New Jersey – Ottawa 5:2 (kon.) | Washington – Buffalo 2:1 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Philadelphia – Columbus 3:4 (kon.) | Boston – Nashville 5:2 (kon.) | Detroit – Florida 1:2 (kon.)
Vegas – Montreal 3:4 (po pr.) | Calgary – St. Louis 1:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Vegas Golden Knights
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Montreal Canadiens
Sobota 22.12.2018, 22:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:18
    Tomáš Tatar (MTL) 0+2, 4 střely, čas na ledě 18:15 (00:51:02)

1. Brandon Pirri (VGK) 2+0
    2. Phillip Danault (MTL) 3+0
    3. Brayden McNabb (VGK) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 26-47; Zablokované střely: 22-17; Vhazování: 54%-46%; Hity: 33-25; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

Brandon Pirri skóroval ve druhém zápase v řadě a tentokrát se prosadil dokonce dvakrát, jenže Vegas to bylo k ničemu, protože Phillip Danault krátce před před koncem utkání zkompletoval hattrick a gólem při hře bez brankáře poslal utkání do prodloužení, které rozhodl Paul Byron. Domácí Vegas posedmé v řadě nevyhrálo, zatímco Montreal podruhé za sebou ano. Konečný výsledek dnešního zápasu. Vegas Golden Knights 3 Montreal Canadiens 4 po prodloužení.

61:59 Paul BYRON - 3:4

61:59
    Montreal právě vstřelil branku!
    PAUL BYRON si najel v mezikruží na krásnou přihrávku Maxe Domiho z pravého křídla a po rychlém zamíchání s pukem bekhendem zasunul kotouč mezi betony Marc-Andrého Fleuryho – 4:3 Habs! Asistence: Max Domi a Victor Mete.

61:53
    Max Domi na vrcholu mezikruží zamíchal s pukem, jeho střelu zápěstím ale dobře zablokoval Alex Tuch.

61:23
    Brandon Pirri také mohl zkompletovat hattrick, Carey Price ale jeho pokus z bodu levého kruhu vyrazil mimo.

60:01

Phillip Danault je zatím klíčovým mužem dnešního zápasu, když krátce před koncem zápasu zkompletoval první hattrick v kariéře NHL a poslal utkání v T-Mobile Areně do prodloužení. Kdo vyhraje? Skóre po třetí části. Vegas Golden Knights 3 Montreal Canadiens 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Cody Eakin na levém křídle vypíchl puk jednomu z hráčů Montrealu a parádně se protáhl až před bránu, bekhendem ale těsně minul levou tyč a poté v rychlosti zboural brankovou konstrukci!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    58:35 Phillip DANAULT - 3:3

58:35
    PHILLIP DANAULT si najel před bránu na přihrávku Maxe Domiho z pravého křídla a ostrého úhlu a nadvakrát se po nepřesvědčivém zákroku Marca-Andrého Fleuryho dokázal prosadit! Montreal bez brankáře vyrovnal a je tu hattrick! Asistence: Max Domi a Tomáš Tatar.

58:22
    Max Domi nepříjemně vystřelil na bodu pravého kruhu s příklepem, Marc-André Fleury ale puk vyrazil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Pirri (Tuch, W. Karlsson), 25. Marchessault (McNabb, W. Karlsson), 34. Pirri (McNabb) – 4. Danault (Gallagher, Tatar), 29. Danault (Jo. Benn, Gallagher), 59. Danault (Domi, Tatar), 62. Byron (Domi, Mete)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Hunt, Holden – Marchessault, W. Karlsson, Tuch – Pirri, Stastny, R. Smith (A) – Nosek, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Jo. Benn, S. Weber (C), Reilly, Petry, Kulak, Mete – Drouin, Domi, Lehkonen – Byron (A), Danault, Gallagher (A) – Tatar, Kotkaniemi, A. Shaw – Agostino, Chaput, Deslauriers. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Jake Brenk. Čároví: Brian Murphy, Steve Barton

Diváci: 18173