Team Canada – Norimberk 4:2 (kon.) | Kuopio – Davos 2:1 (kon.)
Team Canada
4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Norimberk Ice Tigers
Neděle 30.12.2018, 15:10 • Vaillant Arena, Davos (kapacita: 6 300) • Spengler Cup • Semifinále

Z mé strany to je prozatím vše, z Davosu se opět přihlásíme v 20:15, kdy startuje druhé semifinále mezi domácím týmem HC Davos a finskou KalPou Kuopio. Na shledanou! (17:32:28)

Zach Boychuk – Daniel Weiss

Hráči javorového listu dali základ svému vítězství již v úvodní dvacetiminutovce, kdy si vypracovali tříbrankový náskok. V dalších dvou periodách již Kanaďané své vedení kontrolovali, Norimberk se na dostřel dostal až v samotném závěru duelu, kdy se po krásné individuální akci prosadil Brandon Buck.

První semifinále končí, z postupu do finálového boje se raduje Kanada!

59:50
    Brown před vlastní brankou srazil střelu Ebbetta mimo tři tyče, na výsledku duelu to ale nic nezmění.

59:20
    Ice Tigers jsou před Fucalovou brankou. Od modré pálil Lalonde, Fucale vyrazil do rohu.

59:00
    Norimberk se nemůže dostat do útočné třetiny, Kanada velmi dobře brání své území.

58:42
    Kanaďané se pokusili trefil prázdnou branku přes celé kluziště, kotouč ale nakonec skončil na icingu. Trenér Kanady si bere oddechový čas.

58:34
    Ice Tigers se drží v útočné třetině. Střelu Gilberta od modré domácí srazili do rohu kluziště.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, Norimberk hraje se šesti bruslaři v poli!

57:36
    Bast se tlačil do útočné třetiny, proti bránícímu Quinceymu ale neuspěl.

57:15
    Norimberku se nepovedla rozehrávka, Lalonde poslal kotouč na zakázané uvolnění.

56:52
    Kanaďané nahodili kotouč do útočné třetiny, Treutle raději ukryl kotouč do lapačky po menších nepřesnostech v norimberské rozehrávce.

56:20
    Kanada hraje v plném počtu. Norimberští se usadili v útočném pásmu, střela Mebuse ale letěla příliš vysoko.

56:01
    Treutle musel pokrýt rychlou akci Kanady, vhazovat se bude po pravé ruce norimberského brankáře.

55:51
    Norimberk hraje v plném počtu. Reimerovu střelu před Fucalem chtěl tečoval Lalonde, kanadský brankář byl připraven.
    55:07 Brandon BUCK - 4:2

55:07
    Norimberk právě vstřelil branku!
    Nádherná individuální akce BRANDONA BUCKA znamená určitou zápletku utkání! Norimberský útočník se rozjel ve středním pásmu, velmi jednoduše obešel bránícího hráče, načež poslal kotouč mezi Fucalovými betony do branky! Bez asistence.

54:17
    Přesilovka Kanady je ale velmi rychle u konce, do útočného pásma pronikajícího Bassena fauloval Zach Boychuk.

53:50
    Další přesilovka pro Kanadu, za nedovolené bránění je na trestnou lavici poslán Taylor Aronson.

53:36
    Knelsen chtěl využít nepřesné rozehrávky Norimberku, kanadský útočník ale přebíral puk v ofsajdu. Komerční přestávka.

53:18
    Ice Tigers hrají v plném počtu. Kotouč se ze středního pásma odrazil na kanadskou střídačku, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

53:04
    Will Acton si najížděl na dlouhý pas z obranného pásma, při přebírání kotouče si ale nepohlídal modrou čáru a sudí mu odpískal ofsajd. Buly v pásmu Norimberku.

52:46
    Micflikierovi nevyšla rozehrávka od modré, Norimberk se osvobodil.

52:17
    Dnešní utkání sleduje 6 300 diváků, ve Vaillant Areně je vyprodáno!

52:17
    Noreau pálil od modré, Treutle byl připraven. Reimer pak odpravil kotouč do středního pásma.

51:48
    Kanaďané kombinovali v útočném pásmu, střílejícího Ebbetta ale zablokovat Aronson, který následně poslal kotouč do středního pásma.

