Montreal – Ottawa 5:2 (kon.) | Florida – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.)
Washington – Buffalo 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Columbus – Anaheim 1:2 (po pr.)
Nashville – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Colorado – Dallas 6:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 5:1 (kon.)
NY Rangers – Vegas 3:4 (po pr.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Calgary 2:7 (kon.)
Boston – Buffalo 2:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Anaheim Ducks
Neděle 16.12.2018, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou! (03:48:31)

Ondřej Kaše (ANA) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:00

Velice vyrovnaný zápas mezi Columbusem a Anaheimem kdovíjakou přehlídku hokejové krásy nenabídl. Ba naopak – byl to hlavně boj a prim hráli oba brankáři. Domácí se v první třetině dostali vedení zásluhou Nutivaary, o odpověď Ducks se ale o čtyři minuty později postaral Sprong a stav 1:1 nakonec vydržel až do prodloužení, ve kterém právě Daniel Sprong dokonal obrat. Anaheim tak získává deváté vítězství z posledních deseti duelů!

61:19 Daniel SPRONG - 1:2

61:19
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Jones vyhodil puk na zakázané uvolnění, načež se hra vrátila před Bobrovského. Ihned po vyhraném buly se kotouče ujal DANIEL SPRONG, najel si mezi kruhy a poté vypálil přesně pod břevno! Asistence: Adam Henrique.

60:35
    Seth Jones vyhnal Montoura do středního pásma, svěřenci Randyho Carlylea však i nadále drží puk na svých hokejkách.

60:01

Skutečně tomu tak je. Šedesát mnut hry o vítězi nerozhodlo, následovat tak bude prodliužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:32
    Hosté se díky kapitánovi Getzlafovi osvobodili, vše nasvědčuje tomu, že se v Nationwide Areně bude prodlužovat.

59:00
    Minutu před koncem mohl Jenner rozhodnout, z bezprostřední blízkosti ale těsně minul branku Ducks!

58:14
    Pierre-Luc Dubois omylem vychýlil anaheimskou svatyni z její pozice, hra je tak znovu přerušena.

57:33
    S blížícím se koncem třetí třetiny je hra velmi rozkouskovaná, hostující lodivod Randy Carlyle si nyní navíc vybral oddechový čas.

56:27
    Pas na rozjetého Kašeho byl příliš prudký, puk tak nakonec doletěl až na zakázané uvolnění.

56:04
    Ryan Getzlaf na konci dlouhého a náročného střídání nic neriskoval a jen vyhodil puk do útočné třetiny.

55:16
    Hra se nyní neustále přelévá ze strany na stranu, po nepovedené rozehrávce Murrayho se může kupředu vydat Brandon Montour.

54:32
    Seth Jones to zkusil od modré, Gibson měl ale dobrý výhled a ukryl kotouč ve své lapačce. Následovat bude komerční přestávka.

53:58
    Brandon Dubinsky si sice dokázal zpracovat prudkou kolmici, o chvilkz později ale o puk přišel a Ondřej Kaše nyní může založit protiútok Anaheimu.

53:11
    Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru po střele Getzlafa, za pár okamžiků bude následovat buly po jeho levici.

52:34
    Dubinskyho jedovatici z pravého kruhu si John Gibon pohlídal, vhazovat se bude po levé ruce anaheimského brankáře.

52:06
    Ducks se osvobozují a Jake Dotchin už se pomalu chystá k návratu do hry.

51:22
    Cam Atkinson se zničehonic zjevil sám před Gibsonem, americký brankář ale bravurně zasáhl!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:48
    Po Jonesově ráně od modré vznikl před Gibsonem nepřehledný závar, žádný z columbuských hráčů se ale k odraženému puku nedostal.

50:05
    Blue Jackets si po komerční přestávce zahrají přesilovku, Dotchin (ANA) totiž zahákoval Duboise.

49:16
    Artěmij Panarin našel na pravém kruhu Jonese, domácí zadák ale z první mířil nepřesně.

48:41
    Josh Mahura vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, ani Ducks se v polovině třetí třetiny nikam neženou.

47:45
    Zach Werenski si netroufl rozehrát, místo toho udělal oblouček a vrátil se do vlastního pásma. Při hře ve čtyřech na obou stranách ani jeden tým hlavně nechce udělat chybu.

