Chabarovsk – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 1:4 (kon.) | Ufa – Čerepovec 3:2 (kon.)
Jokerit – Riga 3:2 (po pr.) | Omsk – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Spartak Moskva – Soči 3:2 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Admiral Vladivostok
Sobota 22.12.2018, 11:30 • LDS Sibir • KHL

Pětizápasovou vítěznou šňůru hokejistů Novosibirsku ukončuje soupeř, od kterého se to příliš nečekalo. Poslední klub tabulky KHL Admiral, který naopak pětkrát po sobě vsítil jedinou branku, se tentokrát střelecky odvázal a v poslední třetině potvrdil vítězství ještě čtvrtým gólem. Vítězství Vladivostoku je zcela zasloužené, jedním z jeho strůjců byl i český obránce Karel Kubát.
    Statistika zápasu:
    Střely na bránu 31:33, vhazování 26:29, hity 21:32, čas v útoku 8:39-8:52, vyloučení 8:7, využití 0:1, oslabení 1:0. (13:53:16)

Česká stopa
    Karel Kubát (VLD) 0+1, 5 střel, čas na ledě 18:29

59:18
    Další icing v podání Admiralu, domácí ale prohrávají buly a dnes už nezvládnou ani kosmeticky upravit skóre.

59:02
    Stěpan Zacharčuk pálil od modré čáry prudce do betonu Alexeje Krasikova.

58:31
    Admiral vyhrál buly a vydal se do brejku, Butuzovova křížná přihrávka však byla pro Koňkova příliš prudká.

58:18
    Oddechový čas pro hosty, jejichž pětka s potřebuje vydechnout. Střídat po zakázaném uvolnění samozřejmě nemohou.

58:18
    Dnešní utkání sleduje 6870 diváků.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a čeká nás další vhazování před brankou Vladivostoku.

57:47
    Hokejisté Novosibirsku se zdají být smířeni s porážkou. Z omylu mě možná vyvedou po nahození Loginova, které schoval Krasotkin v lapačce a vhazuje se po jeho levici.
    54:55 Sergej KOŇKOV - 1:4

54:55
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Zimní stadión ztichl, zdá se být rozhodnuto. Nepřesnosti domácích využil Feoktisov, jeho přiťuknutí převzal kapitán Admiralu SERGEJ KOŇKOV a z mezikruží překonává gólmana polovysokou střelou k tyči.
    Asitence: Nikita Feoktisov.

54:05
    Krasikov neměl střelu od modré čáry pevně pod kontrolou, takže mohl dvakrát dorážet z brankoviště Anton Koroljov, než ho novosibirská obrana rázně zpacifikovala. Ještě poslední komerční přestávka a jde se do finále.

53:36

53:01
    Shane Prince zakončil individuální průnik střelou z křídla, kterou Krasotkin kryje.

52:07
    Krasikov vyjel daleko ze své brány pro vyhozený puk a před forčekujícím útočníkem dokázal konstruktivně rozehrát.

51:42
    Hned po vyhraném buly střílel zcela volný Ignatovič, jenže kde se vzal tu se vzal, zjevil se mezi ním a bránou Karel Kubát a držadlem hole jeho ránu ztlumil, takže už měl Krasotkin snadnou práci.

51:36
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Ďjakov – 2 min., hákování).

51:31
    Nápor Novosibirsku pokračuje, Voroběj parádně pálil od modré čáry – Krasotkin stačil za přesunu vytrčit beton a hranou vyrazit.

51:20
    Kontaktní gól měl na holi Gleb Zyrjanov, který obloukem obkroužil bezmocně ležícího protihráče a z bezprostřední blízkosti nepřekonal výborně chytajícího Krasotkina.

50:54

50:01
    Feoktisov si vyměnil kotouč s Butuzovem, který číhal za bránou, a zblízka mířil k tyči. Alexej Krasikov tam měl prostor dobře utěsněný.

48:54
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Kazakov – 2 min., podrážení).

