku, zastavil jej někdo z bránících hráčů.

13:34
    Opět nahození Nurse, tentokrát ještě s tečí. Ale opět nemusel Varlamov zasahovat, protože mu dobře pomohla obrana.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

13:51
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Už to sice nebylo v přesilové hře, přesto se mohou hokejisté Edmontonu radovat. Prosazují se totiž z nečekané akce. Darnell Nurse vybruslil zpoza klece a z otočky zakončil, jeho pokus ještě stačil Varlamov vytěsnit. Když se ale k dorážce dostal KYLE BRODZIAK, už to ruský gólman v barvách Avalanche nestihl. Kotouč mu zapadl někam pod horní tyčku. Máme tu tedy první gól a Laviny musejí dohánět. Asistence: Darnell Nurse.
    13:51 Kyle BRODZIAK - 0:1

15:20
    Hosty první trefa nakopla, najednou jsou mnohem aktivnější a tvoří si více šancí.

15:50
    Také Benningova střela od modré Varlamova málem překvapila, nyní to kolem domácí klece létá jako na střelnici. Colorado by potřebovalo přerušit hru.

16:34
    Na druhé straně se zkusila prosadit dvojice domácích forvardů, Söderberg ale bekhendem minul klec. Sledujeme každopádně pěkný útočný hokej.

17:18
    Varlamovovi se konečně podařilo přerušit a uklidnit hru. Pokračovat se bude hned po skončení komerční pauzy.

17:30
    Hned po vhazování se Colorado natlačilo do útočného pásma. Tam sice dlouho nepobylo, ale Ian Cole aspoň snaživě nahodil kotouč na branku.

17:39
    Menší roztržka za hostující klecí po přerušení hry, nejedná se však o nic vážnějšího, tresty nepadnou.

18:07
    Celky začínají přidávat na důrazu, svědčí o tom tlačeni u mantinelů. Koskinen musel po střele soupeře z dálky opět do rozkleku, všechna volná místa pokryl.

18:20
    Koskinen si musel dávat pozor na střelu Zadorova z ostrého úhlu. Dokázal ale utěsnit mezírku u své pravé tyče a zabránit komplikacím.

18:50
    Gabriel Landskog pálil po nahrávce Rantanena z první a byla to hodně dobrá pecka. Trefila ale gólmana hostů pouze do betonu.

19:18
    Začala poslední minuta první třetiny, je čas v této dvacetiminutovce na poslední akce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Nic dalšího už se v první třetině nestane. Sledujeme pěkný útočný hokej, padla také jedna branka. Prosadil se po dorážce střely Nurse Jujhar Khaira který hosty poslal do vedení. Ale aktivní je také Colorado, takže uvidíme, co přinese prostřední perioda.

Střely na branku v první třetině

Colorado Avalanche: 13

Edmonton Oilers: 9

Za chvíli začne druhá třetina zápasu. Dočkáme se v ní dalších branek?

20:01

20:08
    Edmonton se hned dostal nahozením do útočného pásma, tam ale nedokázal získat puk na střelu.

20:28
    Varlamov vyjel rozehrávat za svou branku, ale málem při tom udělal chybu. Měl štěstí, že mu ještě zachránili krk obránci, jinak by to měli hráči Oilers snadné.

21:05
    Draisaitl a MacKinnon už znovu dělají nebezpečno před domácí klecí, ale zatím se jim nedaří přesně zakončit.

21:34
    Na druhou stranu to zkusil sebevědomě Tyson Barrie, ten ale při přejezdu přes modrou čáru neměl v rychlosti komu nahrát.

21:50
    Chystá se vyloučení. Hostující Benning podrazil Josta, za což musí jít pykat na dvě minuty. Dnes podruhé si tedy Colorado Avalanche zahrají přesilovou hru.

22:08
    Hosté se ale hned po prvním vhazování osvobozují vyhozením přes všechny čáry, Laviny se musí snažit o návrat zpátky do pásma.

22:30
    Střela MacKinnova z levého kruhu sice na branku prošla, ale Koskinen si s ní poradil.

22:41
    A znovu šance Nathana MacKinnon, nyní z levého kruhu. Ani tentokrát však nenašel mezírku ve výstroji urostlého finského brankáře.

22:59
    Jost vypálil a jeho pokus vypadl Koskinenovi z náruče. Puk se šoural po ledě u tyče, ale těsně skončil mimo vymezený prostor tří tyčí.

23:28
    Už jen pár okamžiků do návratu vyloučeného Benninga na ledovou plochu. Ani tentokrát vypadá přesilovka Colorada dobře, jen jí chybí lepší zakončení.