46:52
    Po přerušení hry se začali postrkovat Riley Nash (CBJ) a Jake Dotchin (ANA), oba si za to vykoledovali dvouminutové tresty.

46:52
    Po Hännikäinenově zblokované střele z mezikruží vznikl v předbrankovém prostoru obrovský závar, nikdo v modrém dresu ale nedokázal dopravit puk za Gibsonova záda!

46:15
    Sergej Bobrovskij zasáhl poněkud nejistě po nenápadném nahození Lindholma, nikdo v bílém dresu už se ale nedostal k dorážce.

45:28
    Nick Ritchie schytal pukem do obličeje po střele Scotta Harringtona, krev z obličeje mu ale neteče a zdá se, že to nebude nic vážného.

45:02
    Důrazný Anderson se natlačil až před Gibsona, následné zakončení už mu ale nesedlo a anaheimský gólman bez potíží zasáhl.

44:08
    Brandon Montour to zkusil z pravého kruhu, na Bobrovského si ale nepřišel a domácí už zakládají další protiakci.

43:16
    Ze souboje mezi Dubinskym a Streetem ve středním pásmu odešel vítězně první jmenovaný, zkušený centr Blue Jackets ale vzápětí o kotouč zase přišel.

42:23
    Oliver Bjorkstrand to zkusil z vrcholu pravého kruhu, se střelou dánského reprezentanta si ale John Gibson bez potíží poradil.

41:48
    Alexander Wennberg pod tlakem jen vyhodil kotouč do středního pásma, o pár sekund později ale hosté o černou pryž přišli.

40:56
    Na začátku třetí třetiny se hra neustále přelévá ze strany na stranu, další akci Blue Jackets nyní zakládá Ryan Murray.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

Prostřední dvacetiminutovka je za námi a skóre se v ní vůbec nezměnilo, i nadále sledujeme hlavně defenzivní bitvu. Asi největší šanci druhé třetiny měl po návratu z trestné lavice na hokejce Pontus Åberg, který ale svůj samostatný únik nedotáhl do úspěšného konce.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:14
    V Nationwide Areně už běží poslední minuta druhé části a o kotouč se nyní svádí lítá bitva za columbuskou svatyní.

38:28
    Nahození Markuse Nutivaary od modré zadunělo jen o plexisklo a Artěmij Panarin o pár sekund později pálil přímo do Gibsonovy lapačky.

37:37
    Montourovo tečované nahození columbuský brankář bezpečně vykopl, čtvrtá formace Blue Jackets následně dostala kotouč do bezpečí.

36:53
    Švédský forvard už je zpět na ledě, tato přesilová hra svěřencům Johna Tortorelly vůbec nevyšla. Pontus Åberg se navíc okamžitě po návratu do hry dostal do samostatného úniku, jeho blafák ale Sergej Bobrovskij skvěle přečetl!

36:12
    Carter Rowney opět osvobodil Anaheim, Åbergův trest už se pomalu chýlí ke svému konci.

35:28
    Alexander Wennberg zaváhal a na levém kruhu ztratil kontrolu nad pukem, načež hosté vyhodili černou pryž až k Bobrovskému.

34:44
    Columbus si po komerční přestávce zahraje přesilovku, Pontus Åberg (ANA) půjde pykat na dvě minuty za sekání.

34:36
    Tak jsem to zakřikl. Getzlaf nabil na levý kruh Ondřeji Kašemu, jeho dělovku z první ale přesouvající se Sergej Bobrovskij bravurně vyrazil.

33:48
    Nick Ritchie vyhodil puk do útočné třetiny a odjel střídat, v posledních minutch se na ledě nic moc zajímavého neděje.

32:53
    Lukáš Sedlák se pokusil zavézt puk do útočné třetiny, Pierre-Luc Dubois ale přejel přes modrou čáru příliš brzy – ofsajd.

32:16
    Ryan Murray si najel do předbrankového prostoru, kde obrdžel ideální přihrávku, z první ale těsně minul!

31:41
    Rowneyho skákavou přihrávku si Pontus Åberg nedokázal zpracovat, na opačnou stranu už může zamířit Foligno.

