Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:1 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Riga – Nižněkamsk 2:0 (kon.) | HC Slovan – N.Novgorod 5:4 (2:1 po s.n.) | Jokerit – Dynamo Moskva 3:4 (po pr.)
Čerepovec – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Soči – Kazaň 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 26.12.2018, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:20 (11:5, 11:10, 10:5)
    Zblokované střely – 4:19
    Vyhraná vhazování – 29:19
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 18:10 (17:20:40)

Hokejisté Ufy přes velký závěrečný tlak srovnat nedokázali a se Sibirem prohráli 1:2. Hosté v podstatě rozhodli o své výhře ve druhé třetině, kdy jim Dmitrij Sajustov a Jukka Peltola zajistili dvoubrankový náskok. Ufa se ve třetí části nadechla k tlaku a Dmitrij Kugryšev čtyři minuty před koncem vykřesal snížením naději. Vyrovnání měl poté na holi Linus Omark, jenž tečoval Hartikainenovu nabídku do břevna. Mimochodem, domácí dnes trefili tyčku nebo břevno hned pětkrát a to je stálo zápas.

59:35
    Larsen zastoupil odvolaného brankáře a zastavil střelu hostujícího hráče. Domácí mají asi poslední šanci...

58:49
    Metsola je už na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti!
    58:25 Omark měl na hokejce vyrovnání, ale puk tečoval jen do břevna.

58:25
    Hartikainenovu nabídku tečoval Linus Omark do břevna! Hosty zachránila popáté v zápase branková konstrukce. Omark se nevěřícně chytá za hlavu. Následuje time-out pro domácí.

57:20
    Situace se uklidnila a na trestnou lavici nikdo poslán nebyl. Hraje se dál.

57:19
    V obranném pásmu Sibiru zůstal ležet Dmitrij Lukin a rozhodčí raději přerušili hru. Lukin se vzápětí zvedl a obořil se na Teemua Hartikainena, který ho zřejmě obvinil ze simulace.
    55:57 Dmitrij KUGRYŠEV - 1:2

55:57
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dočkali a závěr tak ještě bude hodně dramatický! Vladimir Tkačjov přenechal na levé straně útočného pásma puk DMITRIJOVI KUGRYŠEVOVI, který s ním popojel na levý kruh a ranou k bližší tyčce snižuje. Taylor toho zřejmě moc neviděl. Asistence: Pavel Koledov a Vladimir Tkačov.

55:41
    Rána Pavla Koledova skončila na tyčce! Tohle je už i smůla pro domácí.

54:58
    Linus Omark objel s kotoučem snad celé útočné pásmo. Poté si vytáhl Taylora z branky, ale na jeho nabídku pak nikdo ze spoluhráčů před odkrytou klecí nedosáhl!

54:37
    Zakázané uvolnění Sibiru. Hra se vrací před Taylora.

53:57
    Od modré čáry střílel Koledov. Taylor puk dobře viděl a má ho v lapačce.

53:32
    Z tribun se začal ozývat pískot. Domácí fanoušci nejsou s výkonem svých miláčků spokojeni.

53:11
    Larsen zaváhal na modré čáře a hosté tak dostali puk do středního pásma.

52:30
    Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Ufy. Následuje reklamní přestávka.

52:24
    Čas stále utíká a domácím se nedaří vstřelit kontaktní gól. Naopak přichází icing Ufy.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 56. Kugryšev (Koledov, Tkačov) – 25. Sajustov (Prince, J. Peltola), 31. J. Peltola (Prince, V. Komarov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, S. Garejev, Ar. Sergejev, Jelizarov, S. Těreščenko – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Kugryšev, Burmistrov, Tkačov – M. Majorov, Chochrjakov, Rybin – V. Žarkov, Kadějkin, Soloduchin.
    HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev (C), Demidov, Ignatovič, Savčenko, D. Lukin, Klimontov, Vorobej – Prince, V. Komarov, J. Peltola (A) – Milovzorov, Sajustov, Michajlov – Caron, Šarov, Pešechonov – Pervušin, Romancev, Tkačenko.

Rozhodčí: Gamalej, Judakov – Maitak, Strelcov