Buffalo – NY Islanders 1:3 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 2:3 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 1:2 (kon.) | Columbus – Ottawa 6:3 (kon.) | Detroit – Florida 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Anaheim – Tampa 1:2 (po pr.) | Dallas – Montreal 2:3 (po pr.)
Edmonton – Winnipeg 3:4 (kon.) | Calgary – San Jose 8:5 (kon.) | Chicago – Boston 2:4 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Montreal Canadiens
Úterý 01.01.2019, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (05:25:10)

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (DAL)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 22:37
    Radek Faksa (DAL) 1+0, 7 střel, čas na ledě 18:24
    Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 20:18.

1. Jeff Petry (MTL) 1+0
    2. Phillip Danault (MTL) 2+0
    3. Jamie Benn (DAL) 1+0.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 47 – 38 (11:16, 24:10, 12:11, 0:1)
    Zablokované střely soupeře: 25 – 22
    Trestné minuty: 4 – 4
    Využité přesilové hry: 1/2 – 0/2
    Vyhraná vhazování: 45% – 55%
    Bodyčky: 22 – 21.

Je dobojováno! Máme za sebou nesmírně atraktivní ofenzivní střetnutí, které měl Montreal o něco lépe rozehrané díky trefě Danaulta. Druhá třetina však patřila klubu z Texasu, který skoro celých dvacet minut dominoval a naprosto zaslouženě otočil na 2:1 trefami Radka Faksy a Jamieho Benna. Ve třetí části měl Antti Niemi opět plné ruce práce, za svá záda ale nepustil žádnou střelu a naopak se mohl se svými spoluhráči radovat z vyrovnání, o které se svým druhým gólem postaral Phillip Danault. Šedesát minut hry tak o vítězi nerozhodlo a muselo se jít do prodloužení. To už po čtrnácti vteřinách rozhodl v hostující prospěch Jeff Petry.

60:14 Jeff PETRY - 2:3

60:14
    Montreal právě vstřelil branku!
    Dallas si v této sezóně ani jednou nevyzkoušel samostatné nájezdy a v tomto kalendářním roce už to nestihne, neboť tohle prodloužení už po čtrnácti vteřinách prohrál. Max Domi vyhrál důležité buly na Byrona, který vyrazil dopředu a přes Heiskanena přihrál na JEFFA PETRYHO. Ten přebruslil Seguina a vystřelil nad padajícího Bishopa. Asistence: Paul Byron, Max Domi.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:24
    Mete vytlačil Faksu za branku. Český útočník pak předal puk Janmarkovi, jehož střela z úhlu byla sražená dobře postaveným Weberem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Teď už je to přece jenom o dost klidnější. Žádný z týmů nechce riskovat případnou ztrátu jednoho bodu. Zřejmě se tak dočkáme prodloužení.

57:57
    Další dva úspěšné bloky Stars. Kotkaniemi nepropálil Klingberga a Shea Weber pro změnu Benna, od něhož šel puk nad mantinely.

57:28
    Hintz před dvěma obránci zastavil puk pro svého kapitána Jamieho Benna, který vypálil zápěstím do Niemiho levého betonu. Předtím Polák zblokoval střelu Meteho.

56:46
    Bishop si dal hodně načas s rozehrávkou. Habs získali puk nedaleko od jeho branky, kterou Chaput přestřelil.

56:06
    Comeau útočil úplně sám, neboť všichni jeho kolegové odjeli střídat. A podle toho to i dopadlo, Stars o kotouč rychle přišli.

55:13
    Roope Hintz čistě vyhrál vhazování v útočném pásmu na Lindella, který bez přípravy pálil od modré do připraveného Niemiho betonu.

55:10
    Janmark si nabruslil do horšího palebného úhlu, aby mu přestal překážet Weber. Střelu zleva však ztečoval Jordie Benn do ochranné sítě.

54:34
    Tempo hry šlo po vyrovnávající trefě na 2:2 strmě nahoru. Oba týmy vyprodukovaly dohromady osmdesát střel a to ještě rozhodně není konečné číslo.

53:42
    Petry při rozehrávce sledoval dění před sebou a přitom mu kotouč málem odskočil k nejbližšímu hráči Dallasu. O pár vteřin později pro změnu Bishop zakopl o pravou tyč své branky, ale žádné problémy mu to nenadělalo.

