1:2 (1:1)
West Bromwich Albion
Pátek 14.12.2018, 20:45 • Bramall Lane, Sheffield • Anglická Championship

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký páteční večer u anglické Championship! Zápasem mezi domácím Sheffieldem United a West Bromwichem, vás bude provázet Tadeáš Podolka. Klání má na Bramall Lane výkop v 20:45.

Bramall Lane
    Bramall Lane je jedním z nejstarších anglických stadionů, otevřen byl již roku 1855 nejdřív jako kriketové hřiště. Na fotbal se stadion začal používat v roce 1862, kdy se utkal Sheffield F.C. s Hallamem F.C. Aréna má kapacitu 32 702 diváků, která bude dozajista atakována.

SHEFFIELD UNITED FC
    Pozice v tabulce: 3. místo (21 zápasů/37 bodů)
    Nejlepší střelec: Billy Sharp – 11 gólů v 19 zápasech

Sheffieldští jsou podle bookmakerů mírnými favority dnešního zápasu. Naposledy přehráli Reading 2:0 na jeho hřišti. Domácí fotbalisté se budou opírat o Billyho Sharpa, pokud on skóruje, tak jeho mužstvo zpravidla vítězí. Navíc se trefil i v posledním utkání.

WEST BROMWICH ALBION
    Pozice v tabulce: 5. místo (21 zápasů/36 bodů)
    Nejlepší střelec: Dwight Gayle + Jay Rodriguez – oba 10 branek

West Brom se stejně jako jeho dnešní sok nachází v dobré formě, dokladem toho je umístění, které zajišťuje playoff. V posledních 5 utkáních hosté ani jednou neprohráli, zapsali tři výhry a dvě remízy. Naposledy remizovali 2:2 s Aston Villou, trefili se oba nejlepší střelci. Proti Sheffieldu budou mírnými outsidery.
    Výkop dnes večer v 20:45

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Norwood, Fleck, Stevens – Duffy – McGoldrick, Sharp (C)
    Náhradníci: Moore – Stearman, Cranie, Coutts, Johnson, Washington

West Bromwich Albion: Johnstone – Adarabioyo, Dawson, Hegazy, Gibbs – Phillips, Livermore (C), Barry, Barnes – Rodriguez, Gayle
    Náhradníci: Myhill – Mears, Townsend, Brunt, Harper, Sako, Burke

Rozhodčí: Simpson – Hudson, Hopton.

1

1
    Utkání je odstartováno! Vykopávají hosté z West Bromwiche ve žlutozelených dresech, domácí si zvolili červenobílou kombinaci.

2
    Míč se ocitl v zámezí poté, co jej Stevens nezpracoval. Úvodní minuty jsou v lehkém tempu.

3
    Baldockův centr do vápna žádné spoluhráče nenajde, byl příliš přetažený.

4
    Na balonu jsou častěji hosté, domácí se k němu dostávají zatím jen sporadicky.

5
    Sheffield zavřel West Brom na jeho polovině. Postupná kombinace od Duffyho zatím nepřináší žádné nebezpečí.

5
    Stevens zkoušel nacentrovat poté, co dostal míč od Duffyho. Zakročil proti němu ale hostující obránce.

6
    Johnstone zasáhl Duffyho střílený centr, rohový kop pro domácí.
    6. Duffyho střílený centr

6
    Tuto první standardku obrana hostů zvládla, číhal ve vápně McGoldrick, toho odstavili zelenožlutí stopeři.

7
    Stevens opět hledal v šestnáctce McGoldricka, znovu dokázali hosté míč vypíchnout. Na druhou stranu upaloval Rodriguez, avšak ani on neohrozil branku.

8
    West Bromwich nastřílel nejvíc branek ze všech týmů, už 44. Sheffield je v této statistice pátý se 34 zásahy.

9
    Gayle při dobíhaní ještě trefil domácího brankáře Hendersona, hlavní arbirtr Simpson faul nepískl. Sheffieldští zůstávají u míče.

