Columbus – Los Angeles 4:1 (kon.) | Buffalo – Arizona 3:1 (kon.) | Tampa – Toronto 4:1 (kon.)
Montreal – Carolina 6:4 (kon.) | Nashville – Vancouver 4:3 (po pr.) | Minnesota – Florida 5:1 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 5:4 (po pr.) | San Jose – Dallas 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Los Angeles Kings
Pátek 14.12.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Česká stopa:

Lukáš Sedlák (CBJ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 8:00 (03:45:54)

1. Artěmij Panarin (CBJ) 2+0
    2. Cam Atkinson (CBJ) 0+2
    3. Lukáš Sedlák (CBJ) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 41:30 (12:8, 16:11, 13:11)
    Zblokované střely – 15:11
    Vyhraná vhazování – 35:27
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 11:14

Hokejisté Columbusu vítězí nad Los Angeles Kings 4:1 a po dvou porážkách se tak vracejí na vítěznou vlnu. Naopak Králové zase více podtrhují své letošní trápení.

Hosté se přitom ujali vedení už ve 4. minutě, kdy se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Dustin Brown. Blue Jackets ale rychle odpověděli zásluhou Lukáše Sedláka. V 11. minutě navíc Dubois naservíroval puk Artěmijovi Panarinovi, jenž otočil skóre ve prospěch Blue Jackets.

Ve druhé třetině se na gól dlouho čekalo, ale nakonec se dvakrát prosadili domácí, kteří tak své vedení navýšili na 4:1. V čase 36:25 nejprve zabodoval přesilovkovou dorážkou Artěmij Panarin a o pouhých 20 sekund později se trefil Josh Anderson. Ve třetí třetině už pak žádná branka nepadla, Modré kabáty duel již v klidu dovedli k výhře.

59:39
    Domácí dohrávají zápas s pukem na holích. Diváci už začínají slavit.

59:01
    Začala poslední minuta třetí části zápasu.

58:49
    Dubois zatáhl puk až před Quicka, naznačil zajetí za branku a přenechal černou pryž Atkinsonovi. Ten z úhlu Quicka neprostřelil.

57:46
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před jejich branku.

57:21
    Jenner hledal před brankou Joshe Andersona. Puk končí pod lapačkou Quicka.

56:26
    Po buly střílel z první Dustin Brown. Puk je ve výstroji Bobrovského.

56:21
    Další zákrok Bobrovského. Ten našel puk v lapačce po střele od modré čáry.

55:22
    Bobrovskému teď při zákroku proti ráně Matta Luffa spadla z hlavy maska. Rozhodčí tedy přerušili hru, aby si mohl domácí gólman upravit svou výzbroj.

54:31
    Nepříliš jistý zákrok Bobrovského, kterému puk po střele Fantenberga vypadl z lapačky. Vykutálel se ale daleko vedle branky.

54:10
    Hosté v postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

53:43
    Do střely Anžeho Kopitara vložil hokejku obránce. Puk byl sražen do ochranné sítě.

52:51
    Kotouč se odrazil od hole jednoho z domácích hráčů do hlediště. Vhazuje se ve středovém kruhu.

52:16
    Domácí v poklidu kontrolují svůj náskok. Kings se k ničemu nedostávají.

51:03
    Cam Atkinson střílel z pravé strany na vzdálenější tyčku. Quick se roztáhl a vyrážečkou puk vytěsnil mimo svou klec!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Sedlák (Bjorkstrand, Wennberg), 11. Panarin (Dubois, Atkinson), 37. Panarin (S. Jones), 37. J. Anderson (N. Foligno, D. Savard) – 4. D. Brown (Iafallo)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, R. Murray, D. Savard, Nutivaara, Harrington, Werenski – Atkinson (A), Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Sedlák, Wennberg, Hännikäinen – Riley Nash, Dubinsky, Bjorkstrand.
    Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), Fantenberg, LaDue, Muzzin, Walker, Forbort – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Luff, J. Carter (A), Leipsic – Toffoli, Kempe, Ščerbak – Amadio, N. Thompson, Wagner.

Rozhodčí: Dwyer, St. Pierre – Marquis, Kovachik

Diváci: 15087