Kazaň – Nižněkamsk 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Kunlun 0:2 (kon.) | Soči – Spartak Moskva 1:2 (2:4 po s.n.)
Jaroslavl – Minsk 0:3 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Omsk – Barys 4:3 (2:1 po s.n.)
Riga – Dynamo Moskva 5:4 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 30.12.2018, 13:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pěkné odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům. Kontinentální hokejová liga má v neděli na programu hned osm zápasů. Ak Bars Kazaň v jednom z nich narazí na Neftěchimik Nižněkamsk.

Celek z Tatarstánu se momentálně nachází na třetí příčce ve Východní konferenci. Kazaň má 64 bodů, ovšem jejich forma není vůbec dobrá, vždyť domácí hokejisté prohráli třikrát v řadě, navíc pokaždé to bylo v základní hrací době. Nyní se Kazaň vrací zpět před vlastní příznivce, kde letos odehrála 22 utkání, celkově z nich posbírala 33 bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    Jiří Sekáč – 36 bodů (19+17)
    Justin Azevedo – 30 bodů (11+19)
    Paul Postma – 23 bodů (7+16)

Hosté mají 35 bodů, v tabulce Východní konference jsou na jedenáctém místě, na play-off však v tuto chvíli ztrácí šest bodů. Stejně jako u domácích, i jejich forma je velmi špatná, Nižněkamsk prohrál už šestkrát v řadě. Co se týče jejich venkovních duelů, tak těch odehráli 22. Zároveň z nich nasbírali 20 bodů.

Juuso Puustinen – 34 bodů (19+15)
    Mikael Ruohomaa – 28 bodů (6+22)
    Joonas Nättinen – 22 bodů (13+9)

Vzájemná utkání

Tohle bude už čtvrtý vzájemný zápas těchto dvou celků v letošní sezoně!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Ljamkin, Batyršin, Postma, Pedan, Markov (A), Jarullin – Zaripov (A), Azevedo, Sekáč – Galijev, Osnovin, Tkačov – A. Potapov, An. Popov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), M. Gluchov – Kara.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (Korotajev) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Timašov (A), Šaripzjanov, Bryncev, Semjonov, Volgin – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – Padakin, Nestrašil (C), P. Kulikov – Šiksatdarov, Jakimov, Porjadin (A) – Arkalov, Zdunov, Šafigullin.

Rozhodčí: Akuzovskij, Bělov – Savenkov, Galimov.

00:01

00:12
    Timašov puk zpracoval do rukavice, ovšem nestihl to v útočné třetině, byl pouze před modrou čarou, rozhodčí píská ofsajd.

01:03
    Potapov se skvěle uvolnil, poté našel Lukojanova, s jehož pokusem si bez větších problémů poradil Ježov, který následně přerušil hru!

01:44
    Zatím se hraje převážně ve středním pásmu, hosté nyní nahodili puk do útočného pásmu, vzápětí se vydali na střídačku.

02:43
    Střelecký pokus Tkačova vyrazil Ježov do rohu kluziště, domácí pokračovali v útočné snaze. Hostující brankář pak pro jistotu pokryl puk.

02:47
    Vyhrané vhazování, následně tvrdá střela Markova od modré čáry. Ježov si na nedostatek práce zatím rozhodně stěžovat nemůže!

03:19
    Domácí hokejisté jsou podle papírových předpokladů aktivnějším týmem, napadají hodně vysoko, což Nižněkamsku dělá obrovské problémy.

03:58
    U mantinelu se kotouče zmocnil Sekáč. Většina jeho spoluhráčů odjela na střídačku, český hokejista tak podržel puk.

04:38
    Po levé straně to zkoušel hostující bek Semjonov. Jeho bekhendový pokus byl zblokovaný, kotouč skončil v ochranné síti.

05:19
    Závar před domácí brankou, k dorážce se dostal Šiksatdarov. Jeho střela z bezprostřední blízkosti však skončila jen ve výstroji gólmana Kazaně!

06:09
    Puk končí na střídačce Kazaně. Vhazovat se bude ve středním pásmu, to ale až po úvodní reklamní přestávce v tomto duelu.

06:51
    Obrovská příležitost pro Kazaň! Kotouč se po střele od modré čáry odrazil od mantinelu, následně putoval před branku. Na Lukojanova zívala odkrytá svatyně soupeře, ovšem parádní zákrok betonem vytáhl Ježov!

07:44
    Série nepřesností ve středním pásmu, sledujeme opravdu hodně opatrný začátek tohoto utkání, nikdo nechce zbytečně chybovat.

