Nashville – Philadelphia 4:0 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:0 (kon.)
Středa 02.01.2019, 02:30 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:13
    Radko Gudas (PHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:38
    Michal Neuvirth (PHI) 60 minut, 26 zákroků, 4 góly, 86,7% (05:07:43)

1. Juuse Saros (NSH) 32 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Viktor Arvidsson (NSH) 2+0
    3. Craig Smith (NSH) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 30-32; Zablokované střely: 18-16; Vhazování: 27%-73%; Hity: 16-16; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

Brankář Michal Neuvirth inkasoval v městě hudby čtyři góly a společně se svými krajany Radkem Gudasem a Jakubem Voráčkem v dresu Philadelphie nestačil na Nashville. Juuse Saros udržel čisté konto, nutno ale dodat, že ho čtyřikrát zachránila branková konstrukce. O výhře Predators rozhodl krátce po přestávce Craig Smith, po kterém se dvakrát trefil Viktor Arvidsson a Rocco Grimaldi. Nashville vyhrál podruhé v řadě, zatímco Flyers utrpěli čtvrtou porážku v řadě. Konečný výsledek. Nashville Predators 4 Philadelphia Flyers 0.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:17
    Michael Raffl byl v závěru utkání vyloučen na dvě minuty za držení. Druhá přesilová hra pro Nashville.

58:01
    Predators na pravém křídle nemohli pokračovat v akci, jelikož se ocitli v postavení mimo hru.

57:36
    Nashville už hraje hodně jednoduše a Michal Neuvirth za svou bránou zastavil nahození domácích hráčů.

56:58
    Predators podrželi puk za svou vlastní bránou, aby v klidu vystřídali a neudělali v závěru zbytečnou chybu.

55:41
    Flyers se dostali v levém kruhu ke střele, která skončila ve výstroji připraveného Juuseho Sarose.

54:56
    Michal Neuvirth u své pravé tyče vychytal jednoho z hráčů Predators a odbudeme si poslední reklamní přestávku.

53:39
    Flyers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.

53:26
    James van Riemsdyk se dostal ke střele v pravém kruhu pro vhazování a Juuse Saros našel puk ve své lapačce. Po zákroku brankáře Preds následuje reklamní brejk. Nashville vede nad Philadelphií vysoko 4:0.

52:12
    Predators se málem řítili sami na bránu, jenže jejich akci zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.
    51:37 Rocco GRIMALDI - 4:0

51:37
    Nashville právě vstřelil branku!
    ROCCO GRIMALDI u trestných lavic ustál hit jednoho z hráčů Flyers a poté si v pravém kruhu pro vhazování najel na krátkou přihrávku svého spoluhráče, aby nádhernou střelou zápěstím nad lapačkou Michala Neuvirtha vymetl přední pravý horní roh brány! Asistence: Zac Rinaldo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 23. C. Smith (Fiala), 33. Arvidsson (Johansen, Hartman), 47. Arvidsson (Ellis), 52. Grimaldi (Rinaldo)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Irwin – Hartman, Johansen (A), Arvidsson – Fiala, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Bonino, Watson – Rinaldo, F. Gaudreau, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (Hart) – Provorov, Sanheim, Hägg, Gostisbehere, MacDonald (A), Gudas – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Konecny – M. Raffl, Couturier, Voráček – Laughton, Weal, Simmonds (A) – Lindblom, Varone, Weise. Hlavní trenér: Scott Gordon.

Rozhodčí: Steve Kozari, Marc Joannette. Čároví: Devin Berg, Steve Barton

Diváci: 17481