Winnipeg – Minnesota 1:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 1:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 4:7 (kon.)
Buffalo – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Montreal 6:5 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:1 (kon.)
Toronto – NY Islanders 0:4 (kon.) | Ottawa – Washington 2:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 1:6 (kon.)
Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.) | Dallas – Detroit 5:1 (kon.) | Colorado – Chicago 2:3 (po pr.)
Anaheim – Arizona 4:5 (po pr.) | Calgary – Vancouver 2:3 (po pr.)
Nashville Predators
3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
New York Rangers
Neděle 30.12.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítejte u dnešního online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž NASHVILLE PREDATORS přivítá NEW YORK RANGERS.

Půjde o souboj dvou mužstev z rozdílných konferencí, to znamená o souboj týmů, kteří se potkávají v základní části pouze dvakrát. V letošním prvním měření sil dokázal v New Yorku Nashville uspět, když vyhrálo těsně 3:2. Poslední souboj v Nashvillu vyhráli také Predátoři, kteří Jezdce z New Yorku porazili jasně 5:2.
    I v tomto dnešním utkání jsou Predátoři favority, v pořadí Západní konference jsou čtvrtí, v Centrální divizi druzí. Naproti tomu Jezdci jsou v tabulce Východní konference až desátí, s již nepříjemně narůstající ztrátou na play off.

Dnešní duel povedou jako hlavní dva velmi zkušení sudí – Kevin Pollock (první zápas v NHL 28. března 2000) a Dean Morton (první zápas v NHL 11. listopadu 2000)! Na čarách dnes budou rozhodovat Derek Nansen (premiéra v NHL 11. 10. 2002) a Ryan Gibbons (premiéra v NHL 8. 10. 2015).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Hamhuis, Ekholm, Irwin, P. K. Subban – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – Fiala, Bonino, C. Smith – Hartman, Turris, Grimaldi – Salomäki, F. Gaudreau, Watson.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – M. Staal, Pionk, Skjei, McQuaid, Claesson, Br. Smith – Chytil, Zibanejad, Bučněvič – Kreider, K. Hayes, Zuccarello – Vesey, B. Howden, Naměstnikov – C. McLeod, Nieves, R. Strome.

Rozhodčí: Pollock, Morton – Nansen, Gibbons.

00:01

00:35
    Pekka Rinne (Nashville) si poprvé sáhl na puk a hned přerušil hru.

00:59
    Austin Watson (Nashville) prověřil na druhé straně pozornost Lundqvista.

01:13
    Puk putuje za branku Rangers, hrají ale hosté, kteří jsou pod tlakem při rozehrávce.

01:36
    Filip Chytil (NY Rangers) zavezl po levé straně puk do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany všechno.

02:29
    P. K. Subban (Nashville) se těžce zvedal z ledu po souboji za vlastní brankou.

02:35
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. – opuštění hráčské lavice). Trest odpyká Kevin Fiala.

02:42
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté bleskově využívají přesilovou hru, Zibanejad nastřeluje puk z pravé strany na CHRISE KREIDERA, který chytře puk tečuje nad levé rameno Rinneho a puk končí v brance. Asistence: Mika Zibanejad a Kevin Hayes.
    02:42 Chris KREIDER - 0:1

03:18
    Souboj za brankou Nashvillu, hosté nyní mají mírnou převahu.

04:16
    Austin Watson (Nashville) pálí od modré, z levé strany, Henrik Lundqvist v pohodě chytá a přerušuje hru.

05:07
    Před chvílí si P. K. Subban (Nashville) vylil vztek na Chytilovi za nedávný souboj za brankou Nashvillu, po němž se domácí obránce těžce zvedal z ledu.

05:53
    Ofsajd zastavuje rozjetý útok hostů.

06:58
    Kevin Fiala (Nashville) zavezl puk do útočného pásma, vystřelit zkusil z pravé strany Calle Järnkrok, kterému to ale obránce Rangers znemožnil.

07:35
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brady Skjei – 2 min., držení).

08:30
    Hosté se zatím v pohodě brání, domácím se nedaří získat útočné pásmo.

