3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Piráti Chomutov
Středa 02.01.2019, 18:30 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 32. kolo

Loučím se s vámi a někdy na počtenou. (20:58:13)

Spartě se povedlo ve třetí třetině srovnat z hole Petra Kaliny na 3:3, jenže štěstí se v závěru přiklonilo na stranu Chomutova, který devět sekund před sirénou rozhodl o svém vítězství, gól vsítil Lukáš Vantuch.

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 16:12 (45:37).

Nejlepší hráči utkání:

Miroslav Forman (SPA) – Vladimír Růžička (CHM).

59:51 Lukáš VANTUCH - 3:4

59:51
    Piráti právě vstřelili branku!
    Devět sekund před koncem třetí sirény odvrací hosté hrozbu prodloužení! Chomutov zavařil Spartě před její bránou. Machovský doufal, že má kotouč pod sebou, ale opak byl pravdou. Vypadl za něj, zastavil se před brankoviu čárou. Toho si všiml LUKÁŠ VANTUCH a dorazil ho do brány. Asistence: Bohumil Jank, Radek Duda.

58:54
    Justin Peters předvedl famózní zákrok! Nejprve vyrazil pokus Buchteleho, jenže poté domácí tlačili před bránou a vyhozený Peters z ideální pozice nechal prostor u levé tyče. Tam namířil puk Lukáš Pech, jenže loktem ho chomutovský brankář vyrazil.

58:29

57:56
    Marjamäki se nechtěl nechat odehnat od brány Klimkem, zároveň předvedl velikou obětavost Dvořák, který padl do střely a těžko se zvedal z ledu.

57:28
    Pražanům se daří vyhodit a Chomutov zakládá útok od vlastního gólmana.

57:03
    Piráti se úspěšně drží před Machovským a začínají zavářet sparťanům před jejich svatyní.

Dnešní utkání sleduje 5 589 diváků.

56:29
    Jeremie Blain (SPA) si v obranném pásmu pomohl faulem a je za to potrestán, dostává dvě minuty za držení.

55:41
    Sklenář rychle najížděl podél levého mantinelu, tvrdě vystřelil z kruhu, puk šel ale mimo bránu.

54:59
    S koncem oslabení ujeli Chomutovští dopředu, Vladimír Růžička útočil na hattrick, ale ani první pokus, ani závěrečná střela pod břevno se s úspěchem neshledala.

54:06
    Kotel Sparty bouří po nátlaku před hostující svatyní, domácí se zatím do vedení nedostávají.

53:32
    Tomáš Pavelka prohrál souboj s Pirátem u modré, nepřesně vystřelil a následně se kotouč dostal do středního pásma.

52:57
    Sparta si zahraje další přesilovku, Tomáš Svoboda (CHM) si odsedí dvouminutový trest za hákování.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 10. Forman (Piskáček), 25. Buchtele, 45. Kalina (P. Vrána) – 5. V. Růžička, 9. V. Růžička (T. Svoboda, Marjamäki), 11. Marjamäki (T. Svoboda, Antropov), 60. Vantuch (Jank, Duda)

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Piskáček (A), Delisle, Blain, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, de la Rose, Kalina – Kudrna, P. Vrána (C), Buchtele – Forman, Klimek, Smejkal – Rousek, Pech (A), Pšenička – Beran, Sill, Jones.
    Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach (A), Antropov – T. Svoboda, V. Růžička (C), Marjamäki – J. Stránský, Sklenář, Raška – Duda (A), Vantuch, A. Dlouhý – J. Havel, Klhůfek, Koblasa.

Rozhodčí: Bejček, Pešina – Svoboda, Lhotský

Diváci: 5 589