10
    Velmi příjemná atmosféra panuje na Bramall Lane. Barry teď ale nedovoleně zastavil pronikajícího Flecka, je pískán nedovolený zákrok.

11
    Přihrávka domácích nenašla žádného adresáta, a tak míč chytil Johnstone.

12
    Chyba v rozehrávce Johnstonea! Trefil pouze nohy protihráčů, McGoldrick vypálil a hostující brankář vyrazil míč na roh!

12
    Sheffield United právě vstřelil branku!
    Góól! DAVID MCGOLDRICK posílá Sheffield do vedení! Duffy jej našel přesným pasem na hranici ofsajdu, pak se domácí útočník rozeběhl k bráně a poslal míč vedle gólmana Johnstonea.
    12. MCGOLDRICK - 1:0

14
    Svůj 101. kariérní gól vstřelil McGoldrick, který rovněž reprezentuje Severní Irsko.

15
    Sheffield pokračuje v aktivitě, vstřelená branka domácí nakopla. Zavírají West Brom na jeho obranné polovině.

16
    Gibbs pouze odevzdal míč k domácím, ti toho mohou využít a zaútočit.

16
    Baldockův snad metrový ofsajd končí slibně vypadající útočnou akci Sheffieldu.

17
    Duffy prověřil Johnstonea, přešlapovačkou na levé straně vápna nejdříve překonal obránce, pak poslal skákavý míč do náruče hostujícího gólmana.

18
    Z následného protiútoku West Bromwiche je pouhý odkop od branky Hendersona.

19
    Aktuální držení míče: Sheffield 56%, West Brom 44%.

20
    Baldockův vysoký míč našel jen hlavu Barnese, od níž se odrazil, kam jinam, než do autu.

21
    Sheffield hraje do plných, s tím si zvládá hlavně díky Duffymu s McGoldrickem poradit.

22
    McGoldrick zkusil ve vápně vystřelit, ale branku netrefil o pár metrů.

23
    Polovina poločasu je za námi, zatím jsou lepší domácí, kterým hraje skvěle dvojice Duffy-McGoldrick. Hosté musejí být více aktivní, pokud chtějí dnes vyhrát.

24
    Basham rychle uklidil míč do bezpečí před dobíhajícími protihráči.

26
    Hra ztratila na tempu, míč nevydrží delší dobu na hrací ploše.

27
    Centr domácích končí jen u Johnostonea, hosté by mohli odpovědět, to by však museli si přihrát přesněji.

28
    Žlutozelení v klidu kombinují na své polovině, od svého kapitána Livermorea. Ten nedávno prodloužil smlouvu až do roku 2022.

29
    Bramall Lane dnes není vyprodán, ale dozajista půjde o slušnou návštěvu přes 20 tisíc diváků.

30
    Baldock tvrdě poslal k zemi Barnese, přímý kop pro West Brom. Pokusí se ohrozit branku?

31
    Právě Barnes vystřelil, zeď jeho pokus překonal, branku však nemohl ohrozit.

32
    Sheffield si dobře hlídá vedení, pokud jsem chválil útočné snažení, tak musím smeknout i před sehranou defenzivou.

33
    Daleký odkop Hendersona skončil u McGoldricka, který může kombinovat se Stevensem a dalšími spoluhráči.

34
    Výsledkem je taková "lahůdka" pro Johnstonea, West Brom upaluje do protiútoku.

34
    Rohový kop pro hosty, ujme se ho Phillips.

35
    Dobře sehraný rohový kop. Phillips na krátko přihrál Gayleovi, ten vypálil a trefil skrumáž hráčů. Poté Hegazy zahrál rukou a hlavní arbitr Simpson byl neoblomný.

36
    Pro změnu klidná kombinace Sheffieldu, i Hendersona využili domácí obránci.

37
    Duffy byl faulován v blízkosti levé strany vápna, zajímavá příležitost pro Sheffield.

39
    To mohl být gól! Duffy našel Stevense, ten mohl ve vápně najít hned dva spoluhráče, kteří by doráželi do prázdné branky. Míč zasáhl jeden z obránců, rohový kop!