51:08
    Přesilovka pro Kanadu, vysokou holí se provinil Dane Fox.

50:40
    Ice Tigers se chtěli dostat do útočné třetiny, jejich postup ale zastavil ofsajd.

50:12
    Dva dobré zákroky brankáře Treutleho! Norimberského gólmana nejprve od modré otestoval Noreau, následnou dorážkou pak chtěl skórovat Ebbett. Treutle oba pokusy dokázal vyrazit.

49:31
    Reimer si najížděl na přihrávku do středního pásma, hrozící brejk ale dokázal odvrátit Cracknell, který ze vzduchu stáhl puk do své moci.

48:52
    Reimer nejprve nedokázal proskočit do útočného pásma, následně ani zakončit po přihrávce Lalondeho. Kanadští obránci totiž srazili kotouč do ochranné sítě.

48:12
    Micflikier se snažil v útočném pásmu vybojovat kotouč, proti přesile norimberských hráčů však kanadský útočník neuspěl. Ice Tigers ale následně odehráli puk na icing.

47:19
    Norimberku se nepovedlo využít vhazování v útočném pásmu, Kanada se naopak vydala do rychlé protiakce. Tu ale zhatil ofsajd.

47:04
    Noreau držel kotouč na modré čáře, kanadský obránce se ale těsně před střelou dostal do středního pásma, puk však trefil brankáře Treutleho. Sudí tak pískají úmyslný ofsajd.

46:34
    Kanaďané se chtěli dostat do útočné třetiny, Bieksa ale u hrazení nezpracoval puk, ten se odrazil na norimberskou střídačku. Vhazování ve středním pásmu.

46:03
    Norimberk je opět v útočné třetině. Od pravého hrazení kotouč na branku nahazoval Brown, před Fucalem ještě dobře clonil Mieszkowski. Brankář Kanady drží puk v lapačce. Komerční přestávka.

45:14
    Norimberští přidali na tempu a zatlačili Kanadu do defenzívy. Brankář Fucale při jednom ze zákroků přišel o hůl, své náčiní neměl ani jeden z bránících hráčů. Nestandardní situaci ale Ice Tigers nevyužili.

44:36
    Kanaďané se znovu podívali do soupeřovy třetiny, Treutle si musel dávat pozor proti tvrdé střele Ebbetta od modré. Norimberský brankář uklidil kotouč do lapačky.

43:34
    Na jedné straně se do útočné třetiny nedostal Segal, na druhé pak nevyšla kombinace Mitchella s DiDomenicem.

42:57
    Treutle opět zasahuje, svou lapačkou zlikvidoval pokus Winnika z levé strany.

42:31
    Rychlý přechod Knelsena do útočného pásma končí střelou kanadského forvarda a zákrokem brankáře Treutleho.

41:58
    Icing Kanady, hra se stěhuje k brance Fucala.

41:45
    Na druhé straně se do slibné šance dral Weiss, jeho bekhendový pokus ale branku minul.

41:12
    Kanaďané kombinovali v útočném pásmu, po několika rychlých přihrávkách se kotouč dostal na modrou, odkud pálil Wiercioch. Treutle byl připraven.

40:16
    DiDomenico se chtěl po pravé straně dostat do útočné třetiny, zastavil ho však ofsajd.

40:01

Kanada oslabení ubránila, do kabiny tak jde s tříbrankovým náskokem. Také v prostřední dvacetiminutovce byla aktivnější Kanada, Norimberk se ale pomocí přesilovek také dostal do hry. Vaillant Arena v prostředním dějství viděla dvě přesné trefy, obě v přesilovce. Náskok Kanady nejprve navyšoval DiDomenico, za Norimberk pak v třicáté druhé minutě korigoval Weiss.

Třetí třetina začne přibližně v 16:46.

40:00

39:29
    Kanaďané se ve třech vydali do útočné třetiny. Cracknell se v útočném pásmu vyhnul padajícímu obránci, pak ale netrefil branku.

39:05
    Fucale betonem zastavil akci Basta, Kanada se opět osvobodila.

38:35
    Norimberští se od úvodního buly nedostali k žádné déle trvající kombinaci v útočném pásmu, Kanada dobře brání své teritorium.

