Plzeň – Liberec 7:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 5:2 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (po pr.)
Pardubice – Vítkovice 2:5 (kon.) | Olomouc – K. Vary 0:0 (odl.)
Berani Zlín
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Středa 19.12.2018, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vedoucí extraligový tým z Třince se představí ve Zlíně, kde v 1. kole ztratil body a rovněž i odveta na ledě Ocelářů vyšla lépe Beranům. Třinec, jenž před reprezentační pauzou sbíral vítězství jako na běžícím páse, se už ale musí obejít bez hlavního trenéra Václava Varadi, který odcestoval s reprezentační dvacítkou na světový šampionát do Kanady. Tým tak povedou asistenti Marek Zadina a Jiří Raszka.

Berani jsou momentálně na deváté příčce našlapané tabulky se ziskem osmatřiceti bodů. Zlínu se vyprázdnila marodka, a proti Ocelářům tak nastoupí v kompletní sestavě. Zajímavý duel to opět bude pro Robertse Bukartse, který po třech letech ve Zlíně přestoupil právě do Třince.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Žižka, Nosek, Řezníček, Freibergs, Gazda, Zbořil, Valenta – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Lakatoš, Okál – P. Sedláček, Fryšara, Honejsek – Kulda, Popelka, Poletín.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Krajíček, D. Musil, Roth, Matyáš, Gernát, Galvinš, Kundrátek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Mikulík, Roberts Bukarts – Dravecký, Novotný, Chmielewski..

00:01

00:26
    Fořt se obtočil kolem brány a dokázal před bránou najít osamoceného Kubiše, ale tomu se nepodařilo zasáhnout prudkou nabídku.

01:44
    Poprvé se do útočné třetiny dostali na delší dobu Oceláři. Ovšem Gernátovu střelu dokázal Sedláček bez větších potíží srazit do strany.

02:29
    Rozehrávka nenašla na červené Kuldu a puk končí na zakázaném uvolnění.

03:16
    Ondráček šikovně našel pasem od mantinelu ve slušné pozici obránce Zbořila, ale ten si střelu dlouho rovnal a Hrubec neměl s likvidací jeho pokusu potíže.

04:05
    Zlínští hokejisté se na chvíli usadili v útočné třetině, ale nepodařilo se jim výrazněji ohrozit Hrubce.

04:38
    Bukarts dostal puk v útočné třetině, ale nestihl si ho nachystat ke střele tak, aby prověřil řádně Sedláčkovu pozornost.

05:36
    Řezníček stihl nahodit do útočného pásma, ale rozhodčí signalizují ofsajd, a tak budou muset Zlínští třetinu vyklidit.

06:16
    Kombinace po ose Ondráček – Kubiš skončila střelou druhého jmenovaného bez přípravy, ale zkušený hráč v domácím dresu mířil mimo.

07:01
    Domácí zastavil ofsajd. Zatím jsou mírně aktivnější než Třinec, ale vyloženou gólovou šanci jsme neviděli ani na jedné straně.

07:22
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Ralfs Freibergs – 2 min., podrážení).

07:32
    Domácí se rychle osvobodili a rovnou jdou střídat. Mezitím Bukarts, Růžička a Hrňa rozjíždějí útočnou akci.

08:13
    Zatím se Třinci nepodařilo usadit v útočném pásmu, naopak Okál s Lakatošem šetří čas v útočné třetině.

09:42
    V závěru přesilovky se povedlo Třinci usadit v útočném pásmu a provětrat i betony Sedláčka po ostřé ráně Kundrátka. Brankář ovšem jeho pokusu odolal.

10:04
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Kundrátek – 2 min., podrážení).

11:05
    Po dlouhé kombinaci vystřelil po přihrávce od Ondráčka prudce Valenta, Hrubec puk vyrazil, ale Kubiš ho nepřekonal.

11:47
    Freibergs našel od modré připraveného Okála, ale jeho střela bez přípravy mířila těsně nad branku Hrubce.

12:22
    Okál našel výborně Gazdu před brankářem Třince, ale ten nezasáhl puk a přesouvající se Hrubec si tak mohl vydechnout. Tohle byla velká šance.

