Znojmo – Linz 5:8 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:8 (1:3, 2:3, 2:2)
Steinbach Black Wings Linz
Úterý 01.01.2019, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Znojemští hokejisté se podruhé během pouhých pěti dní postaví svému přímému konkurentu v boji o postup do vysněného play-off. Linz stále disponuje šestibodovým náskokem.

Svěřenci amerického kouče Troye Warda zvítězili ve dvou svých venkovních střetnutí v řadě (ve Vídni a Fehérváru). Navíc již ve čtyřech hrách za sebou neinkasovali v oslabení, v této statistice Linz kraluje všem týmům v lize. „V současné fázi soutěže už je jedno, kde hrajete. Musíme přečkat úvodní tlak a potom se přehodit na náš systém,“ plánuje trenér Ward.

Jihomoravané zvládli na konci roku 2018 dva venkovní zápasy. V pátek v Linzi brali všechny tři body, v nedělním derby s Vídní ale nedokázali proti dobře připravenému soupeři skórovat. „Musím před kluky smeknout, protože Vídeň hrála fantasticky. Jsme neskutečně unavení, protože hrajeme už několik zápasů na tři útoky, ale i tak jsme byli soupeři po většinu zápasu vyrovnaným soupeřem,“ nechal se po utkání slyšet lodivod Znojma Miroslav Fryčer, jenž se po trestu vrátil na trenérskou lavičku.

Orli Znojmo: Lassila (Halász) – Lattner, Sedlák, Vainonen, Kruckovyč, Jonáš, Stehlík – Kalus, Kujawinski, McPherson – Novák, Stretch, Luciani – Hlava, Matuš, Němec – Špaček, Oščádal, Bulín.

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Kickert) – Brocklehurst, Matzka, Rutkowski, Kapstad, Kragl, Kail, Freunschlag, Korecký – Lebler, Locke, Umicevic – Davies, Schofield, DaSilva – Kristler, Kearns, Brucker – Ober, Gaffal, Woger.

Rozhodčí: Gruber, Ofner – Gatol, Soos.

Do sestavy Orlů se vrací po zranění Nicolas Hlava, Znojmo tak dnes zřejmě po delší době nastoupí na čtyři útočné formace.

00:01

00:13
    DaSilva si nabruslil po pravém křídle ke střele, jeho propagační pokus vyráží Lassila nad branku.

00:53
    Opět DaSilva, tentokrát nahrával před branku najíždějícímu Lockemu, ale pas zblokovala znojemská obrana.

01:30
    Hosté začali velmi aktivně, Lebler dostal trochu místa na pravém kruhu, střílel ale jen do boční sítě.

02:21
    Znojmo je zatím pod tlakem, nyní vyhazuje na zakázané uvolnění.

02:50
    Až teď Orli přešli do útočného pásma. Němec našel na útočné modré čáře Jonáše a tečovaná střela znojemského juniora prošla až k Ouzasovi. Ten nadvakrát zasahuje.

03:33
    V akci nyní i čtvrtá formace domácích. Bulín zkusil na brankovišti před Ouzasem tečovat v těžké pozici nahozený puk, branku netrefil.

04:23
    Kalus projel s pukem na holi od levého mantinelu až před branku, bekhendem už ale v tísni důrazněji nezakončil. Následná střela z otočky míří mimo tři tyče.

05:00
    McPherson se v samotném závěru střídání dostal k volnému puku v útočném pásmu, nízkou střelou přes obránce těsně míjí.

06:19
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo jde do vedení po dlouhém tlaku v útočném pásmu. Matuš s Hlavou nejprve vykombinovali situaci u mantinelu tak, že se Orli dostali ke kotouči, po závaru před brankou se puk poté dostal na modrou čáru, tam se JAN LATTNER zbavil clonícího hráče a nekompromisním příklepem se trefuje pod břevno. Asistence: Nicolas Hlava, Erik Němec.

06:41
    Znojmo pokračuje v útočném snažení, Vainonenova rána od modré hned po buly těsně míjí levou tyč.

07:39
    Obrovskou hrubku vyrobil ve vlastním pásmu Locke, který při pokusu o rozehrávku trefil znojemského Lucianiho, ten se najednou ocitl tváří v tvář Ouzasovi, ale rychlou střelou míjí branku.

08:39
    Hlava akrobaticky obranným zákrokem v pádu vypíchl kotouč v rodícím se brejku hostů, kdy se Woger snažil získat místo v útočném pásmu.

09:22
    Lassila kryje švih Leblera z levého křídla, následný pokus o dorážku znojemská obrana zlikvidovala.

