Třinec – Magnitogorsk 1:2 (0:1 po s.n.) | Davos – Team Canada 1:2 (kon.)
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Team Canada
Středa 26.12.2018, 20:15 • Vaillant Arena • Spengler Cup

Přeji hezký zbytek večera, na shledanou! (22:37:59)

Z mé strany to je pro tuto chvíli vše, Spengler Cup bude pokračovat druhým hracím dnem, kdy se nejprve v 15:10 utkají Kalpa Kuopio s Oceláři Třinec, večerní duel pak obstarají Thomas Sabo Ice Tigers Norimberk s domácím týmem HC Davos.

Úvodní utkání skupiny Cattini končí, z vítězství 2:1 se raduje tým Kanady! Hráči javorového listu byli v úvodní dvacetiminutovce jasně lepším týmem, v šesté minutě se navíc trefou Zacha Boychuka dostali do vedení. To v prostřední třetině zdvojnásobil Matt D'Agostini, Davos ale ještě v téže dvacetiminutovce odpověděl trefou Thierryho Badera. Závěrečná perioda mnoho hokejové krásy nenabídla. Domácí se sice snažili nepříznivý stav zvrátit, Kanada si ale své území hlídala a svého soka k další brance nepustila.

59:30
    Lindbäck je opět na střídačce, Davos nahazuje puk do útočné třetiny.

59:16
    Po icingu domácích se hra stěhuje před branku Lindbäcka, brankář Davosu se vrací do svého území.

59:00
    Davos je kompletní, domácím ale ke srovnání zbývá pouhá minuta. Brankář Lindbäck je na střídačce, Davos to zkouší se šesti bruslaři v poli!

58:30
    Devadesát vteřin do konce. Kanaďané opět dostali hru do útočného pásma, z rohu kluziště se ale do střelecké pozice nedostali. Domácí se osvobodili.

57:51
    Davoští se dalšímu náporu Kanady ubránili, Hischier pak vyvezl kotouč do soupeřova pásma.

57:21
    Kanaďané kombinovali v útočném pásmu, střela Noreaua od modré ale Lindbäcka nijak nepřekvapila.

56:58
    Linus Klasen chtěl před kanadskou brankou tečovat přihrávku z rohu kluziště, Klasen ale svou holí zasáhl pouze Fucalovu masku. Přesilovka pro Kanadu.

56:28
    Na druhé straně musel Lindbäck zasahovat proti akci Micflikiera, domácí brankář si místo u své pravé tyče pohlídal.

56:00
    Davosu se povedlo dostat hru do soupeřova pásma, od modré pak prudkou ránu na Fucala vyslal Jung. Domácí obránce ale netrefil branku.

55:31
    Maxim Noreau se na modré čáře opřel do přesné přihrávky, jeho rána z první ale našla cestu jen do Lindbäckovy lapačky. Komerční přestávka.

55:15
    Nepovedená kombinace domácích končí na zakázaném uvolnění.

55:00
    Davoským se ale následná akce nepovedla, když pronikajícího Lindgrena zastavil signalizovaný ofsajd.

54:29
    Micflikier se snažil vydolovat kotouč v rohu pásma Davosu, domácí obránci ale byli úspěšnější.

54:00
    Davos je kompletní. Kanaďané ještě v závěru přesilovky zkusili jednu kombinaci, hosté ale neuspěli.

53:31
    Další střela Maxima Noreaua se od zadního mantinelu odrazila mimo hrací plochu, buly ve středním pásmu.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 39. Bader – 6. Boychuk (Després, Dalpe), 24. D'Agostini (Ebbett)

HC Davos: Lindbäck (Senn) – Nygren, Kparghai, Du Bois (A), Stoop, Sanguinetti, Buchli, Heldner, Jung – Ambühl (C), Lindgren, Meyer – Hischier, D. Wieser (A), M. Wieser – Pestoni, Aeschlimann, Egli – Simion, Bader, Klasen.
    Team Canada: Fucale (Coreau) – Bieksa (A), Wiercioch, Fabbro, Quincey, Després, Noreau, Curran – Dalpe, Boychuk, Emmerton – Ebbett (C), D'Agostini, DiDomenico – Micflikier, D. Moore, Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik (A) – Gagnon.

Rozhodčí: Stricker, Watson – Castelli, Progin