13:01
    Hosté už jsou kompletní a podařilo se jim přerušit hru v útočném pásmu. Domácí tlak díky přesilovce narostl a došlo i na brankové příležitosti. Zatím je ale stav stále 0:0.

14:21
    Dravecký se pokusil proniknout po straně, ale zasekl se kousek za útočnou modrou a o puk přišel.

16:41
    Po Noskově bekhendovém nahození se před Hrubcem odehrála krátká strkanice, ale nešlo o nic dramatického. Může se opět hrát.

17:00
    Ofsajd zastavil další útok Zlína.

17:31
    Herman vybídl k šanci Okála, ale toho velmi dobře odstínil Roth a vpřed spěchá Třinec.

18:01
    Kovařčík tečoval puk před Sedláčkem a ještě se oháněl po dorážce. Měl teď v prosotru před brankovištěm hodně prostoru. Tohle zaváhání zlínské obrany Třinec nevyužil.

18:40
    Tutovku neproměnil Martin Růžička. Hrňa obkroužil zlínskou branku, vyřadil ze hry oba bránící hráče a předložil puk Růžičkovi do jeho typické pozice na kruhu. Ten pálil z první na úplně odkrytou bránu, ale puk netrefil ideálně a minul. Největší šance první třetiny zůstala bez využití.

19:47
    Na druhé straně dvakrát tečoval před Hrubem puk Fořt, ale ani tady gól nepadl.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zápas začal opatrně, ale ve druhé polovině úvodní třetiny měly oba týmy nějaké brankové příležitosti. Nejblíže skórování byl v závěru Martin Růžička, ale na odkrytou bránu nemířil přesně.

20:01

21:11
    O první střelu druhé třetiny se postaral ex-zlínský hráč ve službách Třince Bukarts, ale mířil do klína Sedláčka, který puk nevypustil.

22:02
    Boj se odehrává především ve středním pásmu a ani jedna ze stran se zatím nedostala od zákroku Sedláčka znovu do šance.

22:52
    Freibergs se s dávkou štěstí dostal k puku a málem prostřelil Hrubce, který se roztáhl u své pravé tyče a veškeré mezírky utěsnil.

23:36
    Kubiš se dostal do útočné třetiny, ale byl u přechodu v ofsajdu, a tak je hra přerušena.

24:06
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení. DAVID NOSEK se dostal k puku, který se přičiněním Lakatoše vykutálel ze skrumáže a tvrdou ranou do horní poloviny branky zaskočil Hrubce. Asistence: Dominik Lakatoš.
    24:06 David NOSEK - 1:0

25:08
    Řezníček mohl záhy zvýšit na 2:0 po přihrávce od Kuldy. Byl ve velmi dobré pozici, ale střelu na lapačku Hrubec chytil a poradil si i s dorážkou Poletína.

27:00
    Domácí opět přitlačili na pilu, ale zatím je Hrubec velmi úspěšný v likvidování jejich střel.

27:22
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Ondřej Kovařčík – 2 min., držení).

28:01
    Hrubec, jak se říká, čaruje. Fočt těsně před ním odkázal tečovat ránu od modré a dostal se i k dorážce, ale třinecký gólman se v brankovišti mrskal jak rybička a uchránit svůj tým od inkasování další branky.

28:50
    Okálovu prudkou ránu z vrcholku kruhu zltumil ve výstroji Hrubec.

29:33
    Domácí dokázali vyslat na Hrubce řadu střel, ale třinecký brankář přečkal i druhou přesilovku a Třinec je v plném počtu.

30:31
    Ševci skřípli hotsy v jejich obranném pásmu, ale Hrubec předvádí skvělé zákroky drží svůj tým na dosah jedné branky.

31:10
    Ondráček z levého kruhu těsně přestřelil Hrubcovu branku a puk odrazem o mantinel poslal vpřed Třinecké.

32:05
    Po delší době měl práci Sedláček, který musel reagovat na prudkou ránu Svačiny a jen se štěstím vyrazil puk od ochranné sítě.

33:10
    Třineckým se podařilo vymanit z tlaku a Zlín musel vyhodit na zakázané uvlnění. Následný pokus Matyáše po buly má ve výstroji Sedláček.

33:49
    Před brankou Sedláčka se zjevil Mikulík. Už mohl střílet z dobré pozice, ale ještě hledal úplně volného Bukartse, ovšem přihrávku překazil obětavý Zbořil.

