Třinec – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Litvínov – Zlín 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 5:0 (kon.)
Mountfield HK
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 21.12.2018, 18:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Milé fanynky a milí fanoušci ledního hokeje, vítám vás u limitované edice předvánočního vydání Tipsport extraligy! Domácí Mountfield HK nastoupí do utkání ve speciálních vánočních dresech inspirovaných norským vzorovaným svetrem, hostující Piráti Chomutov zase přivezou ze severních Čech sváteční náladu. V minulém klání totiž porazili Brno a opustili poslední místo tabulky.

Mountfield HK – 3. místo, 49 bodů, skóre 78:68

Reprezentační pauza je minulostí a mezidobí mezi ní a vánočními svátky vyplní Hradci jediný duel. Bude proto těžké se na něj koncentrovat, Východočeši do něj ale půjdou v dobré náladě. Před repre přestávkou totiž v derby srazili Pardubice 4:1 a dnes tak mají na co navazovat. Třetí příčka navíc nepatří Mountfieldu jen v klasické tabulce, nýbrž také v té, která vyhodnocuje nejúspěšnější týmy na domácím ledě. Naopak Chomutov, dnešní soupeř Hradce, je nejhorším extraligovým sběratelem venkovních bodů.

Piráti Chomutov – 13. místo, 23 bodů, skóre 62:85

V letošní sezóně trápící se Chomutov se v poslední době začal zvedat. Částečně za to může i výsledková mizerie pardubického Dynama, nicméně fakt že Piráti svá poslední dvě klání ovládli, také významně pomáhá. Naposledy si v úterý dokonce vyšlápli na silnou Kometu! Přestože ztratili pohodlný čtyřgólový náskok, dokázali v posledních minutách zachovat chladné nervy a zvítězit 6:4. Hodně Chomutovským pomáhá brankář Justin Peters, který přišel do kádru v průběhu sezóny a měl na starosti čtyři ze sedmi severočeských výher.
    Brandon Maxwell má úspěšnost zákroků 91,74 %.

Mountfield HK: J. Pavelka (D. Dvořák) – Zámorský, Linhart (A), Graňák (C), Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Miškář, Bičevskis, Rákos (A) – Vopelka, Cingel, Bezúch.

Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný – T. Svoboda, V. Růžička (A), Koblasa – J. Stránský, Klima, Sklenář – Duda, Vantuch, Tomica (C) – J. Havel, Klhůfek, Marjamäki..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dnešní mač se ponese v duchu hned několika charitativních akcí. Na dobré účely půjde výtěžek z dražby speciálních zelených vánočních dresů, v nichž dnes hradečtí hokejisté nastoupí. Dále také probíhá již několikátým rokem východočeská charitativní akce Skóruj pro... a také fanoušci si na dnešní večer připravili tradiční akci Fanoušci dětem. Kromě klasického extraligového duelu tak má ten dnešní ještě zcela jiný rozměr.

Ještě před zápasem se dostalo oficiálnímu poděkování Martinu Stehnovi, jenž se již dlouhých let stará v hradeckém klubu především o mládež. Po jeho ocenění má ještě krátký vánoční proslov prezident klubu Miroslav Schön.

00:01

00:14
    Jako první se do útočné třetiny dostali domácí, přišli ale o kotouč dříve, než vůbec stihli vystřelit.

00:39
    Na druhou stranu se zatím Piráti nedostali. Hradečtí totiž všechny jejich nepřesné nahrávky zneškodnili.

01:10
    Východočeši několikrát stihli zachytit puk těsně před modrou lajnou a nejednalo se o ofsajd, z jejich aktivity ale díky dobrému forčekinku hostí vznikla jen nahození na mantinel.

01:43
    Stanislav Dietz tvrdě vypálil od modré a jeho ránu zblokoval jeden z hradeckých bránících hráčů. Jenže změnil její směr tak, že za Pavelkou zacinkala horní tyč domácímu brankáři tak pomohla porce štěstí!

02:28
    Na druhé straně se proti pokuse zblízka blýskl zákrokem Justin Peters.

02:31
    Z vhazování ve vlastním obranném pásmu vyhodili Piráti puk rovnou až na druhý konec hřiště, jednalo se tedy o icing.

02:41
    Petr Koukal obdržel puk na levém kruhu, kde měl dostatek prostoru ke střele. Ten využil k ráně nad bránu.

