Vladivostok – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:0 (kon.) | Kunlun – Chabarovsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Minsk – Riga 2:1 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 4:1 (kon.) | Soči – Ufa 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 5:0 (kon.)
HC Dinamo Minsk
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Dinamo Riga
Úterý 18.12.2018, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:05:41)

Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

Je dobojováno! První dvě třetiny nám toho příliš nenabídly, hosté po čtyřiceti minutách vedli nejtěsnějším možným rozdílem. Minsk ve třetí části výrazně přidal a po zásluze byl odměněn. Howden nejprve srovnal, ten stejný hráč pak minutu a půl před koncem dokonal obrat! Nutno dodat, že druhý gól domácích byl z kategorie šťastných.

59:55
    Tohle se Rize vůbec nepovedlo! Čárový rozhodčí píská zakázané uvolnění, hostující brankář se vrací zpět do branky, vhazovat se bude v obranné třetině lotyšského týmu!

59:28
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Biljalov i přesto zůstává na střídačce, Riga to zkouší v šesti!

59:28
    Oddechový čas pro hosty.

59:02
    Rozběhla se poslední minuta tohoto utkání, Riga začíná až od Biljalova z vlastní obranné třetiny, hostující gólman už pokukuje na střídačku.
    58:39 Quinton HOWDEN - 2:1

58:39
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí dokonávají obrat a dostávají se do vedení! Od mantinelu puk před branku posílal Booth. Kotouč se odrazil od clonícího QUINTONA HOWDENA, následně doskákal až za záda Biljalova! Asistence: David Booth.

57:59
    Na levé straně zůstal úplně volný Wiercioch! Ten postupoval směrem dopředu, následně se ocitl tváří v tvář Biljalovovi. Střela domácího obránce skončila těsně vedle branky!

57:33
    Běloruský celek se nyní usadil v útočné třetině, vypadá to, že domácí hokejisté hrají přesilovou hru, hosté se pouze brání.

56:56
    Riga se dostala do přečíslení dva na jednoho, Dzierkals hledal McMillana, ovšem v pravou chvíli přišel obranný zákrok domácího beka.

56:11

55:04
    Domácí hokejisté se zatím v početní výhodě k ničemu nedostávají, úspěšný zákrok si připsal Biljalov, který měl odkrytý výhled.

54:11
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., podrážení).

53:55
    Na ledě je znovu Blum, ten nyní nahodil do útočné třetiny. Domácí však o kotouč přišli a budou se muset rychle vracet.

53:04
    Tempo hry je opravdu hodně vysoké! Enroth drží kotouč a přerušuje hru, je tady druhá reklamní pauza ve třetí třetině.

52:02
    Tutovka Rigy! Po chybě v domácí rozehrávce se do zakončení dostal Myttynen. Ten dělal kličku do bekhendu, poté zakončil vedle. Dostal se ale znovu k puku, obkroužil branku, jenže kotouč nedokázal zasunout do odkryté svatyně, parádní obranný zákrok předvedl Blum!

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 47. Q. Howden (Lisovec), 59. Q. Howden (Booth) – 22. Dzierkals (Balinskis)

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Chenkel, Wiercioch, Lisovec, Blum (A), Znacharenko, D. Osipov, Jevenko – S. Kosticyn, Kovyršin, A. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Booth – Kogaljov, A. Těreščenko (A), Pavlovič (C) – Drozdov, A. Volkov, Kitarov – Litvinov.
    Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Balinskis, Sotnieks (A), Maione, Ališauskas, Aljajev, Zile, Gimajev – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Dzierkals, McMillan, Clark – Gegeris, Džerinš, Meija – Myttynen, Pavlovs, Gillies – Berzinš.

Rozhodčí: Sergejev, Spirin – Osipov, Pavikov