Winnipeg – Minnesota 1:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 1:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 4:7 (kon.)
Buffalo – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Montreal 6:5 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:1 (kon.)
Toronto – NY Islanders 0:4 (kon.) | Ottawa – Washington 2:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 1:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.) | Dallas – Detroit 5:1 (kon.) | Colorado – Chicago 2:3 (po pr.)
Anaheim – Arizona 4:5 (po pr.) | Calgary – Vancouver 2:3 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
New York Islanders
Neděle 30.12.2018, 01:15 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Hokejisté Toronta na domácím ledě přivítají New York Islanders, proti kterým budou potvrzovat svou neporazitelnost z posledních týdnů.

Toronto vyhrálo pět posledních zápasů a na čele Východní konference stíhá vedoucí Tampu, na níž ztrácí aktuálně šest bodů. Proti Islanders budou domácí favorité, ale snadné to určitě mít nebudou.

Hokejisté newyorského týmu se totiž také vezou na vítězné vlně a vyhráli dvakrát v řadě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Toronto Maple Leafs: Sparks (Kaskisuo) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Marner, Tavares (A), A. Johnsson – Kapanen, Matthews, Marleau (A) – W. Nylander, Kadri, Co. Brown – Moore, F. Gauthier, P. Lindholm.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk (A), Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Ho-Sang, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Kühnhackl – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Laurent – Devorski, Amell.

00:01

00:11
    Rychlé zakázané uvolnění Islanders.

00:57
    Útok Islanders střelu nepřinesl, ale hosté se velmi rychle zase vrátili do útočného pásma.

01:55
    Toronto po neúspěšném útočném výpadu vyhodilo puk tak, aby se nedopustilo zakázaného uvolnění.

02:10
    Rychlá střela domácích z levého kruhu zamířila vedle Lehnerovy branky.

03:24
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oběma týmům činí trochu problémy usadit se v útoku.

03:51
    Zakázané uvolnění Toronta.

04:50
    Hosté mají puk za svou brankou a čekají s rozehrávkou.

05:05
    O puk ale ve středním pásmu přišli, Tavares však po přebruslení mezi kruhy nestačil vystřelit.

05:58
    Lehner svým pohybem kontroloval směr puku, který poté nakonec musel betonem vykopnout po střele zpoza kruhů.

06:35
    Hraje se dlouho bez přerušení, Islanders v útoku neuspěli a přišli o puk.

06:50
    Rychle se ale před Sparkse vrátili.

07:14
    Hra je přerušena po střele Mayfielda. Komerční přestávka.

08:13
    Lee se dostal do velké šance, ale z levého kruhu napálil jen horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě!

08:32
    Na druhé straně kluziště Rielly vyzval Lehnera k zákroku lapačkou.

09:05
    Islanders vyhazují na zakázané uvolnění.

09:35
    Islanders právě vstřelili branku!
    Parádní akce VALTTERIHO FILPULLY, který po průniku do útočného pásma projel skrz dva obránce a střelou kolem vyrážečky Sparkse otevírá skóre. Asistence: Michael Dal Colle, Ryan Pulock.
    09:35 Valtteri FILPPULA - 0:1

11:25
    Toronto se dostalo do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:05
    Komarov od modré vypálil těsně vedle branky Sparkse.

13:14
    Gardiner se dostal ke střele z levého kruhu, ale Lehner si připisuje svůj čtvrtý zákrok v utkání.

14:11
    Lehner v kleče vyrazil puk, který na něho přilétl z pravého kruhu.

14:39
    Islanders se dopustili zakázaného uvolnění.

15:51
    Bude se poprvé vylučovat. Na straně Toronta odchází pykat Gauthier za podražení.

Komerční přestávka.

16:47
    Krátký nápor hostů ukončilo vyhození přes všechny čáry.

17:13
    Toronto opět dostává puk ze svého pásma.

17:43
    Problémy Islanders při přechodu útočného pásma nahrávají Torontu, které se zmocnilo puku a čeká na konec oslabení.

17:51

18:28
    O puk se zápolilo v levém rohu obranné třetiny Islanders, domácí ale neuspěli.

18:43
    Komarov z pravého kruhu vyzval Sparkse k zákroku vyrážečkou! Domácí brankář vyráží puk do ochranné sítě.

19:13
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., vysoká hůl).

19:20
    Islanders hned po buly vyhazují.

19:27
    Skvěle zahráli Komarov s Filppulou a hosté nebyli daleko od gólu v oslabení! Sparks zasáhl vleže a vyrazil puk.

19:49
    Tlak na branku hostů. Tavares ale Lehnera nepřekonal a bude se ještě jednou vhazovat v obranném pásmu Islanders.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, gólově se ale prosadili jen hosté v 10. minutě. Toronto si ale bude do druhé dvacetiminutovky přenášet ještě 73 vteřin dlouhou přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 02:09.