24:01
    Oilers jsou kompletní, i druhou početní nevýhodu zápasu zvládli bez inkasování.

24:15
    Také při hře v pěti proti pěti je ale Colorado nebezpečné. MacKinnon svou střelou překvapil, jenže jeho pokus mířil hodně vysoko.

24:44
    Teď je to tedy velký zámek od Colorada. Jenže Koskinen září a dál likviduje jednu šanci Avalanche za druhou. Právě on je důvod, proč se ještě Lavinám nepodařilo skórovat.

25:18
    Znovu mají hosté problém se vůbec dostat z obranné třetiny. Pořád to vypadá, že Colorado hraje přesilovku, jenže počet hráčů na ledové ploše je vyrovnaný.

25:43
    Wilsonovo zakončení od levého mantinelu si finský brankář pohlídal a znovu raději přerušil hru.

26:10
    Poprvé ve druhé třetině se do šance dostal i Edmonton. Nurse ale nedokázal dorazit do klece střelu spoluhráče od modré čáry.

26:41
    Moc dlouho se však Oilers v útočné třetině neohřáli. Obrana denverského celku se opět postarala vyhození a měla čas poslat na led čerstvé síly.

27:18
    Spooner protlačil puk k zadnímu mantinelu, tam se o něj ale nikdo v bílém trikotu nehlásil.

27:24
    Máme tu první komerční přestávku prostřední části, za pár okamžiků budeme pokračovat.

27:40
    Pro změnu se vylučuje z řad Avalanche. Rozhodčí si všimli, že Nathan MacKinnon sekal soupeře, za tento prohřešek jej na dvě minuty odeslali za katr. Šance pro Edmonton.

27:50
    Zakončení Nugenta-Hopkinse prolétlo kolem pravé tyče, ale nebylo tolik přesné. Potom už se domácí postarali o vyhození až k brance Koskinena.

28:37
    Chiasson si za brankou vyměnil kotouč s McDavidem. Přesilovce hostů ale zatím chybí překvapení a větší pohyb.

29:00
    Už běží druhá polovina početní výhody Edmontonu. McDavid to zkusil z levého kru, ale neuspěl. Stejně jako jeho spoluhráči při dorážkách.

29:26
    Přeci jen se Oilers dočkali přesilovkové branky. Sice nezačali svou početní výhodu ideálně, ale její závěr byl o něco lepší. Což přineslo ovoce. Dobrou přihrávku dostal na levý kruh RYAN NUGENT-HOPKINS, který vystřelil a našel místo mezi betonem a rukou Semjona Varlamova. Tomu kotouč těsně propadl do sítě, ale propadl. Domácí tak budou nuceni dohánět dvoubrankovou ztrátu. Asistence: Connor McDavid, Matt Benning.
    29:26 Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:2

30:18
    Najednou tlak Colorada opadl a zase je mírně na koni Edmonton. Ale je jasné, že se hra zanedlouho zase vyrovná.

30:37
    Puk skončil někde mezi diváky, nás teď čeká krátká komerční pauza.

30:48
    Milan Lucic se jeho souboj o kotouč v levém rohu. Než se ale stačil vytočit do zakončení nebo přihrát, už o něj zase přišel.

31:16
    Na druhou stranu si chystal kotouč do jízdy Mikko Rantanen. Ale svou akci zase rychle zpomalil, protože mu nikdo nenajížděl do příležitosti kombinovat.

31:55
    Söderbergovo nahození z dálky úspěch nesklidilo, bylo totiž hodně nepřesné.

32:07
    Connor McDavid dnes už podruhé trefil tyčku. Zatím mu tedy střelecké štěstí nepřeje, Varlamov má dobře postavené tyče.

32:41
    Střela Colorada z mezikruží nebyla špatná, ale Koskinen tentokrát ani nemusel zasahovat. Menší problém mu dělaly až následné dorážky.

33:37
    Tohle byla velká chyba, která bude Colorado jistě mrzet . Bránící hráč domácích při rozehrávce ztratil kotouč, který následně převzal hostující útočník Milan Lucic. Ten předložil puk do jízdy RYANU NUGENTU-HOPKINSOVI, který neměl problém z prostoru mezi kruhy překonat Varlamova. Trefuje se už podruhé v zápase a také podruhé ve druhé třetině. Velké komplikace pro Avalanche. Asistence: Milan Lucic.
    33:37 Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:3

33:37
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Semjon Varlamov, přichází Philipp Grubauer.

