NY Islanders – Vegas 2:3 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 6:5 (po pr.)
Anaheim – Dallas 6:3 (kon.)
Calgary Flames
6:5 (1:0, 2:4, 2:1 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 13.12.2018, 02:30 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:26:59)

Dnešní utkání sledovalo 17 763 diváků.

Československá stopa v utkání:

David RITTICH (CGY) 4 zákroky, 1 gól, 80% (naskočil do zápasu od třetí třetiny)
    Jakub VORÁČEK (PHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:10
    Radko GUDAS (PHI) 0+1 0 střel, čas na ledě 18:00.

1. Sean MONAHAN (CGY) 2 + 1
    2. Sean COUTURIER (PHI) 2 + 1
    3. Matthew TKACHUK (CGY) 0 + 4.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Calgary: 41

Philadelphia: 19.

Fantastická hokejová noc v Scotiabank Saddledome končí! A k obrovskému nadšení nakonec končí vítězstvím domácího mužstva, které ještě v 59. minutě zápasu prohrávalo o dva góly, neskutečný závěr! Philadelphia dnes sehrála velmi dobré utkání, podpořené výborným výkonem gólmana Stolarze, přesto to nestačilo na víc, než na jeden bod. Ve hře ale byly, jak již zmíněno, body všechny, kdyby ovšem soupeře nedokázal dvěma góly v závěru třetí třetiny, při hře bez brankáře, srovnat. V prodloužení pak měl Provorov velkou šanci, toho ale vychytal Rittich a z protiútoku rozhodl zápas Gaudreau.

60:35 Johnny GAUDREAU - 6:5

60:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí přečkali nájezd Provorova bez úhony a z protiútoku dávají rozhodující gól! Trojice JOHNNY GAUDREAU, Mark Giordano a Sean Monahan předvedla parádní tlak na branku, kdy sice první střelu dokázal Stolarz vyrazit, ale pak před ním zůstala dvojice protihráčů, ze které právě Gaudreau dokázal dostat puk do branky. Asistence: Mark Giordano a Sean Monahan.
    60:25 Provorov (Philadelphia) mohl rozhodnout, ale David Rittich jeho nájezd vychytal.

60:25
    David Rittich (Calgary) si v úvodu prodloužení připisuje parádní zákrok proti nájezdu Provorova.

60:01

Potlesk ve stoje sklízí nyní parta v červených dresech, Calgary dokázalo smazat dvoubrankovou ztrátu při hře bez brankáře, neskutečné! Čeká nás prodloužení tohoto parádního zápasu, máme se rozhodně na co těšit.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:53 Sean MONAHAN - 5:5

59:53
    Vau, fantastické utkání pokračuje! SEAN MONAHAN dokázal doklepnout do branky Flyers vyražený puk, po střele Tkachuka a je srovnáno, sedm vteřin před koncem, zápas jde do prodloužení. Asistence: Matthew Tkachuk a Mark Giordano.

59:39
    Claude Giroux (Philadelphia) dokázal dostat puk z vlastní třetiny.

59:18
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, domácí v útočném pásmu, se šesti hráči v poli a prázdnou brankou za zády.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 10. S. Bennett (Tkachuk, Quine), 26. Giordano (Hamonic, D. Ryan), 31. Monahan (Tkachuk, J. Gaudreau), 59. R. Andersson (J. Gaudreau, Tkachuk), 60. Monahan (Tkachuk, Giordano), 61. J. Gaudreau (Giordano, Monahan) – 21. Sanheim (Giroux), 26. J. van Riemsdyk (Couturier, Giroux), 27. Couturier (Voráček, Provorov), 28. Weise (Gudas, Hägg), 52. Couturier

Calgary Flames: M. Smith (41. Rittich) – Brodie, Giordano, Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan, J. Gaudreau – S. Bennett, D. Ryan, Tkachuk – Neal, Jankowski, Mangiapane – Hathaway, Quine, Czarnik.
    Philadelphia Flyers: Stolarz (Neuvirth) – MacDonald, Provorov, Gudas, Hägg, Gostisbehere, Sanheim – Konecny, Giroux, J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier, M. Raffl – Simmonds, Patrick, Laughton – Weise, Varone, Lindblom.

Rozhodčí: Hebert, Hanson – Baker, Knorr

Diváci: 17 763