53:23
    Jonathan Drouin zasedl puk v útočném pásmu Montrealu. Rozhodčí přerušili hru a vykázali hru mezi modré čáry.

53:15
    Bishop si na poslední chvíli rozmyslel rozehrávku a schoval puk pod lapačku, do které mu ťukl Agostino. To se vůbec nelíbilo domácím hráčům, kteří se do něj bez váhání pustili.

52:36
    Danault poprvé zaútočil na svůj hattrick, ovšem z vrcholku pravého kruhu o pár centimetrů přestřelil vzdálenější tyč Bishopovy branky.

52:20
    Neskutečně divokou pasáž plnou rychlých přechodů uťal až Antti Niemi, ke kterému dovezl puk Janmark. Finský gólman přerušil hru a na řadu tak přichází reklamní pauza.

52:12
    Brendan Gallagher nabral rychlost a směřoval s kotoučem do pravého kruhu. Polák lehl do střely a přesměroval puk do levé nohy Bishopa.

51:40
    Ničuškin roztáhl hru doprava na Heiskanena, který posadil puk na hokejku Faksy a od té šel kotouč těsně vedle hostující branky.

51:17
    Honka podpořil kolegy z útoku, ale puk jim v těsné blízkosti branky nepřidal. Na druhé straně Domi pokazil přihrávku na Byrona v situaci dvou na jednoho.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:17
    Deslauriers dělal co mohl, ale mladíčka Heiskanena nepřebruslil natolik, aby se dostal do lepší šance. Takhle vynuceně střílel nepřesně z levého kruhu.
    49:17 Phillip DANAULT - 2:2

49:17
    Canadiens vyrovnávají na 2:2! Tatar zasekl na pravém křídle a vrátil puk k modré čáře. Weberova obávaná střela byla nepřesná, ovšem puk spadl k PHILIPU DANAULTOVI a ten po rychlém výpadu zpoza branky nadvakrát protlačil puk mezi levou nohu Bishopa a brankovou konstrukci. Asistence: Shea Webera, Tomáš Tatar.

49:01
    Klingberg přihrával do jízdy Hinzovi, kterého na poslední chvíli vyrušil Gallaher. V opačném případě by byl Niemi ve velkém ohrožení.

48:28
    Jordie Benn vystřelil zápěstím od modré čáry. Puk se odrazil od některého z hráčů a prosvištěl nad Bishopovou brankou.

48:11
    Reilly se vydal na pozici pravého křídelníka, odkud bekhendem centroval před branku, jenže nenašel nikoho v bílém.

47:47
    Stars aktuálně vedou na střely 40:30. A to před sebou máme minimálně dalších dvanáct minut.

47:16
    Habs propadli u červené čáry, kde kotouč získal Jamie Benn. Radulov se po jeho pasu zachoval až moc týmově a zbytečně přihrával na Seguina, kterého už obrana Montrealu ustrážila.

46:55
    Niemi si počkal na nepřesnou přihrávku a rychle rozehrál na své spoluhráče, aby nemusel sledovat vhazování ve své blízkosti.

46:26
    Kulak po přerušení utrousil pár slov směrem k Radku Faksovi, který se po něm nespokojeně ohnal. Z menší potyčky však nevzniklo nic, co by donutilo rozhodčí vylučovat.

46:26
    Comeau se zastavil před levým kruhem a přihrál pod sebe na Lindella. Ten nic složitého nevymýšlel a napálil puk na Niemiho, který si připsal pohodový zákrok.

45:55
    Hintz se uvolnil a zpoza branky přihrál na Mira Heiskanena, jehož střelu z první vytěsnil Gallagher do ochranné sítě.

44:57
    Nepříliš vydařené založení akce Montrealu zavánělo icingem. Čárový rozhodčí ale rozpažil a nechal vzniknout menší tlak u Bishopova brankoviště.

44:17
    Dobře hrající Faksův útok sice pobyl nějaký čas před Niemim, ale za celou dobu vyprodukoval jen Drouinem zablokovanou střelu Ničuškina.

43:42
    Petryho pokus z pravého mantinelu mířil jen do boční sítě. Bishop se přesto natáhl pro kotouč a přerušil hru.