20:01

20:35
    Toronto se krátce po usazení v útočném pásmu musí vracet pro puk až do své třetiny.

21:13

21:21
    Lehner chytá nahozený puk ze středního pásma a přerušuje hru.

21:38
    Mayfield vypálil od modré, ale Sparks vyráží.

22:49
    Parádní práce MATHEW BARZALA před brankovištěm, kde se mu podařilo protečovat střelu od modré a poslal puk mezi Sparksovy betony. Asistence: Johnny Boychuk, Anthony Beauvillier.
    22:49 Mathew BARZAL - 0:2

24:04
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Andreas Johnsson – 2 min., držení).

24:11
    Maple Leafs rychle dostávají puk ze svého pásma.

24:22
    Ale stejně rychle se museli vrátit do svého pásma.

24:56
    Hosté využívají přesilovku! MATHEW BARZAL vypálil z levého kruhu, trefil bránícího hráče do ruky a od ní se puk srazil na led a proskákal za záda Sparkse, který nestihl zareagovat. Asistence: Brock Nelson, Nick Leddy.
    24:56 Mathew BARZAL - 0:3

25:18
    Ožiganov od modré minul branku Toronta.

26:35
    Toronto je podruhé v rychlém sledu v útoku, ale znovu se jen velmi těžce dostává do střelecké pozice.

27:04
    Jak je to jednoduché předvedli hosté. Beauvillier dostal přihrávku do levého kruhu a přinutil Sparkse si po zákroku sednout na led, aby nepropustil puk. Komerční pauza.

27:19
    Pulock se napřáhl ke střele od modré čáry, puk Sparks vyrazil mimo tři tyče.

28:15
    Kotouč byl sražen na jednu ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu..

28:22
    Nahození Lindholma Lehner chytá a přerušuje hru.

29:27
    Kombinaci hostů v útoku chtěl od modré zakončit Boychuk, ale svou střelou pouze orazítkoval zadní mantinel.

29:50
    Hra se přesunula před Lehnera. Rielly minul branku hostů.

30:05
    A opět se hraje v obranném pásmu Toronta. I tu přišla rána od modré mimo.

30:33
    Přečíslení dvou proti jednomu. Hostující MATHEW BARZAL se rozhodl nepřihrát Beauvillierovi a zakončil sám. A trefil se mezi betony Sparkse, jemuž puk propadl za záda! Barzal zkompletoval čistý hattrick! Asistence: Ryan Pulock.
    30:33 Mathew BARZAL - 0:4

30:48
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

31:36
    Další přerušení hry, vhazovat se bude v obranném pásmu Toronta po zakázaném uvolnění domácích.

32:25
    Postavení mimo hru zastavilo hostující tým.

32:39
    Nepřesná rozehrávka hostů ústí rovněž v zakázané uvolnění.

33:01
    Lehner napřed betonem a poté lapačkou zlikvidoval velkou šanci Toronta! Nebyl v dobrém postavení a Tavares v pádu zakončoval do odkryté branky. Ale Lehner byl proti!

33:15
    Na druhé straně Mayfield poslal svou dělovku vstříc lapačce Sparkse.

33:47
    Toronto se dopustilo zakázaného uvolnění. Nepovedená rozehrávka týmu.

34:50
    Oba týmy svádí o puk tuhý boj za brankou Islanders.

35:10
    Lépe z toho vyšli domácí, kteří také vyslali dvě střely na Lehnera. Ten ale drží čisté konto a k puku se dostali hosté.

35:32
    Příliš prudká přihrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

35:47
    Komarov sice dosáhl branky, ale rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:59
    Další zakázané uvolnění Toronta. Tomu se zkrátka nedaří rychlý přechod do útoku a snaha o únik. Bude potřeba to zkusit jiným způsobem.

36:22
    Kotouč se dostal do ochranné sítě za Lehnerem. Komerční pauza.

36:35
    Zakázané uvolnění Islanders. Hra se teď hrozně kouskuje.

37:33
    Barzal mohl přidat už svůj čtvrtý gól, když dostal přihrávku mezi kruhy. Jeho prudká střela se ale odrazila od Sparkse do strany.

37:56
    Lehner raději podržel nahozený puk pod svou lapačkou a přerušil hru.

38:23
    Matthews pálil z pravého kruhu z první, jeho ránu ale tečoval hokejkou Mayfield a puk vyletěl do ochranné sítě.

39:02
    Vhazování před Lehnerem.

