Zlín – Havířov 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.) | Kladno – Liberec 0:9 (kon.)
Č. Budějovice – Tábor 3:2 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 4:5 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 8:3 (kon.)
K. Vary – Kobra 3:0 (kon.) | Třemošná – Sparta 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 4:2 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Warriors Brno – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.)

Kometa právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Kometa využívá přesilovou hru zásluhou IVA SEDLÁČKA a domu si odvezou všechny 4 body. Asistence: Eduard Šalé

61:30
    Běhůnek příklepem od modré netrefil bránu.

61:13
    Domácí je dobře vytlačili do středního pásma.

61:06
    Kometa může rozhodnout v přesilové hře.

60:42
    Petrovský se neprotlačil do zakončení, a tak mají na svých holích puk hosté.

60:05
    Buly vyhráli domácí, a tak mají možnost prvního útoku.

60:01

Tři body si zaslouženě odvezou domů borci z Brna. Uvidíme kdo si na své konto připíše bonusový bod.

59:32
    Domácím se nedaří probít přes dobrou obranu hostů.

59:03
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bujak – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Harmim – 2 min., hrubost).

58:35
    Tak sotva odjel Halouzka na střídačku, IVO SEDLÁČEK sebral domácím puk a trefil odkrytou bránu. O třech bodech už je asi rozhodnuto. Bez asistence.

58:21
    Nahození Mošničky vyrazili domácí beci.

57:56
    Hosté vyhazují na icing.

57:10
    A teď už to budou mít domácí hodně těžké. Z velice nenápadné situace od modré čáry vystřelil FRANTIŠEK NĚMEC, Halouzka měl čistý výhled a nepovedeným zákrokem si srazil puk za svá záda. Asistence: Roman Otava

56:30
    Chovaniakovi se nepovedlo zavést puk do pásma, a tak brňané otáčí hru.

55:34
    Ocelářům zbývá ještě necelých pět minut na to, aby vyrovnali stav utkání.

54:27
    Kometa opět strhává vedení na svou stranu! Z brejku se po přihrávce od Patrika Fajmona prosadil IVO SEDLÁČEK. Stav utkání 3:4. Asistence: Patrik Fajmon

53:58
    Hykl vyvezl kotouč a hledal před bránou spoluhráče, to se mu však nedaří a Kometa otáčí hru.

53:25
    Kometa se po inkasované brance snaží rychle odpovědět.

52:29
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři využívají přesilovku a vyrovnávají stav utkání na 3:3. Skvělý důraz předvedl SERVÁC PETROVSKÝ, který po přihrávce od Michala Ramika dokázal prostřelit Bizoňa pod jeho pravým betonem! Asistence: Michal Ramik

51:37
    Kometě se povedlo buly a drží Oceláře zkrátka.

51:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Běhůnek – 2 min., sekání).

50:52
    Fajmonova rána od modré byla těsně před Halouzkou tečována ale netrefila bránu.

50:25
    Halouzka teď vyrazil nahození hostujícího obránce od modré čáry.

49:17
    Kometa teď dobře drží útočnou modrou čáru, ale nedaří se jim přes domácí beky dostat do zakončení.

48:30
    Ani jeden z týmů se nemůže usadit v útočné třetině.

48:02
    Hosté ho ale obrali o kotouč a otáčejí hru.

47:50
    Ramik zavezl puk do útočné třetiny a snaží se něco vymyslet.

47:27
    Svozil vystřelil od modré čáry po zemi, ale nedokázal překonat Halouzku.

47:05
    Ulbricht si vybruslil z pravého rohu ale nedokázal překonat Halouzku.

46:39
    Kometa i nadále pokračuje v tlaku a usiluje o 4. gól.

45:23
    Kometa využívá přesilovku a otáčí stav zápasu! Puk putoval od pravého mantinelu od Brabence k Fajmonovi na modrou čáru, ten ho posunul k levému mantinelu na IVA SEDLÁČKA, který střelou zápěstím trefil pravý horní růžek třinecké branky! Asistence: Patrik Fajmon, Jakub Brabenec

45:04
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Andrle – 2 min., podrážení).

