NY Rangers – Arizona 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Boston 5:3 (kon.) | New Jersey – Vegas 5:4 (po pr.)
Detroit – Ottawa 2:4 (kon.) | Carolina – Washington 5:6 (1:2 po s.n.) | St. Louis – Colorado 4:3 (po pr.)
Chicago – Winnipeg 3:4 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 4:1 (kon.) | Minnesota – Calgary 1:2 (kon.)
Detroit Red Wings
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Ottawa Senators
Sobota 15.12.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:25:19)

Ottawa: 32.

Detroit prohrává druhý zápas v řadě, dnes i kvůli vlastním a zbytečným chybám. Ottawa soupeře rozhodně nepřehrávala, hosté z kanadského hlavního města sehráli na ledě Little Caesars Areny dobrou taktickou partii, kdy se zaměřili hlavně na dobrou defenzivu. A díky chybám Detroitu nakonec dokázali ve třetí třetině rozhodnout. Důležitý byl gól Stoneho ve 48. minutě na 3:2, poté jako by Detroit vůbec nevěděl, jak si poradit s defenzivou soupeře, čehož důsledkem bylo zbytečné vyloučení Larkina v závěru a nakonec i gól soupeře do prázdné branky.

59:43 Chris TIERNEY - 2:4

59:43
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Není co řešit, CHRIS TIERNEY trefuje prázdnou branku soupeře a hosté rozhodují o dnešním vítězství. Navíc je to i využitá přesilovka, vše v jednom... Asistence: Thomas Chabot a Ryan Dzingel.

59:22
    Thomas Vanek (Detroit) zvládl důležitý souboj u mantinelu, ve vlastní třetině.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí hrají v oslabení, ale zkouší to v pěti bez gólmana.

58:26
    A ta chvíle přichází nyní, Jimmy Howard (Detroit) na střídačce!

58:02
    Detroit se tak sám dostal do těžké pozice, místo hry šesti proti pěti to mohou domácí zkusit maximálně ve formátu pět na pět, ovšem s prázdnou brankou.

57:52
    Nepříjemnost pro domácí, Dylan Larkin dostává dvouminutový trest za sekání.

57:07
    Pomalu se blíží okamžik, kdy Jimmy Howard opustí branku Red Wings a domácí to zkusí v šesti.

56:39
    Hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině Ottawy, domácí stupňují závěrečný tlak!

56:10
    Diváci pískají, Nick Jensen (Detroit) totiž pálí od modré, ale trefí hned před sebou stojícího bránícího hráče, domácí pak ztrácejí útočné pásmo.

55:55
    Tak až nyní se Detroit dokázal dostat do třetiny Ottawy.

55:23
    Ne, Detroitu se nyní vůbec nedaří přechod přes střední pásmo, výtečná defenzivní práce Ottawy.

54:50
    Thomas Vanek (Detroit) hledá na útočné modré Nielsena, ale chtělo to mnohem přesnější přihrávku.

54:27
    Ottawa vyhrála vhazování a dostala puk ze třetiny, to nyní hostům naprosto dostačuje.

54:16
    Vhazuje se ve třetině Ottawy, po levici Craiga Andersona.

53:09
    Colin White (Ottawa) nahazuje puk na branku Detroitu, Howard sráží puk do rohu.

52:38
    Hosté výtečně brání svůj těsný náskok, když už se Detroit dostane do pásma soupeře, končí to soubojem u mantinelu nebo v rozích.

52:05
    Až nyní se Detroit dostal přes červenou čáru, ale proniknout do třetiny Senátorů, to je nyní nadlidský úkol pro domácí.

51:38
    Gustav Nyquist (Detroit) nedokázal dostat puk přes červenou čáru, dobrá práce napadajících hráčů Ottawy.

51:05
    Mikkel Bødker (Ottawa) se dostal do zakončení, ale Howard jeho pokus z pravé strany dokázal zneškodnit.

50:38
    Ottawa nyní hraje takovou údržbu, hosté se zbytečně nepouští do útočení a vyčkávají na vlastní modré.

50:00
    Posledních deset minut nás dělí od závěrečného hvizdu, hosté vedou o gól, dokáží ještě domácí srovnat?

48:42
    Hosté nahazují puk do třetiny Detroitu, kde ale hraje Gustav Nyquist (Detroit).
    47:08 Mark STONE - 2:3

47:08
    Colin White (Ottawa) pálí z pravé strany, puk prošel Howardovi mezi betony, čehož si všiml pohotový MARK STONE, který ho v pohodě zametl do branky, to vše za zády překvapeného Howarda... Asistence: Stefan Elliott.