03:03
    Dominik Graňák střílel pro změnu od modré čáry, jeho pokus vykryl chomutovský gólman.

03:28
    Na druhé straně Jaroslav Pavelka betonem zkontroloval střelu, která byla zbržděna domácím bekem.

04:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Piráti si nedali pozor na obranná vrátka a Hradečtí tuto příležitost k otevření skóre! Mislav Rosandič z obranné modré krásně našel MICHALA DRAGOUNA, který nenápadně proklouzl středem hřiště mezi všemi chomutovskými hráči. Díky rychlosti se dostal do samostatného nájezdu, který proměnil nekompromisní ranou mezi betony – 1:0. Asistence: Mislav Rosandič, Filip Pavlík.
    04:01 Michal DRAGOUN - 1:0

05:14
    Chomutov se snaží rychle odpovědět, z těsné blízkosti nastřelil Pavelkův beton Pavel Klhůfek.

06:10
    A na druhém konci hřiště mířil z levého kruhu k bližší tyči Matěj Chalupa, Peters stihl zasáhnout vyrážečkou.

06:29
    Sérii gólu a šancí na obou stranách přerušil chomutovský ofsajd a komerční přestávka. Během ní vytáhli domácí fanoušci nad hlavu vánoční choreo, v němž přejí příjemné Vánoce a šťastný nový rok.

06:58
    Michal Dragoun hledal nahrávkou přes ležícího beka spoluhráče ujíždějícího po levé straně, přihrávka byla ale příliš dlouhá.

07:44
    Kevin Klíma projel celé kluziště a v prostoru mezi kruhy předal kotouč Janu Stránskému. Ten prověřil Jaroslava Pavelku přiklepnutím z hrany brankoviště.

08:16
    Juraj Bezúch ukázal rychlé brusle a dojel v rohu útočné třetiny puk, než však stihl namazat spoluhráčům na střelu, byl přistrčen na mantinel jedním z Pirátů.

08:56
    Radek Smoleňák si vyzkoušel střelu od modré čáry, Justin Peters projektil vyrazil před sebe. A pohlídal si také následnou dorážku u levé tyčky.

09:46
    Jaroslav Pavelka vyjel z brankoviště a odehrál kotouč tak, aby se k němu nedostal Marek Tomica, jenž měl k hracímu předmětu v tu chvíli nejblíž ze všech hráčů v poli.

10:36
    Tenhle pokus od modré v podání hostů daleko nedoletěl, postarala se o něj totiž dvojce domácích obránců.

11:12
    Mislav Rosandič vyslal od modré lajny střílenou nahrávku, jejíž směr změnil těsně před gólmanem lehkou tečí Daniel Rákos. Justin Peters však zareagoval rychle a našel kotouč v lapačce.

11:36
    Tentokrát chomutovský brankář sklapl rychle betony poté, co Filip Pavlík pálil ze středu hřiště.

12:11
    Matěj Chalupa nabral rychlost, projet s pukem mezi dvěma beky se mu ale nepovedlo. A rozhodčímu pak notnou chvíli trvalo, než přerušil hru pro posunutí chomutovské brány, když hra přitom už byla na druhé straně.

12:20
    Zatímco se branková konstrukce vrací do své pozice, přichází čas pro druhou komerční přestávku.

12:33
    Petr Zámorský zkusil prudkou nahrávku, ta se ale minula účinkem. A protože ji hradecký bek vyslal z vlastní poloviny hřiště, je z toho zakázané uvolnění.

12:43
    Jaroslav Pavelka dával pozor a chvíli po buly zneškodnil pokus od pravé tyčky.

13:13
    Sudí dnes zřejmě nastavili laťku pro udílení trestů o něco výše než obvykle, ani z jednoho hráče ležícího na ledové ploše se zatím totiž nevyklubala přesilová hra.

14:16
    Piráti vyhodili na icing a mezičas před dalším vhazováním vyplňuje nespokojený pískot fanoušků.

14:27
    Chvilku po buly vypálil od modré lajny Petr Zámorský, Justin Peters ale na jeho ránu viděl a skryl ji v náručí.

14:49
    Radovan Pavlík se dobře vrátil a vložil do křižné nahrávky hůl tak, že nedošla na připraveného Pavla Klhůfka.

