Slavia – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 2:4 (kon.) | Přerov – Havířov 4:2 (kon.)
Madeta Motor ČB – Kladno 7:3 (kon.) | Prostějov – Kadaň 11:1 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 6:2 (kon.)
Jihlava – Třebíč 3:2 (2:1 po s.n.)
konec
VHK ROBE Vsetín
6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 22.12.2018, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance Liga • 38. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  56:29 Luboš ROB - 6:2
   
  56:29
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Vsetín nejspíš definitivně pečetí své vánoční vítězství! Druhá útočná formace Vsetína se vydala okamžitě směrem k brance Slezanů, Pechanec bránicí zeď prostřelit nedokázal, ovšem odražený kotouč zachytil LUBOŠ ROB a střelou do růžku hostující branky ještě více uklidňuje svůj tým. Asistence: Antonín Pechanec.
  56:11 Mitchell THEORET - 5:2
   
  56:11
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Valaši přidávají pojistku pro své vedení! Přechod hostů do útočného pásma přerušil ve středním pásmu MITCHELL THEORET a svou druhou trefou v utkání nasměroval Vsetín k pátému vítězství v řadě. Bez asistence.
   
  54:13
  Frýdek-Místek jde již nyní do hry bez brankáře, Slezané to zkusí v šesti proti čtyřem!
   
  54:13
  Příležitost pro Frýdek-Místek, dvě minuty za vysokou hůl nyní obdržel vsetínský útočník Antonín Pechanec.
   
  52:43
  Vsetín v tutové příležitosti, kombinaci hostů na útočné modré vystihl Karafiát, jenž kotouč posunul na svého spoluhráče Slováčka, ten dokázal ve vydatné rychlosti zakončit, ovšem Malík jeho snahu vyrazil a podržel svůj tým!
  47:09 Antonín PECHANEC - 4:2
   
  47:09
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Nyní už se druhá útočná formace Vsetína raduje! Uklidňující branku Valachů připravil Jonák, když poslal kotouč do předbrankového prostoru, odkud se nemýlil ANTONÍN PECHANEC. Asistence: Vít Jonák, Michal Hryciow.
   
  44:35
  Kofroň nyní vyvezl kotouč do útočného pásma, odkud vypálil a Gába vyrazil kotouč pouze před sebe, kde číhal Christov, ten už mířil do odkryté branky, ovšem na poslední chvíli mu jistou branku znemožnil Vítek!
   
  43:48
  Přesilová hra pro Vsetín za hrubost fasuje dvě minuty David Klimša.
   
  39:31
  Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty za krosček pro vsetínského Jiřího Karafiáta.
   
  38:54
  Vsetín si zahraje další přesilovou hru, jejím tvůrcem je hostující obránce Jan Zahradníček, dvě minuty za podrážení ve středním pásmu.
   
  37:53
  Vsetínští nyní upalovali do útoku v přečíslení tři na jednoho, Pitule zachoval klid a přihrál do mezikruží Theoretovi, jehož pokus Malík vychytal, následně se Vsetín dostal do další tutovice, tentokrát šli sami na brankáře Vítek se Šilhavým, druhý zakončoval okamžitou střelou z voleje, Lapač už se radoval, ale k údivu všech dokázal Malík kotouč zadržet před brankovou čárou!
   
  33:37
  První přesilovou hru v utkání si vyzkouší hráči Frýdku-Místku, dvě minuty za držení fasuje vsetínský útočník Tomáš Pitule.
  32:44 Michal HRYCIOW - 3:2
   
  32:44
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Bleskový obrat v podání Vsetína! Nahozený kotouč v útočném pásmu dobruslil MICHAL HRYCIOW a střelou z voleje dokázal od mantinelu prostřelit brankáře Malíka. Bez asistence.
  32:35 Vít JONÁK - 2:2
   
  32:35
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Svou druhou početní výhodu v utkání hokejisté Vsetína využívají a srovnávají stav utkání! Pechanec naservíroval na zlatém podnose jedinečnou nabídku pro VÍTA JONÁKA, kterou jeho kolega z útoku nepohrdl a začínáme znovu.
   