46:45
    Thomas Vanek (Detroit) zaváží puk do útočného pásma, kde ho ale následně Jacob de La Rose zase ztrácí.

46:08
    Bobby Ryan (Ottawa) naskočil ze střídačky a zkusil to mezi trojicí protihráčů, neměl šanci na úspěch, o puk přišel.

45:40
    Chris Tierney (Ottawa) nahazuje puk na branku Detroitu, Jimmy Howard sráží do rohu.

44:55
    Ryan Dzingel (Ottawa) s pukem na pravé straně, v útočném pásmu, dělá zpětnou kličku, po níž ale přichází o puk.

44:25
    Je to zatím hokej bez šancí, sice se bruslí, ale to je jinak asi tak všechno, co je k vidění na ledové ploše.

43:36
    Tam ale neuspěl Tyler Bertuzzi (Detroit), hosté dostávají puk ze třetiny.

43:10
    Hraje se ve středním pásmu, kde se puku chopil Michael Rasmussen (Detroit), který se po pravé straně dostává do třetiny Senátorů.

42:02
    Domácí rozehrávají, Trevor Daley posílá puk k útočné modré, tam ale hraje Ottawa.

41:28

41:18
    Dobře sehraná přesilovka v podání Detroitu, Gustav Nyquist trefuje z pravé strany horní tyčku branky hostů! Všemu předcházel dobrý zákrok gólmana.

40:42
    Nyní již Detroit v útočném pásmu, Larkin posílá puk před branku Ottawy, tam ale Thomas Vanek promáchl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:20
    Samozřejmě v úvodu třetí třetiny pokračuje přesilová hra Detroitu, kterému je ale nyní odpískáno zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:34.

Druhá třetina minulostí, opět jsme sledovali poměrně zajímavý hokej. Detroit dokázal druhou dvacetiminutovku vyhrát 1:0, když ujel po návratu z trestné lavice Dylan Larkin, který tak upravil zatím stav na 2:2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:42
    Hosté vyhazují puk ze třetiny a pravděpodobně přečkají oslabení do konce druhé části bez úhony.

39:28
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:40
    Vhazování po levici Howarda, puk získávají domácí, kteří ho vyváží z pásma.

38:31
    Ottawa se stále drž v útočném pásmu.

37:53
    Trevor Daley (Detroit) zablokoval střelu soupeře od modré.

37:10
    Frans Nielsen (Detroit) ale pokazil přihrávku na modré a hosté se dostanou ze třetiny.

36:49
    Souboj o puk v rohu útočného pásma Detroitu, domácí se dostávají k puku a mohou zaútočit.

36:04
    Detroit se dostává do útočného pásma, Niklas Kronwall netrefuje branku Ottawy z levé strany.

35:50
    Jimmy Howard (Detroit) má puk kdesi ve své výstroji a přerušuje hru.

35:25
    Ottawa se dostává z vlastního pásma, puk míří na zakázané uvolnění, ale není odpískáno, hraj se dál.

34:22
    Nebude to zakázané uvolnění, Ottawa musí hrát, hosté jsou pod tlakem i při vlastní rozehrávce.

33:45
    A Detroitu jako by narostla křídla po vyrovnávacím gólu, Ottawa je nyní pod tlakem.
    32:08 Dylan LARKIN - 2:2

32:08
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté si nepohlídali návrat DYLANA LARKINA z trestné lavice, ten naskočil na led a šel hned do úniku, který gólově zužitkoval. Asistence: Frans Nielsen a Niklas Kronwall.

31:29
    Ottawa drží útočné pásmo, ale je to zatím bez střel.

30:00
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., hákování).

29:40
    Jimmy Howard má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

29:19
    Domácí s pukem za brankou Detroitu.

27:55
    Zakázané uvolnění Ottawy, hra se stěhuje před branku hostů.

26:52
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ben Harpur – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Michael Rasmussen – 5 min., bitka).

23:41
    Luke Glendening (Detroit) netrefuje z levé strany branku Ottawy.

22:27
    Ben Harpur zablokoval střelu Franse Nielsena, dobrá obranná práce.

22:04
    Bude se vhazovat po pravici Andersona.

21:39
    Vhazování po levici Howarda, úspěšnější domácí, kteří dostávají puk ze třetiny.

21:10
    Další střelecký pokus domácích, Dylan Larkin nepřekonal z bezprostřední blízkosti Andersona.

20:17
    Tyler Bertuzzi to zkouší z levého kruhu pro vhazování, Craig Anderson je pozorný a chytá.