14:54
    Rychlonohý forvard se poté vydal stíhat puk na hybridní icing, jenže sudí odpískal technický přestupek, takže sprint Pavlíka přišel vniveč.

15:37
    Tomáš Vincour neoklamal couvajícího beka a jako trest musel přijmout ztrátu kotouče.

16:03
    Lukáš Cingel se snažil bekhendem nahrnout puk na bránu, kotouč se ale zastavil o hostující hokejku.

16:22
    Několik minut před první sirénou tu máme také první přesilovku. Lukáš Vantuch vyfasoval dvě minuty za podrážení a Hradec hraje v početní výhodě.

16:30
    Hned zkraje se musel Peters ohánět proti střele zprava a sérii dorážek.

17:05
    Chomutovu se povedlo dvakrát vyhodit, Mountfield už je ale zase v útoku.

17:44
    Petr Zámorský se o puk hlásil tak dlouho, až ho na modrou čáru dostal a lehce tečovaná střela skončila vedle tyčky.

18:20
    To byla série! Dvě dorážky měl na starosti Radek Smoleňák, další pak jeho spoluhráči. Ale ani jedna neprošla do odkrytého kousku brány.

18:23
    Hosté už jsou v plném počtu.

19:22
    Radovan Pavlík protečoval do útočného pásma, poté ale odjel střídat a Hradečtí o puk v útočném pásmu přišli.

19:54
    Vypadá to, že zbytek třetiny se dohraje už za chomutovskou svatyní.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec – 11
    Chomutov – 5

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Úvodní část přinesla několik zajímavých střeleckých příležitostí, branku ale jen jednu. A to v podání Michala Dragouna, jenž se trefil ze samostatného úniku. Díky němu tak Hradec po dvaceti minutách vede 1:0 a do prostřední části tak bude vstupovat o něco spokojeněji. Ani Piráti se ale v dosavadním průběhu nenechali zahanbit a přestože mají na kontě jen pět střel, několikrát byli gólu blízko.

20:01

20:29
    Východočechům byl signalizován ofsajd, a tak museli nechat puk pukem a stáhnout se do neutrální zóny.

21:08
    Teď už se Hradeckým povedlo přejít modrou čáru a u mantinelu bojují o kotouč.

21:24
    A nejenže ho vybojovali, dokonce ho vzápětí umístili do chomutovské sítě! Oskars Cibulskis na sebe u levé tyče stáhl pozornost bránícího hráče i brankáře, střílet se ale nerozhodl. Místo toho bravurně poslal žabku na druhý konec brankoviště přesně na hůl TOMÁŠE VINCOURA, jenž už měl vcelku lehkou práci. Jen nastavil hokejku a usměrnil touš do odkryté části hostující klece – 2:0. Asistence: Oskars Cibulskis, Radovan Pavlík.
    21:24 Tomáš VINCOUR - 2:0

21:24
    V ČPP Aréně se řeší drobná úprava ledu, kterou řeší ledaři se svým náčiním. Hráči se zatím udržují v pohybu kroužením po kluzišti.

21:24
    Už je led vyčištěn a bude se znovu pokračovat ve hře.

21:35
    Maris Bičevskis skoro vyskočil na záda Juraj Valachovi, když se snažil proklouznout do útočné třetiny, ale chomutovský bek postavil do cesty své tělo.

22:26
    Lukáš Cingel si nenápadně najel středem hřiště a dostal nahrávku od levého mantinelu, jeho pokus vyrazil Peters pravým betonem.

23:11
    Radek Smoleňák parádně vystihl rozehrávku a štrádoval si to úplně sám na pirátskou bránu, jenže jeho jedovaté střela zápěstím jenom zazvonila o bližší tyčku!

23:55
    Teď už zasahoval Justin Peters, když zpomalený pokus Michala Dragouna přikryl lapačkou.

24:23
    Lukáš Vantuch nabral v obranném pásmu puk na hůl a pro jistotu ho odpálil co nejdál od své brány.

24:58
    Radovan Pavlík chtěl změnit směr svého útoku tak důrazně, až místo lehkého přibrždění ztratil rovnováhu a skončil na ledě.

25:39
    Hradečtí se museli mít na pozoru, neplechu totiž před jejich bránou nadělal série chomutovských střel a dorážek!

25:58
    Radek Duda střílel z mezikruží, jeho pokus vyrazil Pavelka do rohu.