44:33
    Kášpárek vyrazil do útočné třetiny podél levého mantinelu, vybídl k teči spoluhráče ale ten těsně minul bránu.

43:44
    Napadající Przybyla vyrazil hostující bránu ze základního postavení, bude se vhazovat po levici Bizoně.

43:07
    Chovaniak vystihl u červené čáry rozehrávku soupeře, ale zavezení puku se mu nepovedlo, a tak hosté otáčejí hru.

41:40
    Oba dva rýmy svádějí souboj o střední pásmo.

40:52
    Tomiczek vystřelil švihem od levého mantinelu, jeho střelu vyrazil hostující gólman do rohu vyrážečkou.

40:13
    I ve třetí třetině začíná Kometa v útočné třetině.

40:01

Ve druhé třetině se hra dost přiostřila. Na obou stranách jsme mohli vidět plno vyloučení. I přesto se povedlo hostům vyrovnat stav, když se v 26. minutě prosadil Horký a ve 40. minutě Sever. Třetí třetina začne přibližně v 16:37.

40:00

39:25
    Tak přeci jen se podařilo Kometě vyrovnat. V přesilové hře se z pravé strany dokázal skvělou střelou prosadit ALEX SEVER. Asistence: Patrik Fajmon

38:58
    Halouzka teď perfektně zlikvidoval hostujícího střelce, který obdržel přihrávku přímo před bránu zpoza brány.

38:20
    Oceláři dobře vytlačili Kometu do její obranné třetiny.

37:50
    Rána Běhůnka od modré byla zblokována do rohu domácími beky.

37:28
    Hosté jsou kompletní a mají možnost přesilovky 5 na 4.

37:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., hákování).

36:45
    Domácí jsou kompletní, rovněž i hosté, hra pokračuje za stavu 5 na 4.

36:16
    Bujak od modré čáry švihem rovněž minul.

35:58
    Ramik pálil zleva příklepem ale minul.

35:30
    Oceláři budou mít možnost minutové přesilovky 4 na 3.

35:08
    Svozil pálil perfektně od modré čáry příklepem, ale proti jeho úmyslu skórovat stál dobře připravený Halouzka.

34:54
    Počet hráčů na ledě se srovná.

34:41
    Chovaniak dobře nabil od modré Ramikovi, ten ale ranou příklepem trefil dobře postavenou lapačku Bizoně.

34:30
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Fajmon – 2 min., hákování).

34:02
    Na opačné straně pálil přímo do prostředka brány příklepem Svozil ale Halouzka byl pozorný.

33:39
    Další nebezpečná rána Hrůzka z pravého kruhu, ale jeho pokus skončil na rameni Bizoňa.

33:11
    Hrůzek nahazoval na bránu ale těsně minul.

32:10
    Oba týmy hrají ve stejném počtu.

31:05
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ramik – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svozil – 2 min.).

30:37
    Chovaniak nebezpečně nahazoval od modré čáry, jeho nahození tečoval Ramik ale těsně vedle brány.

30:14
    Chovaniak pálil nebezpečně příklepem od modré ale jeho pokus zlikvidoval Bizoň.

29:42
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., sekání).

27:47
    Mišiak vystihl rozehrávku a osvobodil hosty.

27:27
    Hráč Komety zůstal ležet v pravém rohu vlastní obrané třetiny. Hra se nám pomalu ale jistě začíná přiostřovat.

26:43
    Fajmon ve vlastním oslabení sebral puk, upaloval podél pravého mantinelu a střelou z pravého kruhu překonal Halouzku! Bohužel k jeho smůle nastřelil jen horní tyč!

25:53
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Otava – 2 min., napadení).

25:32
    Kometa vstřelila kontaktní gól! ADAM HORKÝ vybruslil z levého rohu podél brankové čáry a blafákem na vzdálenější tyč překonal Halouzku! Asistence: Eduard Šalé

25:13
    tvrdý náraz za brankou Halouzky inkasoval Bujak, ale vypadá to že bude v pořádku.

24:50
    Až teď se povedlo jednomu z nich vyvézt kotouč.