34:01
    Po zákroku Sedláčka došlo k šarvátce za zlínskou kasou, ale tu rychle uhasili rozhodčí.

35:53
    Zbořil se dostal k odraženému puku a tvrdě vypálil, ovšem Krajíček mu ránu zblokoval a zachránil tak Hrubce od jedovatého projektilu.

36:21
    Na druhé straně využil mezery v obraně Hrňa a pronikl až k Sedláčkovi, který zasáhl ramenem a poradil si i s následnou dorážkou ze záporného úhlu.

37:03
    Směrem ke konci druhé třetiny se třinecká aktivita zvyšuje.

37:16
    Ze strany se o střelu pokoušel Polanský a puk zůstával ještě volný před brankou, ale padající Okál v souboji s třineckým hráčem vysadil branku z jejího postavení.

37:43
    Třinečtí měli na hokejce vyrovnání. Nejdřív pláchl díky škobrtnutí obránce Svačina, ale sám Sedláčka nepřekonal a zlínský brankář si poradil i s dorážkou Polanského, který měl velkou část branky odkrytou.

38:59
    Třinecký tlak v útočné třetině pokračuje.

39:08
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté si za aktivitu v poslední minutách zasloužili gól, a ten přišel. MARTIN RŮŽIČKA dostal prostor u Sedláčkovy levé tyčky a prudkou přihrávku zkušeně usměrnil za domácího brankáře. Asistence: Martin Gernát, Milan Mikulík.
    39:08 Martin RŮŽIČKA - 1:1

39:31
    Na druhé straně mohl vyrovnat nejdřív Ondráček a po něm Fořt, ale vynikající Hrubec předvedl dva pohotové zákroky a skóre se nemění.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se divák konečně dočkal gólů. Velké šance na obou stranách vyústily v góly. Skóre otevřel bombou od modré David Nosek. Domácí doplatili na neefektivitu v zakončení a vedení nezvýšili. Na druhé straně to ovšem dlouho vypadalo s produktivitou podobně, až se konečně prosadil Martin Růžička a vyrovnal na aktuálních 1:1.

40:01

40:40
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Herman – 2 min., hrubost).

42:05
    Sedláček musel předvést řadu zákroků proti velmi aktivnímu Hrňovi, který z levého kruhu několikrát po sobě nebezpečně vystřelil.

42:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Erik Hrňa – 2 min., držení).

43:00
    Lakatoš se dostal k dobré střele ze strany a Hrubec musel předvést pohotový zákrok a puk vytěsnit mimo tři tyče.

43:44
    Dlouhý tlak zakončil prudkou ranou z pravé strany Valenta, ale jeho pokus jen zazvonil na tyč za Hrubcem a zamířil ven z branky.

45:24
    Prudká rána Růžičky mířila mimo branku a Sedláček si mohl vydechnout. Tlak hostů pokračuje.

46:29
    Třinec déle než minutu svíral Zlín v obranné třetině a Mikulík provětral Sedláčkův beton. Nakonec se domácí osovobodili a mohou střídat.

47:49
    Rychlou pasáž hry se šancemi na obou stranách ukončilo až Galvinšovo vyhození přes všechny čáry.

48:03
    Těsně mimo mířil prudkou ranou Zbořil.

49:17
    Hosté otáčí skóre utkání po pohledné a svižné kombinaci. Krajíček přenechal za modrou Polanskému, který prudkým nahozením poslal puk na Sedláčka, před kterým puk jemně tečoval MARTIN GERNÁT. Asistence: Jiří Polanský a Lukáš Krajíček.
    49:17 Martin GERNÁT - 1:2

50:09
    Domácí se okamžitě vrhli na útočení, ale Poletín se před Hrubce neprobil.

50:30
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jiří Ondráček – 2 min., hrubost).

51:22
    Třinec sebevědomě kombinuje v útočném pásmu. Jediný pokus Růžičky ze strany byl ale sražen mimo.

51:59
    Dobře rozjetou třineckou akci přerušil faul Polanského mimo hru – menší trest za nedovolené bránění.

52:30
    Domácí jsou v plném počtu a hra pokračuje jejich přesilovkou.