48:23
    Volný kotouč se pokusil špičkou hole píchnout směrem na domácí bránu z mezikruží Voronin, mířil jen do zadního mantinelu.

47:04
    Domácí Ignatovič pálí nepřesně, Děmidov pak přišel o kotouč a fanoušci si oddechli, když čároví odpískali hostům ofsajd. Je tu komerční přestávka.

46:14
    Admiral kombinoval v útočném pásmu a přes Tatulina doputoval kotouč ke Kubátovi, jehož povedenou ránu vyráží Krasikov do strany, kde naštěstí pro něj nečíhal nikdo z hokejistů v bílém.

43:48
    Vladimir Pěrvušin vypíchl přihrávku a protáhl se po hrazení, na střelu si však netroufl a přihrávku hosté vystihli. Odražený puk sebral Loginov a situace se opakovala, což je dnes pro hru Sibiru příznačné.

41:49
    Nebezpečně vyhlížející útok domácích, odražený puk ale sebrali hosté a ujeli tři na dva. Z křídla střílel Anton Koroljov, rána mu ovšem příliš nesedla.

40:57
    Zakázané uvolnění novosibirského celku.

40:35
    Loginovovu střelu od modré šikovně tečoval Michajlov, jenže Krasotkin znovu předvedl skvělý postřeh a kotouč lapil.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 13:18.

Prostřední část zápasu přinesla mnohem zajímavější hokej než ta první. Nesla se ve znamení vyloučení, vžyť na trestné lavici se postupně vystřídalo jedenáct hokejistů. Z celé řady vyložených šancí se prosadil pouze skvělým sólem přes celé hřiště ve vlastním oslabení Děmidov, aby gólem do šatny v přesilovce vrátil Admiralu dvougólové vedení Vicharev.
    Statistiky po druhé třetině:
    Střely na bránu 16:24, vhazování 16:18, hity 17:29, čas v útoku 4:27-6:28, vyloučení 7:6, využití 0:1, oslabení 1:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:18 Denis VICHAREV - 1:3

39:18
    Konečně využitá přesilová hra. Po geniální přihrávce Ďjakova napnul síť z úhlu do prázdné brány DENIS VICHAREV.
    Asistence: Kirill Ďjakov.

38:06
    Ugolnikov dostal nabito na kruh pro vhazování a pálil do hrudi Alexeje Krasikova.

37:42
    Admiral si koledoval o další gól ve vlastní početní výhodě. Vladimir Pěrvušin ujel z pravého křídla sám, jeden z beků měl ale větší rychlost a zalehl mu na ledě střeleckou dráhu. Pěrvušin proto přihrával zadovkou Romancevovi, jenž si nedokázal puk pořádně zpracovat.

37:23
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jordan Caron – 2 min., sekání).

36:19
    Volný zůstal před bránou pro změnu hostující Alexandr Streľcov, z dobré pozice nastřelil jen Krasikova do ramene.

35:21
    Diváci tleskají hře nahoru-dolů. Vladimir Pěrvušin zachytil nepřesnou rozehrávku a střílel ze dvou metrů do Krasotkinovy hrudi. Odražený puk z otočky neusměrnil Gleb Zyrjanov.

34:21
    Hned z protiútoku přichází velká šance pro Admiral. Střelu pronikajícího Vasilije Streľcova vyráží Krasikov jen před sebe, Miščenko netrefuje z dorážky zívající bránu.

34:05
    Šturmují hokejisté Novosibirsku a Maxim Kazakov dělovkou z pokleku vyprášil Krasotkinovu výstroj.

33:00
    Vicharev vysunul Voronina, který nahazoval puk na bránu z ostrého úhlu. Odrazil se ven, ale Krasikov si chvíli nebyl jistý, zda si ho nesrazil betonem za svá záda.

32:02
    Danil Romancev dojížděl vlastní vyraženou střelu, Krasotkin se vrhl na led a zalehává puk. V našlapané hale se koná komerční pauza.