08:11
    Do souboje u mantinelu se dostal Šiksatdarov, který se dožadoval faulu. Hlavní rozhodčí zůstávají klidní, hra pokračuje.

09:02
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, domácí teď nedokázali zachytit kotouč v útočné třetině, hra se stěhuje do středního pásma.

10:00
    Jsme přesně v polovině úvodní dvacetiminutovky, Puustinen se prokličkoval do útočného pásma, poté zakončoval vysoko nad!

10:43
    Ježov zachytil kotouč, ovšem nechtěl zdržovat a rozehrával svým spoluhráčům. Ti celou situaci s drobnějšími problémy zvládli.

11:19
    Hostující hokejisté jsou na vhazování zatím lepším týmem, pošesté už byli úspěšnější, poté však zasahoval znovu brankář Ježov!

11:54
    Dnes velmi aktivní Tkačov obkroužil branku, ovšem byl atakovaný obráncem soupeře, k zakončení už se nedostal.

12:30
    Na modré čáře zůstal úplně volný Klinkhammer, který však na přihrávku nedosáhl, kotouč pouze tečoval, aby se nepískal icing.

13:28
    Dlouho se hraje bez přerušení, zároveň také bez větších brankových příležitostí, u puku jsou v tuto chvíli domácí hráči.

14:55
    Po čtyřech minutách je hra znovu přerušena. Musin zakončoval od modré čáry, Podjapolskij měl odkrytý výhled a zaznamenal snadný zákrok. Je tady další reklamní přestávka.

15:09
    O chytrou teč se snažil Nättinen. Finský hokejista však ke smůle hostů puk úplně zatavil, domácí už spěchají dopředu.

15:59
    Mezi kruhy zůstal úplně volný Porjadin. Jeho bekhendové zakončení postrádalo razanci, Podjapolskij vyrazil betonem.

16:28
    Výborná práce Lukojanova, který naznačil střelu, následně objel branku a chystal se skórovat. Domácí hráč se dostal do těžkého úhlu, navíc v klíčové chvíli ještě podklouzl!

17:22
    Domácí hokejisté teď rozhodně nikam nespěchají, drží kotouč za vlastní brankou, znovu se dlouho nepřerušovalo.

18:04
    Postma puk poslal přes všechny čáry, rozhodčí pískají zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce domácího gólmana.

18:43
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta první třetiny, na ledě je opět Tkačov, který se snaží něco vymyslet za brankou.

19:23
    Po pravé straně se probíjel Bikmullin, který poté zakončoval doprostřed branky. Podjapolskij puk znovu vyrazil do bezpečí!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi, na první branku stále čekáme. Utkání je zatím hodně opatrné, přesto to byla Kazaň, která mohla jít do vedení, Lukojanov ale nedokázal kotouč procpat přes beton Ježova! Moc se nepřerušuje, navíc se hraje hodně čistě, zatím se ještě ani jednou nevylučovalo.

Střely na branku: 7-8

Druhá třetina začne přibližně v 13:47.

20:01

20:41
    Na pravé straně zůstal úplně volný Galimov, jehož střela z první mířila vedle branky. Hostující hráč pak na střídače naštvaně bouchl hokejkou do mantinelu!

21:13
    To je už druhé zakázané uvolnění domácích hokejistů během posledních patnácti vteřin, Kazaň začala hodně pasivně!

21:55
    Nižněkamsk začal daleko aktivněji, od modré čáry pálil Polášek, Podjapolskij puk vrazil pravým betonem do rohu kluziště!

22:33
    Po levé straně se dostával Potapov, jehož zblokovaný pokus vyletěl vysoko nad, následně puk dopadl kousek za hostující branku!

23:22
    Bikmullin se natlačil před bránu a dělal kličku do bekhendu. Podjapolski mu vypíchl puk hokejkou, následně po souboji s Šarifjanovem přišel o masku, hra je přerušena.

23:52
    Z ostrého úhlu teď bekhendem zakončoval Klinkhammer. Jehož si pohlídal bližší tyčku, vzápětí přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

24:19
    Zajímavý souboj u mantinelu, kde hned dva hokejisté přišli o hůl, jedním z nich byl domácí Popov. Ani v tuto chvíli se ale vylučovat nebude.

25:04
    Přihrávka zpoza branky mířila na modrou čáru, Postma však nedokázal zpracovat kotouč podle svých představ a musí se vracet.

25:30
    Musin teď kotouč uhlídal před modrou čarou, následně nahazoval před branku. Po následné teči se puk odrazil do ochranné sítě.

25:54
    Z ostrého úhlu to zkoušel Padakin. K dorážce se chystal Nestrašil, ovšem brankář Podjapolskij udržel kotouč ve své moci.