34:41
    Avalanche se nadále snaží hrát aktivně a chtějí odčinit předchozí komplikace. Je ale vidět, že jsou pod tlakem a že se těžko dostávají do zakončení.

35:14
    Ani střídání brankářů Coloradu nepomohlo. Avalanche si opět nepohlídali zadní vrátka a pykají za to. Německý útočník Leon Draisaitl poslal dlouhým pasem do úniku rychlíka CONNORA MCDAVIDA. Toho na levé straně nikdo nehlídal, takže měl dostatek času zamířit. Nakonec prostřelil Grubauera mezi betony a poslal hosty do čtyřbrankového náskoku. Asistence: Leon Draisaitl, Adam Larsson.
    35:14 Connor MCDAVID - 0:4

36:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je tu ale světlo naděje pro domácí mužstvo. Z ničeho se totiž Avalanche prosazují, zrovna když to asi nikdo nečekal. A jak k tom došlo? Na pravé straně zůstal úplně nepokrytý MIKKO RANTANEN, který na nic nečekal, vypálil a prostřelil Koskinena. Tak uvidíme, co z toho bude. Asistence: Tyson Barrie.
    36:01 Mikko RANTANEN - 1:4

36:42
    Teď se nám tedy s brankami roztrhl pytel, sledujeme prakticky jednu branku za druhou. Sotva se Colorado doradovalo z prvního gólu, už loví domácí gólman další kotouč ze své sítě. K dorážce u levé tyče se na dvakrát dostal útočník Edmontonu LEON DRAISAITL, jemuž se důraz vyplatil. Zvýšil na 5:1 a vrátil Oilers čtyřgólový náskok. Aistence: Zack Kassian, Kyle Brodziak.
    36:42 Leon DRAISAITL - 1:5

37:42
    Možnost pro domácí, na dvě minuty za hákování si jde sednout Alex Chiasson.

37:55
    MacKinnon hledal Rantanena na pravém kruhu, ale finský útočník nebyl přesný. Potom už se Edmonton stačil osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

38:38
    Kyle Brodziak se při vlastním oslabení protáhl až do zakončení. Domácí měli štěstí, že jeho pokus šel hodně vysoko a minul klec Grubauera.

39:04
    Hlasatel ohlásil poslední minutu prostřední části. To už se Edmontonu znovu podařilo vyhodit.

39:25
    Málem další velká šance hostů během jejich početní nevýhody. Grubauer musel opět tasit zákrok lapačkou a zachraňovat situaci.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

To byla tedy hodně divoká druhá třetina. Viděli jsme během ní celkem pět branek, z toho čtyřikrát se radovali Oilers. Colorado tedy před poslední částí prohrává o čtyři zásahy a bude muset hodně zabrat, pokud chce ještě pomýšlet na body. Hostům dnes vychází úplně vše, na co sáhnou.

Střely na branku po dvou třetinách

Colorado Avalanche: 27

Edmonton Oilers: 22

Zanedlouho odstartuje třetí třetina zápasu. Pokusí se ještě Colorado překvapit, nebo si Edmonton dojde pro snadnou výhru?

40:01

40:15
    Colorado ještě nic nevzdává, hned se vrhlo do útoku. MacKinnon ale neuspěl svou nahrávku přes střed pásma na Rantanena.

40:39
    Zadorov rozehrával a nakonec zavezl kotouč až do útočného pásma. Jenže tam o něj zase přišel a spoluhráči mu museli pomáhat jej získat zpátky.

41:04
    Je tu vyloučení na straně Edmontonu. Dvě minuty si dnes podruhé míří odpykat Matt Benning. Arbitři si totiž všimli, že sekal do soupeře, což je proti pravidlům.

41:30
    Avalanche musí začít přesilovku od vlastní klece, protože se na její úvod připravili sami o útočnou třetinu.

41:41
    Využitá přesilovka a naděje Colorada ještě žijí. Poměrně rychlou a pohlednou akci nyní předvedli domácí. Mikko Rantanen si srovnal kotouč na hokejce za brankou a podíval se, koho má volného. Na levém kruhu našel COLINA WILSONA, jenž střelou z první propálil Koskinena. Je tu tedy stále naděje, že by Laviny mohly zabojovat o body. Asistence: Mikko Rantanen, Gabriel Landeskog.
    41:41 Colin WILSON - 2:5

42:12
    Jenže nyní se Colorado bude muset pro změnu bránit, protože Andrigheto evidentně podrazil soupeře. To jsou opětovné komplikace pro domácí mužstvo.