43:30
    Polák elegantně vyřešil situaci na zadním mantinelu, kde byl pod tlakem dvou napadajících protihráčů. Shore ale nedokázal vyhodit a Montreal přeci jen kombinuje v útočné třetině.

42:20
    Esa Lindell prověřil Niemiho spíše propagační střelou z vrcholku levého kruhu. Po buly to zkoušel znovu, ale trefil jen Meteho.

42:05
    Bishop vyrazil Lehkonenovu střelu z pravého kruhu na osu hřiště, kde mohl dorážet Philip Danault, nicméně gólman Stars vychytal i jeho.

41:52
    Honka rychle projel do útočného pásma, ve kterém pod tlakem přihrával do pravého kruhu. Tam tušil Seguina, ale ten už byl úplně někde jinde.

41:20
    Heiskanenovo vyhození nezpůsobilo zakázané uvolnění, a tak kanadské mužstvo musí zakládat akci zpoza vlastní branky.

40:40
    Alexandr Radulov asi nevytěžil maximum možného, když stál před levým kruhem a měl kolem sebe moře volného prostoru. Niemi střelu příklepem snadno zastavil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku: 35 – 26 (11:16, 24:10)
    Zablokované střely soupeře: 15 – 11
    Vyhraná vhazování: 37% – 63%
    Bodyčky: 18 – 15.

I ve druhé třetině se hrál parádní útočný hokej, který do této chvíle přinesl už šedesát střel na branku! V prostřední části byl rozhodně lepší Dallas, který naprosto zaslouženě otočil stav na 2:1. O vyrovnání se v čase 23:02 postaral ve vynikající formě hrající Radek Faksa. Spoustu dalších šancí Hvězd jejich bývalý gólman Niemi vychytal, ovšem na přesilovkovou dorážku Jamieho Benna ze sedmatřicáté minuty už nestačil.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:03
    Kulak propadl na útočné modré. Spezza vyrazil do protiútoku, při kterém nejprve naznačil střelu a zprava pak trefil výborně chytajícího gólmana Habs!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:17
    Jamie Benn nastartoval Seguina, který mohutně napřáhl, ovšem Niemi tvrdou ránu z vrcholku pravého kruhu vytěsnil mimo branku.

37:58
    Opět byl Seguin s pukem na pravém kruhu a Jamie Benn u brankoviště. Předchozí gólová situace se této dvojici ale nepovedla zopakovat.

37:41
    Tomáš Tatar byl na všechno sám a pod tlakem Honky neudržel kotouč ani útočné pásmo pro svůj Montreal.
    36:34 Jamie BENN - 2:1

36:34
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars využívají přesilovou hru a poprvé v utkání vedou! Klingberg přihrál na pravou stranu Seguinovi, který střílenou nahrávkou trefil nohu Niemiho. Z následné dorážky se prosadil JAMIE BENN, který tak potrestal faul svého bratra. Asistence: Tyler Seguin, John Klingberg.

36:12
    Seguinovy dvě střely Niemi vyrazil. Canadiens pak nevyhodili a ještě zůstávají pod nepříjemným tlakem elitní formace Hvězd.

35:48
    Radulova zradil první dotek a musel si se svými kolegy pořádně pohnout, aby se Paul Baron nedostal k případnému protiútoku.

35:38
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordie Benn – 2 min., hákování).

35:38
    Faulovaný Radulov ještě dokázal přihrát podél brankové čáry na Janmarka. Ten si musel na pomalý puk chvíli počkat a Niemi se mezitím stihl přesunout k levé tyči.

35:22
    Heiskanen zpoza levého kruhu vyprášil Niemiho beton. Na hostující branku mířil z levého mantinelu i Klingberg, ale Tatar ztečoval puk do ochranné sítě.

35:04
    Radek Faksa trochu zbytečně hledal Ničuškina v situaci, kdy mohl sám střílet. Ruský útočník se o chvíli později do zakončení dostal, ale o nic nebezpečného se nejednalo.

34:39
    Phillip Danault převzal přihrávku na vrcholek pravého kruhu, odkud vypálil zápěstím, ale přes beton Bena Bishopa kotouč nedostal.