53:08
    Přesilovka Zlína trvá, ale Třinci se daří držet žluto-modré mimo střelecké pozice.

53:34
    Domácí srovnávají na 2:2 díky využité přesilovce a podobně jako na druhé straně to byla velmi pohledná akce. Na jejím konci Freibergs v pádu přisunul puk před bránu neobsazenému DOMINIKU LAKATOŠOVI, který trefil odkrytou bránu.
    53:34 Dominik LAKATOŠ - 2:2

54:16
    Šimonu Hrubcovi vypadl z výstroje tečovaný puk a Kubiš s Ondráčkem se jako buldoci vrhli za pukem, aby jej dostrkali za brankovou čáru. To se jim ale nepovedlo, třinecký brankář byl pohotový a puk skryl někde pod výstrojí.

55:36
    Popelka se natlačil do brankoviště, kam se k němu dostal puk a domácí forvard jej tečoval tak, že Hrubec musel vytáhnout rameno hodně vysoko, aby udržel vyrovnané skóre.

56:37
    První formace domácím uzamkla Oceláře v obranné třetině, ale Hrubec dokázal předvést řadu jistých zákroků a podržet obranu.

57:47
    Zlín má dlouhý tlak poté, co dokázal vyrovnat. Hrubec ovšem velmi dobře odolává, má dnes prostě dobrý den.

58:18
    Stále se hraje v útočném pásmu domácích, ale Oceláři je vytlačují ze střeleckých pozic do rohů tak, že k větším šancím v posledních minutách nedochází.

59:06
    Třinečtí se po delší době dostali do útočné třetiny a dlouhou kombinaci zakončila střela Gernáta ze strany, kterou Sedláček pokryl.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

59:48
    Puk je za Sedláčkovou brankou a nikam už se spěchat nebude. Čeká nás prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Dramatická třetí třetina vyplynula v prodloužení. Sledujeme opravdu atraktivní utkání v dobrém tempu, takže je na co se těšit.

60:01

60:27
    Dobrá kombinace Třineckých skončila povedenou nahrávkou na Růžičku, ale ten minul puk.

60:38
    Dominik Lakatoš unikl obraně, udělal krátký pohyb a nečekaně zakončil, za Hrubcem opět zazvonila tyč.

60:54
    Hosté zlomili utkání po necelé minutě prodloužení. Po Lakatošově šanci unikl na druhé straně MARTIN RŮŽIČKA, který si položil Sedláčka a jako pravák udělal kličku do bekhendu na levou stranu a dostal puk přes brankářův beton. Asistence: Lukáš Krajíček.
    60:54 Martin RŮŽIČKA - 2:3

Třinec si ze zlínského ledu odváží díky gólu v prodloužení dva body. Sledovali jsme velmi atraktivní střetnutí, které přineslo hokej v dobrém tempu a šance na obou stranách.

Skóre otevřel ve druhé třetině David Nosek ranou z pravé strany. Třinec ovšem dokázal otočit. Nejdříve se těsně před koncem prostřední části prosadil Martin Růžička, ve třetí třetině pak na 2:1 upravil Martin Gernát. Vedení Ocelářů trvalo jen čtyři minuty, než srovnal svou první brankou ve zlínském dresu Dominik Lakatoš. V prodloužení rozhodl hned v první minutě po velké šanci Lakatoše svou druhou brankou v zápase Martin Růžička. (20:03:29)

Marek Janoš

Branky a nahrávky: 25. Nosek (Lakatoš), 54. Lakatoš (Freibergs, Herman) – 40. Martin Růžička (Gernát, Mikulík), 50. Gernát (Polanský, Krajíček), 61. Martin Růžička (Krajíček)

Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Žižka, Nosek, Řezníček, Freibergs, Gazda, Zbořil, Valenta – Fryšara, Fořt, J. Ondráček – Popelka, Kubiš, Honejsek – Lakatoš, E. Kulda, Poletín – P. Sedláček, Herman, Okál.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Krajíček, D. Musil, Roth, Matyáš, Gernát, Galvinš, Kundrátek – Chmielewski, Svačina, Dravecký – Polanský, Martin Růžička, O. Kovařčík – Mikulík, Novotný, Marcinko – Roberts Bukarts, Adamský, Hrňa.

Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Hlavatý, Tošenovjan