Kazaň – Nižněkamsk 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Kunlun 0:2 (kon.) | Soči – Spartak Moskva 1:2 (2:4 po s.n.)
Jaroslavl – Minsk 0:3 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Omsk – Barys 4:3 (2:1 po s.n.)
Riga – Dynamo Moskva 5:4 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Neděle 30.12.2018, 15:00 • Arena 2000 • KHL

Československá stopa v zápase
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:35 (17:12:11)

Domácí celek se v tomto zápase nedokázal prosadit, Jhonas Enroth udržel čisté konto. Hosté své tři branky rovnoměrně rozložili do třetin. Alexej Těreščenko, Alexandr Kogaljov a Andrej Kosticyn rozhodli o výhře hostů 3:0.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině i v zápase.

58:27
    Už se pravděpodobně nic nestane.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:33
    Lokomotiv Jaroslav založil útočnou akci od své branky, ale do výraznější šance se domácí nedostali.

56:50
    Hosté rozehrávají od své branky.

56:30
    Arťom Iljenko se natlačil před Enrotha, kterého však nedokázal bekhendovým blafákem překonat.

56:00
    Artur Gavrus zakončoval a Ilja Konovalov kryje jeho ránu.

55:44
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté míří k zisku dvou bodů.

55:06
    Hostující celek hraje hodně aktivně, znovu se dostal do útočného pásma, domácí obrana byla ale pozorná a nenechala se znovu překonat.

53:52
    Domácí hokejisté se pokoušeli o rychlou akci, jenže finální přihrávka na najetého hráče byla hodně nepřesná. Píská se icing.

53:00
    Ilja Konovalov rychle rozehrává od své branky, následně se ale hosté dostali znovu do šance a Quinton Howden vyslal tvrdou ránu.

52:28
    David Booth rychle po vhazování zakončoval, domácí brankář kryje kotouč. Komerční přestávka.

51:08
    Stěpan Sannikov pálil z první, jeho ránu kryje Jhonas Enroth. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.

50:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí. Hosté kontrolují zápas, vedou o tři branky.

50:17
    Jhonas Enroth přerušuje hru po střele Denise Alexejeva. Komerční přestávka.

49:24
    Ilja Litvinov se dostal ke střele z kruhu, jeho rána byla hodně nedůrazná.

49:00
    Jhonas Enroth musel být pozorný, Lokomotiv kombinoval před brankou, vypálil, ale brankáře neprostřelil.

48:34
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

47:07
    Rušan Rafikov pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo branku, Jhonas Enroth zasahovat nemusel.

46:41
    Jegor Korškov se k puku nedostal, a proto mohou hráči Dinama vyrazit na výlet do útočného pásma.

46:03
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Zpoza branky šel pas mezi kruhy, kde byl měl být Staffan Kronwall. Ten se však pohyboval u mantinelu.

44:30
    Kristian Chenkel rozehrává od své branky, následně se Alexandr Kitarov pokoušel dostat do útoku, přihrávka však nezkrotil.

44:03
    Minsk se znovu dostal do útočného pásma. Jonathon Blum přenechal kotouč kolegovi na modré, jeho rána byla ovšem nepřesná.

43:40
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 8 000 platících diváků.

43:08
    Domácí celek se dostal do složité situace, prohrává o tři branky a na výraznější příležitost čeká.
    40:40 Andrej KOSTICYN - 0:3

40:40
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Podobně jako z kraje druhé třetiny se i na začátku třetí části hry prosazuje hostující celek Dmitrij Bujnickij přenechal kotouč sice hlídanému ANDREJI KOSTICYNOVI. Ten byl tísněn, ale i tak mu stačilo nastavit hůl a tečovat kotouč do brány. Asistence: Dmitrij Bujnickij.

40:30
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

Podobně jako v první třetině jsme i ve druhé části hry viděli jednu branku. Prosadit se dokázal hostující celek, jmenivitě Alexandr Kogaljov. Dinamo je střelecky aktivnější, vede 20:17.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:30
    Jedna z domácích střel z mezikruží postrádala přesnost.

39:00
    Domácí hokejisté se nastěhovali do útočného pásma, Arťom Iljenko hraje aktivně.

38:15
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Oleg Jevenko – 2 min., držení).

38:10
    Bude se vylučovat na straně Dinama.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Alexandr Jelesin se v útočném pásmu ke kotouči nedostal, a tak hraje Staffan Kronwall.