26:22
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Rafael Bikmullin – 2 min., podrážení).

26:59
    Rozhodčí dnes poprvé vylučovali, nutno však dodat, že tohle bylo hodně přísné rozhodnutí. Kazaň se zatím nedokázala usadit v útočné třetině.

27:51
    Přesilová hra domácích spěje ke svému konci, hokejisté v zelených dresech se až nyní nastěhovali před gólmana Ježova.

28:22

28:34
    Závar před Ježovem! O dorážku se tam snažili hned dva hráči, Svitov ani Tkačov však nedokázali puk procpat za záda hostujícího gólmana!

28:43
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Vjačeslav Osnovin – 2 min., nedovolené bránění).

28:55
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Emil Galimov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

29:49
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, po střele Padakina od modré čáry puk trefil Markova. Od brusle domácího obránce šel kotouč nad branku!

30:11
    Vstoupili jsme do druhé poloviny tohoto utkání, nahození Jarullina od modré čáry skončil v lapačce brankáře Ježova, který přerušil hru.

30:55
    Domácí hokejisté hráli krátkou přesilovou hru, během které však skórovat nedokázali. Oba celky už jsou zase kompletní.

31:02
    Netrvalo to dlouho a vypadá to, že se bude znovu vylučovat. Rozhodčí se nyní radí, oba celky nejspíše hrály v šesti, to se nevidí často!

31:02
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. – příliš mnoho hráčů).

31:54
    Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách, Podjapolskij teď ukryl kotouč ve své lapačce, následně nezdržoval a rozehrál svým spoluhráčům.

32:33
    Na ledě je více prostoru, jenže do šancí se oba celky nedostávají. I nadále sledujeme hodně opatrný hokej, na první branku stále čekáme.

33:26
    Už se hraje v pěti na obou stranách. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ovšem to až po kratší reklamní přestávce.

33:57
    Nestrašil chyboval v rozehrávce za vlastní brankou. Rychlou přihrávku dostal Azevedo, jehož následná rána minula zařízení!

34:22
    Dvě střely během krátké chvíle, Podjapolskij byl v obou případech pozorný, při pokusu Sergejeva měl navíc odkrytý výhled!

35:09
    Kazaň teď zatlačila svého soupeře v jeho obranném pásmu, z celé situace si ale nedokázala vytvořit žádnou šanci!

35:58
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, domácí se dostávali do přečíslení, nakonec však vinou špatné přihrávky o kotouč přišli.

36:34
    Nahození od modré čáry, teč, následně kotouč přeskočil branku. Podjapolskij měl štěstí, vůbec totiž nevěděl, kde je puk.

37:19
    Podjapolskij podklouzl, když byl kotouč v rohu kluziště. Stačil se vrátit na nohy, poté proti Nestrašilovi vytáhl skvělý zákrok lapačkou!

38:04
    Rozběhly se poslední dvě minuty druhé třetiny, Azevedo teď z pravé strany vyzkoušel pozornost dnes připraveného Ježova!

39:00
    Přihrávku z pravé strany dostal Lukojanov, který mohl postupovat úplně sám na branku. Kotouč si zpracovával bruslí, puk mu následně odskočil.

39:37
    Domácí však v závěru druhé dvacetiminutovky přidali na aktivitě. Kotouč nyní skončil na střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Je za námi druhá třetina, která nám opět nenabídla žádnou branku, zároveň jsme neviděli ani vyloženou příležitost. Stále sledujeme vyrovnané utkání, oba celky vychází především ze zabezpečené obrany.

Střely na branku ve druhé třetině: 16-19

Třetí třetina začne přibližně v 16:45.

40:01

40:44
    Zatím se hraje pouze ve středním pásmu, domácí přišli o kotouč a museli se rychle vracet, hosté však nikam nepospíchali.

41:22
    Na levé straně se do zakončení dostal Ogurcov! Domácí gólman puk vyrazil před sebe, následně si poradil i s dorážkou Ogurcova!

42:04
    Nižněkamsk je v úvodu třetí dvacetiminutovky rozhodně aktivnějším týmem, brankář Podjapolskij musí být neustále na pozoru.

42:31
    Poprvé zahrozila také Kazaň, od levého mantinelu to zkoušel Zaripov. Jeho střela byla zblokovaná, puk skončil v ochranné síti.

43:17
    Domácí celek se nyní nastěhoval v obranné třetině svého protivníka, hokejisté v zelených dresech nyní kombinují.

43:37
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., podrážení).

44:30
    Polovina přesilové hry je za námi, Kazaň se zatím vůbec k ničemu nedostala, hostující hokejisté velmi dobře brání.

