Česko
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Slovensko
Středa 26.12.2018, 19:50 • Sportzentrum Zuchwil • Turnaj pěti (U18)

Třetí třetina už branku nepřinesla a tak Česko vítězí 5:1. Češi vyhrávají naprosto zaslouženě, vytvořilo si totiž více šancí než Slovensko a hned pět z nich proměnilo. Slovensko také nehrálo úplně špatně, ale neproměňovalo šance. Z toho také plyne takto vysoká porážka. (21:51:13)

59:43
    Na druhé straně vyráží kotouč do sítě Pařík. Proběhne tak ještě jedno vhazovat před českým gólmanem.

59:05
    Česko stále podniká útoky. Další končí střelou, která je sražená do ochranné sítě. Buly ve slovenském pásmu.

58:25
    Slovensko vhazování vyhrálo a kotouč rychle dostalo do středního pásmo. Česi se sice rychle vrátili zpět do útoku, Slovensko tentokrát útok velmi rychle odvrátilo.

58:02
    Další zákrok si připisuje Kožel. Ten kotouč podrží a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

57:23
    Česko stále v útoku nepolevuje a slováci mají s obranou plné ruce práce. Zatím to zvládají a ve třetí třetině stále neinkasovali.

56:53
    Češi získávají rozehru slováků a dalším zákrokem se tak musel vyznamenat Kožel. Ten ve třetí třetině podává dobrý výkon.

56:31
    Slováci se dostali do přečíslení dva na jednoho, které skvěle zastavil poslední český obránce. Ten kotouč šikovně vypíchl do středního pásma.

55:36
    Česko dohraje závěr přesilovky v útočném pásmu. Tam sice vymyslelo pár střel, ale všechny jsou zblokované slovenskou obranou.

54:57
    Slováci dobře získávají čas napadáním. Už ví, že s výsledkem nic neudělají, ale rozhodně už něchtějí inkasovat.

54:10
    Slováci se na úvod oslabení osvobozují a Česko se musí do útoku složitě vracet.

53:53
    Vyloučení v týmu Slovensko (Samul Knazko – 2 min., hákování).

53:09
    Kožel kryje nahození a kotouč vyraží do levého rohu. Tam ho získává Slovenskou, které ho vyváží ven z pásma.

52:23
    Slováci se po dlouhé době dostali do útoku. Tam se opět nedostali ani ke střele a puk navíc získal český tým. Ten okamžitě spěchá dopředu.

51:57
    Slováci oslabení zvládli a rozhodně už něchtějí inkasovat. Podle toho obrana také vypadá.

51:06
    Slováci se osvobozují a mají nakročeno k tomu, aby v tomto oslabení neinkasovali. Z početní nevýhody jim však stále zbývá ještě necelá minuta.

50:28
    Češi zatím využívají přesilovku naplno a usadili se v útočném pásmu. Poté přišla střela z mezikruží, na kterou Kožela dokáže reagovat. Další buly po jeho levici.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 10. Myšák (Rychlovský), 12. Beránek (Peterek, Křemen), 24. Teplý (Mužík, Najman), 27. Najman (Teplý, Mužík), 35. Mužík – 27. Lavička (Mudrák)

Česko: Pařík (Škorpík) – Haš, Kučeřík, Tureček, Suhrada, Mlčák, Žůrek, Poizl, Volráb – Teplý (A), Najman, Mužík (C) – Raška, Pytlík (A), Pšenička – Myšák, Rychlovský, Pištěk – Beránek, Peterek, Křemen.
    Slovensko: Bořák (27. Kožel) – Mudrák (A), Lavička, Ilenčik, Knazko (C), Beňo, Hodorovič, Stacha, Volko – Chromiak, Sojka (A), Mrazík – Myklukha, Jellus, Turanský – Haščák, Krajc, Kupka – Ganz, Honeček, Valigura.

Rozhodčí: Borga, Weber – L. Nater, P. Nater