Kunlun – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Chabarovsk 4:3 (kon.) | Barys – Jaroslavl 1:2 (kon.)
Omsk – Čerepovec 7:3 (kon.) | Minsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 4:1 (kon.)
Petrohrad – Riga 2:3 (po pr.) | Spartak Moskva – Ufa 2:1 (2:1 po s.n.) | Viťaz – Soči 3:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 20.12.2018, 15:00 • Kazachstan Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:35:15)

Československá stopa v utkání

Barys Astana
    Dominik Hrachovina (do utkání nenastoupil)

Jakub Nakládal (bez bodu, čas na ledě – 19:29)
    Alexander Salák (do utkání nenastoupil)

Je dobojováno, závěr utkání nám přinesl pořádné drama! Lokomotiv ve třetí třetině vsadil především na bránění těsného náskoku, ovšem málem se mu to nevyplatilo, v posledních vteřinách měla Astana velikou příležitost na srovnání! Nutno však dodat, že hostující Kozun o pár vteřin dříve netrefil prázdnou branku.

59:58
    Neskutečné! Pořádný závar před hostující brankou v posledních vteřinách, o dorážku se tam snažili Valk s Frattinem. Ani jeden z nich však kotouč přes beton Konovalova nedostal!

59:41
    Obrovská příležitost pro Jaroslavl, hosté mohli definitivně rozhodnout o svém vítězství! Kozun však netrefil odkrytou branku!

59:30
    Puk skončil na střídačce! Jako poslední hrál jeden z hostujících hokejistů, hra se znovu stěhuje před brankáře Konovalova!

59:01
    Hosté nyní zahráli velmi chytře, kotouč míří po mantinelu do obranného pásma domácích, zakázané uvolnění se ale nepíská.

58:37
    Karlsson podle očekávání zůstal na střídačce, Astana to zkouší v šesti!

58:37
    Dallman teď chytře nahodil na Konovalova, který musel přerušit hru. Toho využila domácí lavička, která si vyžádala čas na poradu!

57:58
    Boj o kotouč u mantinelu v útočném pásmu Astany, brankář Karlsson stále zůstává v brance, do konce zbývají dvě minuty.

57:04
    Individuálně puk zavezl do útočné třetiny Dietz, jehož následný pokus byl zblokovaný, hosté znovu pouze vyhazují z vlastního pásma.

56:29

55:59
    To byla nebezpečná střela Dallmana! Pokus domácího kapitána byl tečovaný, Konovalov puk vyrazil pravým betonem!

55:02
    Vstup do přesilové hry se domácím nevydařil, dostali se totiž s pukem až do středního pásma, čárový rozhodčí píská ofsajd.

54:29
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Petri Kontiola – 2 min., krosček).

54:19
    Lokomotiv chyboval v rozehrávce a mohlo být srovnáno! Kontiola poté vše hasil faulem, za který půjde na trestnou lavici, domácí dostali výhodu.

53:04
    Hosté už nikam nepospíchají, puky jen nahazují do útočné třetiny. Do konce utkání zbývá necelých sedm minut, pro Astanu stále dost času.

52:24
    Po delší době je hra přerušena, postaral se o to Konovalov, který chytil střelu Frattina. Je tu další reklamní pauza.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 26. R. Starčenko (Boyd) – 4. Sannikov (Rafikov, M. Osipov), 34. J. Averin (Alexejev, M. Osipov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Dallman (C), Vi Svedberg, Makljukov, Dietz (A), Lipin, Blacker, M. Semjonov, Polochov – Michajlis, Valk, Frattin – Cormier (A), A. Petersson, R. Starčenko – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Petuchov, Jevdokimov, Gurkov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, Jelesin, M. Osipov, Afanasjev, Kutuzov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Kudrjavcev – Sannikov, J. Korotkov, J. Averin (A) – Kartajev, Alexejev, Apalkov (C) – Beljajev, Fatějev, Ivanov.

Rozhodčí: Sergejev, Fatajev – Golovljov, Savenkov