24:43
    oceláři se nemůžou vymanit z tlaku.

24:00
    Svozil nahazoval od modré, jeho nahození ale vyrazil Halouzka.

23:27
    Kometa vlétla do druhé třetiny velmi aktivně a snaží se vstřelit kontaktní branku.

23:19
    Další ofsajd hostů.

22:41
    Linka vystřelil po zemi z pravého kruhu, ale jeho pokus vyrazil holí Halouzka.

22:29
    Kometa ale i nadále pokračovala v tlaku. Ten zastavil až těsný ofsajd.

21:58
    Oceláři přečkali oslabení a jsou kompletní.

21:34
    Šalému se nepovedlo zavezení puku do útočné třetiny a tak Kometa musí začínat až od vlastní brány.

21:10
    Ramik osvobozuje domácí borce.

20:44
    Brabencovo nahození zblokovali domácí obránci ke Stanislavu Svozilovi, ten ale z otočky nepřekonal Halouzku.

20:13
    Domácí dobře napadají rozehrávku soupeře a nenechají je rozehrát.

20:01

Byť v téhle třetině měla herně navrch Kometa, tak to je právě ona kdo půjde do kabin se sklopenou hlavou. Za Oceláře se dokázal ve 3. minutě prosadit Petrovský a ve 14. minutě Ramik. Druhá třetina začne přibližně v 15:47 a hosté budou mít hned od začátku možnost přesilové hry.

20:00

19:58
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wawrzkiewicz – 2 min., krosček).

19:35
    Przybyla se protáhl podél pravého mantinelu do zakončení, ale střelou bekhendem nedokázal překonat Bizoně.

19:07
    Na druhé straně pálil hned po přejetí modré čáry Alexandr Kašpárek, ale Bizoň předvedl svojí pozornost.

18:35
    Svozil perfektně vystihl rozehrávku domácích, prokličkoval se do zakončení ale střelou nad vyrážečku Halouzky nedokázal skórovat!

18:05
    Kometa se nemůže prosadit přes dnes výborně hrající obranu domácích.

17:52
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

17:30
    Mišiakovu ránu švihem zblokovali domácí beci.

17:07
    Oceláři dál předvádí perfektní obranu a do ničeho nechtějí pustit Kometu.

16:21
    Rodící se šanci komety zastavil ofsajd.

15:35
    Brabenec měl možnost všem ujet ale k jeho smůle neměl dostatečnou rychlost a tak musel přibrzdit a počkat na spoluhráče.

15:16
    Hosté jsou rovněž kompletní.

14:54
    Domácí jsou kompletní a mají možnost krátké přesilovky.

14:26
    Ramik hledal přihrávkou před bránu svého spoluhráče ale toho soupeři včas zablokovali.

13:52
    Kometu inkasovaný gól velice nabudil a okamžitě se snaží rychle odpovědět.

13:18
    Oceláři se prosazují a odskakují do dvoubrankového vedení! Hned po buly svou střelou překonal MICHAL RAMIK Bizoně! Asistence: Alexandr Kašpárek

13:14
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenec – 2 min., hrubost).

12:52
    Kometa má další možnost přesilovky, uvidíme jak s ní naloží.

12:52
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Petrovský – 2 min., hákování).

12:32
    Svozil pálil příklepem z pravého kruhu přesně doprostřed brány, kde už číhal Halouzka.

12:09
    Kometa teď obře vystihla úmysl Halouzky a zamezila nebezpečnému pasu.

11:38
    Oba týmy v dnešním zápase zatím předvádí zodpovědnou hru dozadu.

10:51
    Ramik se mohl dostat do dobré pozice ale na poslední chvíli mu podklouzli brusle.

10:20
    Útok domácích zastavil ofsajd.

10:06
    Brabenec pálil nebezpečně z pravého kruhu, ale trefil jen rameno Halouzky.

09:42
    Oceláři perfektně brání a nepustí soupeře do větší šance.

09:08
    Kometa způsobila zával před bránou domácích ale pořádné zakončení se jí nepovedlo.

