Spal – Chievo 0:0 (kon.) | Fiorentina – Empoli 3:1 (kon.) | Frosinone – Sassuolo 0:2 (kon.)
Sampdoria – Parma 2:0 (kon.) | Cagliari – Neapol 0:1 (kon.) | AS Řím – Janov 3:2 (kon.)
ACF Fiorentina
3:1 (1:1)
Empoli FC
Neděle 16.12.2018, 15:00 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Italská Serie A • 16. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:00:15)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 20:18.

Je konec. Fiorentina dnes dokázala zvítězit 3:1, když otočila utkání a bere tak tři body.
    Ve 24. minutě šli hosté celkem zaslouženě do vedení, když se prosadil Rade Krunić. Posléze ale přebrala iniciativu Fiorentina, která se přece jenom dočkala srovnání ve 40. minutě, jelikož se prosadil Kevin Mirallas.
    V 59. minutě Fiorentina otočila zápas ve svůj prospěch po brance Giovanni Simeoneho. A v 78. minutě zpečetil výhru domácího celku Bryan Dabo.

90+5

90+5
    Federico Chiesa se ani tentokrát nedočká gólu, jelikož zamířil v dobré šance jen vedle branky.

90+4
    Poté ještě přišel faul z hostující strany.

90+3
    Momentálně se hraje především ve středu hrací plochy a oba dva týmy čekají na konec zápasu.

90+3
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Dávid Hancko.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Nyní navíc přišel další faul z hostující strany a Fiorentina tak bude opět u balónu.

88
    Domácí jasně a v pohodě kontrolují konec dnešního zápasu.

86
    Přihrávka domácích byla, až příliš dlouhá a skončila v moci hostů.

84
    Nyní musel opět zasahovat Ivan Provedel, který si ovšem se střelou domácího hráče poradil bez problémů.

82
    Hra je přerušena, jelikož Ivan Provedel potřebuje ošetření, potom co přes něj přepadl domácí hráč a atakoval jej.

80
    A málem to byl další gól domácích, ale tentokráte míč jen proletěl vápnem na druhou stranu.
    78. Bryan DABO - 3:1

78
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení a o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto! BRYAN DABO se s ničím nepáral a z dálky vypálil tvrdou ránu přesně k pravé tyči!

77
    Alban Lafont předvedl skvělý zákrok proti střele soupeře.

76
    Střídání na obou stranách teď trochu rozkouskovalo hru, což samozřejmě domácím vyhovuje.

Michal Raška

Branky: 40. Mirallas (Simeone), 59. Simeone (Biraghi), 78. Bryan Dabo – 24. Krunić (Caputo)

Karty:   53. Benassi (FIO), 65. Gerson (FIO) – 55. Krunić (EMP)

ACF Fiorentina: Lafont – Ceccherini, Pezzella (C), Hugo, Biraghi (90+3. Hancko) – Benassi, Nörgaard (74. Bryan Dabo), Gerson – Chiesa, Simeone, Mirallas (75. Eysseric).
    Náhradníci: Drągowski, Brancolini – Eysseric, Bryan Dabo, Laurini, Hancko, Olivera, Pjaca, Sottil, Théréau, Vlahović.

Empoli FC: Provedel – Veseli, Silvestre (C), Maietta – Di Lorenzo, Krunić, Binnásir (54. Capezzi), Traorè (72. Zajc), Antonelli (71. Untersee) – La Gumina, Caputo.
    Náhradníci: Fulignati, Terracciano – Acquah, Brighi, Capezzi, Mráz, Alejandro Rodríguez, Rasmussen, Uçan, Untersee, Zajc.

Rozhodčí: Piero Giacomelli – Pasquale De Meo, Daniele Bindoni