27:37
    Piráti sice nepříjemně doráželi, jsou to ale Východočeši kdo nyní skóruje! Radek Smoleňák za bránou udržel puk před protihráčem a předložil ho na pravý kruh PETRU KOUKALOVI, který z první vymetl prostor u bližší tyčky. Chvíli poté byl protihráčem přišpendlen k ledu, to ale hradeckému útočníkovi zcela jistě nyní nevadí – 3:0. Asistence: Radek Smoleňák.
    27:37 Petr KOUKAL - 3:0

27:53
    A po komerční přestávce si Mountfield ještě zahraje přesilovou hru, protože Juraj Valach byl vyloučen za nedovolené bránění.

28:18
    Filip Pavlík si sjel od modré čáry na slušnou pumelici, Justin Peters se ale proti ní přesunul a betonem puk vyrazil.

28:50
    Chomutovští vyhodili a nyní se jim daří držet domácí daleko od své svatyně.

29:30
    Radek Smoleňák zkusil zpoza brány nahodit na náhodný odraz a málem mu jeho úmysl vyšel. Od bránícího beka se totiž puk odrazil těsně vedle tyče.

29:57
    Hosté jsou v plném počtu, Hradečtí ale stále nebezpečně krouží v pásmu.

30:16
    Až teď se Pirátům povedlo vyhodit a mohou jít vystřídat.

30:22
    Další rozehrávka Hradce skončila icingem, takže tentokrát mohou být Chomutovští v klidu.

30:57
    Jeden z chomutovských hráčů nyní vystihl rozehrávku a z pravého kruhu nastřelil vzdálenější tyčku, Pavelka už podruhé v zápase může děkovat brankové konstrukci!

31:25
    První přesilovku v duelu si teď zahrají Piráti, sudí totiž za pískotu domácího publika udělil trest za nedovolené Richardu Nedomlelovi.

31:49
    Lvi dobře forčekovali a poté, co získali puk, se dostali do útoku. Na teč nahazoval Matěj Chalupa, kotouč se ale odrazil jenom mimo bránu.

32:23
    Piráti v útočné třetině moc dlouho nepobyli, Hradečtí totiž rychle vyhodili.

33:11
    Ronald Knot střílel od modré čáry, jeho pokus ale zastavil první bránící hráč. Po následném souboji vylétl kotouč až mimo kluziště.

33:27
    Nedomlel je na ledě a Hradec bruslí v plném počtu.

33:54
    Matěj Chalupa ujížděl po levém mantinelu, ale ve chvíli, kdy chtěl nahrát, byl hodně tvrdě přišpendlen na mantinel.

34:30
    Maris Bičevskis projel pásmem jako nůž máslem a zakončoval osamocen z levé strany, kotouč však otřel jen o boční síť.

35:00
    Kotouč sice k Jaroslavu Pavelkovi putoval pomalu po ledě, domácí gólman se ale rozhodl jej pro jistotu přikrýt. A pokračovat ve hře se bude po komerční přestávce.

35:17
    Po střele z levé strany zůstal puk ležet volně v brankovišti za Jaroslavem Pavelkou, jako první u něj ale byl hradecký Oskars Cibulskis, jenž jej odpálil pryč.

35:28
    Početní výhoda pro domácí Mountfield, dvě minuty za držení hole si odpyká Jakub Trefný.

36:10
    Piráti se zatím brání dobře, už podruhé odpálili kotouč přes všechny čáry.

36:30
    Východočechům se až teď povedlo přejít útočné pásmo, výsledkem ale byla hodně nebezpečná situace! Petr Zámorský vystřelil od modré a tečovat se snažil před bránou Radek Smoleňák, puk ale skončil mimo.

37:21
    A Hradečtí se blýskli další sérií slušných pokusů, jenže tentokrát byl rovněž proti Justin Peters.

37:30
    Chomutov je na ledě v plném počtu.

38:36
    Michal Dragoun zavezl puk do útočné třetiny, výsledkem ale nebyla nebezpečnější střela a Chomutov vyhodil.

38:48
    Tenhle útok se domácím nepovedl, skončil totiž icingem a vhazovat se bude před Jaroslavem Pavelkou.

39:14
    Ronald Knot měl chvíli prostoru nad pravým kruhem, a tak se rozhodl vystřelit. Pavelka však na kotouč viděl, neboť domácí beci mu vyčistili dráhu letu puku.