30:55
    Poprvé po osmi a půl minutách se hraje v plném počtu na obou stranách. Rozhodčí za tento časový úsek rozdali osm menších trestů, rovnoměrně na obou stranách.

30:02
    Krasotkin se hbitě přemístil k levé tyčce a vyráží dobře mířenou střelu Alexandra Šarova bez přípravy.

29:18
    Jordan Caron v pokračující hře 4 na 3 zazvonil o tyč vladivostocké klece!

28:55
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Jenže domácím byla převaha pět na tři málo, na led jich skočilo dokonce šest a za to budou pykat.

28:55
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Alexandr Ugolnikov – 2 min., vražení na hrazení). Hosté vyhráli buly a vyhodili přes všechny čáry, pak ale přišel další zbytečný faul a na trestné lavici začíná být hodně těsno.

28:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jurij Kozlovskij – 2 min., držení). Zápasnický chvat u hrazení zajistil domácím na více než půl minuty dvojnásobnou přesilovku.

28:19
    Začíná zkrácená klasická přesilovka Novosibirsku.

27:18
    Hostující trojici se podařilo ubránit oslabení u mantinelu a Glazačev skáče na led.

27:07
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Roman Tatalin – 2 min., držení). A pro změnu 4 na 3 ve prospěch domácích, kteří si zahrají v početní převaze 11 vteřin.

26:33
    Čtvrtý hráč Novosibirsku už byl na ledě, když Tatalinovu bombu z levého kruhu do šibenice skvěle vystihl Krasikov.

26:19
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Dmitrij Lukin – 2 min., podrážení). Hosté budou hrát sedm vteřin 4 na 3.

25:18
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Konstantin Glazačev – 2 min., vysoká hůl).
    24:26 Nikolaj DEMIDOV - 1:2

24:26
    Sibir právě vstřelil branku!
    Přesně v polovině čtyřminutového oslabení sebral odražený kotouč před vlastní bránou NIKOLAJ DĚMIDOV, projel s ním celé kluziště a sám přesnou střelou konečně rozjásal novosibirský zimní stadión.
    Bez asistence.

23:44
    Koňkov zaútočil středem kluziště a vypálil švihem přes obránce, Krasikov byl opět na místě.

23:15
    Alexandr Černikov v přesilovce nabil na modrou čáru Karlu Kubátovi, tvrdou střelu českého obránce Krasikov vyráží.

22:26
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2+2 min, vysoká hůl).

21:36
    Při hře ve čtyřech si zachytali oba brankáři, ale gól nepadl ani při nebezpečné střele Michajlova zblízka po přihrávce zpoza branky a oba celky už jsou v plném počtu.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:24.

Poslední celek tabulky KHL překvapivě, ale zaslouženě vede o dva góly, na které mu stačily dvě šance. Domácí se nemohou dostat k zakončení a za celou třetinu si žádnou vyloženou příležitost nevytvořili, jen řadu nedotažených náznaků.
    Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 4:11, vhazování 9:7, hity 12:18, čas v útoku 1:45-2:21, vyloučení 2:2, bez využití.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jegor Milovzorov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jegor Jakovlev – 2 min., hrubost).

19:35
    Dmitrij Sajustov se prohnal kolem brány a zkusil zasunout kotouč zpoza ní, Krasotkin si ale pokryl prostor u tyče a urputné dorážky domácích vyvolaly hromadnou rvačku.
    19:05 Konstantin GLAZAČEV - 0:2

19:05
    Krasikov levým betonem vyrážel před sebe Vicharevovu střelu z mezikruží, kterou ještě tečoval Alexandr Streľcov, a KONSTANTIN GLAZAČEV snadno doklepává do odkryté brány.
    Asistence: Alexandr Streľcov, Denis Vicharev.

18:29
    Miščenkovu střelu zápěstím přes obránce chytá do lapačky Alexej Krasikov.

17:29
    Michajlov vybojoval kotouč ve středním pásmu, přejel modrou čáru a nabil Peltolovi, jehož rána letí nad břevnem do plexiskla.

