Kunlun – Viťaz 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Red Star Kunlun
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 23.12.2018, 08:00 • LeSports Center • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Red Star Kunlun a HC Viťaz Moskevská oblast.

Red Star Kunlun odehrál 39 zápasů s bilancí 14-1-7-17 a získal 37 bodů. V tabulce Východní konference je na devátá pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Chabarovskem 3:1. Nestačil na Jekatěrinburg 3:5, Barys Astanu 1:4, Chabarovsk 2:3 a Dynamo Moskvu 2:3.

HC Viťaz Moskevská oblast odehrál 40 zápasů s bilancí 16-3-3-18 a získal 41 bodů. V tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Nižněkamskem 3:1, Dynamem Moskva 2:1, Dynamem Minsk 1:0, CSKA Moskva 2:0 a Soči 3:2.

Poslední dva vzájemné zápasy skončily výsledkem 2:1, jednou vyhrál Viťaz, jednou Kunlun.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – V. Lajunen, Järvinen, Viklund, Vitásek, Bartulis, Bartley – Yip, Palola, Lundh – Wolski, Fontain, Beck – Squires, Latta, Mertl – Jaw, Lockhart.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Šinkevič, Golovkov, Voronkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Stoljarov – Švec-Rogovoj, Rendulić, Makejev – Kokarev, N. Komarov, Potěchin – A. Ševčenko, Vyglazov, Mojsejev..

00:01

00:52
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Olli Palola – 2 min., sekání).

01:20
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Alexandr Sjomin pálil mimo branku ránou z první.

01:42
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, Viťaz musí o útočné pásmo bojovat.

02:01
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Denis Kokarev – 2 min., nedovolené bránění).

02:34
    Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme nyní hru čtyři na čtyři.

02:52

03:10
    Hra je nyní přerušena, domácí Justin Fontain se ke střele nepropracoval.

03:30
    Igor Golovkov dostal kotoučem na obličeje na nechráněné místo.

03:33
    Wojtek Wolski pálil mimo branku. Jeho rána od modré čáry byla nepřesná.

04:01

04:40
    Domácí celek hraje aktivně i při hře pět na pět. Ondřej Vitásek přenechal kotouč Lattovi, jenže ten nedokázal důrazněji vypálit.

05:26
    Feiyang Ice Skating Center je jako obvykle při zápasech KHL prakticky poloprázdné.

06:00
    Šest minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

06:16
    Kunlun se dostal do útočného pásma, Olli Palola byl před brankou, jenže kotouč se k němu nedostal.

07:19
    Joni Ortio vyjel ze své branky tak, aby mohl rozehrávat na spoluhráče. Ti střídají a pozdrželi rozehrávku.

07:44
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

08:04
    Alexandr Lazušin byl připravený a dokázal si poradit se střelou od modré čáry.

09:58
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., nedovolené bránění).

10:35
    Domácí celek hraje přesilovou hru, usadil se v útočném pásmu, Wojtek Wolski byl volný před brankou, kotouč se k němu nedostal.

11:14
    Kunlun sice kombinuje v útočném pásmu, ale má velké problémy se zakončením.

11:41
    Ville Lajunen zakončoval, jeho ránu kryje Joni Ortio.

12:16
    Taylor Beck zkoušel křížnou přihrávkou oslovit spoluhráče, ten byl však obsazený, a tak mohou hrát hosté.

12:44
    Gennadij Stoljarov se individuálně vrhl do útočného pásma, propracoval se až ke střele, Alexandr Lazušin byl pozorný.

13:00
    Joni Ortio byl pozorný a dokázal si poradit se střelou obránce Ville Lajunena od modré čáry.

13:15
    Špatná rozehrávka Moskevské oblasti, vhazovat se bude před brankou Ortia.

14:30
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Tvrdá střela od modré čáry vyvedla hostujícího brankáře z míry, a tak mohl po tlaku před brankou dorážet MICHAEL LATTA. Jeho rána se odrazila od zadní horní tyčky, kotouč se dostal do brány, gól platí. Asistence: Greg Squires a Ondřej Vitásek.
    14:30 Michael LATTA - 1:0

15:34
    Jeden z domácích hráčů to zkoušel individuálně, před brankou však ztratil kotouč.

16:00
    Sledujeme rychlý hokej, zbývají čtyři minuty hry do konce první třetiny.

16:04
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Alexandr Lazušin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Olli Palola.

16:58
    Početní výhodu sice hrají hosté, ale do brejku se dostal domácí hráč. Taylor Beck pálil na beton a jeho ránu Joni Ortio vyrazil.

18:02
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry v v první třetině.

18:24
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, na výraznější šanci v přesilovce Viťaz nedosáhl.

19:00
    Poslední minuta hry třetiny, hostující celek se nyní dostal do útočného pásma.

19:42
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., hákování).