37:41
    Přesilovka pro Ice Tigers, na trestnou lavici za hákování usedá Patrik Wiercioch.

37:07
    Fabbro chyboval při rozehrávce z vlastního pásma a daroval šanci Bassenovi! Norimberský útočník střílel z osy kluziště, puk ale netrefil branku.

36:48
    Norimberk je kompletní, Kanadě se přesilovka vůbec nepovedla.

36:00
    Norimberk hraje ve čtyřech! Tim Bender se hned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, v souboji s Fucalem ale neuspěl! Bender trefil jen lapačku kanadského brankáře!

35:31
    Další pokus domácích byl sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude v pásmu Ice Tigers.

35:13
    Po několika přihrávkách se ke střele od modré odhodlal Curran, Treutle byl připraven. Norimberk se následně osvobodil.

34:46
    Kanada si zahraje v pěti proti třem! Taylor Aronson si nepohlídal svou hůl a zasáhl obličej jednoho z protihráčů. Šedesát sedm vteřin dvojnásobné početní výhody.

34:15
    Ihned po buly od modré pálil Noreau, Treutle vyrazil. Norimberk poté dostal kotouč do soupeřova pásma.

33:52
    Kanada si zahraje přesilovku, držením se provinil Tim Bender.

33:13
    Bryan Lerg se chtěl prosadit na levé straně kanadského pásma, proti dvojici protihráčů ale neuspěl. Kanadu pak v protiakci zastavil ofsajd.

32:22
    Domácí drželi hru v útočném pásmu, od modré pak pálil Moore. Treutle našel kotouč ve své lapačce. Komerční přestávka.

32:07
    Kanaďané chtěli rychle odpovědět, Treutle ale byl pozorný a ukryl puk ve své moci.
    31:32 Daniel WEISS - 4:1

31:32
    Ice Tigers se dlouho nemohli dostat do útočného pásma, jejich rychlá akce ale nakonec končí brankou! Po průniku Leonharda Pföderla do pásma Kanady se kotouč dostal k zcela nehlídanému DANIELU WEISSOVI, který trefil místo mezi betony brankáře Fucala! Asistence: Leonhard Pföderl.

30:57
    Norimberku se nepovedla rozehrávka, po icingu se bude vhazovat před Treutlem.

30:45
    Fucale vyrazil pokus Reimera, Kanada se následně osvobodila.

30:31
    Bast ve středním pásmu zachytil kanadskou rozehrávku a okamžitě se vydal vstříc Fucalově brance. Norimberský forvard ale byl hákován Patrikem Wierciochem, přesilvka pro Ice Tigers.

30:05
    Po rychlém průniku Foxe do útočné třetiny musel Fucale pořádně střežit prostor u své pravé tyče. Sražená střela norimberského útočníka totiž doskákala až téměř k pravé tyči branky.

29:49
    Javorové listy kombinovaly v útočném pásmu, ke střele z levého kruhu pro vhazování se pak dostal Gagnon. Kanadský forvard ale trefil jen připraveného Treutleho.

29:10
    Kanada se po kostrbatém přechodu středního pásma dostala před Treutleho branku, Quincey ale od modré trefil jen bránícího hráče.

28:27
    Chris Brown se drze dral do útočné třetiny, jeho průnik skončil až u brankáře Fucala, který ukryl puk v lapačce. Pro kanadského brankáře to byl čtvrtý zákrok.

27:30
    Oba celky hrají v plném počtu. Kanaďané se pokusili dostat do útočné třetiny, zastavila je však přihrávka rukou.

26:59
    Leonhard Pföderl dostával dlouhý pas do jízdy, norimberský útočník ale nedokázal zpracovat vzduchem letící puk, ten pak skončil na icingu.

26:37
    Postaral se o to až Kyle Quincey, který pálil od modré. Treutle byl připraven. Komerční přestávka.

26:12
    Hra ve čtyřech více vyhovuje Kanaďanům, kteří drží kotouč ve své moci. K ohrožení brankáře Treutleho se ale zatím nedostali.

25:19
    Ve středním pásmu se pošťuchovali Daniel Winnik s Tomem Gilbertem, oba si půjdou na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

24:45
    Na jedné straně se svou akcí neuspěl Moore, na druhé pak Noreau zastavil přihrávku Lalondeho.