39:17
    Nelson svou střelou trefil jen beton Sparkse, do útoku se zase řítí Toronto.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Mathew Barzal svým hattrickem ve druhé třetině stanovil poměrně jasné skóre 4:0 pro hokejisty New Yorku Islanders, kteří mají zápas v Torontu pevně pod kontrolou a přiblížili se třetí výhře v řadě.

Další třetina začne přibližně v 03:07.

40:01

40:13
    Hra byla záhy po začátku třetí třetiny přerušena, vhazovat se bude před Sparksem.

40:41
    Moore se protlačil mezi kruhy, jeho zakončení ale bylo nepřesné.

41:19
    Sparks drží puk pod svou lapačkou a přerušuje hru.

41:50
    Mayfield od modré trefil jen Sparkse, který přerušuje hru. Tohle ale příliš nevyhovuje Torontu, které by naopak samo potřebovalo vytvořit v útočném pásmu tlak a ne bránit soupeřovy útoky.

42:13

43:15
    Kadri z hranice pravého kruhu napálil tyč Lehnerovy klece! Islanders teď zachránilo i trochu štěstí.

43:20
    Domácí jsou v útočném pásmu a snaží se vymotat od mantinelu.

43:32
    Nakonec se podařilo dostat i k další střele, ale Lehner dál drží čisté konto.

44:50
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., vysoká hůl).

45:17
    Islanders vyhazují puk ze svého pásma.

45:55
    Ani Nylander nepřekonal Lehner, a poté ani Marleau z dorážky. Brankář Islanders kouzlí!

46:02
    Toronto má po přesilovce. Dvě minuty za krosček dostal Marleau.

46:18
    Do velmi dobré šance se dostali domácí, ale zakončení v rychlosti ztroskotalo na Lehnerovi.

46:50
    Začíná zkrácená přesilovka Islanders.

47:11
    Maple Leafs vyhazují přes všechny čáry.

47:30
    Po zblokované střele se daří domácím znovu vyhodit puk.

48:02

48:22
    Lehner ukrývá puk, po nedůrazné střele soupeře, pod lapačku. Komerční přestávka.

49:24
    Hosté se ubránili i dalšímu pokusu soupeře o nápor a dostávají se sami k přechodu do útoku.

50:03
    Tavares zkusil vystřelit z bekhendu, ale jeho pokus byl zblokován.

50:19
    Na druhé straně ledu se Barzal ocitl mezi kruhy v šanci. Byl ale také zablokován.

50:57
    Lehner v brankovišti seděl a po centimetrech se posouval více ke středu branky. Jeho netradičního postoje a přesunu ale domácí vůbec nevyužili.

51:42
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a hraje se dlouho bez přerušení.

51:53
    Už ne, Sparks drží puk a přerušil hru. Komerční pauza.

52:10

53:24
    Rychlý přechod hostů do útoku a tři střely přinutily Toronto vyhodit na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Sparksem.

54:31
    Kotouč se proletěl kolem plexiskla mezi diváky. Komerční pauza.

55:15
    Boychukova rozehrávka byla zachycena, ale domácí toho nevyužili a vůbec se nedostali do útočného pásma.

55:45
    Toronto prakticky přišlo o reálnou šanci na zvrat. Čestný zásah a ještě vykřesání malé jiskřičky naděje by však uvítalo.

56:14
    Proti je Lehner, který vykryl další zakončení kanadského týmu.

57:47
    Lehner zastavil i Ožiganovu střelu a přibližuje se vychytání čistého konta.

58:27
    Vykopnutým betonem Lehner připisuje na své konto další zásah.

58:58
    Lehner zpoza kruhů rovněž trefil připravené betony Lehnera. New York následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:06
    Marner si po vhazování sjel před kruhy, ale jeho prudkou střelu schytal pouze jeden z bránících hráčů do nohy.

59:33
    Další střela, Tavaresův pokus vytěsnil hostující brankář na zadní mantinel.

Toronto Maple Leafs pětizáposovou vítěznou šňůru neprodloužilo a prohrálo na domácím ledě s New Yorkem Islanders 0:4. Hostující tým se naopak raduje z třetí výhry v řadě, na níž se podíleli zejména dva hráči. Mathew Barzal svým hattrickem ve druhé třetině, který vstřelil v rozmězí 7 minut a 44 sekund, a brankář Robin Lehner, jenž vychytal 35 střel Toronta.

Tři hvězdy utkání
    1. Mathew Barzal (NYI) 3+0
    2. Robin Lehner (NYI) 36 zák., 100 %
    3. Ryan Pulock (NYI) 0+2

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:00:38)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Filppula (Dal Colle, Pulock), 23. Barzal (Boychuk, Beauvillier), 25. Barzal (B. Nelson, Leddy), 31. Barzal (Pulock)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk (A), Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Ho-Sang, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Dal Colle – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Laurent – Devorski, Amell