Winnipeg – Minnesota 1:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 1:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 4:7 (kon.)
Buffalo – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Montreal 6:5 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:1 (kon.)
Toronto – NY Islanders 0:4 (kon.) | Ottawa – Washington 2:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 1:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.) | Dallas – Detroit 5:1 (kon.) | Colorado – Chicago 2:3 (po pr.)
Anaheim – Arizona 4:5 (po pr.) | Calgary – Vancouver 2:3 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
New York Islanders
Neděle 30.12.2018, 01:15 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:00:38)

Tři hvězdy utkání
    1. Mathew Barzal (NYI) 3+0
    2. Robin Lehner (NYI) 36 zák., 100 %
    3. Ryan Pulock (NYI) 0+2

Toronto Maple Leafs pětizáposovou vítěznou šňůru neprodloužilo a prohrálo na domácím ledě s New Yorkem Islanders 0:4. Hostující tým se naopak raduje z třetí výhry v řadě, na níž se podíleli zejména dva hráči. Mathew Barzal svým hattrickem ve druhé třetině, který vstřelil v rozmězí 7 minut a 44 sekund, a brankář Robin Lehner, jenž vychytal 35 střel Toronta.

59:33
    Další střela, Tavaresův pokus vytěsnil hostující brankář na zadní mantinel.

59:06
    Marner si po vhazování sjel před kruhy, ale jeho prudkou střelu schytal pouze jeden z bránících hráčů do nohy.

58:58
    Lehner zpoza kruhů rovněž trefil připravené betony Lehnera. New York následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:27
    Vykopnutým betonem Lehner připisuje na své konto další zásah.

57:47
    Lehner zastavil i Ožiganovu střelu a přibližuje se vychytání čistého konta.

56:14
    Proti je Lehner, který vykryl další zakončení kanadského týmu.

55:45
    Toronto prakticky přišlo o reálnou šanci na zvrat. Čestný zásah a ještě vykřesání malé jiskřičky naděje by však uvítalo.

55:15
    Boychukova rozehrávka byla zachycena, ale domácí toho nevyužili a vůbec se nedostali do útočného pásma.

54:31
    Kotouč se proletěl kolem plexiskla mezi diváky. Komerční pauza.

53:24
    Rychlý přechod hostů do útoku a tři střely přinutily Toronto vyhodit na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Sparksem.

52:10
    Islanders se dopustili zakázaného uvolnění.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:53
    Už ne, Sparks drží puk a přerušil hru. Komerční pauza.

51:42
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a hraje se dlouho bez přerušení.

50:57
    Lehner v brankovišti seděl a po centimetrech se posouval více ke středu branky. Jeho netradičního postoje a přesunu ale domácí vůbec nevyužili.

50:19
    Na druhé straně ledu se Barzal ocitl mezi kruhy v šanci. Byl ale také zablokován.

50:03
    Tavares zkusil vystřelit z bekhendu, ale jeho pokus byl zblokován.

49:24
    Hosté se ubránili i dalšímu pokusu soupeře o nápor a dostávají se sami k přechodu do útoku.

48:22
    Lehner ukrývá puk, po nedůrazné střele soupeře, pod lapačku. Komerční přestávka.

48:02

47:30
    Po zblokované střele se daří domácím znovu vyhodit puk.

47:11
    Maple Leafs vyhazují přes všechny čáry.

46:50
    Začíná zkrácená přesilovka Islanders.

46:18
    Do velmi dobré šance se dostali domácí, ale zakončení v rychlosti ztroskotalo na Lehnerovi.

46:02
    Toronto má po přesilovce. Dvě minuty za krosček dostal Marleau.

45:55
    Ani Nylander nepřekonal Lehner, a poté ani Marleau z dorážky. Brankář Islanders kouzlí!

45:17
    Islanders vyhazují puk ze svého pásma.

44:50
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., vysoká hůl).

43:32
    Nakonec se podařilo dostat i k další střele, ale Lehner dál drží čisté konto.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

43:20
    Domácí jsou v útočném pásmu a snaží se vymotat od mantinelu.

43:15
    Kadri z hranice pravého kruhu napálil tyč Lehnerovy klece! Islanders teď zachránilo i trochu štěstí.

42:13

41:50
    Mayfield od modré trefil jen Sparkse, který přerušuje hru. Tohle ale příliš nevyhovuje Torontu, které by naopak samo potřebovalo vytvořit v útočném pásmu tlak a ne bránit soupeřovy útoky.

41:19
    Sparks drží puk pod svou lapačkou a přerušuje hru.

40:41
    Moore se protlačil mezi kruhy, jeho zakončení ale bylo nepřesné.