45:02
    V závěru přesilové hry zůstal mezi kruhy úplně volný Popov, jehož následná rána jen těsně minula branku, v ochozech to jenom zahučelo!

45:39
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí se dvě vteřiny po vypršení početní výhody prosazují, Ogurcov se nestihl vrátit do obranné třetiny! Obránce Jarullin puk posílal na teč před branku, po teči Popova puk zůstal před Ježovem. Toho si nejlépe všiml ALEXEJ POTAPOV, který ho dotlačil až za záda hostujícího gólmana a otevřel skóre! Asistence: Andrej Popov a Albert Jarullin.
    45:39 Alexej POTAPOV - 1:0

46:28
    Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují hosté. Ti se zatím musí bránit, domácí totiž opět kombinují v útočném pásmu.

47:14
    Několik přihrávek po mantinelu. Ta poslední byla nepřesná, kotouče se zmocnili hostující hráči, kteří už spěchají dopředu.

47:31
    Podjapolskij vyráží do ochranné sítě, je tady úvodní reklamní přestávka ve třetí třetině, poté se bude vhazovat před domácím gólmanem.

48:23
    Několik nepřesností na obou stranách, domácí teď dobře brání modrou čáru, Nižněkamsk to bude mít hodně složité.

49:04
    Hra se v posledních vteřinách hodně kouskuje, vhazovalo se v útočném pásmu Nižněkamsku, hosté vyhráli buly, následná rána Sergejeva od modré čáry mířila pouze doprostřed branky!

50:19
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části, Ogurcov drží puk za vlastní brankou, Ježov vystartoval na střídačku, hosté dostali výhodu!

50:45
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Ljamkin – 2 min., vysoká hůl).

51:14
    Před bránou zůstal úplně volný Padakin, který se pokoušel puk trefit ze vzduchu. To se ale hostujícímu hráči nepovedlo!

51:32
    Od modré čáry pálil Sergejev. Jeho rána skončila pouze na masce domácího brankáře, hlavní rozhodčí přerušuje hru.

52:20
    Hokejisté v zelených dresech nyní poslali kotouč přes všechny čáry a osvobodili se, jejich oslabení směřuje ke konci.

52:45

53:32
    Snadný zákrok si připsal brankář Podjapolskij. Vhazovat se bude v útočné třetině Nižněkamsku, to ale až po reklamní přestávce.

54:21
    Hosté se snaží něco vymyslet, ovšem proti pozorné obraně soupeře to mají hodně složité, do konce třetí části zbývá necelých šest minut.

54:48
    Kazaň mohla jít do vedení o dva góly! Úplně sám před Ježovem zůstal Zaripov, který jakoby nevěděl, jak má zakončovat. S jeho následným pokusem si poradil hostující gólman!

55:39
    Domácí teď chytře posílají většinu puků do středního pásma, dlouho se nepřerušovalo, Nižněkamsk se nemůže usadit v útočné třetině.

56:34
    Několik nepřesností v hostující rozehrávce, hokejisté v zelených dresech teď chytře drží kotouč v útočné třetině a rozhodně nikam nepospíchají.

57:33
    Nižněkamsk se přeci jen dostal do vyložené příležitosti! Po přihrávce zpoza brány zůstal před domácí bránou úplně volný Nestrašil, jehož střela z první jen těsně minula branku!

58:20
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí části, sledujeme boj u kotouč u mantinelu, Ježov i nadále zůstává v brance.

58:53
    Hosté se usadili v útočné třetině a Ježov zamířil na střídačku. Domácí se pokusili trefit odkrytou branku přes celé hřiště, ovšem střela byla nepřesná, z celé situace byl icing Kazaně. Kouč Nižněkamsku si vyžádal čas na poradu!

59:32
    Vypadá to, že Podjapolskij dnes udrží čisté konto, domácí brankář je zatím bez práce, hosté sice hrají v šesti, ovšem znovu celou akci rozjíždí až zpoza vlastní branky.

Je dobojováno! Na jediný gól jsme čekali až do šesté minuty třetí části, Potapov kotouč dotlačil za Ježova a rozhodl o tom, že všechny body získají domácí hokejisté! Nižněkamsk mohl v závěru srovnat, ovšem Nestrašil ve vyložené šanci neuspěl! Co se týče střel na bránu, tam byli hosté dnes o něco aktivnější (27-30).

Jiří Sekáč (bez bodu, čas na ledě – 13:20)

Adam Polášek (bez bodu, čas na ledě – 23:01)
    Andrej Nestrašil (bez bodu, čas na ledě – 16:53)

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:27:38)