PZ Kladno – Třemošná 4:3 (kon.) | K. Vary – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Vsetín – Přerov 5:4 (1:0 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 2:7 (kon.) | Slavia – Kladno 2:5 (kon.)
Mountfield HK
2:7 (0:3, 1:2, 1:2 - N 0:0 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 13.12.2018, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Nadstavba A

V dnešním zápasu měli jednoznačně navrch hosté z města pod Ještědem. Liberečtí byli dravější, lépe kombinovali a byli důraznější v osobních soubojích. Mountfield se oproti tomu trápil v koncovce a vytváření šancí. Útěchou pro domácí je jednoznačně alespoň bod z nadstavby. (21:02:54)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení nebyla žádná větší šance na obou stranách, a tak se rozhodne v nájezdech.

64:16
    Hradec kontroluje puk a drží si šanci na nájezdy.

63:35
    Domácí znovu na puku a budují novou akci, kterou však liberecká obrana stopuje hned na červené čáře.

62:35
    Liberec se dostává až za Žalčíka, střela zatím však nepřichází.

61:55
    Další akci rozjíždí Hradec a povedenou akcí se dostal až ke střele na France.

61:30
    První přerušemí zatím opatrné nadstavby obstaral Žalčík, který skryl kotouč do své výstroje.

60:15
    Pěknou střelu vyslal Trunda. Gól však nepadl.

60:01

Ve třetí třetině se domácí vzchopili a dostali se do šancí, které dokonce dokázali proměnit. Hosté však celkově zápas zvládli lépe a zaslouženě poputijí body na sever Čech. uvidíme, kdo získá bonusový bod z nadstavby.

59:01
    Souboj o puk u levého mantinelu Liberce vyzněl lépe pro Hradec, který bude mít možnost posledního útoku.

58:33

58:15
    Domácí se sami připravili o útočné pásmo a nyní už hraje Liberec.

57:40
    Domácí začínají znovu až od Žalčíka.

56:48
    Hosté se po nepovedené přihrávce domácích ihned osvobozují.

56:33
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vodlan – 2 min., podrážení).

56:31

55:41
    Po další akci Liberce puk končí až v žalčíkově lapačce.

55:15
    Liberec začíná od France a jejich přesilovková pětice střídá.

54:47
    Hosty o jejich pobyt v útočném pásmu připravila vysoká hůl jednoho z nich.

54:31
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Brožek – 2 min., hákování).

54:08
    Pěknou akci předvedl Hradec, který se dostal až ke střele na France, ten je však pozorný a změnu skóre nepřipouští.

53:58
    Souboj o puk za hradeckou brankou vyústil v zisk touše pro Liberec.

53:06
    Petr Gajda vystřelil velmi tvrdě zpoza levého kruhu a pořádně vystrašil Žalčíka.

52:06
    Po sražení v obraném pásmu Liberce ležel na ledě Hujer. Rozhodčí však zákrok neposoudili jako nedovolený a pokračuje se ve standardních počtech hráčů.

51:39
    Hosté jsou aktivní a drží hradecké v zámku.

51:07

50:40
    Hosté brání skvěle a nedovolují Hradci zhola nic.

50:02
    Hradci se nedaří vymyslet zajímavější situaci a hosté opět vyhazují.

49:39
    Hosté se osvobozují a domácí začínají až od svého gólmana.

49:07
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Měchura – 2 min., hákování).

48:55

48:15
    Domácí se osvobozují a posílají puk až za France. Míří na střídačku a hosté opět začínají útočit.

47:40
    Hosté mění pozice a drží puk. Kontrolují hru a vytváří si pěkné šance. Zatím se však nikdo nerozhodl vystřelit.

46:55
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Slafkovský – 2 min., zásah do nohou + 10 min. osobní trest, zásah do nohou).

46:02
    Hra se nyní trošku klidní a oba týmy se snaží držet puk. Jsou to však hosté, kteří lépe bruslí a nyní je touš v jejich moci.

45:10
    Liberec právě vstřelil branku!
    A další gól v hradecké síti. Tentokrát se prosadil VOJTĚCH POLÁK, který po přihrávce Trundy nezaváhal a skóroval. Asistence:Trunda.

44:49
    Po rozruchu před Francem se bude vhazovat po jeho levici.

43:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec ihned po inkasovaném gólu koriguje výsledek. JURAJ SLAFKOVSKÝ se dostal k odraženému puku a doklepl ho za záda France. Nyní je to 6:2 pro Liberec.

43:04
    Kuriózní branka padla, když brankář svým výhozem trefil svého spoluhráče, od kterého se touš odrazil k FILIPU KŘÍŽOVI, který zachoval chladnou hlavu a poslal puk do prázdné branky.

42:40
    Hradečtí zvýšili presing a důsledkem toho je zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se před Francem.

