Liberec – Slavia 6:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 5:4 (kon.) | Zlín – Přerov 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Kladno 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:4 (1:2, 3:1, 1:1 - N 0:0 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 13.12.2018, 17:15 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Z Ostravy je to už vše, bude se těšit znovu brzy na počtenou. Děkujeme, že jste byli s námi. (18:27:09)

Vítkovičtí i dnes uhájili svůj led, i když ze začátku to vůbec nebylo jisté. Aktivitu přebrali hosté a jako první otevřeli skóre, vítkovičtí sice dokázali srovnat, ale do šaten šli s jednobrankovým mankem. Hrál se poměrně pohledný hokej na obě strany, ve druhé třetině domácí znovu srovnali, ale hosté se nenechali zaskočit a opět odskočili. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a po několika minutách hry se domácí poprvé v zápase dostali do vedení gólem Fridricha a mohli do kabin odejít spokojenější Ve třetí třetině přidaly Vítkovice další branku, hosté sice ještě snížili na rozdíl jediného gólu, ale ani při hře bez jejich gólmana k vyrovnání nedošlo. V prodloužení bylo patrné, že síly na obou stranách ubývají, a tak se ke slovu dostaly samostatné nájezdy. V těch byl úspěšný pouze hostující Krzak, a tak si Třinec odváží alespoň prémiový bod.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec zásluhou kapitána FILIPA KRZAKA.

5. série
    0:1
    Skóre v nájezdech může srovnat domácí Ivan, pokusil se rozhodit Švehláka, ale ten mu na to neskočil – 0:1.

4. série
    0:1
    Čtvrtý v pořadí se k puku staví třinecký kapitán Krzak, jeho pokus je úspěšný když prostřeluje Mrázka – 0:1.

4. série
    0:0
    Vítkovický Zapletal se také rozjel na třineckou klec, ale jeho pokus končí na gólmanovi – 0:0.

3. série
    0:0
    Hostující Indrst si počkal na pohyb Mrázka, ale nastřelil tyč!!! – 0:0.

3. série
    0:0
    Za vítkovické jako třetí pojede Fridrich, nabral dobrou rychlost, ale u branky mu sjel kotouč – 0:0.

2. série
    0:0
    Třinecký Raška jako druhý v pořadí, vystřelil do protipohybu gólmana, ale branku přestřelil – 0:0.

2. série
    0:0
    Za vítkovické se pokusí skórovat Konečný, Švehlák si povyjel a změnil tak Konečnému střelecký úhel – 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první za třinecké se na Mrázka rozjel Havránek, domácí gólman mu do střely vložil hůl a stav je tak stále 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první se k puku postavil Pytlík, rozjel se na branku, ale zpomalil, Švehlák neměl s jeho nedůraznou střelou problém – 0:0.

Samostatné nájezdy odstartují vítkovičtí.

Samostatné nájezdy začínají.

64:59
    Dnešní nadstavbová část zápasu se zřejmě dostane až do samostatných nájezdů.

64:41
    Domácí drží kotouč na svých hokejkách a jsou v pásmu, ale ubývá jim sil.

64:27
    Beránek se dostal až k brance, ale nebyl v dobrém střeleckém úhlu.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Pytlík (Lewandowski), 22. Fridrich (Potočný, Ivan), 25. Ivan (Věntus, Fridrich), 31. Fridrich (Beránek, Kunc), 45. Mrva (Beránek, Kunc) – 7. Plandor (Havránek, Indrst), 11. Krč (Krzak, Konderla), 24. Plandor (Michálek, Havránek), 47. Raška (Plandor, Michálek), rozh. náj. Krzak