40:13
    Hra byla záhy po začátku třetí třetiny přerušena, vhazovat se bude před Sparksem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:07.

Mathew Barzal svým hattrickem ve druhé třetině stanovil poměrně jasné skóre 4:0 pro hokejisty New Yorku Islanders, kteří mají zápas v Torontu pevně pod kontrolou a přiblížili se třetí výhře v řadě.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:17
    Nelson svou střelou trefil jen beton Sparkse, do útoku se zase řítí Toronto.

39:02
    Vhazování před Lehnerem.

38:23
    Matthews pálil z pravého kruhu z první, jeho ránu ale tečoval hokejkou Mayfield a puk vyletěl do ochranné sítě.

37:56
    Lehner raději podržel nahozený puk pod svou lapačkou a přerušil hru.

37:33
    Barzal mohl přidat už svůj čtvrtý gól, když dostal přihrávku mezi kruhy. Jeho prudká střela se ale odrazila od Sparkse do strany.

36:35
    Zakázané uvolnění Islanders. Hra se teď hrozně kouskuje.

36:22
    Kotouč se dostal do ochranné sítě za Lehnerem. Komerční pauza.

35:59
    Další zakázané uvolnění Toronta. Tomu se zkrátka nedaří rychlý přechod do útoku a snaha o únik. Bude potřeba to zkusit jiným způsobem.

35:47
    Komarov sice dosáhl branky, ale rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:32
    Příliš prudká přihrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

35:10
    Lépe z toho vyšli domácí, kteří také vyslali dvě střely na Lehnera. Ten ale drží čisté konto a k puku se dostali hosté.

34:50
    Oba týmy svádí o puk tuhý boj za brankou Islanders.

33:47
    Toronto se dopustilo zakázaného uvolnění. Nepovedená rozehrávka týmu.

33:15
    Na druhé straně Mayfield poslal svou dělovku vstříc lapačce Sparkse.

33:01
    Lehner napřed betonem a poté lapačkou zlikvidoval velkou šanci Toronta! Nebyl v dobrém postavení a Tavares v pádu zakončoval do odkryté branky. Ale Lehner byl proti!

32:39
    Nepřesná rozehrávka hostů ústí rovněž v zakázané uvolnění.

32:25
    Postavení mimo hru zastavilo hostující tým.

31:36
    Další přerušení hry, vhazovat se bude v obranném pásmu Toronta po zakázaném uvolnění domácích.

30:48
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.
    30:33 Mathew BARZAL - 0:4

30:33
    Islanders právě vstřelili branku!
    Přečíslení dvou proti jednomu. Hostující MATHEW BARZAL se rozhodl nepřihrát Beauvillierovi a zakončil sám. A trefil se mezi betony Sparkse, jemuž puk propadl za záda! Barzal zkompletoval čistý hattrick! Asistence: Ryan Pulock.

30:05
    A opět se hraje v obranném pásmu Toronta. I tu přišla rána od modré mimo.

29:50
    Hra se přesunula před Lehnera. Rielly minul branku hostů.

29:27
    Kombinaci hostů v útoku chtěl od modré zakončit Boychuk, ale svou střelou pouze orazítkoval zadní mantinel.

28:22
    Nahození Lindholma Lehner chytá a přerušuje hru.

28:15
    Kotouč byl sražen na jednu ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu..

27:19
    Pulock se napřáhl ke střele od modré čáry, puk Sparks vyrazil mimo tři tyče.

27:04
    Jak je to jednoduché předvedli hosté. Beauvillier dostal přihrávku do levého kruhu a přinutil Sparkse si po zákroku sednout na led, aby nepropustil puk. Komerční pauza.

26:35
    Toronto je podruhé v rychlém sledu v útoku, ale znovu se jen velmi těžce dostává do střelecké pozice.

25:18
    Ožiganov od modré minul branku Toronta.
    24:56 Mathew BARZAL - 0:3

24:56
    Hosté využívají přesilovku! MATHEW BARZAL vypálil z levého kruhu, trefil bránícího hráče do ruky a od ní se puk srazil na led a proskákal za záda Sparkse, který nestihl zareagovat. Asistence: Brock Nelson, Nick Leddy.

24:22
    Ale stejně rychle se museli vrátit do svého pásma.

24:11
    Maple Leafs rychle dostávají puk ze svého pásma.

24:04
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andreas Johnsson – 2 min., držení).
    22:49 Mathew BARZAL - 0:2

22:49
    Parádní práce MATHEW BARZALA před brankovištěm, kde se mu podařilo protečovat střelu od modré a poslal puk mezi Sparksovy betony. Asistence: Johnny Boychuk, Anthony Beauvillier.

21:38
    Mayfield vypálil od modré, ale Sparks vyráží.