42:11
    po hektické pasáži přichází uklidnění a hosté si berou puk na své čepele a dávají si přihrávky přes šíři celého kluziště.

41:45
    Hradec jde dopředu a kombinací se dostává až před France, tam však o touš přišli a nyní jsou na puku Liberečtí.

41:15
    Hosté se dostávají do útočného pásma. Zastavuje je však pokyn rozhodčích. Ofsaj, vhazuje se v pásmu nikoho.

40:50
    Rozhodčí ztratili ve zmatku těl puk a vhazuje se před Žalčíkem.

40:11
    První buly třetí třetiny zvládli hosté a kombinují. Vypadá to, že nikam nespěchají a nechtějí zbytečně chybovat.

40:01

Ve druhé třetině byli opět aktivnější hosté z Liberce a přidali dva góly. Domácí se do černého trefili jen jednou a panuje tedy pořád stav příznivější pro Liberec. Je to 5:1 a uvidíme, jestli se domácím povede snížit.

40:00

39:39
    Poslední útok druhé třetiny obstarají hosté z Liberce s pukem na svých čepelích.

38:45
    Lvi se úspěšně prokousali až před France a vyslali jednu z mála střel za 2 periodu.

37:25
    Liberečtí dravou hrou procházejí středním pásmem a dělají Lvům problémy.

37:12

36:45
    Další akce začíná až zpoza svatyně domácích. Rozehrávka se jim však nepovedla a musejí tak opět zpět do své třetiny.

36:02
    Po vyhraném buly se Hradečtí usazují před Francem a kombinují v útočné třetině.

35:12
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Masař – 2 min., zásah do nohou + 10 min. osobní trest, zásah do nohou).

34:53

34:25
    Liberec po vyhraném buly ihned míří do útočné třetiny, kde se usazuje.

34:17
    Ve vlastním oslabení ujel Matěj Beneš, ale výborný Franc ho zastavil a nepřipustil změnu skóre.

33:58
    Liberec nabírá ve svém pásmu rychlost a pohodlně se usazuje v útočné třetině.

33:25
    Hradec se osvobozuje a posílá puk až za branku France.

32:53
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Marha – 2 min., hákování).

31:31
    Domácí využívají přesilovku a upravují na 5:1. Po střele od modré se k dorážce dostal JURAJ SLAFKOVSKÝ a doklepl puk do branky. Asistence: Marha, Beneš.

30:35
    Domácí drží puk. Přesná střela na bránu však nepřichází, Liberec brání skvěle.

30:17
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Leden – 2 min., vysoká hůl).

29:15
    Po nahozené střele od modré se k dorážce dostal hostující JAKUB MASAŘ a upravuje už na 5:0. Asistence: Šedivý, Měchura.

28:33

28:22
    Pěkný výpad předvedli domácí, kteří se po akci na pravém kruhu dostali až ke střele na France.

27:21

26:33
    Domácí si zahrají přesilovku.

26:09
    Hosté vyhazují a čtveřice na oslabení už míří na hráčské střídačky.

25:39
    Domácí drží hosty v tlaku a mají dobrou příležitost na změnu skóre.

25:21
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Duschka – 2 min., nedovolené bránění).

24:30
    Liberečtí se ujímají iniciativy a drží Lvy v tlaku. Žádná střel a však nepřichází.

23:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pajer – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

23:44
    Další gól do sítě hradeckého klubu střílí BENNET ROSSMY. Asistence: Vodlan.

22:30
    Domácí mají pěkný přechod přes všechny čáry a dělají hostům problém svým pohybem.

21:15
    Hradec je aktivní a přebírá otěže zápasu.

20:36

20:32

20:08
    Buly zvládli lépe domácí a začínají s pukem na svých čepelích.

20:01

Střídání gólmanů na straně domácích. Tichého nahradí Žalčík.

Liberec byl přes první třetinu aktivnější, hradecké Lvy k ničemu nepustil a svoji převahu dokázal náležitě zúročit. Hned třikrát hosté překonali domácího maskovaného muže Žalčíka a vedou po zásluze 3:0. Uvidíme, zda-li si domácím povede se zápasem ve zbývajících dvou periodách, ještě něco udělat.

20:00

19:13
    Pěknou individuální akci nám předvedl liberecký TOMÁŠ TRUNDA, který si poradil s obránci a zametl puk do horního rohu hradecké branky. Asistence: Rossmy, Šedivý

18:36
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Marha – 2 min., podrážení).

18:32
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Gajda – 2 min., podrážení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

18:15
    Ihned po návratu z trestné lavice se do hry zapojil hostující Rossmy, který z levého kruhu vyzkoušel pozornost Tichého.

18:00

17:19
    Hosté se osvobozují výhozem přes všechny čáry a míří na střídačku.

16:30
    Hradec drží Liberecké v tlaku a kombinuje ve své útočné třetině.