09:55
    McPherson v brejkové situaci před brankou místo střely ještě přihrával Kalusovi, ale pas mu nevyšel a šance zůstává nevyužita.

10:03
    Po střele Daviese a zákroku Lassily se před znojemskou brankou strhla potyčka, po níž rozhodčí vylučují dva znojemské hráče a jednoho hostujícího. Linz tak bude hrát přesilovku.

10:03
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Jonáš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EHC Black Wings Linz (DaSilva – 2 min., hrubost).

10:35
    Znojmo se zatím brání úspěšně a dokázalo několikrát vyhodit.

11:36
    Linz právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovku využívají, poté co se puk dostal na modrou čáru ke KEVINU KAPSTADOVI a jeho nízká rána se možná ještě s pomocí teče jednoho z clonících hráčů dostala až do sítě. Asistence: Dragan Umicevic, Brian Lebler.

13:03
    Hosté mají po vstřelené brance navrch a dál obléhají znojemské pásmo.

13:39
    Rychlý obrat ve skóre dokonává BRIAN LEBLER, který se s pukem na holi projel znojemským pásmem, vybruslil si až do mezikruží a odtud rychlým švihem překonává Lassilu, který toho přes clonící hráče moc neviděl. Bez asistence.

14:18
    Mohlo být vyrovnáno, Matuš v pádu našel volného Hlavu, ten ve velké šanci před Ouzasem těsně míjí.

16:07
    Hraje se vyrovnaný hokej, oba týmy myslí na útok. Linzi velmi pomohla přesilovka a vyrovnání, po něm se dostává výrazněji častěji před Lassilovu branku.

17:15
    Kalus našel ve druhé vlně volného Jonáše, ten si nabruslil do útočného pásma, jeho ráně však chyběla razance.

18:03
    Po nahození od modré objížděl ležícího Ouzase Erik Němec, souboj na hranici brankoviště neustál a odkrytou branku nedokázal trefit. Velmi zle se pak podíval po hlavním rozhodčím, kterého celý souboj nechal v klidu.

18:52
    Laciná branka, kterou inkasují domácí minutu před koncem třetiny. Sedlák přišel před vlastní brankou o puk a DAN DASILVA tváří v tvář Lassilovi nezaváhal. Asistence: Rick Schofield, Michael Davies.

19:35
    Na druhé straně se do situace dva na jednoho dostal Kalus s McPhersonem, prvně jmenovaný se rozhodl střílet a trefil jen připraveného Ouzase.

20:00

Znojmo začalo úvodní třetinu solidně a když se v 7. minutě ujalo zásluhou Lattnerovy trefy vedení, bylo pár minut lepším celkem na ledě a počítalo šance jen na své straně. Jenže hosté srovnali ve 12. minutě při přesilovce a následně efektivně využívali každé chyby v domácí obraně. Naopak šance Orlů zůstaly nevyužity, a tak je skóre po dvaceti minutách 1:3. Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:44
    Zakázané uvolnění Linze. Kalusovu střelu z levého kruhu o pár vteřin dříve vyrazil Ouzas.

21:18
    Po Stretchově střele z mezikruží dorážel Vainonen a následně ještě Luciani, ale na poslední chvíli mu do dorážky vložil hůl jeden z hostujících obránců.

21:38
    Následně na druhé straně v brejku tří na jednoho zakončoval Umicevic jen do vnější konstrukce branky.

23:28
    Znojmo tlačí, tvoří si i střelecké pozice, ale na Ouzase zatím nenachází recept.

24:56
    Nápor Orlů pokračuje, tentokrát se prokličkoval do zakončení Kalus, bekhendem mířil do protipohybu brankáře, ovšem Ouzas výborným zákrokem betonem zastavuje kotouč.

25:25
    Hosté se dostali do přečíslení, Umicevic našel v druhé vlně mezi kruhy zcela volného Leblera, ale do jeho rány padl jeden ze znojemských hráčů a zachránil situaci.

26:02
    Orli sice tlačí, ale opět inkasují vzadu a teď už se nacházejí v dost kritické situaci. Střela Leblera od modré byla těsně před Lassilou těčována, domácí brankář tak zvládl jen vyrazit puk před sebe, kde pohotově dorazil do sítě volný BRACKEN KEARNS. Asistence: Brian Lebler, Troy Rutkowski.

26:28
    Odpovědět mohl Bulín, dorážkou před brankou ale netrefuje branku.

27:33
    Brocklehurstův propagační pokus od modré má Lassila v lapačce.