43:05
    Ne, dnes se asi s góly jen tak nerozloučíme. Stejně jako Colorado, i Oilers využívají svou přesilovku. Střela DARNELLA NURSE od modré čáry prošla až do sítě, přestože Grubauer docela dobře viděl. Domácí střídačka ještě reklamovala nedovolené bránění brankáři, ale rozhodčí tuto domněnku nepotvrdili. Oilers tak mají zpátky náskok o čtyři zásahy. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Leon Draisaitl.
    43:05 Darnell NURSE - 2:6

43:15
    Už se znovu hraje a jde vidět, že po vstřelení brance má Edmonton zpátky své sebevědomí, tohle Avalanche určitě nepomohlo.

44:12
    Nurse se tlačil do další zajímavé možnosti, ale tentokrát měl spíše nahrávat. U levého mantinelu totiž přišel o kotouč a bylo po šanci.

44:30
    Avalanche až moc spěchali do útočného pásma, je jim odpískáno postavení mimo hru.

45:08
    Opět přerušená hra. Tentokráte proto, že Nathan MacKinnon zasáhl puk vysokou hokejkou, což je proti pravidlům.

45:34
    Přestože hosté vedou o čtyři branky, rozhodně nic nebalí a nadále tlačí. Nyní se dostal do šance Draisaitl, jeho střela ale neměla dostatečnou přesnost.

45:44
    Je tu trest pro obě strany. Nathan MacKinnon vyfasoval dvě minuty za krosček, zatímco Milan Lucic si jde sednout za sekání. Budeme tedy sledovat hru ve čtyřech.

46:20
    Erik Johnson a jeho nadějný průnik přes střední pásmo. Než se ale stihl rozkoukat, už jej bránící hráči o kotouč obrali.

46:50
    Tempo na ledě mírně vypadlo a vypadá to, že už ani jedna strana nebude asi za každou cenu nikam spěchat.

47:16
    Nahrávka na Spoonera mezi kruhy nevyšla ideálně, proto také hokejista Oilers nakonec nemohl zakončovat.

47:50
    McDavid si hledal cestičku dopředu, ale nenašel ji, protože ho zastavila obrana Avalanche na modré čáře.

47:55
    Máme tu komerční přestávku, pokračovat budeme za pár okamžiků.

48:06
    Koskinen musel hned po pauze zasahovat, vydal se proti němu Gabriel Landeskog. Švédský forvard nezakončil ideálně, přesto nadělal brankáři Oilers starosti.

48:24
    Barrie nahodil od modré čáry na branku. Jeho spoluhráči ještě zkusili puk tečovat, jenže nakonec neúspěšně.

49:08
    Nyní se hraje hodně na nahazované kotouč o zadní mantinel, takže logicky ubývá šancí. Ale ještě by se nám do konce duelu něco určitě urodit mohlo.

49:40
    Colorado točí kotouč kolem branky hostů, ale zatím z toho nic není, nikdo nedělá stínění před Koskinenem.

49:46
    A máme tu dokonce bitku. Tak tomuto zápas nechybí nic. Calvert se pustil do rvačky s Benningem, která byla docela vyrovnaná. Oba borci samozřejmě dostanou pětiminutové tresty.

49:46
    Je tu ale ještě jedna komplikace. U hrazení se vysypalo jedno plexisklo, takže bude chvíli trvat, než se opraví. Snad to nebude zdlouhavé.

49:46
    Výměna skla ještě stále probíhá, budeme si muset nějakou chvíli ještě počkat, než dojde k pokračování duelu.

50:05
    Už se znovu hraje. Oprava skla střídačky ještě probíhá, ale nikterak to nenarušuje hru, takže rozhodčí nechali třetí třetinu pokračovat.

51:13
    Kassian se vydal po pravém mantinelu dopředu, ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů, nakonec nezakončil ani sám.

51:40
    Adam Larsson vyřešil hlavní obranné potíže kanadského týmu. Colorado sice má optický tlak, ale nedokáže z toho těžit žádné vyložené šance, takže neohrožuje Koskinena.

52:15
    Mikko Rantanen se na modré čáře dostal do postavení mimo hru, znovu sledujeme přerušení.

52:54
    Po závaru kolem Koskinena se situace uklidnila, ale gólman Edmontonu přesto raději přerušil hru, aby nemusel řešit další zbytečné komplikace.

53:20
    Zakončení Wilsona z otočky, která ale někdo z hráčů Oilers přizvedl do ochranné sítě. Měli by se vhazovat v obranné třetině hostujícího týmu.

53:25
    A další suvenýr pro fanoušky, tentokrát šel puk do hlediště od domácí hokejky.

