Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Riga – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 5:4 (2:1 po s.n.) | Jokerit – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Čerepovec – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Soči – Kazaň 3:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Avangard Omsk
Středa 26.12.2018, 15:00 • Uralec Arena • KHL

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek svátečního večera. (17:19:35)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jakub Kovář (JEK) – 32 střel, 2 góly, 30 zákroků, úspěšnost 93,8 %.

Využití: 0 – 0

Hosté ihned na začátku poslední dvacetiminutovky vyrovnali a nerozhodný stav poté vydržel až do závěru třetiny, kdy domácí znovu strhli vedení na svoji stranu a těsný náskok už nepustili. Je pravda, že Omsk by si za svůj výkon bodový zisk zasloužil, ovšem doplatil na dva rychle inkasované góly v úvodu klání a také na neproměňování šancí.

59:34
    Kotouč končí u brány Omsku, icing se nepíská.

59:10
    Sextonovi se povedlo vyvézt puk do středního pásma, zakončit se mu nepovedlo.

59:02
    Už běží poslední minuta.

58:30
    Hosté hrají bez brankáře.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Hosté se ihned usadili v útoku, o puk ale přišli a musí se vracet zpátky.
    56:40 Arťom GAREJEV - 3:2

56:40
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí tři minuty před koncem strhávají vedení na svoji stranu. Gurkin nahazoval od modré čáry a puk velice šikovně do protipohybu brankáře tečoval ARŤOM GAREJEV. Bobkov už nestačil na změnu reagovat.
    Asistence: Jefim Gurkin a Ivan Višněvskij.

55:27
    Rychlý brejk Omsku gólem nekončí, domácí se stihli vrátit a veškeré střelecké pokusy soupeře zastavit.

54:27
    Znovu dostal Omsk protivníka pod tlak, od modré střílel Pivcakin a před bránou zkoušel ještě tečovat Širokov, Kovář měl však puk pod kontrolou.

53:33
    Domácí vyhodili pouze na icing.

53:01
    Domácí se ubránili a hrají v plném počtu, oslabení zvládli s přehledem.

52:18
    Hostům se nedaří, naopak domácí sami vyrazili do útoku, jeden z hráčů se dostal do zakončení bekhendem, ovšem přestřelil.

51:27
    A znovu.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 1. S. Da Costa (Dawes, I. Višněvskij), 7. Golyšev (Dawes), 57. A. Garejev (Gurkin, I. Višněvskij) – 32. Širokov (Zernov), 41. I. Michejev (Desharnais)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (An. Makarov) – I. Višněvskij, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Trjamkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Ljamin, Pereljajev – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (C) – Sexton, Paré, A. Garejev – Gračov, Kučerjavenko, Česalin – Setdikov, Torčeňuk, Rassejkin.
    Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – J. Medveděv (C), Franson, Jemelin, Pokka, Berezin, Čudinov, Pivcakin (A) – Širokov (A), Zernov, I. Michejev – Šumakov, Desharnais, K. Petrov – Talbot, K. Semjonov, Košelev – Fisenko, Stas, A. Galimov – Manukjan.

Rozhodčí: N. Akuzovskij, A. Bělov – K. Gordenko, A. Ponamarenko