21:21
    Lehner chytá nahozený puk ze středního pásma a přerušuje hru.

21:13

20:35
    Toronto se krátce po usazení v útočném pásmu musí vracet pro puk až do své třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:09.

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, gólově se ale prosadili jen hosté v 10. minutě. Toronto si ale bude do druhé dvacetiminutovky přenášet ještě 73 vteřin dlouhou přesilovku.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:49
    Tlak na branku hostů. Tavares ale Lehnera nepřekonal a bude se ještě jednou vhazovat v obranném pásmu Islanders.

19:27
    Skvěle zahráli Komarov s Filppulou a hosté nebyli daleko od gólu v oslabení! Sparks zasáhl vleže a vyrazil puk.

19:20
    Islanders hned po buly vyhazují.

19:13
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., vysoká hůl).

18:43
    Komarov z pravého kruhu vyzval Sparkse k zákroku vyrážečkou! Domácí brankář vyráží puk do ochranné sítě.

18:28
    O puk se zápolilo v levém rohu obranné třetiny Islanders, domácí ale neuspěli.

17:51

17:43
    Problémy Islanders při přechodu útočného pásma nahrávají Torontu, které se zmocnilo puku a čeká na konec oslabení.

17:13
    Toronto opět dostává puk ze svého pásma.

16:47
    Krátký nápor hostů ukončilo vyhození přes všechny čáry.

Komerční přestávka.

15:51
    Bude se poprvé vylučovat. Na straně Toronta odchází pykat Gauthier za podražení.

14:39

14:11
    Lehner v kleče vyrazil puk, který na něho přilétl z pravého kruhu.

13:14
    Gardiner se dostal ke střele z levého kruhu, ale Lehner si připisuje svůj čtvrtý zákrok v utkání.

12:05
    Komarov od modré vypálil těsně vedle branky Sparkse.

11:25
    Toronto se dostalo do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
    09:35 Valtteri FILPPULA - 0:1

09:35
    Parádní akce VALTTERIHO FILPULLY, který po průniku do útočného pásma projel skrz dva obránce a střelou kolem vyrážečky Sparkse otevírá skóre. Asistence: Michael Dal Colle, Ryan Pulock.

09:05
    Islanders vyhazují na zakázané uvolnění.

08:32
    Na druhé straně kluziště Rielly vyzval Lehnera k zákroku lapačkou.

08:13
    Lee se dostal do velké šance, ale z levého kruhu napálil jen horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě!

07:14
    Hra je přerušena po střele Mayfielda. Komerční přestávka.

06:50
    Rychle se ale před Sparkse vrátili.

06:35
    Hraje se dlouho bez přerušení, Islanders v útoku neuspěli a přišli o puk.

05:58
    Lehner svým pohybem kontroloval směr puku, který poté nakonec musel betonem vykopnout po střele zpoza kruhů.

05:05
    O puk ale ve středním pásmu přišli, Tavares však po přebruslení mezi kruhy nestačil vystřelit.

04:50
    Hosté mají puk za svou brankou a čekají s rozehrávkou.

03:51
    Zakázané uvolnění Toronta.

03:24
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oběma týmům činí trochu problémy usadit se v útoku.

02:10
    Rychlá střela domácích z levého kruhu zamířila vedle Lehnerovy branky.

01:55
    Toronto po neúspěšném útočném výpadu vyhodilo puk tak, aby se nedopustilo zakázaného uvolnění.

00:57
    Útok Islanders střelu nepřinesl, ale hosté se velmi rychle zase vrátili do útočného pásma.

00:11
    Rychlé zakázané uvolnění Islanders.

00:01

Toronto Maple Leafs: Sparks (Kaskisuo) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), A. Johnsson – Kapanen, Matthews, Marleau (A) – W. Nylander, Kadri, Co. Brown – Moore, F. Gauthier, P. Lindholm.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk (A), Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Ho-Sang, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Kühnhackl – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Laurent – Devorski, Amell.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto vyhrálo pět posledních zápasů a na čele Východní konference stíhá vedoucí Tampu, na níž ztrácí aktuálně šest bodů. Proti Islanders budou domácí favorité, ale snadné to určitě mít nebudou.

Hokejisté newyorského týmu se totiž také vezou na vítězné vlně a vyhráli dvakrát v řadě.

Hokejisté Toronta na domácím ledě přivítají New York Islanders, proti kterým budou potvrzovat svou neporazitelnost z posledních týdnů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Filppula (Dal Colle, Pulock), 23. Barzal (Boychuk, Beauvillier), 25. Barzal (B. Nelson, Leddy), 31. Barzal (Pulock)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk (A), Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Ho-Sang, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Dal Colle – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Laurent – Devorski, Amell