34:20
    Rozjetý Jordie Benn vedl puk v situaci tři na dva. Čárový sudí však viděl ofsajd a nařídil vhazování ve středním pásmu.

34:09
    Max Domi se zastavil před pravým kruhem a přihrál na osu kluziště, kam z druhé vlny přispěchal Mike Reilly a z dobré pozice nechal vyniknout jistě zasahujícího Bishopa.

33:25
    Jason Spezza napálil Niemiho vyrážečku. Canadiens poslali puk do bezpečí a vyrazili na střídačku.

33:01
    Danault zastavil puk pro Deslaurierse, který zkusil štěstí z pravého mantinelu, ale Bishop znovu nemusel řešit nic vážného.

32:28
    Hokejka Romana Poláka přesměrovala Kulakovo nahození od modré čáry mimo prostor branky.

32:04
    Kotkaniemi napřáhl a bez přípravy vypálil z vrcholku levého kruhu. Kotouč prosvištěl pár centimetrů vedle domácí klece.

31:57

31:20
    Roman Polák odvedl pořádný kus práce před Bispohovým brankovištěm. Stars nečelili žádné větší šanci a vyhodili do klidnějších vod.

30:30
    Niemi drží Canadiens na dostřel! Roope Hintz si najel pro únikovou přihrávku, jenže za obranou si přichystal jen forhendovou střelu doprostřed branky.

30:22

29:57
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Spezza – 2 min., podrážení).

29:52
    Klingbergovu střelu od modré čáry vyrazil Niemi před sebe a měl trochu štěstí, že se Spezzovi nepodařilo lépe trefit bekhendovou dorážku!

29:21
    Zatím je to hodně nepovedená přesilovka Dallasu, který teď má na ledě také Hintze, jenž před malou chvíli nepříjemně schytal ránu Webera.

28:45
    Další vyhrané buly Danaulta, jenž dostal puk na modrou Jordiemu Bennovi. Jeho pokus zaplul do Bishopovy lapačky.

28:35
    Jamie Benn prohrál buly s Danaultem a kanadský tým díky tomu vyhodil přes přes všechny lajny. Stars pak pokazili založení útoku a byl jím odpískán icing.

28:22
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., hákování).

28:01
    Ničuškin přihrával do mezikruží Faksovi, který mohl přidat už druhý gól, jenže Niemi ho tentokrát vychytal. Zároveň si poradil s následným závarem vytvořeným střelou Heiskanena.

27:42
    Max Domi udělal před modrou čarou o kličku navíc a některý ze spoluhráčů mu mezitím vjel do postavení mimo hru.

27:04
    Kenny Agostino zprava mířil na bližší tyčku natolik přesně, že do ní kotouč skutečně narazil. Tím menší tlak Canadiens skončil.

26:28

26:15
    Až na konci přesilovky se hosté dostali k solidnímu zakončení z pravého kruhu. Bishop neměl puk vypálený Tatarem úplně pod kontrolou a musel řešit dorážku Byrona.

25:53
    Jen co se Canadiens krkolomně dostali do útočného pásma, tak Ničuškin posunul puk zpět do toho středního.

25:04
    Faksa se neunáhlil a ještě se vydal do útočného pásma. V něm vystřelil jen propagačně, ale aspoň našetřil pár cenných vteřin.

24:45
    Montreal má třetí nejhorší přesilovku v lize a úvod této to jenom potvrdil. Stars velmi rychle vyhodili puk do bezpečí.

24:28
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Connor Carrick – 2 min., držení hole).

24:05
    Weber napřáhl od modré a hodně bolestivě odstavil ze hry Hintze, který se musí zapojit do defenzivní práce. Habs mezitím mají ponechanou výhodu.
    23:02 Radek FAKSA - 1:1

23:02
    Ve čtvrté minutě druhé třetiny je srovnáno na 1:1! Ničuškin si poradil ve změti těl a hokejek a projel přes střední pásmo. V tom útočném posunul puk malinko doleva na RADKA FAKSU a ten poslal svou střelu švihem přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Valerij Ničuškin.

22:44
    Třetí útok Montrealu byl zastaven ještě ve středním pásmu a dopředu tak míří útok vedený Radkem Faksou.

21:44
    Zakázané uvolnění Dallasu, který nemůže střídat a bude čelit buly po pravici Bishopa.