54:08
    Už to začíná vypadat, že oba celky zápas spíše dohrávají. Nikdo nikam nespěchá a spíše se hraje na jistotu ve středním pásmu. Tohle už Colorado nedožene.

54:39
    Přesto Nathan MacKinnon zajímavě nabruslil sám do útočné třetiny a vypálil. Ale ani tentokrát si na Koskinena nepřišel.

54:58
    Zakázané uvolnění Edmontonu, hosté raději pod tlakem vyhodili přes všechny čáry.

55:29
    Tysonu Barriemu ujel puk na modré čáře, takže nemohl zakončovat. Potom rozhodčí přerušili hru, budeme sledovat poslední komerční pauzu v zápase.

55:48
    Znovu se pokračuje a Olejáři ještě nahodili rychle do útočného pásma. Za pukem se pak ale nikdo nehnal, mohli hrát v klidu domácí.

56:09
    Po akci Andrigheta Koskinen v klidu přerušil hru. Ještě možná mohl rozehrávat, ale vsadil na jistotu a zařídil nové buly.

56:11
    Na vyrovnání už to asi stačit nebude, ale aspoň korekce ve skóre. Finský útočník Mikko Rantanen potvrzuje, že je v každém zápase velmi platný, dnešek není výjimkou. Svůj druhý gól večera sice nevstřelil, ale měl velký podíl na zásahu spoluhráče NATHANA MACKINNONA. Koskinen neměl šanci přesunout se zavčas ke druhé tyči. Bez asistence.
    56:11 Nathan MACKINNON - 3:6

56:43
    Matt Benning dnes poněkolikáté míří na trestnou lavici, tentokrát za nedovolené bránění. Colorado navíc odvolává brankáře a zkusí ještě něco s výsledkem udělat.

57:40
    Mikko Koskinen je zase hlavním mužem těchto okamžiků. Minimálně třemi výbornými zákroky nyní podržel svůj tým nad vodou.

58:20
    Ještě stále je branka domácích prázdná, ale Coloradu se nedaří udržet útočné pásmo. Přesilovka navíc za chvíli bude končit.

58:45
    MacKinnon hledal spoluhráče u pravé tyče. Tomu však puk v rozhodujícím okamžiku přeskočil hokejku.

58:53
    Přestřelka směle pokračuje dál. Už to sice nebylo během přesilové hry, ale Avalanche se dostávají na rozdíl dvou branek, ačkoli moc času do konce nezbývá. Brankáře Koskinena zblízka prostřelil kapitán domácích GABRIEL LANDESKOG, jenž svému celku vrátil aspoň špetku naděje. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
    58:53 Gabriel LANDESKOG - 4:6

59:06
    Ještě jedno vhazování v útočném pásmu Colorada, nadále zůstává domácí brankář Grubauer na střídačce.

59:40
    Edmonton ale dostává kotouč do středního pásma a vypadá to, že naděje Lavin jsou definitivně pryč.

Tohle byl tedy pořádně divoký zápas. Fanoušci v Pepsi Center viděli celkem deset branek, k jejich zklamání ale šest z nich skončilo za zády domácích brankářů. O výsledku a vítězství Oilers rozhodla hlavně druhá třetině, kterou hokejisté Edmontonu ovládli jasně 4:1. Colorado v prostředním dějství ještě zkoušelo něco s výsledkem udělat, ale marně. Hosté vezou zasloužené dva body za výhru domů, dnes byli na ledě o něco lepším týmem. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

Střely na branku v zápase

Colorado Avalanche: 43

Edmonton Oilers: 26

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Zápas v Pepsi Center sledovalo 15 809 diváků.

Tři hvězdy zápasu

Leon Draisaitl (EDM) (1+2)
    Mikko Rantanen (COL) (1+2)
    Connor McDavid (EDM) (1+1) (05:51:36)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 37. Rantanen (Barrie), 42. C. Wilson (Rantanen, Landeskog), 57. MacKinnon, 59. Landeskog (Rantanen, MacKinnon) – 14. Brodziak (Nurse), 30. Nugent-Hopkins (McDavid, Benning), 34. Nugent-Hopkins (Lucic), 36. McDavid (Draisaitl, A. Larsson), 37. Draisaitl (Kassian, Brodziak), 44. Nurse (Nugent-Hopkins, Draisaitl)

Colorado Avalanche: Varlamov (34. Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Nemeth, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Compher, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Kerfoot, G. Bourque.

Rozhodčí: McIsaac, StLaurent – Racicot, Driscoll

Diváci: 15 809