39:41
    Vladimír Růžička neodhadl prudkost nahrávky a vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před Petersem.

39:51
    Piráti protečovali po vhazování kotouč do střední zóny a vypadá to, že druhá část skončí beze změny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec – 11 (22)
    Chomutov – 6 (11)

Další třetina začne přibližně v 19:50.

Hradečtí oproti první části zdvojnásobili výrobu gólů a po čtyřiceti minutách už vedou 3:0, když se k Dragounovi přidali Tomáš Vincour a Petr Koukal. Piráti stejně jako v první periodě i tentokrát nastřelili tyčku, branky ale pořád ne a ne dosáhnout. Jako jednou z příčin může být také malé množství střel – Chomutov má totiž po dvou třetinách na kontě tolik střel, co Hradec za každou dvacetiminutovku zvlášť.

40:01

40:17
    Nahození Vladimíra Růžičky vyrazil Jaroslav Pavelka svou výstrojí do ochranné sítě.

40:25
    A je tu další přerušení hry, tentokrát po zakázaném uvolnění Hradce Králové.

40:30
    Prudká rána Bretta Fleminga prolétla vedle tyče a narazila na zadní mantinel.

41:31
    Poslední třetina začala pozvolněji, ani jeden z brankářů zatím příliš práce neměl.

41:53
    Hradečtí se dostali do pásma, nicméně už nějakou dobu se o kotouč bojuje v prostoru mantinelů.

42:20
    Tomáš Svoboda chtěl překvapit Pavelkou střelou na bližší tyč z těsné blízkosti, hradecký gólman ale ucpal všechny mezírky ve své výstroji.

42:43
    Piráti nestihli zachytit před modrou lajnou kotouč a místo střely se tak vyhnali z pásma.

43:20
    Filip Pavlík našel pěkným prostrčením Matěje Chalupu, ten byl ale tísněn obráncem a nestihl lépe zakončit.

43:35
    Teď už je ale puk za brankovou lajnou a Lvi skórují dnes počtvrté! Radek Smoleňák už mohl z osy hřiště střílet, ale neunáhlil se a našel u pravé tyče úplně volného MATĚJE CHALUPU. Ten měl jednoduchou práci s doklepnutím do zcela prázdné klece a při oslavě svého gólu několikrát děkovně smekl pomyslný klobouk před nahrávačem Smoleňákem – 4:0. Asistence: Radek Smoleňák, Petr Koukal.
    43:35 Matěj CHALUPA - 4:0

44:25
    Justin Peters si teď vůbec nebyl jistý svým zákrokem, a tak svou lapačkou raději jistil prostor za betony, kdyby touš náhodou vypadl.

44:25
    Dnešnímu utkání přihlíží v ČPP Aréně 5165 diváků.

44:45
    Východočeši sebrali puk před svým brankářem a pro jistotu ho poslali až na zakázané uvolnění.

44:48
    Krátce po buly musel Jaroslav Pavelka řešit nepříjemnou střelu, která ale nakonec skončila v jeho lapačce.

45:07
    Marek Tomica zkoušel dorážet volný puk, Pavelka měl ale betony secvaknuté.

45:25
    Piráti teď předvedli dva zákroky minimálně na hranici pravidel, potrestaný je ale až ten druhý. Za nedovolené bránění jde pykat Stanislav Dietz a Mountfield má početní výhodu.

45:54
    Východočeši dvakrát vystřelili, první pokus ale vyrazil Peters a ten druhý byl přibržděn ještě před gólmanem.

46:21
    Severočeši vyhodili přes všechny čáry a bylo jim dopřáno střídání.

46:47
    Radek Smoleňák zkoušel kličkou obejít protihráče a dostat se sám před gólmana, kotouč mu ale při tomto manévru ujel.

47:11
    Východočeši využívají přesilovku, završují bůro a nadělují svým fanouškům dnes už pátý vánoční dárek! Dnešní dvorní nahrávač Radek Smoleňák našel na vrcholu mezikruží TOMÁŠE VINCOURA, který chladnokrevně zamířil a neomylnou dělovkou vymetl levý horní růžek – 5:0. Asistence: Radek Smoleňák, Petr Koukal.
    47:11 Tomáš VINCOUR - 5:0

48:26
    Zákrok si nyní připsal Jaroslav Pavelka a po této situaci je na řadě komerční pauza.

