Sparta – Mladá Boleslav 1:0 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:3 (kon.) | Zlín – Liberec 2:4 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:5 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Neděle 30.12.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 31. kolo

59:47
    Podrážením se provinil Lukáš Doudera (LIT) a Energie si ještě zahraje přesilovou hru.
    59:31 Vladimír SIČÁK - 2:3

59:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Z pravého kruhu poslal dělovku VLADIMÍR SIČÁK, který ještě vrátil Energii naději na body. Asistence: Tomáš Rachůnek a Dávid Gríger.
    59:14 František GERHÁT - 1:3

59:14
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Do prázdné brány se trefil FRATIŠEK GERHÁT.

57:37
    Na druhé straně odchází zchladit hlavu Marek Baránek (LIT), který se provinil podrážením Beránka.

56:55
    Roman Vlach (KVA) trefil holí Juraje Mikúše a vysloužil si tak místo na trestné lavici.

56:55
    Kohout mohl pálit do prázdné brány, ale než si to stačil uvědomit, bylo pozdě.

53:05
    Kovačevič pálil po přihrávce od Stloukala, první jmenovaný se trefil jen do těla Januse.

52:44
    Na druhé straně si pro puk sjel Ščotka, ale o střelu se postaral gólman Karlových Varů.
    43:35 Juraj MIKÚŠ - 1:2

43:35
    Nedáš, dostaneš. To je pravidlo, které se v hokeji neustále potvrzuje. Poté, co Gríger trefil tyčku, tak zvedl ruce nad hlavu JURAJ MIKÚŠ, který z těsné blízkosti překonal Filipa Novotného. Asistence: Jakub Petružálek a Lukáš Kašpar.

43:26
    Dávid Gríger trefil tyčku litvínovské brány.

38:55
    Gríger s Rachůnkem se dostali do zakončení. Druhý jmenovaný trefil jen boční síť litvínovské brány.
    38:21 Dávid GRÍGER - 1:1

38:21
    Od modré čáry se dostal ke střele Kozák, jehož střelu před brankou ještě stačil nasměrovat za záda Januse DÁVID GRÍGER. Asistence: Lukáš Kozák.

38:00
    Do další akce se dostal Stanislav Balán, který hledal hokejku Lapšanského, který se dostal také do zakončení ale ani on nebyl úspěšný.

37:24
    Do šance se dostal Jakub Flek, který měl na zádech nalepeného Petružálka. Flek nabil na Skuhravého, který minul litvínovskou bránou.

35:59
    Držením se provinil Sebastian Gorčík (KVA), který tak od rozhodčích získává dvě minuty na trestné lavici.
    32:43 Viktor HÜBL - 0:1

32:43
    Za chybu se platí. Lukeš nabil před bránu neobsazenému VIKTORU HÜBLOVI, který jednoduše prostřelil Filipa Novotného ve vlastní oslabení. Asistence: František Lukeš.

30:54
    Marek Baránek (LIT) poslal nedovoleným způsobem k ledu Beránka, za což si vysloužil dvě minuty odpočinku na trestné lavici.

25:32
    Po střelu s Jurčíkem zůstává na ledové ploše Tomáš Mikúš, který byl tvrdě poslán k ledu. T. Mikúšovi pomohli spoluhráči na střídačku. Hra se zastavila o několik vteřin později, kdy se ještě Jurčík dostal do střely, ale minul bránu. Karlovarští fanoušci jsou značně nespokojení, že tento zákrok nebyl identifikován jako nedovolený.

24:05
    František Lukeš se dostal ke střele z otočky, ale brankáře Karlových Varů nepřekonal. Další šanci Litvínova měl na hokejce Válek, ale ani ten prorazil karlovarskou zeď v podobě Filipa Novotného.

22:32
    Trávníček nabil mezi kruhy Douderovi, Novotný střelu včas zastavil.

20:52
    Ke Kovačevičovi se dostal puk, vypálil ale netrefil bránu Litvínova.

19:20
    Flek o milimetry minul Janusovu svatyni.

14:36
    Energie si zahraje další přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Michal Trávníček (LIT) za sekání Novotného.

11:53
    Po Grígerově nahrávce se do šance dostal Tomáš Rachůnek, ale také Janus předvedl, že to s lapačkou umí.

11:19
    Dvě minuty za podrážení si vysloužil Jakub Petružálek (LIT).

10:21
    Novotný potvrzuje svou dosavadní formu. Letělo na něj nyní zhruba pět střel, které dokázal pokrýt. Nakonec se vytáhl parádním zákrokem lapačkou.

07:28
    Graborenko prověřil pozornost Notovného, ten je zatím stoprocentní.

06:28
    Verva se drží ve třetině domácích. Ščotka pálil od modré čáry, trefil jen boční síť, fanoušci Litvínova však už kotouč viděli v karlovarském brankovišti.

06:18
    Hraním vysoké hole byl přistižen Tomáš Rachůnek (KVA), kterého tak čekají dvě minuty na trestné lavici. Mezitím ještě následuje komerční přestávka, ve které vytahují domácí fanoušci choreo.

05:33
    Před bránu dostal nabito Stanislav Balán, na poslední chvíli puk Janus vyrazil betonem.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 39. Gríger (Kozák), 60. Sičák (T. Rachůnek, Gríger) – 33. V. Hübl (F. Lukeš), 44. J. Mikúš (Petružálek, Kašpar), 60. Gerhát

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Ščotka, Porseland, Baránek, Graborenko, Suchánek, L. Doudera, Romančík – Kašpar, J. Mikúš (A), Petružálek – F. Lukeš (A), V. Hübl, Válek (C) – Trávníček, Gerhát, J. Černý – Jurčík, M. Hanzl, D. Tůma.

Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Bryška, Frodl