08:43
    Nashville právě vstřelil branku!
    Také domácí využívají přesilovou hru poté, co střelu Ekholma, od modré, tečuje těsně před Lundqvistem NICK BONINO. Asistence: Mattias Ekholm a Kevin Fiala.
    08:43 Nick BONINO - 1:1

09:47
    Ve čtyřech jdou nyní domácí do brejku a Rinaldo nebyl daleko od gólu, ale branku Rangers těsně minul.

10:29
    Icing Rangers, hra se vrací před Henrika Lundqvista.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:05
    Miika Salomäki (Nashville) to zkouší z pravé strany bekhendem, ale Henrik Lundqvist jeho pokus sráží za branku.

12:03
    Nasvhille zatím určuje tempo zápasu, nyní se ale musí domácí bránit.

12:43
    Mats Zuccarello (NY Rangers) se dokázal dostat z levé strany před Rinneho, který bekhendový pokus útočníka Rangers dokázal zneškodnit.

13:45
    Na druhé straně pálí od modré Roman Josi (Nashville), jehož pokus Henrik Lundqvist chytá a přerušuje hru.

14:08
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., držení).

14:18
    Kevin Fiala (Nashville) pálí z levé strany, trefuje pouze dobře postaveného Lundqvista.

14:27
    Další střelecké pokusy domácích, ale neujala se střela Subbana, ani Fialy.

14:50
    Predátoři opět v útočném pásmu.

15:01
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, oba týmy střídají.

16:01
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Vladislav Naměstnikov – 2 min., naražení zezadu).

16:08
    Vyloučený Chris Kreider (NY Rangers) je již na ledě, hosté se brání ve čtyřech.

16:42
    Predátoři se opět dostávají do útočného pásma.

17:20
    Hosté dostávají puk ze třetiny, tato přesilová hra se domácím tolik nevede, jako ty předchozí.

18:01

18:20
    Ve třech se domácí dostávají do útoku, Miika Salomäki ale celou akci trochu pozdržel zpětnou kličkou na pravé straně.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:16
    Přihrávka rukou v podání domácích, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:33
    Vhazování po levici Rinneho, domácí vyhrávají a získávají puk.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nezná vítěze, oba týmy dokázaly vstřelit jeden gól, takže do kabin se jde za stavu 1:1. Více ze hry měli sice domácí, ale do vedení šli ve 3. minutě hosté, když přesilovou hru bleskově proměnil Kreider. Také Nashville dokázal skórovat při přesilové hře, když střelu Ekholma, od modré, tečoval za záda Lundqvista Bonino.

Další třetina začne přibližně v 3:07.

20:01

20:42
    Vladislav Naměstnikov (NY Rangers) nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.

21:15
    Nashville se těžko dostává z vlastní třetiny, dobrý pohyb hostů v úvodu druhé dvacetiminutovky.

23:07
    Puk za brankou Lundqvista, hosté se ale zatím celkem v poklidu brání.

23:38
    Mika Zibanejad (NY Rangers) zavezl puk za branku Rinneho, Jezdci opět v útočném pásmu.

23:49
    A hosté zužitkovali výborný start do druhé třetiny i gólově! Po přihrávce Zibanejada se z bezprostředního prostoru prosazuje střelou z první JESPER FAST. Asistence: Mika Zibanejad a Chris Kreider.
    23:49 Jesper FAST - 1:2

24:44
    Domácí bleskově srovnávají, do brejku se dostala dvojice KEVIN FIALA, Calle Järnkrok. Prvně jmenovaný podržel puk na pravé straně, asi všichni čekali přihrávku, ale Fiala prostě vypálil a prostřelil Lundqivsta pod vyrážečkou. Bez asistence.
    24:44 Kevin FIALA - 2:2

26:10
    Pekka Rinne (Nashville) pomáhá obraně s rozehrávkou.

26:27
    Mika Zibanejad (NY Rangers) zachytil puk na útočné modré a zavezl ho do třetiny Nashvillu.

26:46
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., nedovolené bránění).

27:10
    Puk míří ze třetiny domácích, až k brance Lundqvista.

27:30
    Další vyhozený puk ze třetiny Nashvillu, tentokrát Nick Bonino osvobozuje svůj tým.

28:02
    Zatím výborně sehrané oslabení v podání domácích, kteří nenechali soupeře usadit se v jejich třetině.