23:52
    Norimberští se chtěli dlouhým pasem dostat do útočné třetiny, kotouč ale byl sražen mezi diváky.

23:04
    Chad Bassen čekal na útočné modré na dlouhou přihrávku, norimberský útočník ale převzal kotouč v ofsajdovém postavení. Buly před Treutlem.
    22:30 Chris DIDOMENICO - 4:0

22:30
    Kanada právě vstřelila branku!
    Přesilovka trvala pouhých dvanáct sekund, Kanaďané přidávají čtvrtou trefu. Přihrávku CHRISE DIDOMENICA z rohu kluziště si do vlastní sítě nešťastně srazil bránící Festerling, Treutle byl bezmocný. Asistence: Andrew Ebbett, Maxim Noreau.

22:17
    Uvidíme první přesilovku utkání. Oliver Mebus ve snaze zastavit kanadskou akci sáhl po podrážení.

22:07
    Na Treutleho z bezprostřední blízkosti zle dotíral Winnik, brankář Ice Tigers ale byl připraven.

21:25
    Kanada pokračuje v aktivní hře. Javorové listy držely hru v útočném pásmu, nepřesná přihrávka Bieksy ale domácí celek vyhnala do střední třetiny.

20:45
    Úvodní nápor druhé dvacetiminutovky obstarali Kanaďané. Dante Fabbro se dostal ke dvěma střelám od modré. První pokus zlikvidoval brankáře Treutle, druhý pak norimberští obránci srazili do rohu kluziště.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je u konce, první třetina zcela po zásluze patřila Kanadě. Javorové listy byli aktivnější po celou dobu prvního dějství, výsledkem je pohodlné vedení 3:0. Kanaďané na Treutleho vyslali celkem 14 střel, pokus Coryho Emmetrona a dvě střely Zacha Boychuka pak prošly až do sítě. Oproti tomu brankář Fucale musel řešit jen tři pokusy soupeře, především proti nájezdu Browna se ale kanadský gólman vytáhl.

Druhá třetina začne přibližně v 15:54.

20:00

19:31
    Kanada drží puk v soupeřově pásmu, na branku ale zatím domácí nevystřelili.

18:42
    Norimberk nahodil kotouč za Fucalovu branku, hosté následně šli střídat. Kanada vymýšlí další akci.

17:57
    Hra se točí z jedné strany kluziště na druhou. Ani jednomu celku se nedaří přechod do útočné třetiny, brankáři zatím mohou být v klidu.

17:21
    Chris Brown u vlastní modré zachytil kanadskou rozehrávku a vydal se vstříc Fucalově brance! Brown si nabruslil na vrchol kruhu pro vhazování, svou střelu ale poslal jen do betonu brankáře Kanady!

16:21
    Kyle Quincey ze střídačky nabruslil přímo do útočného pásma, v ideální okamžik pak dostal přihrávku, aby pálil z první. Střela kanadského beka se od Treutleho vyrážečky odrazila těsně vedle pravé tyče!

15:41
    Emmerton zavezl puk do útočné třetiny, jeho následná kombinace s Desprésem ale úspěch nepřinesla.

15:00
    Norimberští se podívali do soupeřova pásma, Fucala ale nijak neohrozili. U kotouče již znovu jsou hráči Kanady.

14:32
    Po střele Winnika od modré to ve Vaillant Areně jen zahučelo, kanadský bek ale trefil jen boční konstrukci Treutleho branky.

14:08
    Treutle si s třináctou střelou Kanady, kterou od modré obstaral Després, poradil, Ice Tigers následně vyhodili puk na icing.

13:41
    Střely na branku: 12:1.

13:41
    Rozehrávka Kanady skončila v ochranné síti, vhazovat se po komerční přestávce bude v útočném pásmu javorových listů.
    12:45 Zach BOYCHUK - 3:0

12:45
    Utkání se pomalu začíná měnit v exhibici. Kanaďané na útočné modré zachytili hostující rozehrávku, po svižné kombinaci se na modré do kotouče opřel Maxim Noreau, jehož střelu před Treutlem šikovně tečoval ZACH BOYCHUK! Norimberský brankář byl bezmocný! Asistence: Maxim Noreau.

