Washington – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Colorado – Montreal 2:1 (kon.)
Čtvrtek 20.12.2018, 02:38 • Pepsi Center, Denver • NHL

Z tohoto utkání je to vše, přeji hezký zbytek dne. (05:25:25)

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:55

Tři hvězdy utkání
    1. Philipp Grubauer (COL) 35 zák., 97,2 %
    2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
    3. Mikko Rantanen (COL) 1+1

Hokejisté Colorada dokázali na domácím ledě přehrát Montreal 2:1 a po porážce v předešlém utkání své zaváhání napravili. Naopak Canadiens, kteří měli jasnou střeleckou převahu a na brankáře Grubauera vyslali 36 střel, neudrželi vedení po první třetině a připisují si druhou porážku v řadě.

59:40
    Colorado hraje v pěti proti třem.

59:36
    Colorado vyrazilo do útoku, a aby se nepodařilo domácím skórovat, uniknuvšího hráče soupeře fauloval Gallagher. Dvě minuty za podražení.

59:18
    Grubauer drží puk pod lapačkou a přerušuje hru.

59:10
    Price vyrazil na střídačku, Montreal to přeci jen zkusí alespoň v pěti.

58:55
    Návrat Price podle všeho způsobil v jednu chvíli příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Kotkaniemi.

58:21
    Bude se vylučovat na straně Montrealu. Colorado šetří čas.

58:13
    Carey Price už mířil na střídačku, ale domácí se zmocnili puku a on se musel rychle vracet. Proti střele ze středního pásma zasáhl až mezi kruhy!

57:50
    Puk je na zadním mantinelu za brankou Grubauera. Hosté v přetlačování uspěli.

57:20
    Canadiens se usadili v útočném pásmu, nenachází ale dobrou pozici ke střele.

56:23
    Gallagherovu střelu z pravého kruhu vyrazil Grubauer do ochranné sítě.

55:57
    Avalanche se dopouští zakázaného uvolnění.

55:40
    Střela hostů byla zblokována Johnsonem, který odrazil puk do hlediště.

55:13
    Utkání se pomalu chýlí ke svému konci. Montreal bude potřebovat vytvořit dlouhý tlak, při kterém se bude muset snažit kombinací rozebrat obranu soupeře.

54:32
    Kotouč byl krátce po vhazování sražen do hlediště.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 25. Rantanen (MacKinnon), 41. Landeskog (MacKinnon, Rantanen) – 6. Gallagher (Petry, Drouin)

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Andrighetto, Compher, Jost – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, C. Wilson.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Schlemko, Petry, Reilly, Mete, Jo. Benn – A. Shaw, Domi, Drouin – Gallagher (A), Danault, Tatar – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Hudon, Chaput, Agostino.

Rozhodčí: Luxmore, Pochmara – Gawryletz, Murchison

Diváci: 15469