David Servis – Žďár n/S 5:6 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 3:4 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 3:4 (po pr.)
Val. Meziříčí – Opava 6:4 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 1:6 (kon.)
IHC Králové Písek
3:4 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Čtvrtek 03.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Písek • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dovolte mi, abych vás přivítal u sledování dalšího kola druhé hokejové ligy, které nabídne souboj mezi IHC Písek a BK Havlíčkův Brod.

Poslední vzájemný zápas
    Písek se utkal s Havlíčkovým Brodem v šestnáctém kole a zvítězil 6:3
    Statistky z posledního vzájemného zápasu
    IHC Písek – 7. Sýbek (Hanus, Parýzek), 30. Polata (Sýbek, Hučko), 32. Hučko (Sýbek), 40. Sýbek (Polata), 53. J. Šuhaj (Koupal, Matějka), 56. Polata (Hučko, Parýzek)

BK Havlíčkův Brod – 13. Šmíd (Michálek, Vala), 30. Michálek (Blinka, Šmíd), 55. Semrád (Michálek, Voříšek)

Havlíčkův Brod – 3. místo, 49 bodů
    Havlíčkův Brod je na tom mnohem lépe, než jeho čtvrteční soupeř. Bodoval šest zápasů v řadě (z toho pět výher). Havlíčkův Brod zdobí kvalitní výkony brankařů a velmi silná ofenzíva, kterou navíc posílil do konce sezóny kapitán Tábora Jakub Matušík. Je tedy jasné, že tým z Vysočiny půjde do zápasu jako favorit.

Nejproduktivnější hráči
    Třetina Miroslav – (10 + 28)
    Voříšek Luboš – (17 + 16)
    Milfait Jan – (8 + 20)

IHC Písek – 4. místo, 31 bodů
    Písek už skoro měsíc nepoznal chuť vítězství (naposledy vyhrál 5.12). Od té doby je to bída. Písku se dařilo proměňovat šance, avšak poslední čtyři zápasy se to nedaří úplné podle představ. V již zmíněných čtyř zápasech Písek skóroval pouze osmkrát (z toho čtyři góly dal v Orlové), což je na střelecky bohatou 2. ligu málo. Jediné pozitivum jsou kvalitní výkony brankáře Martina Hausera, který zabraňuje vyšším prohrám svými pohotovými zákroky.

Sýbek Jan – (21 + 18)
    Hučko Petr – (11 + 22)
    Parýzek Martin – (4 + 20)

Hráči nastupují pomalu na ledovou plochu, utkání za chvíli začne.

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Hora, Parýzek 'C', Bílek, Houdek, Pelant – Hučko, Šuhaj V., Sýbek 'A', Ciboch, Polata 'A', Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novák

BK Havlíčkův Brod: Marek (Folvarský) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Beran, Ludvík, Voříšek 'A', Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina 'C', Milfait 'A', Kozlík, Blinka, Matušík

Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Rubáš.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování pro domácí.

00:13
    Písek se hnal do první útočné akce, ale obránci hostů zabránili střele.

00:57
    Ofsajd hostů.

01:10
    Milfait zabránil rozehrávce domácích, ale s kotoučem nic nevymyslel.

01:37
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Voříšek – 2 min., podrážení).

01:56
    Hosté vyhazují.

02:23
    Vala vyzkoušel pozornost brankáře Hausera střelou.

02:52
    Domácím se nedaří přejít přes obranný blok hostů.

03:43
    Sýbkova pohotová střela orazítkovala mantinel za brankou Davida Marka.

04:00
    Havlíčkův Brod se drží v útočném pásmu.

04:21
    Marcilisův střelecký pokus skončil v lapačce brankáře Marka.

05:14
    Střela od Filipa Beneše vypadla Hauserovi z výstroje, naštěstí pro domácí včas zareagoval a stihl kotouč schovat pod lapačku.

06:26
    V útočné třetině se srazil Sýbek s Hučkem a kotouče se ujímají hosté.

06:34
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Havlíčkův Brod jde do vedení! JAN MILFAIT dostal přesnou přihrávku od Voříška a neměl problém zakončit! Asistence: Luboš Voříšek, Jakub Matušík.

08:04
    Písek se snaží dostat do útočného pásma, marně.

08:30
    Icing Písku.

09:11
    Domácí obránce teď tečoval střelu před vlastním brankářem, málem z toho byla další branka!