28:46

29:15
    Kevin Fiala (Nashville) si vybruslil od pravého mantinelu až do zakončení, ale Lundqvista nepřekonal.

29:53
    Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Lundqvista.

30:25
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Mats Zuccarello – 2 min., sekání).

30:35
    Další využitá přesilová hra domácích, byl to parádní důraz Predátorů před brankou, kdy puk dotlačil do branky NICK BONINO. Asistence: Craig Smith a Kevin Fiala.
    30:35 Nick BONINO - 3:2

31:05
    Pavel Bučněvič (NY Rangers) netrefuje z pravé strany branku Rinneho, orazítkoval pouze zadní plexi.

31:33
    Nahození Ekholma nyní udělal velké starosti Lundqvistovi, který v poslední chvíli zareagoval a lapačkou vyrazil tak nějak podivně puk.

32:03
    Na druhé straně si připisuje důležitý zákrok Pekka Rinne (Nashville), který vychytal nájezd Stromeho a poté i dorážku McLeoda.

32:41
    Pekka Rinne (Nashville) má opět puk ve své moci a přerušuje hru.

32:53
    Mattias Ekholm (Nashville) zaváží puk do útočného pásma a Jezdci se opět musí bránit.

33:44
    Hosté se snaží dostat do útočného pásma, ale nahozený puk získává Calle Järnkrok (Nashville).

34:18
    Nashvillu patří střední pásmo a to je pro hosty hodně těžká pozice – snaží se dostávat do třetiny soupeře nahazováním puků, ale to zatím nikam nevede.

35:01
    Vhazování po levici Rinneho, hosté úspěšnější.

36:37
    Až nyní se Nashville dostává ze sevření soupeře, dobré střídání Rangers.

36:53
    Nicméně co to bylo hostům platné, když z toho není gól, Nashville nyní v útočném pásmu.

37:58
    P. K. Subban (Nashville) neudržel puk na útočné modré a domácí tak ztrácejí útočné pásmo.

38:34
    Miika Salomäki (Nashville) se zkoušel z levé strany dostat před branku, ale dobrou práci odvedl obránce Rangers, který mu to znemožnil.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Rangers s pukem ve vlastní třetině, hosté se připravují na možná poslední útočnou akci v této třetině.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se domácím podařilo strhnout vedení na svou stranu, nicméně vzhledem k průběhu zápasu není nic, z pohledu hostujícího mužstva, stále ztraceno! Rangers nehrají vůbec špatně, na ledě favorita prohrávají pouze o gól, což není žádná tragédie.

Další třetina začne přibližně v 4:03.

40:01

40:57
    Mika Zibanejad (NY Rangers) netrefuje z pravé strany branku soupeře, domácí se dostávají ze třetiny.

42:16
    Nahozený puk domácích sbírá Adam McQuaid (NY Rangers), který rozehrává.

42:58
    Pekka Rinne (Nashville) zastavuje puk za vlastní brankou a pomáhá tak obráncům s rozehrávkou.

44:23
    Hosté vyrovnávají, MARC STAAL dostal přihrávku od Fasta, z pravé strany, tak v mezikruží nic nevymýšlel a z první poslal puk pod víko, nechytatelná střela. Asistence: Jesper Fast a Mika Zibanejad.
    44:23 Marc STAAL - 3:3

45:08
    Nahozený puk domácích sbírá gólman Rangers Lundqvist, který rozehrává.

46:08
    Rangers se nyní snaží zatlačit soupeře a když nic jiného, hosté si vynutili faul a bude se vylučovat.

46:17
    Tak nakonec nikoliv, hákování zůstalo nepotrestáno a pokračuje se v plném počtu na obou stranách.

47:35
    Hosté otáčí skóre! JESPER FAST se trefuje mezi betony Rinneho, jeho střela z voleje našla přesně skulinku mezi betony a hosté vedou 4:3. Asistence: Mika Zibanejad a Chris Kreider.
    47:35 Jesper FAST - 3:4

48:07
    Rázem se Nashville dostal do nepříjemné pozice prohrávajícího mužstva, domácí musí ve zbývajícím čase přidat.

48:30
    Mattias Ekholm (Nashville) musí hrát za vlastní brankou, nepíská se icing.

48:42
    Jenže domácím se v tuto chvíli rozehrávka tak úplně nedaří.