40
    Rohový kop se domácím vůbec nevydařil, navíc pak mohli sami inkasovat, kdyby Henderson nevyběhl včas z brány a nekopl míč do autu.

41
    West Brom právě vstřelil branku!
    1:1! GARETH BARRY srovnává před poločasem skóre! Barnes prosvištěl rozháranou obranou Sheffieldu, přihrál míč do středu vápna, kde se zjevil hostující forvard. Ten zavěsil vysokou ránou za Hendersona.
    41. BARRY - 1:1

42
    To je překvapení. Sheffieldu se najednou rozpadla obrana, čehož využívají hosté rychlými útoky.

43
    Livermoreův pas našel pouze protihráče, Duffy táhne protiakci.

44
    Fleck se Stevensem nedokázali vyzrát na trojúhelník hostujících obránců, následně Adarabioyo trefil právě Stevense, ten pobídl Sharpa ke střele, odkop od branky.

45
    Nedovolený zákrok pískán Sharpovi, hlavní rozhodčí Simpson nastaví jedinou minutku.

45+1
    Johnstone váhal opravdu dlouho s odkopem, míč končí nakonec v zámezí.

45+1

Je za námi první poločas, po kterém je stav nerozhodný, 1:1. O úvodní branku se postaral McGoldrick, následně odpověděl před koncem poločasu Barry. Dokáže West Brom navázat na dobrou pasáž, kterou předváděl v posledních minutách, či se Sheffield vzchopí a zvítězí? Sledujte se mnou i druhý poločas...

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

Vše je připraveno k začátku druhé půle.

46

46
    Je tu druhý poločas, který rozhodne o konečném výsledkem. Bude to remíza či vítězství jednoho z týmů?

47
    Počet střel je zatím vyrovnaný, šest ku šesti.

48
    Hosté v poklidu kombinují odzadu, už několikrát využili i Johnstonea.

49
    Kieran Gibbs pobídl své spoluhráče k útočení, jeho centr našel jen hlavy domácích obránců. West Brom pokračuje v držení míče.

50
    Rodriguez si vyskočil na hlavičku uvnitř vápna, branku přestřelil.

50
    Už, už se zdálo, že se bude kopat penalta proti Sheffieldu! O'Connell položil k zemi Gaylea, Simpson to jako nedovolený zákrok neviděl.

51
    Na druhé straně začali útočit domácí, poprvé v tomto poločase. Vybojovali dokonce rohový kop.

53
    Rohový kop se domácím nevyvedl, ale u míče zůstanou poté, co byl odpískán ofsajd Gayleovi.

54
    Nadějnou šanci "zazdili" domácí, Fleckova přízemní rána zpoza vápna nemohla Johnstonea ohrozit.

55
    Aktuální držení míče: Sheffield 52%, West Brom 48%.

56
    Gayle také nevyužil nabídnuté šance, mohl nacentrovat do vápna, kde číhali hned tři spoluhráči. To se mu nepodařilo, trefil hned prvního obránce Sheffieldu.

57
    Sheffield vysoko presuje, snaží se připravit hosty o míč. A to se jim občas podaří, nicméně chybí přesnost při další rozehrávce.

58
    Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Flek, na jeho místo přijde Coutts.

59
    Hegazy na své polovině trefil dotírajícího Sharpa, Gibbs rozehraje autové vhazování.

60
    Prvních patnáct minut druhé půle je za námi, zatím jsou oba týmy za očekáváním.

61
    Duffyho centr prolétl vápnem, poté jej zachytil McGoldrick, který přihrál míč dalším svým spoluhráčům. Nic nebezpečného zatím pro obranu West Bromwiche.

62
    Sheffield se ale zvedá, dokáží držet West Brom na jeho polovině a i docela přesně kombinovat.

62
    Barnes šel sám na Hendersona! Ten stihl vyběhnout a vyrazil míč na roh! Obrovská chyba domácí obrany.

62
    Žlutou kartu obdržel Egan (Sheffield United FC)
    62. Žlutá karta

63
    Následný roh se hostům příliš nepodařil, Gayle reklamoval u sudího penaltu, neúspěšně.

64
    Rohový kop pro domácí, další šance na vstřelení vedoucí branky.

65
    Ani tato standardka se domácím nevyvedla, následný útok byl však nebezpečnější. Domácí se zlobili na rozhodčího, že neodpískal penaltu po pádu Sharpa.