09:15
    Písek právě vstřelil branku!
    Písek vyrovnává! JAN MARCILIS pohotovou střelou po vhazování překonal brankáře hostů. Asistence: David Matějka

10:53
    Hučko se prodral až k zadnímu mantinelu, avšak kotouč končí na střídačce hostů.

11:35
    Domácí za vlastní brankou rozehrávají.

12:31
    Ostrá střela Šmída končí na zadním mantinelu.

14:43
    Písek se po dlouhé době dostal do útočného pásma.

14:50
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Tintěra – 2 min., držení).

17:09
    Krátce po konci přesilové hry to tam hostům padlo ! David Vala propálil vše co mu stálo v cestě a navíc kotouč tečoval TOMÁŠ LUDVÍK. Asistence: David Vala, Jiří Kopic.

18:03
    Ofsajd hostujícího celku.

18:51
    David Ciboch pouze nahodil puk a jde střídat.

19:45
    Polata se v závěru dostal k zakončení.

20:00

Máme za sebou první třetinu! Hosté zatím předvádí skvělý ofenzivní hokej, který znamenal dvě branky do sítě Martina Hausera. Písku se podařilo vyrovnat zásluhou Marcilise, ale hokejisté z Vysočiny si vedení vzali zpět krátce po skončení jejich přesilové hry.

20:01

20:01
    Vhazování pro Brod.

20:53
    To byla rychlost! Písek vyrovnává na 2:2. Krátce po začátku druhé třetiny se prosadil PETR HUČKO. Asistence: David Matějka, Jan Sýbek.

21:29
    Famózní zákrok Marka! Písek mohl jít do vedení, nebýt pohotového zákroku betonem.

22:28
    Pokus Tomáše Chlubny končí na horní tyčce.

23:15
    Forčekink domácích dělá problémy hostujícím obráncům.

24:42
    Havlíčkův Brod se dlouho držel v útočném pásmu.

25:06
    Vojtěch Šuhaj se už napřahoval ke střele, ale obránce hostů se včas vrátil a vypíchl kotouč.

26:26
    Semrádovu střelu likviduje Hauser.

26:40
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Sledujeme velmi rychlý a útočný hokej.

27:13
    Elitní formace Písku dělá hostům velké problémy.

27:40
    Marcilisova dobře mířená střela končí na betonu brankáře Marka! Opravdu nepříjemná střela.

28:14
    Nejmenší hráč na ledě Vojtěch Šuhaj půjde na trestnou lavici za podrážení.

28:52
    Úmyslný ofsajd Písku.

29:30
    Signalizovaný ofsajd vyhnal hosty z útočného pásma.

30:29
    Vhazování před Hauserem.

30:49
    Puk v hledišti, vhazování ve středním pásmu.

31:45
    Semrád našel dobře najetého Matušíka, tomu však kotouč utekl od hokejky.

32:34
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Tintěra – 2 min., podrážení).

33:38
    Hauser kryje střelu od modré. Vhazování po levici domácího brankáře.

34:24
    Kulhánkova střela našla pouze Hauserovu lapačku.

35:12
    Chlubna ujížděl sám na Hausera, ale duo dotírajících obránců mu znemožnilo zakončení.

35:25
    Ukázkový protiútok předvedl domácí celek. Autorem branky je označen JAN POLATA, který dostal přesnou přihrávku od Jana Sýbka.. Asistence: Jan Sýbek.

35:44
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Koupal – 2 min., hákování).

36:25
    Písek zatím dobře brání přesilovku hostů.

37:22
    Havlíčkův Brod využívá přesilovou hru! Milfait vyslal střelu, kterou tečoval PATRIK PŘIDAL. Asistence: Jan Milfait, Filip Beneš.

39:06
    Petr Hučko našel volného Sýbka před brankářem Markem. Jan Sýbek avšak puk nedokázal zpracovat. Velké štěstí teď stálo na straně hostů.

39:30
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., hákování).

40:00

Čtyřicet minut je již minulostí. Druhá třetina byla rozhodně živější než třetina první. Písek nejprve vyrovnal krátce po startu periody zásluhou Hučka a poté se Písek ujal vedení. Havlíčkův Brod však dokázal zužitkovat výhodu přesilové hry, ve které se prosadil Přidal.

40:01

40:01
    Začala nám třetí třetina. Hosté budou hrát ještě minutu a dvacet vteřin v oslabení,