31:04
    Nick Foligno to zkusil z otočky z vrcholu kruhů, jeho nepovedený projektil ale zaduněl jen o zadní hrazení.

30:25
    Oliver Bjorkstrand našel pasem přes celé střední pásmo na útočné modré volného Panarina, tomu se ale kotouč zamotal pod nohy a jeho následnou střelu Gibson snadno polapil.

29:33
    Pas na rozjetého Artěmije Panarina byl příliš prudký a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

28:47
    Markus Nutivaara vybojoval puk za vlastní brankou a vyslal na zteč Panarina, který se ale po svém průniku po levém křídle naknec neodhodlal ke střele.

27:58
    V posledních minutách je hra velmi rozkouskovaná, po dalším ofsajdu Ducks se bude znovu vhazovat ve středním pásmu.

27:04
    Rodák ze státu Ohio hrající za hostující Ducks Kiefer Sherwood uvízl v ofsajdu, před námi je komerční přestávka.

26:20
    Ritchieho nahození z ostrého úhlu Bobrovskij vyrazil a o pár sekund později domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

25:43
    Kotouč ve středním pásmu vyletěl ze hřiště, následovat bude další buly ve středním pásmu.

24:45
    Sergej Bobrovskij teď vůbec nevěděl, kde je kotouč, naštěstí pro něj toho ale hosté nedokázali využít.

24:03
    Na opačném konci kluziště to z levého kruhu zkusil Artěmij Panarin a dělovka ruského reprezentanta trefila Gibsona do masky!

23:44
    Hampus Lindholm se zničehonic dostal k puku na vrcholu kruhů a z první orazítkoval břevno!

23:28
    Carter Rowney podél levého hrazení zavezl puk do útočné třetiny, bez podpory spoluhráčů se mu ale nepodařilo ohrozit Bobrovského.

22:55
    Tlak Columbusu ještě pokračoval a nakonec z toho vyústila Harringtonova střela od modré, tu ale obětavě zblokoval Jake Dotchin.

22:29
    Alexander Wennberg po pravém křídle zavezl kotouč do útočné třetiny a poté našel v mezikruží Bjorkstranda, ten ale nedokázal zakončit podle svých představ.

21:46
    Zach Werenski byl u kotouče dříve než Pontus Åberg a poté ho chytře vyhodil do soupeřova pásma tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění.

20:59
    Pierre-Luc Dubois obkroužil anaheimskou svatyni a poté se snažil zakončit z otočky, v klíčový moment ale domácí centr ztratil rovnováhu.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:06.

Je za námi vyrovnaná první třetina, po které se jde do kabin za stavu 1:1. Domácí poslal dělovkou po buly do vedení Nutivaara, Ducks však o necelé čtyři minuty později vyrovnali, když nenápadné nahození Spronga propadlo Bobrovskému za záda.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:03
    Ryan Kesler to zkusil z ostrého úhlu, jeho nahození ale Bobrovského neohrozilo.

18:06
    Brandon Montour si na útočné modré nedokázal zpracovat prudký pas od Getzlafa, vhazovat se tak bude poblíž columbuské střídačky.

17:30
    Ducks si zahrají přesilovku, Riley Nash (CBJ) vyfasoval dvě minuty za podrážení.

16:48
    Artěmij Panarin získal puk ve středním pásmu a pokusil se dostat do toho útočného, Josh Manson to ale viděl jinak a rodáka ze sibiřského Korkina čistě odstavil od kotouče.
    15:56 Daniel SPRONG - 1:1

15:56
    Hosté zničehonic vyrovnávají! Manson na pravém kruhu přenechal kotouč DANIELU SPRONGOVI, jehož následné nahození z ostrého úhlu překvapivě propadlo Bobrovskému do sítě. Asistence: Josh Manson.

14:37
    John Gibson špatně rozehrál, Markus Hännikäinen toho ale nedokázal využít – jeho střela postrádala gólové parametry.

13:39
    Brandon Dubinsky podél pravého hrazení zavezl kotouč do útočné třetiny, zkušený columbuský centr už ale s pukem nic dalšího nevymyslel.