21:06
    Michael Chaput do zkoušel z téměř nulového úhlu, ovšem Ben Bishop se u bližší tyče nachytat nenechal.

20:36
    Hintz zablokoval pokus Tatara a o pár vteřin později se ukázal i při útočné činnosti. Střelu z levého kruhu Niemi zastavil.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 11 – 16.

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která rozhodně nenudila. Šance byly k vidění na obou stranách, nicméně z gólu se zatím radoval pouze hostující Montreal, když v sedmnácté minutě otevřel skóre Danault.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:37
    Kotkaniemi z pravého kruhu Bishopa rovněž nepřekonal. Zkušený gólman zastavil i Domiho bekhendový pokus ihned poté, co bývalý útočník Arizony porazil na buly Faksu.

19:33
    Mete zablokoval střelu Klingberga a odstartoval rychlý protiútok, na jehož konci byl bekhendem zakončující Lehkonen a výborný zákork Bena Bishopa.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:03
    Faksův pokus zpoza levého kruhu gólové parametry neměl. Hintz pak střílel ihned z vhazování, ovšem finský záskok za zraněného Price byl i v tomto případě připraven.

17:25
    Jonathan Drouin operoval před domácí brankou, jenže bekhendem tentokrát neprotlačil puk za Bishopova záda.
    16:35 Phillip DANAULT - 0:1

16:35
    Hosté se v sedmnácté minutě dostávají do vedení! Jordie Benn se zbavil kotouče a přihrál ho do rohu útočného pásma na dalšího defenzivního hráče Kulaka. Ten si přesto počínal za brankou jako ofenzivní mazák a s menším přispěním Carrickovy nohy dostal bekhendovou přihrávku před brankoviště, kde se střelou z otočky prosadil PHILLIP DANAULT. Asistence: Brett Kulak, Jordie Benn.

15:57
    Trošičku hlušší pasáž zase okořenil Niemiho zákrok proti Spezzovi. Neúspěšná byla i Ritchieho dorážka z pravé strany.

14:50
    A rychle na druhou stranu, kde měl plné ruce práce Bishop. Dvakrát na něm ztroskotal Mete a jednou Gallaher.

14:33
    Tyler Seguin bekhendem dorážel svou vlastní střelu z levého mantinelu, ale Niemiho nepřekonal.

13:37
    Petryho střela neprošla přes Klingberga a hra se pak přerušila pro hostující ofsajd.

12:43
    Spezza nezpracoval prudkou nahrávku od Shorea a domácí se zase musí vracet do obranného pásma, kde si s hokejkou zahrál také Bishop.

12:13
    Ničkuškinovo nahození sebral Kulak, jehož vyhození zastavil Faksa, nicméně Stars se v útočné třetině dlouho nezdrželi.

11:36
    Menší zmatky před Bishopem Stars přečkali bez úhony. Gólman v zeleném dresu ale musel řešit dorážky Byrona a Petryho.

11:03
    Byron v souboji jeden na jednoho narazil na Heiskanena. Lépe řečeno to byl finský obránce, který útočníka Canadiens tvrdě narazil na mantinel.

10:31
    A další zastavení časomíry. Puk z pranice vyletěl na střídačku domácího celku.

10:10
    Ofsajdů bylo za deset minut už tolik, že by normálně vydaly na celý zápas. V tomto případě se provinil Montreal.

10:03
    Na druhé straně zahrozil pro změnu Tatar a poté i Weber, jehož prudkou střelu Bishop vyrazil. Puk nakonec zmizel na střídačce Stars.

09:33
    Janmark se díky pasu Radulova trochu nečekaně zjevil i s kotoučem za hostující obranou, jenže z dobré pozice vůbec netrefil branku.

09:17
    Klingberg převzal puk od Radulova a z pravého konce modré čáry ho poslal na branku, kterou Niemi uhlídal.

08:59
    Další ofsajd Stars. Hráči v zeleném už nepočítali s narážečkou Radka Faksy.

08:16
    Stars se na chvíli usadili v útočném pásmu. Největší nebezpečí hrozilo po nahození Spezzy, které Jordie Benn protečoval těsně vedle branky.

07:45
    Ničuškin nabíral rychlost ve středním pásmu. Poté rozdal puk do strany a hned nato se ozval hvizd signalizující další postavení mimo hru.