28:18
    Němcův pokus o přihrávku před branku byl zblokován, následně se Orli dostávají do postavení mimo hru.

29:23
    Linz se nyní přeci jen stáhl více do obrany a Znojmo má výrazně méně prostoru než v úvodní třetině.

29:49
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Vainonen – 2 min., hákování). Vainonen je potrestán za souboh s pronikajícím hráčem Linze, je tu přesilovka hostů.

30:41
    Kapstadova střela byla zblokována, Znojmo následně vyhazuje.

31:14
    Do střelecké pozice si od levého mantinelu vybruslil Davies, ale Lassila jeho střelu chytá.

31:49
    Domácí už jsou v plném počtu.

32:56
    Po delší době se Znojmo dostalo do útočného pásma k zakončení, Stretch střílel přes obránce rychlým příklepem, Ouzasovi jeho pokus vypadl, ale nikdo ze Znojemských se nedostal k dorážce.

33:49
    Schofield se dostal po zaváhání znojemské defenzivy ke střele, jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.

34:44
    Matuš našel na levém kruhu rozjetého Němce, jeho pokusu ale chyběla přesnost.

35:08
    Stretch dostal puk před branku, jeho pokus ale vyráží Ouzas.

35:18
    Další gól ve znojemské síti. Sedlák dnes hraje nešťastný zápas, nejprve si jej BRIAN LEBLER na modré čáře prohodil efektní kličkou, jeho samostatný únik sice zastavil dobrým zákrokem betonem Lassila, akce ale pokračovala a prudkým příklepem kolem Sedláka zavěsil Lebler z levého kruhu přesně pod břevno. Lassila odjíždí z branky a přepouští své místo Halászovi. Asistence: Corey Locke.

35:18
    Střídání v týmu Orli Znojmo: ze hřiště odchází Lassila, přichází Halász.

35:57
    Halász vydržel s čistým kontem přesně 39 vteřin. Poté Rutkowski nahodil od pravého mantinelu puk na branku a clonící RICK SCHOFIELD jej v souboji na brankovišti tečuje do sítě. Asistence: Troy Rutkowski, Michael Davies.

36:10
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Oščádal – 2 min., sekání).

38:11
    Hosté v přesilovce ostřelovali Halászovu branku ze všech pozic, znojemský brankář a obrana ale i se štěstím odolali.

38:44
    ERIK NĚMEC projel středním pásmem, dostal se ke střele z levého kruhu a trefil se přesně nad beton brankáře ke vzdálenější tyči. Alespoň trochu tak koriguje hrozivě vypadající skóre. Asistence: Allan McPherson, Mikko Vainonen.

39:53
    Sedm vteřin před koncem skórují domácí ještě jednou a ještě tak vykřesávají jiskru naděje do závěrečné části. Lattnerova střela prošla až před branku, kde zůstal zcela osamocený Luciani, přiklepl puk k druhé tyči a C.J. STRETCH se zblízka trefuje za Ouzasova záda. Asistence: Anthony Luciani, Jan Lattner.

40:00

Orli se po brance na 1:4 ve 27. minutě složili, vyrovnaný a útočný zápas z první třetiny byl pryč a hosté kontrolovali hru. Případné šance, které prošly až před branku, pochytal Ouzas. Ve 36. minutě navíc přidal Linz další dvě branky a zdálo se být definitivně rozhodnuto. Jenže v samotném závěru druhé části vstřelilo Znojmo dvě branky a ještě tak přeci jen bude o co hrát. Další třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

41:31
    Znojmo dle očekávání nastoupilo aktivně, po Stehlíkově ráně od modré dorážel v dobré pozici před odkrytou brankou Luciani, ale nedokázal přehodit Ouzasův beton.

42:13
    Kristlerův pokus na druhé straně vyráží Halász.

43:05
    Znojmo už nasazuje jen tři útočné formace v proházeném složení a hledá prostor pro střelu.

43:11
    Už je to jen o dvě branky. Hosté zaváhali v rozehrávce, puk se dostal k volnému MIKKU VAINONENOVI, a ten se švihem z vrcholu kruhu trefuje krásně do horního růžku. Asistence: Allan McPherson.

43:48
    Na branku Ouzase se nyní valí útok za útokem. Kalus našel před brankou Stretche, ten nestihl důrazněji zakončit i kvůli jemné sekeře, kterou inkasoval.

44:28
    Nahození od modré před Ouzasem ještě lehce tečované končí na levé tyči hostující branky.

45:10
    Znojmo po zmatku ve vlastním pásmu vyhazuje na zakázané uvolnění a Miroslav Fryčer si bere oddechový čas.