36:40
    V závěru třetiny hrají dobře hostující hokejisté, kteří se usadili na útočné polovině a pokouší se něco vymyslet.

36:00
    Jevgenij Lisovec chtěl od modré čáry vyslat tvrdou ránu na domácího brankáře. Ilja Konovalov zasahovat nemusel, anžto Lisovec zlomil svůj nástroj.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

34:27
    Andrej Kosticyn protečoval kotouč do útočného pásma, zakázané uvolnění se nepíská.

34:06
    Hosté rozehrávají od své branky, následně ale o kotouč přišli, a tak mohou znovu hrát domácí.

33:35
    Lokomotiv hraje aktivně před brankou soupeře, ke kontaktnímu gólu nevedla ani akce Georgije Ivanova.

32:45
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, Alexandr Jelesin mohl zakončovat, ale ještě našel spoluhráče, jehož ránu kryje Jhonas Enroth.

32:05
    Komerční přestávka. Momentálně sledujeme výraznější klidnější pasáž hry.

31:05
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Danil Jurtajkin – 2 min., hrubost).

30:17

30:05
    Brandon Kozun pálil z dobré pozice, Jhonas Enroth tak tak vytáhl jeho projektil mimo branku.

29:35
    Rána od modré čáry byla sice před brankou tečovaná, ale ani tak nemusel gólman zasahovat.

29:00
    Přesilovku hraje domácí celek, který se momentálně nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

28:17
    Komerční přestávka.

28:17
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., nedovolené bránění).

26:33
    Staffan Kronwall hledal spoluhráče v lepší střelecké pozici, jenže domácí o kotouč přišli.

26:06
    Domácí Lokomotiv zlepšil hru, stabilněji se dostal do útočného pásma. Jhonas Enroth v brance Minsku si tak tak poradil s akcí soupeřů.

25:30
    Vladislav Červoněnko zkoušel s Ivanovem vybojovat kotouč v útočném pásmu. Dvojice obránců byla sice úspěšnější, ale rozehrála jen na icing.

24:40
    Arťom Iljenko čekal na přihrávku od spoluhráče, stál před brankou a byl úplně volný. Kolega mu kotouč nepřenechal.

23:44
    David Booth pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná, Ilja Konovalov zasahovat nemusel.

23:10
    Domácí se natlačili do střelecké pozice, ale obránci Minsku dokázali kotouč vybojovat, a proto se Jaroslav do zakončení nedostala.
    21:21 Alexandr KOGALJOV - 0:2

21:21
    Z kraje druhé třetiny navyšuje hostující celek své vedení. Ke kotouči se před brankou dostal hostující ALEXANDR KOGALJOV. Jeho rána z bezprostřední blízkosti zapadla přesně do branky. Asistence: Jevgenij Lisovec a Dmitrij Bujnickij.

21:00
    Zápas pokračuje druhou třetinou, sledujeme klidnější pasáž hry.

20:01

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku, jako zatím jediný střelec v tomto zápase vystupuje Alexej Těreščenko.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:10
    Arťom Iljenko vedl akci svého celku, do zakončení se před dobrou obrannou hru Dinama nedostal.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:30
    Další zajímavá situace před domácí brankou, ale Ilja Konovalov zasahovat nemusel, kotouč končí mimo.

18:00
    Minsk se díky aktivní hře dostal do útočného pásma, ale vypálit na branku se mu nepodařilo, následně domácí Daniil Apalkov rozehrává ze svého pásma.

17:10
    Vhazovalo se před domácí brankou, Lokomotiv získal kotouč, a tak se směr hry otáčí.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

15:50
    Jevgenij Korotkov vedl domácí protiakci, Alexandr Kutuzov se dostal ke střele, se kterou si ale poradil jeden z beků.
    15:27 Alexej TĚREŠČENKO - 0:1

15:27
    Hostující celek se v závěru třetiny dostává do vedení. Kristian Chenkel vypálil od modré čáry, jeho projektil se od zadního mantinelu odrazil před branku, kde byl zcela volný ALEXEJ TĚREŠČENKO. Ten dokázal poslat kotouč pod horní tyčku, Ilja Konovalov nezasáhl. Asistence: Kristian Chenkel a Andrej Kosticyn.

14:50
    Kirill Gotovec vedl bleskovou protiakci, zakončoval Quinton Howden a jeho rána byla zblokovaná.

14:25
    Po komerční přestávce pokračuje hra dál. Domácí Arťom Iljenko se dostal do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči.