12:11
    Ebbett v útočném pásmu nezachytil pas Boychuka, Norimberští následně ale nepřešli ani za červenou čáru.

11:35
    DiDomenico se chtěl indivduálně středem kluziště protáhnout do útočné třetiny, svou kličkou na modré ale své spoluhráče vystavil do ofsajdu.

11:00
    Norimberští se dostali do útočné třetiny, jejich dvě střely od modré ale byly sraženy bránícími hráči.
    09:39 Zach BOYCHUK - 2:0

09:39
    Domácí vyhráli buly ve středním pásmu, nahodili kotouč do útočné třetiny a po chybě při norimberské rozehrávce podruhé rozvlnili síť Treutleho branky! Cory Emmerton v prostoru mezi kruhy zachytil hostující rozehrávku, v dobré střelecké pozici se ale neukvapil a poslal kotouč na hůl zcela volného Zacha Boychuka! Ten pouze nastavil hokejku, aby usměrnil puk za bezmocného Treutleho! Asistence: Cory Emmerton.

09:22
    Rozehrávka Kanady ve středním pásmu byla tečována mezi diváky, vhazovat se bude v neutrální zóně.

08:54
    Treutle opět zasahuje, zuby si na norimberském brankáři vylámal Mitchell.

08:35
    Kanada se znovu podívala do pásma soupeře, Treutle musel dvakrát zasahovat. Norimberský brankář si poradil se střelou Noreaua od modré i následnou dorážkou Cracknella.

08:00
    Norimberští se na úvodní gól Kanady pokusili odpovědět tlakem, Ice Tigers se ale nedokázali vymotat z rohu útočného pásma, domácí pak poslali hru do neutrální zóny.
    07:06 Cory EMMERTON - 1:0

07:06
    Další akce javorových listů již končí brankou, Kanada se ujímá vedení! Zach Boychuk se po pravé straně protáhl ze středního pásma až k brankové čáře, jeho následná zpětná přihrávka přesně našla hůl CORYHO EMMERTONA, kterému stačilo jen přehodit ležícího brankáře Norimberku! Asistence: Zach Boychuk.

06:35
    Rychlá akce Kanady. Po třech přihrávkách skrz šířku útočné třetiny se kotouč dostal na modrou, odkud tvrdě vypálil Fabbro. Kanadský obránce mířil nad Treutleho beton, norimberský brankář ale bleskurychle vytáhl svou lapačku.

06:23
    Další akce Norimberku končí nepřesnou střelou do ochranné sítě. Vhazovat se bude po komerční přestávce ve středním pásmu.

06:01
    Norimberští poprvé o sobě dali vědět. Dane Fox od modré poslal nadýchaný centr do předbrankového prostoru, kde do kotouče šťouchl Brandon Segal. Fucale kryje.

05:36
    Domácí se velmi rychle vrátili do své útočné třetiny, jejich další kombinaci ale Ice Tigers přečetli a odrazili puk mezi diváky.

04:52
    Kanada drží kotouč v útočném pásmu. Od modré tvrdě pálil Bieksa, Treutle s vypětím všech sil dokázal vyrazit puk do rohu kluziště. Norimberk následně poslal kotouč do neutrální zóny.

04:16
    Nahození Kanady ze středního pásma bylo sraženo do ochranné sítě, vhazovat se bude v neutrální zóně.

03:56
    Kanada i nadále kontroluje hru, tým javorového listu ale musí kombinovat ve vlastním pásmu.

03:20
    Kanaďané se po menších zmatcích při rozehrávce dostali do útočné třetiny, Micflikier s DiDomenicem zle dotírali na brankáře Treutleho, norimberský gólman ale kotouč za svá záda nepustil.

02:33
    Pokus Kanady o návrat do útočné třetiny zastavuje ofsajd, který je posouzen jako úmyslný.

02:20
    Mitchel adresoval pas z rohu norimberského pásma na modrou čáru, přihrávka ale projela přesně mezi oběma obránci.

02:00
    Ice Tigers dostali hru do soupeřova pásma, Fucale ale nemusel vůbec zasahovat. Kotouč drží Kanaďané.