45:27
    Lattner při pokusu o osvobození svého týmu z pásma vyhodil puk mimo mantinely, Linz bude hrát přesilovku.

45:27
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lattner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:04
    Znojmo zahrozilo i ve čtyřech, Kruckovyč na modré napřáhl, ale branku netrefuje.

46:30
    Orli vyhazují až k Ouzasově brance.

47:19
    McPherson vyvezl kotouč až do útočného pásma a prudkým švihem donutil Ouzase k zákroku vyrážečkou.

47:27
    Vainonen dostal k bližší tyči přihrávku od zadního mantinelu, ale Ouzase neprostřelil.

48:38
    Luciani masírovaný na hranici pravidel u zadního mantinelu se hodně rozčiluje, Znojmo zůstává u puku a zápas teď nabral ohromné tempo.

49:27
    Matuš ve velké šanci z mezikruží míjí, Orli dále u puku a Linz neví, kam dřív skočit.

49:51
    Tak to jsou věci, už je to jen o gól. Drtivý tlak Znojma končí pátou brankou, poté co nahození od modré tečuje před Ouzasem mimo jeho dosah clonící RADIM MATUŠ. Po neproměněné šanci před chvílí tak může zvednout ruce nad hlavu a s ním i celý stadion. Asistence: Nicolas Hlava, Erik Němec.

49:51
    Oddechový čas pro Linz.

51:03
    Studená sprcha na znojemský tlak. Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, ANDREAS KRISTLER si s pukem na holi vybruslil do mezikruží a přesným švihem překonává Halászovu lapačku. Asistence: Aaron Brocklehurst, Gerd Kragl.

52:02
    Pět znojemských hráčů se sjelo v rohu obranného pásma a hosté toho náležitě využili. Přihrávku Schofielda přes osu hřiště dostal na hůl Brocklehurst, najel si zcela osamocený před Halásze, našel ještě zcela volného DANA DASILVU, a ten mohl jen doklepnout do prázdné branky. Asistence: Arron Brocklehurst, Rick Schofield.

53:21
    Euforie domácích z před pár minut je pryč, na jejich kontě inkasovaných branek svítí osmička. Zápas má podobný průběh jako ten poslední domácí proti Fehérváru, kdy Orli podlehli 5:7.

54:16
    Další brejk dvou na jednoho, další gólová šance Linze, tentokrát ale Wogerovu střelu do odkryté branky fantasticky likviduje lapačkou Halász.

56:18
    Ofsajd Orlů, kteří už na zvrat nejspíš nebudou mít čas ani síly.

57:36
    Linz čeká v pěti hráčích na své modré a posouvá puky dále od vlastní branky. Důležité tři body si dnes odveze domů.

59:00
    Puk v rohu znojemského obranného pásma, gólově už se nic nestane.

Linz si v přímém souboji o šestou příčku a tím i přímý postup do play-off odváží ze Znojma veledůležité tři body za vítězství 8:5. Hosté vedli už 6:1, poté domácí vyprodukovali čtyři trefy za sebou, jenže podobně jako s Fehérvárem za jednobrankového rozdílu opět dvakrát inkasovali. Domácí tým na domácím ledě trápí v posledních utkáních velmi špatná defenziva, v posledních 4 duelech před svými fanoušky inkasovalo hrozivých 25 branek.

Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (19:39:19)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 7. Lattner (Hlava, Němec), 39. Němec (McPherson, Vainonen), 40. Stretch (Luciani, Lattner), 44. Vainonen (McPherson), 50. Matuš (Hlava, Němec) – 12. Kapstad (Umicevic, Lebler), 14. Lebler, 19. DaSilva (Schofield, Davies), 27. Kearns (Lebler, Rutkowski), 36. Lebler (Locke), 36. Schofield (Rutkowski, Davies), 52. Kristler (Brocklehurst, Kragl), 53. DaSilva (Brocklehurst, Schofield)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (36. Halász) – Lattner, Sedlák, Vainonen, Kruckovyč, Jonáš, Stehlík – Kalus, Kujawinski, McPherson – Novák, Stretch, Luciani – Hlava, Matuš, Němec – Špaček, Oščádal, Bulín.
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Kickert) – Brocklehurst, Matzka, Rutkowski, Kapstad, Kragl, Kail, Freunschlag, Korecký – Lebler, Locke, Umicevic – Davies, Schofield, DaSilva – Kristler, Kearns, Brucker – Ober, Gaffal, Woger.

Rozhodčí: Gruber, Ofner – Gatol, Soos