16:00
    Domácí mají možnost zkorigovat skóre.

13:51
    Krásný přesilovkový gól předvedl JAKUB ŠEDIVÝ, který dostal famózní přihrávku zpoza klece a nekompromisně zamířil skrze tichého výstroj. Asistence: Měchura, Trunda

13:39
    Hradečtí už sotva bruslí, ale nemohou vystřídat důsledkem skvělé přesilovky hostí.

12:55
    Po vyhraném buly se hosté ihned usazují v útočné třetině a stavějí si své signální pozice.

12:36
    Hosté budou mít další šanci na změnu skóre.

11:51
    Hosté klidní hru a kombinují ve své třetině. Hradecký presing je však velmi vysoko, a nutí tak hosty k chybám.

11:35
    povedenou střelu od modré vyslal Řehák. Franc však drží čisté konto a nepovoluje změnu skóre.

11:15
    Hosté, už v plném počtu, započínají útok od své branky. kombinace je však kostrbatá a Mountfield je ze třetiny nepouští.

10:40

10:30
    Krásnou nahrávku mezi kruhy dostal dostal Adam Jirků, kterého však famózně vychytal Franc.

10:15
    Hradec drží Liberec v tlaku.

09:28
    Domácí prohráli buly a hosté se ihned po něm osvobozují výhozem přes všechny čáry. Lvi začínají od Tichého a přecházejí až do svého útočného pásma.

08:40
    Hradec bude mít možnost odpovědět na inkasovaný gól v přesilové hře.

08:15
    Hosté přešli do útočného pásma a Bennet Rossmy vyzkoušel pozornost Tichého.

07:10
    Jeden z prvních nebezpečnějších útoků obstarali domácí.

06:47
    Hra se zklidňuje a oba týmy vyčkávají.

05:51
    Účet zápasu je už nyní načatý. O první gól se postarali hráči Liberce konkrétně ADAM MĚCHURA, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a zasunul touš za Tichého. Asistence: Šedivý, Masař

05:30
    Hosté kombinují ve svém útočném pásmu a mají možnost ohrozit střelou Tichého. Hradec jde do útoku, ale přichází o puk a dopředu jdou Liberečtí.

04:48
    Pěkný přechod přes všechny čáry nám ukázali dorostenci Hradce, kteří se od svého gólmana dostali až před France. Zatím jsme však střelu neviděli.

04:13
    Domácí jsou kompletní a nyní vyčkávají na nové posily ze střídačky, kam zamířila i lajna na oslabení Mountfieldu.

03:47

03:02
    Hradečtí střídají a drží svůj obranný val. Liberec kombinuje a dostává puk přes osu hřiště. Špatné zpracování však připravilo hosty o možnost šance.

02:15
    Hosté kombinují ve svém útočném pásmu a nedávají domácím šanci na oddych. Až teď po nepřesné rozehrávce musejí hosté od začátku. Ofsajd.

01:47
    Hosté mají výhodu přesilové hry.

01:09
    Hosté prokombinovali střed hřiště a usazují se v pásmu hradeckých, ti však skvělou obranou odebrali hostům touš a zakládají novou akci.

00:35
    Hosté úspěšně ubránili první tlak Lvů a kombinují za hradeckou svatyní.

00:15
    Utkání právě začalo a do prvního útoku se ženou dorostenci domácího celku.

00:01

Hosté z města pod Ještědem jsou prozatím na 3. místě se ziskem 4 bodů. Nejprve sice Bílí Tygři podlehli v prodloužení pražské Slávii 0:1, pak ale na domácím ledě porazili Vervu Litvínov 5:4 a zajistili si tak první výhru v nadstavbě. Uvidíme, jaký tým bude dnes lépe připraven.

Lvi z Hradce zatím v nadstavbě ELIOD Extraligy vedou tabulku skupiny A, je však potřeba říci, že ta je, důsledkem nízkého počtu zápasů, velmi vyrovnaná. Hradečtí mají na svém lístku 5 bodů za výhru nad Indiány z Plzně 3:1 a prohru s Rytíři Kladna 3:5. V obou případech však vyzráli na své oponenty v nadstavbě, a mají tak o dva body více.

Dnes se nám na stadiónu pod Bílou věží v Hradci Králové představí dorostenecké celky domácího Mountfieldu HK a hostů z Liberce. Toto utkání bude pro oba mančafty jejich teprve třetím v horní nadstavbě, kam postoupily z předešlých bojů v základních skupinách.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Karel

Branky a nahrávky: 32. Slafkovský (Marha, Beneš), 44. Slafkovský, rozh. náj. Pajer – 6. Michura (Šedivý, Masař), 14. Šedivý (Měchura, Trunda), 20. Trunda (Rossmy, Šedivý), 24. Rossmy (Vodlan), 30. Masař (Šedivý, Měchura), 44. Kříž, 46. Polák (Trunda)