16:35
    Sibir zoufale postrádá finální přihrávku a slibně vyhlížející útoky nedotahuje. I teď před Zyrjanovem zalehává puk Krasotkin a domácí získali jen buly v útočném pásmu.

15:30
    Američan Prince zavezl kotouč po hrazení do útočného pásma Novosibirsku, tam se ale přes veškerou snahu domácím nepodařilo odpoutat černou gumu od mantinelů do předbrankového prostoru.

14:11
    Od modré čáry pálil Děmidov, snadná práce pro lapačku Antona Krasotkina.

13:32
    Na zakázané uvolnění vyhazuje hostující Glazačev, následuje komerční přestávka.

12:50
    Krasikov si proti ráně ze středního pásma připisuje už osmý zákrok. Brankář posledního celku KHL Krasotkin oproti tomu za téměř 13 minut zasahoval pouze jedinkrát.

11:09
    Romancev se odvážně protáhl mezi přesilou a byl zastaven na hranici pravidel, novosibirští fanoušci pískají marně.

10:18
    Po buly dorážel z brankoviště Feoktisov, zblízka Krasikova nepřekonal.

10:05
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Dmitrij Sajustov – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Streľcov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

9:41
    Vladivostok rozehrál v útočném pásmu takřka přesilovkový kolotoč, Černikov zpoza brány hledal spoluhráče, avšak Kubát napřahoval hokejku marně. Černikov nakonec střílel po ledě sám, Krasikov rozklekem vyráží.

8:43
    Domácí hokejisté se dostali do přečíslení, Danil Romancev se rozhodl zakončit sám a těsně přestřelil.

8:13
    Sibir se po inkasovaném gólu vrhá dopředu a hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
    6:12 Nikita FEOKTISTOV - 0:1

6:12
    Teprve v sedmé minutě přichází první střela na bránu a hned je gólová. Voronin se protáhl podél mantinelu, zasekl a ideálně naservíroval Kubátovi, jehož střelu po ledě ještě tečoval mezi betony NIKITA FEOKTISTOV.
    Asistence: Karel Kubát, Kirill Voronin.

3:59
    Teprve druhé přerušení hry po více než třech minutách, opět kvůli ofsajdu, tentokrát přejeli předčasně útočnou modrou hokejisté Novosibirsku.

2:37
    Obránce Admiralu Ugolnikov ztratil rovnováhu před vlastní bránou s pukem na holi, spoluhráči vzniklou hrozbu zažehnali.

1:30
    Jeden z domácích obránců obětavým pádem na led nejen vypíchl kotouč v nebezpečné situaci, ale zároveň založil brejk pro Komarova, který však nedokázal přesně přihrát.

0:57
    První hvizd píšťalky rozhodčích zazněl vinou ofsajdu hostů.

0:01
    Domácí nastoupili v bleděmodrých dresech, Admiral hraje v bílém.

0:01

Dozněla ruská hymna, po krátkém rozbruslení se vydají hráči s výjimkou zahajovacích formací na střídačku. "Ledovyj dvorec sporta Sibir" je zaplněn téměř do posledního místečka, čeká se snad už jen na poslední opozdilce.

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (Taylor) – Loginov, Alexejev, Děmidov, Ignatovič, Klimontov, Lukin, Voroběj – Prince, Peltola, Michajlov – Sajustov, Kazakov, Milovzorov – Komarov, Caron, Šarov – Zyrjanov, Pěrvušin, Romancev.

Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – Ugolnikov, Zacharčuk, Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov, Miščenko, Kozlovskij – A. Streľcov, V. Streľcov, Černikov – Koňkov, Butuzov, Feoktistov – Vicharev, Glazačev, Voronin – Jakovlev, Koroljov.

Rozhodčí: Kislov, Ovčinnikov – Antonov, Šadrin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy
    Z posledních šesti utkání Admiral v Novosibirsku pětkrát prohrál včetně jediného letošního, které se odehrálo nedávno – 3. prosince – a domácí zvítězili 3:1.