19:56
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku, po tlaku před brankou se dokázal prosadit Michael Latta.

20:01

20:30
    Alexandr Sjomin pálil z první, jeho rána byla nepřesná.

21:00
    HC Viťaz Moskevská oblast je sice v útočném pásmu, ale má velké problémy s přesností zakončení.

21:16
    Nikolaj Stasenko pálil od modré čáry, minul branku.

21:26
    Alexandr Lazušin přerušuje hru, Alexej Makejev se k dorážce už nedostal.

21:47

22:40
    Špatná rozehrávka hostujícího celku, Alexej Makejev nenašel spoluhráče, a tak se píská icing.

23:24
    Domácí hokejisté se nastěhovali do útočného pásma, následná rána od modré čáry byla zblokovaná do ochranné sítě.

24:19
    Alexandr Lazušin rozehrává od své branky, jeho spoluhráči ovšem o puk přišli, a tak hrají hosté.

24:54
    Joni Ortio přerušuje hru, má kotouč v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.

25:10
    Úvodních pět minut druhé třetiny je pryč, na výraznější šanci stále čekáme.

25:33
    Viťaz hraje ve středním pásmu, do šance se nemůže propracovat.

26:00
    Nikolaj Stasenko se musel vracet do svého pásma, aby získal kotouč. Následně byl Borna Rendulić v postavení mimo hru.

26:41
    Greg Squires měl na hokejce druhou branku svého celku, jenže tváří v tvář nedokázal prostřelit brankáře.

27:40
    Christopher Seto se dostal do šance, ale Joni Ortia neprostřelil. Následně hostující brankář vytáhl další výborný zákrok. Komerční přestávka.

29:15
    Tobias Viklund rozehrává od své branky, ovšem napadalo ho aktivně hrající Nikita Komarov. Puk získal domácí celek a Justin Fontain bleskově zakončoval.

30:12
    Borna Rendulić se propracoval do střelecké pozice, Alexandr Lazušin byl připravený, dokázal si se střelou zápěstím poradit.

30:33
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Greg Squires – 2 min., držení hole).

31:10
    Kunlun vyhazuje přes všechny čáry, následně se hosté usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

32:33

32:42
    Viťaz se v početní výhodě nedostal pořádně do útočného pásma, následně Alexandr Lazušin přerušuje hru. Komerční přestávka.

33:00
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, mnoho šancí tento zápas momentálně nenabízí.

33:46
    Vhazovalo se před brankou Viťazu, ten vybojoval kotouč, a tak se rychle dostal do útočného pásma.

34:00
    Vojtěch Mozík pálil od modré čáry, s jeho pokusem si domácí brankář dokázal po teči Alexeje Makejeva poradit.

34:10
    Red Star rozehrál od své branky, Greg Squires se sice dostal do útočného pásma, zakončovat se mu ale nepodařilo.

34:35
    Joni Ortio vyrazil kotouč před sebe, a pak už hrál Nikolaj Stasenko.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí klub stále vede o jednu branku.

36:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí, ani jeden celek se nikam nežene.

36:45
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Vojtěch Mozík přihrával na modrou čáru na střed, tam byl JEGOR VORONKOV. Jeho povedená rána se vyhnula všem nástrahám a zapadla přesně do brány. Alexandr Lazušin neměl dobrý výhled. Asistence: Vojtěch Mozík.
    36:45 Jegor VORONKOV - 1:1

37:13
    Alexej Makejev to zkoušel individuálně, dostal se před branku, ale jeho pokus kryje domácí gólman.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, domácí si chtějí vzít vedení zpět.

38:04
    Viťaz Moskevská oblast špatně rozehrál, bude se pískat icing, buly před Ortiem.

38:30
    Justin Fontain se propracoval do střelecké pozice, zkoušel to z mezikruží, Joni Ortio byl připravený.

39:00
    Hlasatel v aréně ohlásil poslední minutu druhé třetiny, hosté mají kotouč za svou brankou. Nikolaj Stasenko rozehrává.

39:23
    Je z toho jen icing.

39:42

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V první třetině poslal domácí celek do vedení po tlaku na hranici brankoviště Michael Latta. V závěru druhé třetiny dokázal Viťaz vyrovnat, od modré čáry se po pasu Mozíka prosadil Jegor Voronkov.

40:01

40:46
    V poklidném tempu pokračuje zápas třetí třetinou.

41:25
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, hostující celek se dostal do postavení mimo hru.

41:34
    Jegor Voronkov rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají, a tak i on pozdržel rozehrávku.

41:50
    Alexandr Lazušin našel kotouč v rukavici, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

42:52
    Alexej Makejev se dostal do velké šance, sám se propracoval před brankáře, Alexandr Lazušin byl pozorný a střelu by zastavil, navíc hostující hráč nezpracoval poskakující kotouč.

43:35
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, mnoho velkých šancí tato třetina nenabízí.

