Buffalo – NY Islanders 1:3 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 2:3 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 1:2 (kon.) | Columbus – Ottawa 6:3 (kon.) | Detroit – Florida 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Anaheim – Tampa 1:2 (po pr.) | Dallas – Montreal 2:3 (po pr.)
Edmonton – Winnipeg 3:4 (kon.) | Calgary – San Jose 8:5 (kon.) | Chicago – Boston 2:4 (kon.)
Edmonton Oilers
3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Winnipeg Jets
Úterý 01.01.2019, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké časné ráno Nového roku. (05:50:50)

Československá stopa v utkání:
    Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

Ztráty: 17:12

Zápas skončil, Winnipeg znovu po roce vyhrál na Nový rok na ledě Edmontonu, tentokrát 4:3. Byl to hodně vyrovnaný zápas, který mohl skončit jakkoliv, ale vítězství Winnipegu je přeci jen zasloužené, protože hosté měli mírně herně i střelecky navrch. Po první třetině ovšem vedl Edmonton, když se prosadil Ryan Nugent-Hopkins. Druhá třetina ale patřila Winnipegu. Během minuty a půl zápas otočili Brandon Tanev a Brendan Lemieux. Domácí pak sice srovnali zásluhou Leona Draisaitla, ale Jets rychle reagovali a vedení jim záhy vrátil Blake Wheeler. Ve třetí třetině se povedlo domácím znovu srovnat, a znovu překonal Hellebuycka Leon Draisaitl. Jenže prodloužení se nakonec neuskutečnilo, protože poslední slovo měl Winnipeg, prosadil se tečí střely Morrowa Brendan Lemieux, pro kterého to byl první dvougólový zápas v kariéře.

59:54
    Edmonton vyhrál vhazování a vytvořil si tlak, ale nakonec končí jeho střela jen v ochranné síti. Další vhazování před Hellebuyckem.

59:37
    Oddechový čas pro domácí.
    59:37 Hellebuyck fantasticky vychytal Draisaitla

59:37
    Connor Hellebuyck právě předvedl zákrok večera, regulérně ukradl Edmontonu vyrovnání, když lapačkou vychytal Draisaitlovu střelu z velké blízkosti.

58:50
    Hostům se povedlo vyhodit, zakázané uvolnění to ale není. Hosté střídají.

58:30
    Po dlouhé kombinaci pálil od modré čáry až Caleb Jones, ale mířil nad branku.

58:09
    Edmonton odvolal brankáře a zkusí to v šesti v power play.

58:09
    Po vyhození obránce Winnipegu Jakoba Trouby se píská icing.

57:29
    Leon Draisaitl se snažil po objetí branky rychle zasunout kotouč za Hellebuycka, to se mu však nepovedlo.

56:50
    Ben Chiarot z levé strany nahazoval puk před branku a jen kousek chyběl k tomu, aby na ten kotouč dosáhl Brendan Lemieux.

55:38
    Nikolaj Ehlers mohl Jets ještě více přiblížit vítězství, ale v samostatné akci nakonec neuspěl, protože Mikko Koskinen předvedl skvělý zákrok.

55:05
    Connor McDavid se snažil využít toho, že hosté střídali, ale rychle u něj byl Nikolaj Ehlers a nic mu nedovolil.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 15. Nugent-Hopkins (McDavid, Petrovic), 39. Draisaitl (Nurse, Nugent-Hopkins), 48. Draisaitl (McDavid) – 25. B. Tanev (Trouba, Morrissey), 27. Lemieux (Copp, Roslovic), 39. Wheeler, 55. Lemieux (Morrow, Copp)

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Petrovic, Nurse, A. Larsson, Manning, Benning, Jones – Rattie (C), McDavid, Khaira – Spooner, Draisaitl, Rieder – Puljujärvi (A), Nugent-Hopkins (A), Lucic – Kassian, Brodziak, Gambardella.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Morrissey (A), Morrow, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov (C) – Wheeler (A), Scheifele, Ehlers – Laine, Little, Connor – B. Tanev, Lowry, Perreault – Copp, Roslovic, Lemieux.

Rozhodčí: Luxmore, Chmielewski – Mach, Knorr

Diváci: 18 347