08:11
    Chovaniak pálil od levého mantinelu švihem, ale nepodařilo se mu trefit bránu.

07:14
    Oceláři se snaží zatlačit Kometu do pásma, ovšem do žádné větší šance je soupeř nepustí.

06:46
    Horký využil špatné rozehrávky domácích a okamžitě pálil příklepem, jeho střelu ale zlikvidoval Halouzka.

06:14
    Brabenec nahodil puk do pásma a oba týmy střídají.

05:34
    Kometa má ale stále herně navrch.

05:18
    Domácí jsou kompletní.

04:19
    Brabencův příklep od modré fantasticky vyrazil Halouzka betonem do levého rohu.

03:44
    Oceláři výborně napadají rozehrávku soupeře a nedovolí jim rozehrát.

03:16
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šutý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

02:46
    Práce kvapná málo platná! Oceláři se prosazují z první větší šance, když Daniel Chovaniak našel přihrávkou zpoza brány před branou zcela odkrytého SERVÁCE PETROVSKÉHO pro kterého nebyl problém střelou mezi betony překonat Bizoně. Stav utkání 1:0 Asistence: Daniel Chovaniak

02:14
    Severovou ránu zblokovali domácí beci.

01:40
    Halouzka chyboval v rozehrávce, ale jeho chybu se nepovedlo Kometě potrestat.

01:15
    Němcovo nahození od modré těsně míjí pravou tyč.

00:56
    Mišiak vystřelil z vrcholku pravého kruhu, jeho střelu uschoval ve své výstroji Halouzka.

00:36
    Kašpárek vyvezl puk ale do zakončení se neprobojoval.

00:17
    Kometa se usadila v pásmu a zkouší si vytvořit šanci.

00:01

Oba týmy se v letošní sezóně utkají poprvé, jelikož oba dva týmy hráli odlišnou základní skupinu.

Oceláři ve včerejším zápase narazili na svém ledě na velmi kvalitní AZ RESIDOMO Havířov. Po velice tuhém boji jim bohužel došli síly v závěru zápasu a v poslední pětiminutovce ztratili naději na tři body. Bonusový bod vystřelil Třinci v prodloužení Jakub Hykl. Ocelářům zatím patři v tabulce nadstavby skupiny B šesté místo. Uvidíme jestli si dnes domácí připíšou první výhru v nadstavbě za 3 body.
    Nejproduktivnější Oceláři v nadstavbě:
    Servác Petrovský – 5 bodů (4+1)
    Michal Ramik – 4 body (1+3)
    Jakub Hykl – 3 body (2+1)

Kometa má zatím v nadstavbě na svém kontě 7 bodů a nachází se na třetím místě v tabulce. Včera se Kometě povedlo na svém ledě porazit Pardubice, díky dvou přesným zásahům ve třetí třetině. Bohužel bod navíc ztratila Kometa v samostatných nájezdech. Uvidíme, zda se jí povede dnes vyloupit třineckou WERK ARENU.
    Nejproduktivnější hráči Komety v nadstavbě:
    Jakub Kos – 5 bodů (3+2)
    Stanislav Svozil – 4 body (3+1)
    Ivo Sedláček – 4 body (2+2)

Krásné sobotní odpoledne z třinecké WERK ARENY. Vítejte u on-line přenosu ze zápasu HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

René Sasyn

Branky a nahrávky: 3. Petrovský (Chovaniak), 14. Ramik (Kašpárek), 53. Petrovský (Ramik) – 26. Horký (Šalé), 40. Sever (Fajmon), 46. Sedláček (Fajmon, Brabenec), 55. Sedláček (Fajmon), 58. Němec (Otava), 59. Sedláček, 62. Sedláček (Šalé)

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Andrle, Molin, Chovaniak, Bujak, Kyselý (A), Hrůzek – Šutý, Pánek, Raszka, Przybyla, Kašpárek (C), Petrovský (A), Wawrzkiewicz, Tomiczek, Ramik, Procházka, Hykl
    HC Kometa Brno: Bizoň (Kavan) – Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon (A), Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Kos (A), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak

Rozhodčí: Pelc – Stonavský, Klimek