44:06
    Joni Ortio rkyje ránu Yipa od modré čáry.

44:40
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., hrubost).

45:10
    Sledujeme po vzájemném vyloučení hru čtyři na čtyři. Hosté rozehrávají od své branky.

45:32
    Alexandr Sjomin to zkoušel z velké dálky, jeho rána byla domácí obranou zblokovaná do ochranné sítě nad brankou.

46:07
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, skóre je momentálně vyrovnané, sledujeme aktivní hru domácího celku.

46:40
    Viťaz rozehrává od své branky.

46:40
    Oba týmy hrají v plném počtu.

47:10
    Victor Bartley to zkoušel od modré čáry, jeho rána trefila soupeřova obránce do kotníku.

48:00
    Kokarev našel krásnou přihrávkou ALEXANDRA JEVSEJENKOVA, který se rozhodl pro střelu. Chtěl puk poslat ke vzdálenější tyčce, ale Ondřej Vitásek si kotouč nešťastně srazil do své branky. Asistence: Denis Kokarev a Bogdan Potěchin.
    48:00 Alexandr JEVSEJENKOV - 1:2

49:20
    Hraje se rychlý hokej, vhazovat se bude před hostující brankou. Joni Ortio tak musí být znovu pozorný.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Moskevská oblast se v Číně dostala do vedení.

50:30
    Ondřej Vitásek se pokoušel dorážet střelu soupeře, puk kryje Joni Ortio a český hráč pak končí v brance. Ta vypadla ze svého obvyklého postavení.

51:00
    Jevgenij Katičev rozehrává od své branky, rychle dokázali hosté přenést hru do útočného pásma.

51:17
    Vypálit ale nedokázali, Olli Palola vedl rychlou protiakci, ani on se ale k zakončení nedostal.

52:08
    Alexandr Lazušin přerušuje hru po střele Alexeje Makejeva. Vhazovat se bude před jeho brankou.

52:27
    Ville Lajunen pálil od modré čáry, jeho ránu kryje hostující gólman.

53:10
    Mnoho šancí momentálně k vidění, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí celek musí otevřít hru a tlačit se do zakončení.

53:42
    Victor Bartley to zkoušel od modré čáry, jeho projektil velmi rychle zblokoval Nikita Vyglazov.

54:06
    Kunlun na výraznější šanci ve třetí třetině zatím marně čeká.

54:24
    Špatné přihrávky připravují domácí hokejisty o výraznější šance.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Viťaz stále vede o jednu branku.

55:31
    Brandon Yip obkroužil značnou část útočného pásma, jeho pas mířil na modrou čáru a následná rána nebyla přesná.

56:12
    Victor Bartley jako obránce pálil z kruhu, jeho rána se odrazila od břevna.

56:35
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:00
    Viťaz Moskevská oblast se dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Velkou šanci měl Miro Aaltonen, ale z bezprostřední blízkosti minul branku.

57:27
    Nyní se už do útočného pásma dostal Kunlun, který vybojoval vhazování.

57:50
    Patrik Lundh zakončoval z dobré pozice, ale minul branku.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Nikita Komarov mohl navýšit vedení hostů. Jeho rána byla nepřesná.

58:34
    Michael Latta jemně tečoval kotouč před brankou, ale minul.

58:45
    Alexandr Lazušin rozehrává od své branky.

59:00
    V útočném pásmu jsou nyní hosté, což jim vyhovuje.

59:12
    Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

59:12
    Oddechový čas pro domácí.

59:24
    Jeden z domácích beků minul branku.

59:40
    Hostující celek tento zápas vyhraje, to je jasné. Kotouč poslal do prázdné branky NIKITA VYGLAZOV.
    59:40 Nikita VYGLAZOV - 1:3

V první třetině poslal domácí celek do vedení po tlaku na hranici brankoviště Michael Latta. V závěru druhé třetiny dokázal Viťaz vyrovnat, od modré čáry se po pasu Mozíka prosadil Jegor Voronkov. Alexandr Jevsejenkov poslal ve třetí třetině hosty do vedení a do prázdné branky upravil konečný výsledek Nikita Vyglazov.

Československá stopa v zápase
    Ondřej Vitásek (KUN) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:09
    Tomáš Mertl (KUN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:35
    Vojtěch Mozík (VTZ) 0+1, střely 2, čas na ledě 19:50 (10:33:53)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Latta (Squires, Vitásek) – 37. Voronkov (Mozík), 48. Jevsejenkov (Kokarev, Potěchin), 60. Vyglazov

Red Star Kunlun: Lazušin (Karhunen) – V. Lajunen, Järvinen, Viklund, Vitásek, Bartulis, Bartley – Yip, Palola, Lundh – Wolski, Fontain, Beck – Squires, Latta, Mertl – Jaw, Lockhart, Seto.

Rozhodčí: Naumov, Birin – Otmachov, Lazarev