13:14
    Sergej Kosticyn se dostal do střelecké pozice, jeho projektil dokázal Ilja Konovalov velmi dobře vykopnout betonem.

12:30
    Dmitrij Bujnickij a Alexandr Jelesin bojovali za domácí brankou o kotouč, úspěšnější byl hokejista Lokomotivu.

11:54
    Dinamo rozehrává od své branky, oba celky střídají, Vladislav Červoněnko dostal hru do útočného pásma, jenže jeho spoluhráči výraznější příležitost nevypracovali.

11:16
    Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní rozehrává Lokomotiv od své branky.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry první třetiny, na úvodní branku a výraznější šanci čekáme.

09:26
    Lokomotiv uklidnil hru, rozehrává od své branky, Georgij Ivanov zavezl kotouč do útočného pásma, ale vypálit na branku Enrotha nedokázal.

09:00
    Oba týmy střídají, hraje se ve středním pásmu, sudí nechávají hru plynout, byť se dala pravděpodobně písknout hra v šesti.

08:01
    Jevgenij Korotkov se svými kolegy rozehrává od své branky, následně ale rychlou akci domácích zastavil Oleg Jevenko.

07:20
    Ilja Konovalov vyklepal kotouč z rukavice, a tak rozehrává od své branky.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, který však mnoho šancí nenabízí.

06:40
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

05:34
    Jevgenij Korotkov se pokoušel probojovat k puku v útočném pásmu, což se mu nepodařilo, a tak musel rychle mazat do svého obranného pásma, aby zmařil akci soupeře.

04:38
    Jakub Nakládal rozehrává od své branky, nahodil kotouč do útočného pásma, Jhonas Enroth rozehrává za svou brankou.

04:07
    Kristian Chenkel pálil od modré čáry, před brankou projížděl Alexandr Pavlovič. Ten však tečoval kotouč nedokázal.

02:47
    Lokomotiv kombinuje v útočném pásmu, ale musel se rychle vrátit, neboť po ztrátě kotouče se po rychlé akci dostal do zakončení David Booth.

Ilja Konovalov byl pozorný a dokázal si poradit se střelou hostů od modré čáry. Vhazovat se bude před bránou Lokomotivu.

01:50
    Arťom Iljenko rozehrává od své branky, následně má puk Jegor Korškov. Jeho kolegové střídají.

01:20
    Nikita Čerepanov se dostal do útočného pásma, jeho přihrávka byla nepovedená, a tak ji spoluhráč nedokázal trefit.

01:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:24
    Jhonas Enroth byl připravený a dokázal domácí střelu zastavit, Minsk se musí bránit, buly v jeho obranném pásmu.

00:01

Krásný mrazivý den z Jaroslavle. Podle oficiálních údajů bude tento zápas sledovat 8 000 diváků, což je jasné již před úvodním vhazováním.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Jelesin, Kronwall, M. Osipov, Čerepanov, Kutuzov – Kozun, Kudrjavcev, Alexejev – J. Korotkov, J. Averin, Sannikov – Iljenko, Jurtajkin, Korškov – Fatějev, Ivanov, Červoněnko – Apalkov.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Gotovec, Blum, D. Osipov, Jevenko, Znacharenko – A. Těreščenko, A. Kosticyn, Bujnickij – Pulkkinen, Booth, Q. Howden – Kogaljov, Pavlovič, S. Kosticyn – Litvinov, Kitarov, Gavrus.

Rozhodčí: Bukin, Kuljov, Maitek, Steltsov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lokomotiv Jaroslavl a HC Dinamo Minsk.

Lokomotiv Jaroslavl odehrál 43 zápasů s bilancí 21-6-3-13 a získal 57 bodů. V tabulce je na sedmé pozici Západní konference a skóre má 114:86. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Barysem Astana 2:1, Omskem 2:0, v prodloužení s Ufou 4:3 a Spartakem Moskva 3:1.

HC Dinamo Minsk odehrálo 42 zápasů s bilancí 10-2-4-26 a získalo 28 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici a skóre má 79:124. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Dynamem Minsk 2:1, Slovanem Bratislava 2:1 a Kazaní 3:2. Tým nestačil na Traktor Čeljabinsk 1:2 a na Jekatěrinburg 1:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. A. Těreščenko (Chenkel, A. Kosticyn), 22. Kogaljov (Lisovec, Bujnickij), 41. A. Kosticyn (Bujnickij)

Rozhodčí: Bukin, Kuljov, Maitek, Steltsov

Diváci: 8 000