Pardubice – Ostrava 10:4 (kon.) | Střešovice – Liberec 3:4 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
FBC Liberec
Čtvrtek 03.01.2019, 20:00 • STODOLA Arena Střešovice, Praha • Pohár České pojišťovny - muži • Semifinále

To je z mé strany vše, děkuji za pozornost a někdy zase na viděnou! Třeba v nedělním zápase Bohemians a Znojma! (22:14:53)

Ohlasy trenérů:

Milan Fridrich (Tatran):" Pořádný florbal jsme začali hrát až od poloviny utkání. I přes velkou řadu šancí v poslední třetině jsme nedokázali dát víc než tři góly. Do zbytku sezóny se z toho musíme poučit. Děkujeme divákům a soupeři, gratulujeme k postupu."

Zdeněk Skružný (Liberec): "Dneska vítězství s velkou dávkou štěstí, mnoha tyčkami, ale po liberecku odbojované. Jsme šťastní, ale cesta Pohárem ještě nekončí."

Utkání je u konce. Liberec historicky poprvé postupuje do finále poháru, Střešovice ostrouhali a nakonec končí v semifinále Poháru České pojišťovny.

Už v 10. minutě šel Liberec po povedené trefě Lhoty do vedení. Za deset minut ten samý hráč přidal po střele z pravého křídla ještě jeden gól. Pět sekund před koncem první třetiny ještě snížil domácí Ullmann.

Do druhé třetině vstoupili lépe domácí, ve 27. minutě vyrovnával Kolísko. Tatran se ale z remízy netěšil dlouho, už v 29. minutě Rozkovec švihem překonal Rebra. Za dvě minuty navíc Baudisch přidal další gól. Skóre tak bylo už 2:4.

Ve třetí třetině padl už jenom jeden gól. Ve 47. minutě snižoval Gašparík. K vidění bylo ale mnoho pohledných zákroků od hrdiny libereckého týmu – brankáře Vaníčka.

Střely: 22:24
    Hráči utkání:Jakub Kolísko (Tatran) a Lukáš Lhota (Liberec)

Krásný závěr utkání! Liberečtí hráči naskákali na Vaníčka! Dneska se bude slavit!

59:52
    Vítovcova střela skončila sražená. Teď navíc po střele Slavíka míček chytá Vaníček! Je rozhodnuto!

59:02
    Vítovec neskutečným obranným zákrokem udržel pražské naděje stále živé.

59:00
    Právě probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Tatran opět bez brankáře.

58:08
    Zápas se pokusil rozhodnout Salát, jeho střela ze vzduchu ale letěla vysoko nad.

58:03
    Slavíkova střela z první letěla hodně vysoko nad libereckou branku. Rebro se vrací do branky.

57:48
    Tatran hraje bez brankáře.

Oddechový čas pro domácí.

57:38
    Salát si při zisku míčku počínal nedovoleně, Tatran bude rozehrávat z vlastní poloviny.

57:08
    Ze tvrdého souboje u mantinelu vycházejí lépe domácí.

56:32
    A Kluch opět ve hře! Tentokrát vykryl střelu jednoho z tatranských hráčů.

56:24
    Dalekonosné Kluchovo nahození chytá Rebro.

55:30
    Rebro opět u míčku a ihned rozehrává.

55:05
    Ani Slavíkovu střelu z pravého křídla Vaníček nepustil.

Libor Kokoška

Branky a nahrávky: 20. Ullmann (Sládeček), 27. Jak. Kolísko (Langer), 47. Gašparík (Slavík) – 10. Lhota (Valeš), 20. Lhota (Ferdan), 30. Rozkovec (Balatka), 31. Baudisch (Ferdan)

PSN Tatran Střešovice: Mich. Rebro (Zloch) – Mühlfait, Sládeček, Jak. Kolísko, Vítovec, Gašparík, Ullmann (C) – Tlapák, Slavík, Langer – Marek Beneš, Pixa, Mechan – Pojar.
    FBC Liberec: Vaníček (Janota) – Klucho (C), Bitman, Kološ, Veselý, Böhm, Kroupa – Kopecký, Valeš, Marek – Rozkovec, Salát, Lhota – Kořínek, Balatka, Böhm – Ferdan, Baudisch.

Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga – Jan Zima (delegát)