48:47
    A je tu další početní výhoda pro domácí. Tentokrát poté, co si Jan Havel jde odpočinout za faul kolenem.

49:19
    Hradec kombinoval v pásmu, nakonec z toho byla střela od modré lajny.

49:50
    A další šanci teď měl Tomáš Vincour, u levé tyče ale nestihl tečovat rychlou střílenou nahrávku.

50:16
    Chomutovští se dostali ke kotouči a povedlo se jim vyhodit z obranné třetiny.

50:55
    Hosté už jsou v plném počtu, ještě když ale byli v oslabení, jeli dopředu ve dvou na jednoho. Vše ale obětavým skluzem vyřešil bek Filip Pavlík.

51:39
    A Mountfield teď zažil horké chvilky. Nejprve totiž Pavelkovi vypadla rána z vrcholu kruhů, poté musel ještě likvidovat dorážky.

52:05
    Jaroslav Pavelka musel zasahovat i nyní, když na hrudi přikryl Svobodovu ránu z mezikruží.

52:07
    A po dalším zákroku domácího muže v masce je tu komerční přestávka, poslední v zápase.

52:25
    Radovan Pavlík z levého kruhu tečoval nahrávku od modré do prostoru brankoviště, kde ze všech hráčů předvedl nejrychlejší postřeh Justin Peters.

52:59
    Masi Marjamäki střílel z mezikruží, jeho rána byla zastavena o brusle prvního bránícího hráče.

53:29
    Vladimír Růžička mířil svou křižnou střelu do teploměru, Jaroslav Pavelka ale včas přitiskl ruku k tělu.

54:19
    Petr Zámorský vypálil od modré lajny, na jeho pokus však Peters dobře viděl.

55:19
    Jaroslav Pavelka se teď nalepil ke své pravé tyči a udělal dobře. Hned dva pokusy se od něj totiž odrazily k mantinelu.

56:15
    Chomutov vyhodil ze svého pásma na zakázané uvolnění. Závěr třetí části budí dojem, že utkání už se spíše jen dohrává. Tomu také napovídá stav 5:0 pro Lvy.

56:41
    Lukáš Cingel minul na ose hřiště si sjíždějícího Marise Bičevskise, a tak mohl být Peters v bráně v klidu.

58:12
    Hra se odehrává ve středním pásmu nebo v chomutovském obranném, žádné větší střely ale nepřicházejí.

58:44
    Teď Dominik Graňák poslal k ledu chomutovského protihráče, ale vše v rámci pravidel.

59:14
    V poslední minutě se Piráti ještě probudili! Od modré nebezpečně střílel Ronald Knot, po dorážce z pravé strany se zase halou rozlehl zvuk nastřeleného kovu.

59:30
    A další rána, která nadělal Pavelkovy problémy. Naštěstí pro něj ji ale dokázal vyrazit před sebe, i když moc nevěděl jak.

59:50
    Kotouč míří na chomutovskou bránu a zdá se, že je už definitivně rozhodnuto.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 14 (36)
    Chomutov – 9 (20)

Třetí siréna zazněla, výsledek zápasu už je tedy zcela oficiální! Hradečtí hokejisté vykročili ve vánočních svetrových dresech za výhrou už v první třetině, kdy skóre otevřel Michal Dragoun. K němu se v následujících čtyřiceti minutách přidali další tři střelci, kteří dohromady vyprodukovali čtyři branky. Východočeši si poté výhru 5:0 pohlídali až do konce a mohou slavit předvánoční výhru s čistým štítem. Jaroslav Pavelka je dnes jediný brankář v rámci celé extraligy, jenž udržel čisté konto.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášení chomutovský Petr Koblasa a hradecký Petr Koukal.

S pohledem na zhasnutý hradecký stadion, kterým zní koleda Vánoce přicházejí doprovázená prskavkami, které pokryly celý kotel, se s vámi loučím. Přeji příjemně prožité vánoční svátky a u pokračování Tipsport extraligy se těším na počtenou! (20:31:09)

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 5. Dragoun (Rosandić, F. Pavlík), 22. Vincour (Cibulskis, R. Pavlík), 28. Koukal (Smoleňák), 44. M. Chalupa (Smoleňák, Koukal), 48. Vincour (Smoleňák, Koukal)

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Pešek, Malý