  32:01
  Slováček připravil zpoza branky tutovou příležitost pro Vítka, ten okamžitě střílel, ale Malík dokázal úspěšně zasáhnout!
   
  30:44
  Podruhé v dnešním utkání se vylučuje a znovu na straně Slezanů, dvě minuty za hákování fasuje Lukáš Motloch.
   
  30:09
  Pechanec nyní dokázal uvolnit do samostatného úniku Luboše Roba, ovšem ligový kanonýr ke zklamání domácích fanoušků přesně nezakončil a Malík jej vychytal!
  29:05 Lukáš KAUKIČ - 1:2
   
  29:05
  Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
  Další hrubice ve vsetínské defenzivě vede k obratu ve skóre! Rác zaváhal za vlastní brankou, čehož využil Stránský a naservíroval kotouč před branku LUKÁŠI KAUKIČOVI, jenž z voleje prostřelil vsetínského brankáře mezi betony. Asistence: David Stránský.
   
  27:35
  Nyní totálně dezorientována obrana Vsetína, Peterek zpoza branky poslal kotouč před Gábu, kde číhal zcela osamocený Kofroň, jenž pálil z první, Gába však dokázal skvělým zákrokem kotouč zastavit a ubránil se i následným pokusům hostujících hráčů o opětovné vyškrábání kotouče!
  24:30 Štěpán NOVOTNÝ - 1:1
   
  24:30
  Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
  Hosté srovnávají skóre utkání ve vlastním oslabení! Zaváhání vsetínského útočníka využil Kaukič, jenž poslal kotouč do jízdy na levé křídlo ŠTĚPÁNU NOVOTNÉMU a ten přesnou střelou srovnal stav utkání. Asistence: Lukáš Kaukič.
   
  23:10
  Poprvé v dnešním utkání jsme svědky vyloučení, na trestnou lavici putuje hráč Frýdku-Místku – Filip Haman, dvě minuty držení.
   
  18:13
  Kucharczyk si nyní na útočné modré nerozuměl se svým spoluhráčem Karafiátem, z čehož se snažil vytěžit hostující útočník Kofroň, řítil se již zcela osamocen na Gábu, ovšem vsetínský brankář zachoval klid a neumožnil mu přesně zakončit!
   
  14:14
  Klimša nyní dokázal naservírovat tutovou příležitost pro svého spoluhráče Martynka, když nasměroval přihrávku od mantinelu do bezprostřední blízkosti vsetínské brány, zkušený útočník vypálil z voleje, avšak vyrovnání se nekoná, neboť Gába dokázal do jeho střely vložit svou hůl!
   
  13:34
  Po šťastném odrazu od mantinelu se do přímého ohrožení hostující branky dostal Pitule, okamžitě vypálil z voleje a ke škodě vsetínských tribun nepřekonal brankáře Malíka!
  07:49 Mitchell THEORET - 1:0
   
  07:49
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Nyní se ovšem Valachům povedl rychlý protiútok, který přesnou střelou do protipohybu brankáře Malíka zakončil navrátilec do sestavy Valachů MITCHELL THEORET. Bez asistence.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 8. Theoret, 33. Jonák (Pechanec), 33. Hryciow, 48. Pechanec (Jonák, Hryciow), 57. Theoret, 57. Rob (Pechanec) – 25. Novotný (Kaukič), 30. Kaukič (D. Stránský)


  VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, Ondračka, Slováček, Jenáček, Rudl, Hryciow – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
  HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Husák, Haman, L. Kovář, Adámek, Matyáš, Bartko, Zahradníček – Martynek, Klimša, Novotný – Christov, Peterek, Kofroň – Motloch, Kuťák, Flok – D. Stránský, Kaukič, Hrachovský.

  Rozhodčí: Wagner, Cabák – Gančarčík, Konvička