66
    Rodriguez se uvolnil, zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, jeho pokus měl však k dokonalosti velmi daleko.

67
    Phillips táhl útok West Bromwiche, jeho přihrávka našla jen protihráče.

68
    West Brom je znovu aktivnější, je častěji na míči a zkouší hrozit. Sheffield odpovídá rychlými kontry.

69
    Druhý poločas zatím nenaplňuje ideální představy, oba týmy se nedokáží prosadit, schází přesnost v koncovce.

70
    Hlavní arbitr Simpson ponechává volnější průběh, tradičně po anglicku.

71
    Rohový kop pro hosty, třetí v zápase.

72
    Ani jednomu z mančaftů nevychází rohové kopy, těžko říci, proč tomu tak je.

72
    Rodriguez nepříjemně sestřelil Baldocka, volný kop pro domácí.

73
    Johnstone si došel pro míč, příliš ani nespěchá s rozehrávkou.

74
    McGoldrick zbytečně držel jednoho z protihráčů, jasný faul.

75
    Až k Johnstoneovi se dostal míč při rozehrávce hostí, ti postupují dále směřem do vápna domácích.

76
    Hosté na Bramall Lane otáčejí zápas a vedou 2:1! Barnes neuvěřitelně patičkou v šestnáctce našel KIERANA GIBBSE, který překonal Hendersona.
    76. GIBBS - 1:2

77
    Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Duffy, nahradí jej Washington.

78
    Tento gól vlil West Bromu krev do žil, hosté pokračují v útočení.

79
    Sheffield se zmocnil balonu, pokud chce vyrovnat, musí ihned poslat míč dopředu.

80
    Deset minut plus nastavení do konce zápasu. Billy Sharp měl na kopačkách vyrovnání! V kritickém okamžiku ale přestřelil!

81
    West Brom ještě nesáhl ke střídání, zřejmě si to schovává na pozdější minuty.

82
    Sheffield má ještě jednu možnost ke střídání, nicméně Chris Wilder už poslal na hřiště útočníka Conora Washingtona.

83
    Dlouhý aut do vápna Sheffieldu nenašel nikoho z hostí.

84
    Barnes vystřelil ze střední vzdálenosti, míč zatočil mimo branku do zámezí.

85
    Pět minut do konce, Sheffield zatím nevypadá, že by se zmohl na vyrovnání. West Brom je častěji na balonu a vypadá velice sebevědomě.

87
    West Brom zvládá držet míč u postranní čáry, dnes zřejmě vyhrají. Domácí kouč Wilder se ještě radí se svým asistentem, co s dnešním utkáním provést.

88
    Přímý kop pro West Brom, tvrdě zasáhl domácí obránce Gaylea.

89
    Stále je míč na polovině Sheffieldu, West Brom pokračuje v útočení.

90
    Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odešel Stevens, na jeho místo přijde Johnson.

90+1
    Tři minuty nastaví hlavní arbitr Simpson.

90+2
    Johnstone se příliš dlouho rozmýšlel s odkopem, což se nelíbilo domácím fanouškům, kteří na něj začali pískat.

90+3
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Barnes, nahradí jej Brunt.

90+3
    Rohový kop pro hosty, kteří vůbec nepospíchali s jeho rozehráním.

90+4
    Míč končí u Johnstonea, Sheffield dnes s největší pravděpodobností prohraje třetí domácí utkání v sezoně.

90+5

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:12.

Utkání anglické Championship mezi Sheffieldem a West Bromwichem je za námi. Nakonec zvítězili hosté, kteří dokázali otočit vývoj utkání brankami Barryho a Gibbse, oběma nahrál Barnes. West Brom tak přeskočí Sheffield v tabulce, a bude minimálně do zítra na třetí příčce. Sheffield prohrál třetí domácí utkání v sezoně.