06:43
    Ofsajd Stars a komerční přestávka.

06:18
    Hintz ztratil stabilitu, ale i na kolenou dokázal z levého kruhu přihrát před branku, kde si na Niemim vylámal zuby urostlý forvard Radulov.

05:36
    Gallagher ztratil puk u červené čáry. Skákající kus gumy však nedostal pod kontrolu ani Benn a akce Dallasu trvala jen velmi krátce.

04:52
    Český útočník Radek Faksa potáhl puk přes střední pásmo k pravému kruhu a švihem vypálil do Niemiho výstroje.

04:23
    Ben Bishop úspěšně čelil obávané ráně hostujícího obránce Webera. Opakovaný pokus skončil na Heiskanenovi.

03:14
    Až teď se trochu protáhl Antti Niemi, který zneškodnil Ničuškinovo zakončení zpoza levého kruhu.

02:26
    Stále čekáme na první střelu na branku. O tu se pokoušeli hosté, jenže Klingberg pokus Gallaghera k brankovišti nepustil.

01:25
    Jeff Petry zablokoval střelu Mira Heiskanena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Niemiho pravici.

00:51
    Jeden ofsajd na každé straně. Nejprve se provinili domácí a pak pro změnu Canadiens.

00:01

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Honka, C. Carrick – Gurjanov, Seguin, Ja. Benn (C) – Radulov (A), Hintz, Janmark – B. Ritchie, Faksa, Comeau – Ničuškin, Spezza (A), D. Shore.

Montreal Canadiens: Niemi (McNiven) – S. Weber (C), Mete, Petry, Reilly, Jo. Benn, Kulak – Byron (A), Domi, Drouin – Gallagher (A), Danault, Tatar – A. Shaw, Kotkaniemi, Lehkonen – Deslauriers, Chaput, Agostino.

Rozhodčí: Morton, Kozari – Devorski, Kovachik.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

31.10.2018 Montreal – Dallas 1:4
    14.03.2018 Montreal – Dallas 4:2
    22.11.2017 Dallas – Montreal 3:1
    29.03.2017 Montreal – Dallas 4:1
    05.01.2017 Dallas – Montreal 3:4 pr.

Tradiční kanadský klub po loňské mizérii narychlo přebudoval kádr a prakticky okamžitě to způsobilo výrazný výkonnostní vzestup. Canadiens mají pozitivní bilanci dvaceti výher a devatenácti porážek a v tabulce Východní konference jim patří osmé místo, z něhož ztrácí pouze dva body na pátý Columbus. Před dvěma dny se Montreal představil na ledě suverénní Tampy Bay, kde odehrál velmi dobrou partii, ale čtvrté vítězství v řadě nepřidal, neboť v parádním duelu prohrál 5:6 gólem z času 58:58. Předtím Habs porazili na dlouhém venkovním tripu Arizonu, Vegas i Floridu.

Nejproduktivnější hráči:
    • M. Domi – 36 bodů (14+22)
    • J. Drouin – 32 bodů (12+20)
    • T. Tatar – 30 bodů (14+16).

O Dallasu se v posledních dnech hodně mluvilo. A nebylo to kvůli výkonům na ledě. Vlastník klubu tvrdě zkritizoval největší útočné hvězdy Seguina s Bennem, kteří podle něj nepodávají výkony hodné jejich platům. Stars v nedávné době absolvovali čtyřzápasové série výher i porážek. Z předchozích čtyř zápasů urvali solidních šest bodů, když porazili Minnesotu, Nashville a Detroit a naopak nestačili jen na newyorské Islanders. O postup do play-off bude Dallas opět těžce bojovat, aktuálně mu patří osmé místo s náskokem jediného bodu na devátý Vancouver.

• T. Seguin – 33 bodů (11+22)
    • A. Radulov – 31 bodů (13+18)
    • J. Benn – 30 bodů (15+15).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 24. Faksa (Ničuškin), 37. Ja. Benn (Seguin, J. Klingberg) – 17. Danault (Kulak, Jo. Benn), 50. Danault (S. Weber, Tatar), 61. Petry (Byron, Domi)

Rozhodčí: Morton, Kozari – Devorski, Kovachik

Diváci: 18 532