49:27
    Co je platná domácím převaha ve statistice střel – 32 : 21, když prohrávají o gól...

50:00
    Čeká nás poslední desetiminutovka, v níž se budou domácí snažit alespoň o vyrovnání.

50:32
    Mattias Ekholm (Nashville) zachytil nahozený puk a rozehrává, jenže akci domácích zastavuje odpískaný ofsajd na útočné modré.

51:20
    Pekka Rinne (Nashville) musí hrát, sudí nepískají icing.

51:57
    Nashville se drží v útočném pásmu, P. K. Subban se ale nedokáže odpoutat od pravého mantinelu.

52:21
    Pekka Rinne (Nashville) spěchá na střídačku, při signalizovaném vyloučení v sestavě Rangers, domácí to zkouší v šesti.

52:38
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Cody McLeod – 2 min., držení).

52:48
    Skvělá příležitost pro Nashville k vyrovnání, nyní ale střelu Fialy chytá Henrik Lundqvist.

53:18
    Domácí ztrácejí útočné pásmo, hosté vyhazují puk a jdou střídat.

53:58
    Další puk míří ze třetiny Rangers, hosté stále hájí těsné vedení.

54:38

55:12
    Calle Järnkrok (Nashville) je až příliš rychlý a na útočné modré ho zastavuje ofsajd.

56:02
    Čas se domácím ukrutně krátí, navíc hosté se dobře brání a stačí jim v tuto chvíli odpalovat kotouče.

56:33
    Domácí vybojovali útočné pásmo, ale je tam hodně málo místa.

57:29
    Roman Josi (Nashville) byl s pukem už za modrou čárou, takže je to ofsajd a sudí vykazují hru ze třetiny Rangers.

57:42
    Domácí to zkouší v šesti, bez brankáře.

57:55
    Mats Zuccarello (NY Rangers) zkouší trefit odkrytou domácí branku, netrefuje se a místo toho je pískán icing.

57:55
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Vhazování po pravici Lundqvista, důležitý moment – vyhrávají domácí, kteří tak zůstanou v útočném pásmu.

58:20
    Ale hostům se daří držet soupeře u mantinelu, velmi dobrá práce defenzivy Rangers.

58:48
    Nasvhille sice v útočném pásmu, ale není na nic čas.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí stále prohrávají o gól a zkouší to v šesti proti pěti.

59:25
    Roman Josi (Nashville) to zkouší z pravé strany, ale jeho střelu zablokoval obránce Rangers.

59:37
    Oddechový čas pro hosty.

59:58
    Dvě vteřiny před vypršením hrací doby se bude ještě vhazovat před Lundqvistem, hosté jsou velmi blízko plnému počtu bodů!

Dnešní utkání končí trochu překvapivým výsledkem, kdy se z vítězství na ledě Nashvillu raduje New York Rangers. Hosté nebyli rozhodně dvě třetiny lepší, naopak, dalo by se říci, že za domácími vždy o kousek zaostávali, ale udrželi skóre na rozdílu pouhé jedné branky a díky vydařené třetí třetině, kdy se dvakrát dokázali prosadit, nakonec berou tři body za výhru 4:3. Pro Nashville je to ztráta, která mrzí, protože domácí měli tento zápas velmi dobře rozehraný.

Dnešní utkání sledovalo 17 673 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:56:09)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 9. Bonino (Ekholm, Fiala), 25. Fiala, 31. Bonino (C. Smith, Fiala) – 3. Kreider (Zibanejad, K. Hayes), 24. Fast (Zibanejad, Kreider), 45. M. Staal (Fast, Zibanejad), 48. Fast (Zibanejad, Kreider)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Hamhuis, Ekholm, Irwin, P. K. Subban – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – Fiala, Bonino, C. Smith – Hartman, Rinaldo, Grimaldi – Salomäki, F. Gaudreau, Watson.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – M. Staal, Pionk, Skjei, McQuaid, Claesson, Br. Smith – Chytil, Zibanejad, Bučněvič – Kreider, K. Hayes, Zuccarello – Vesey, B. Howden, Naměstnikov – C. McLeod, R. Strome, Fast.

Rozhodčí: Pollock, Morton – Nansen, Gibbons

Diváci: 17 673