12:53
    Montourova rozehrávka nikoho v bílém dresu nenašla, Blue Jackets už pomalu zakládají další protiakci.
    12:06 Markus NUTIVAARA - 1:0

12:06
    Columbus právě vstřelil branku!
    Svěřenci Johna Tortorelly se dostávají do vedení. Boone Jenner vyhrál buly pro MARKUSE NUTIVAARU, který neváhal ani vteřinu a z voleje poslal puk až za Gibsonova záda! Asistence: Boone Jenner.

12:03
    John Gibson schoval nahození tečované Duboisem ve své lapačce a pro jistotu přerušil hru, před námi je komerční přestávka.

11:05
    Ritchie už je zpět na ledě, nyní ale svěřenci Randyho Carlylea vyhodili touš na zakázané uvolnění, a vhazovat se tak bude opět před Gibsonem.

10:23
    Columbuští hokejisté i nadále kombinují v útočném pásmu, jejich přesilovce ale zoufale chybí střelba.

09:26
    Po chybě Silfverberga se k puku dostal Artěmij Panarin a našel na levém kruhu úplně volného Wennberga, ten ale místo střely nepochopitelně zvolil přihrávku!

08:33
    A hned z toho vytěžili přesilovku, Nick Ritchie (ANA) vyfasoval dvě minuty za hákování Nutivaary.

08:16
    Oliver Bjorkstrand se dostal k puku po nepřesném pasu Ritchieho, načež se Blue Jackets po delší době usadili v útočné třetině.

07:29
    Brandon Montour vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, ani jeden tým se v úvodu utkání nikam nežene.

06:32
    Ducks mají skvělou formu a dnes útočí na devátou výhru z posledních deseti zápasů. Tento počin je o to pozoruhodnější po pohledu na anaheimskou marodku, kde jsou například Corey Perry, Patrick Eaves, Cam Fowler, Rickard Rakell a Ryan Miller.

05:49
    Riley Nash uvízl v ofsajdu, hra byla po dlouhé době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:28
    Obránce David Savard se vydal na útočný výlet a dostal se až za anaheimskou branku, jeho následné nahození do prostoru před Gibsonem ale nikoho v modrém dresu nenašlo.

04:54
    Na opačnou stranu se poté vydal obrovitý Nick Ritchie, spolu s ním se ale zodpovědně vrátil Markus Nutivaara.

04:10
    Pierre-Luc Dubois zkoušel nabít na levý kruh Atkinsonovi, nejlepší střelec Blue Jackets si ale nedokázal skákavý kotouč zpracovat.

03:16
    Bývalý hráč Ohijské univerzity Ryan Kesler se prokousal přes útočnou modrou, ke střele jej už ale obrana Columbusu nepustila.

02:28
    Sedlák ve středním pásmu šikovnou přihrávkou uvolnil Dubinskyho, ten se ale daleko nedostal a o chvilku později navíc Blue Jackets vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

01:38
    Na opačnou stranu se vydal Alexander Wennberg, jehož střela byla přizvednuta do ochranné sítě, a vhazovat se tak bude před Johnem Gibsonem.

01:06
    Po nepovedené rozehrávce Blue Jackets se kotouč dostal k Ryanu Getzlafovi, jeho následné nahození ale bylo zblokováno.

00:21
    Rozhodčí teď museli přerušit hru, kotouč totiž skončil skryt ve výstroji Brandona Dubinskyho.

00:01

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – R. Murray, S. Jones, Werenski, D. Savard, Nutivaara, Harrington – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Sedlák, Wennberg, Bjorkstrand – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Ja. Larsson, Manson, Mahura, Dotchin – Åberg, Getzlaf, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, Sprong – Street, Rowney, Sherwood.

Rozhodčí: MacDougall, Furlatt – Nowak, Gibbs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

ANAHEIM DUCKS

Kačeři mají v posledních dnech a týdnech velmi slušnou formu, když z posledních deseti utkání hned osmkrát zvítězili. Kalifornský celek těží především z návratu Ondřeje Kašeho do sestavy – český forvard sbírá téměř bod na zápas a minulé utkání proti Dallasu rozhodl hattrickem. Anaheim se tak pomalu usazuje na příčkách zajišťujících postup do play-off a vytváří si drobný bodový náskok na své pronásledovatele.