20:01

První třetina je minulostí, viděli jsme v ní tři góly, z toho dva v domácí síti. Ottawě první dvacetiminutovka vyšla náramně, naději pro Detroit vystřelil v 19. minutě Luke Glendening, který snížil na rozdíl jediného gólu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    18:20 Luke GLENDENING - 1:2

18:20
    Domácí snižují na 1:2 ze svého pohledu, z předbrankového prostoru se dokázal prosadit LUKE GLENDENING, který nabral puk na hůl a bekhendem ho prostě a jednoduše poslal pod horní tyčku hostující branky. Asistence: Tyler Bertuzzi a Michael Rasmussen.

17:11
    Další střelecký pokus domácích, Gustav Nyquist z pravé strany nepřekonal Andersona.

16:15
    Erik Burgdoerfer odtavil od puku Christoffera Ehna, ve středním pásmu.

15:16
    Luke Glendening (Detroit) pálí z mezikruží, vůbec ne špatná střela, ale Craig Anderson chytá.

14:11
    Justin Abdelkader (Detroit) drží za brankou soupeře Bena Harpura na mantinelu.
    13:57 Thomas CHABOT - 0:2

13:57
    Hosté odskakují na dvoubranový rozdíl poté, co neskutečnou dělovkou od modré, z levé strany, vyprášil THOMAS CHABOT růžek branky Jimmyho Howarda, který neměl vůbec šanci proti této střele zasáhnout. Parádní rána! Asistence: Colin White a Mikkel Bødker.

12:17
    Dennis Cholowski (Detroit) zkouší střelecké štěstí z levé strany ale jeho pokus dobře zablokoval bránící Chris Tierney.

11:16
    Po delší době registrujeme také střelecký pokus domácích, Thomas Vanek z pravé strany neprostřelil Craiga Andersona.

10:26
    Jimmy Howard (Detroit) si poradil i se střelou Drake Bathersona z levé strany.

09:25
    Ottawa má nyní zřetelnou převahu, další střelecký pokus hostů, jmenovitě Marka Stoneho, Jimmy Howard chytá.

08:59
    Colin White netrefuje branku Detroitu, domácí si oddechli.
    08:19 Chris TIERNEY - 0:1

08:19
    Dennis Cholowski (Detroit) zlomil na útočné modré hůl, ke vší smůle domácích je z toho přečíslení dva na jednoho, z levé strany přihrává Dzingel na pravou, kde do odkryté branky zakončuje CHRIS TIERNEY. Asistence: Ryan Dzingel.

07:48
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Andreas Athanasiou – 2 min., držení hole).

06:32
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Burgdoerfer – 2 min., podrážení).

06:16
    Český obránce ve službách Detroitu, Filip Hronek, si připisuje první střelecký pokus v zápase, Craig Anderson jeho střelu od modré, z pravé strany, lapil.

04:51
    Justin Abdelkader (Detroit) si nyní počíhal na Cody Ceciho, kterého nabranl na mantinel za brankou soupeře.

03:57
    Jimmy Howard (Detroit) chytá střelu Bradyho Tkachuka.

03:37
    Hraje se ve středním pásmu, Thomas Chabot (Ottawa) nahazuje puk do útočné třetiny.

02:31
    Trevor Daley zablokoval střelu Mikkela Boedkera z levé strany.

02:02
    A stejně si počíná i Justin Falk, dobré střídání hostů.

01:51
    Na druhé straně Colin White netrefuje z levé strany branku Detroitu.

01:28
    Craig Anderson (Ottawa) sráží střelu Gustava Nyquista od modré.

00:58
    Ofsajdem končí útočná akce Detroitu, vhazování ve středním pásmu

00:21
    Trevor Daley prověřuje svou střelou od modré Andersona (Ottawa)

00:01

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Daley, Cholowski, Hronek, Kronwall, Jensen, Ericsson – Abdelkader, D. Larkin, Nyquist – Vanek, Nielsen, Athanasiou – Rasmussen, Glendening, Bertuzzi – Frk, J. de La Rose, Ehn.

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Harpur, Chabot, Ceci, Lajoie, Elliott, Falk, Burgdoerfer – Mark Stone, White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Bødker – Pääjärvi, Z. Smith, Dzingel – Batherson, N. Paul..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Staňte se fanoušky NHL.cz!

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

OTTAWA SENATORS

DETROIT RED WINGS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 19. Glendening (Bertuzzi, Rasmussen), 33. D. Larkin (Nielsen, Kronwall) – 9. Tierney (Dzingel), 14. Chabot (White, Bødker), 48. Mark Stone (Elliott), 60. Tierney (Chabot, Dzingel)

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Daisy, Pancich

Diváci: 18 330