01:17
    První úspěšný zákrok Treutleho. Norimberský brankář si musel dávat pozor proti zakončení Micflikiera, Treutle drží puk v lapačce.

00:40
    Jako první se do útočného pásma dostali hráči Kanady. DiDomenico z rohu kluziště hledal Micflikiera, přihrávka ale byla sražena do středního pásma.

00:01

Hráči jsou na ledové ploše. Domácím týmem bude Kanada, hostujícím pak Norimberk.

Team Canada: Fucale (Coreau) – Fabbro, Quincey, Bieksa, Wiercioch, Després, Noreau (A), Curran – Ebbett (C), D'Agostini, DiDomenico – Micflikier, Boychuk, Emmerton – Knelsen, D. Moore (A), Lapierre – T. Mitchell, Cracknell, Winnik – Gagnon.

Norimberk Ice Tigers: Treutle (Jenike) – Festerling, Aronson, Lalonde, Mebus, Gilbert (A), Weber, Jurcina, Bender – Buck, Bast, Bassen – Reimer (C), Weiss, Pföderl – Ch. Brown, Acton, Mieszkowski – Segal (A), Lerg, Fox.

Rozhodčí: Stricker, Wiegand – Castelli, Progin (všichni SUI).

Thomas Sabo Ice Tigers Norimberk

Norimberk má nejnáročnější program ze všech účastníků letošního Spenglerova poháru. Ledoví tygři odehráli tři utkání ve třech dnech a hned 24 hodin po čtvrtfinále je čeká čtvrtý zápas v řadě. Ve skupině se norimberští hokejisté střetli v úvodním zápase s Davosem – ve velmi pohledném a ofenzivně laděném zápase vyhráli hráči pořadatelského klubu 3:2. Druhé skupinové utkání čekalo na Norimberk o den později, kdy podlehli svému semifinálovému soupeři 2:6. Čtvrtfinále ale odehráli hráči německého týmu parádně – v úvodní třetině proti Metallurgu otevřeli skóre, ruský velkoklub na začátku druhé části hry sice vyrovnal, pak ale Ice Tigers vstřelili dvě branky, kterými definitivně rozhodli o svém postupu do další fáze turnaje a vyeliminovali jednoho z hlavních favoritů na celkové vítězství.

Sestava Norimberku ze čtvrtfinále: Treutle – Weber, T. Gilbert, Festerling, Aronson, Mebus, Lalonde, Bender, Jurčina – Bast, Buck, Bassen – Pföderl, D. Weiss, P. Reimer – Mieszkowski, Acton, Chris Brown – Fox, Lerg, Segal.

Tým Kanada

Kanada si zajistila přímý postup do semifinále díky dvěma vítězstvím ve skupině Cattini. Reprezentanti javorových listů se představili v úvodním utkání domácího týmu na turnaji. Kanada první třetinu ovládla, hrála výborný, dynamický hokej, domácí hráči davoského klubu měli velké štěstí, že úvodní periodu prohráli jen o gól. Postupem času se zápas vyrovnal a Kanada nakonec byla velmi ráda za hubené vítězství 2:1. Ve druhém utkání proti Norimberku již dokázali Kanaďané dominovat celý zápas. Ve druhé části hry narostlo vedení tohoto týmu až do stavu 5:1, ve třetí části hry ještě oba mančafty vstřelily po brance, ale to již nic neměnilo na konečném pořadí skupiny.

Sestava Kanady z druhého utkání: Fucale – Fabbro, Quincey, Després, M. Noreau, Bieksa, Wiercioch, Curran – Ebbett, D’Agostini, Didomenico – Conrad, Moore, M. Lapierre – Mitchell, Cracknell, Winnik – Dalpe, Boychuk, Emmerton – Knelsen.

Hezký den z Davosu. Spengler Cup se dostává do závěrečné fáze, v neděli jsou na programu semifinálové duely. Program otevře souboj Kanady a Norimberku. Duel startuje v 15:10.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 8. Emmerton (Boychuk), 10. Boychuk (Emmerton), 13. Boychuk (Noreau), 23. DiDomenico (Ebbett, Noreau) – 32. Weiss (Pföderl), 56. Buck

Rozhodčí: Stricker, Wiegand – Castelli, Progin (všichni SUI)