Pittsburgh – Winnipeg 4:0 (kon.) | Detroit – Nashville 4:3 (po pr.) | Carolina – Columbus 4:2 (kon.)
Dallas – Washington 2:1 (po pr.) | Colorado – NY Rangers 6:1 (kon.) | Arizona – New Jersey 2:3 (0:2 po s.n.)
Anaheim – Vegas 2:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:4 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:3 (po pr.)
Detroit Red Wings
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Nashville Predators
Sobota 05.01.2019, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Detroit Red Wings a Nashville Predators.

Nashville Predators odehrál 41 zápasů s bilanci 20-4-2-15 a získal 50 bodů. V tabulce Západní konference je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Washingtonem Capitals 6:3 a Philadelphií Flyers 4:0. Tým nestačil na Boston Bruins 2:5, Dallas Stars 0:2 a New York Rangers 3:4.

Detroit Red Wings odehrál 42 zápasů s bilancí 8-7-7-20 a získal 37 bodů-. V tabulce Východní konference je na čtrnácté pozici. Z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jeden. Nestačil na Toronto Maple Leafs 4:5 v prodloužení Pittsburgh Penguins 2:5, Dallas Stars 1:5, v nájezdech na Floridu Panthers 3:4 a Calgary Flames 3:5.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Kronwall, Hronek, Jensen, Cholowski, Ericsson, Witkowski – Nyquist, D. Larkin, Abdelkader – Vanek, Nielsen, Mantha – Helm, Bertuzzi, Athanasiou – Rasmussen, J. de La Rose, Glendening.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Bitetto – Hartman, Johansen, Arvidsson – Fiala, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Bonino, Watson – F. Gaudreau, Grimaldi, Di Giuseppe..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne o něco později.

Thomas Vanek dnes nastupuje do svého 1000. zápasu.

00:01

00:24
    Hostující celek začal aktivně, rána z bezprostřední blízkosti byla nepřesná.

00:56
    Tyler Bertuzzi se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:35
    Austin Watson a Luke Witkowski se střetli ve středním pásmu, vznikla tak bitka.

01:35
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Witkowski – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 5 min., bitka).

02:13
    Pekka Rinne musel za svou branku, odkud rozehrával na spoluhráče, následně byla přerušená hra.

02:50
    Ryan Ellis se uvolnil před brankou, kotouč se k němu však nedostal, zakončoval Miika Salomäki. Domácí brankář přerušuje hru.

03:31
    Rocco Grimaldi se pokoušel dostat k puku v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to.

03:55
    Frans Nielsen pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil brankář Nashvillu.

04:24
    Luke Glendening měl kotouč v útočném pásmu za brankou. Následně se domácí dostali ke střele od modré čáry, ale neuspěli.

04:52
    Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění Red Wings v útočném pásmu Predators.

06:30
    Ránu od modré čáry kryje brankář Pekka Rinne. Dylan Larkin pálil ze střední vzdálenosti.

06:30
    Thomas Vanek hraje dnes 1000. zápas v NHL, což se mu podařilo jako vůbec prvnímu hráči narozenému v Rakousku.

07:00
    Sedm minut hry je pryč, sledujeme rychlý hokej, který zatím ale mnoho velkých šancí nenabídl.

07:30
    Luke Glendening byl tvrdě dohrán ve středu hrací plochy, sudí byl u celé situace, ale nechává hru plynout.

08:01
    Dennis Cholowski se dostal do výborné střelecké pozice. Pálil z bezprostřední blízkosti, ovšem trefil jen gólmana. Pekka Rinne pomohl svým spoluhráčům.

08:43
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

09:14
    Tři střely během krátké chvíle vyslali domácí na branku, ani jedna nebyla přesná.

09:32
    Niklas Kronwall rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů. Pak i on míří na střídačku.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v úvodní třetině, na první gól stále čekáme.

10:14
    Vhazovat se bude před brankou Predators. Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:15
    Domácí celek hraje jednoznačně aktivněji, střelecky vede 7:0, ale na úvodní branku v zápase stále čekáme. Pekka Rinne musí být pozorný.

12:01
    Pekka Rinne předvedl další dobrý zákrok, když do rukavice ukryl ránu, kterou vyslal Frans Nielsen.

12:24
    10:0, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

12:33
    Další buly v útočném pásmu Detroitu.

12:50
    Andreas Athanasiou hledal spoluhráče před brankou, jeho pas byl však hodně nepřesný.

13:10
    Miika Salomäki rozehrává rychle od své branky, dostal puk do útočného pásma, ale pak vypadl kotouč z hrací plochy.

14:50
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Calle Järnkrok byl připraven před brankou tečovat puk, ale střelu spoluhráče neusměrnil.

15:22
    Niklas Kronwall rozehrává od své branky, Frans Nielsen prodloužil do útočného pásma.

15:41
    Nick Bonino vybojoval kotouč ve svém obranném pásmu a dostal ho do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

16:10
    Miika Salomäki a Luke Glendening se střetli v domácím útočném pásmu. Obra jsou otřesení, ale hra pokračuje dál.

16:40
    Andreas Athanasiou pálil z dobré pozice, Pekka Rinne byl připravený.

17:00
    Viktor Arvidsson bekhendovou střelou vyzkoušel pozornost domácího brnakáře. Jimmy Howard byl připravený.

17:17
    Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Red Wings.

17:30
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

17:36
    Nashville právě vstřelil branku!
    Čtvrtá střela na domácí branku a hosté jdou do vedení. Povedenou střelou z mezikruží se prosazuje přesně do horní části branky P. K. SUBBAN. Asistence: Mattias Ekholm a Rocco Grimaldi.
    17:36 P. K. Subban - 0:1

18:09
    Jimmy Howard přerušuje hru, komerční přestávka.

18:30
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, hostující celek v útočném pásmu kontroluje hru.

18:49
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., podrážení).

19:00
    Hraje se čtyři na čtyři, oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:35
    P. K. Subban pálil mimo od modré čáry, Jimmy Howard zasahovat nemusel.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Jako první se v tomto zápase prosadil hostující celek, povedenou ránou dostal kotouč do horní části branky P. K. Subban. Byla to jeho třetí přesná trefa v této sezóně.

20:01

20:20
    Úvod druhé třetiny se nese ve znamení hry čtyři na čtyři, o jednu branku vede hostující celek.

21:40
    Roman Josi se dostal do útočného pásma, přihrával na druhou stranu. Tam ale nikdo z jeho kolegů nebyl.

22:13
    Pekka Rinne byl pozorný a po střele domácího hráče dokázal zakročit.

22:40
    15:8, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Sledujeme aktivní hru domácích, kteří se však nemohou prosadit.

23:01
    Krátce po začátku druhé třetiny navyšuje hostující celek své vedení. Tentokrát první ránu velmi dobře vyrazil domácí brankář, dorážka CRAIGA SMITHA už byla jen těžko chytatelná. Asistence: Ryan Ellis a Roman Josi.
    23:01 Craig SMITH - 0:2

23:50
    Hraje se nyní v útočném pásmu Nashvillu. Rocco Grimaldi to zkoušel z ostré pozice, ale brankáře neprostřelil.

24:24
    Detroit právě vstřelil branku!
    Po bleskové akci domácí celek dává kontaktní branku. Hronek přenechal puk ANDREASI ATHANASIOUOVI, který se dostal až před branku a přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Krásná akce domácího hráče. Asistence: Filip Hronek.
    24:24 Andreas ATHANASIOU - 1:2

26:07
    Viktor Arvidsson se pokoušel dostat do brejku, ale domácí obrana k němu přistoupila včas.

26:20
    Komerční přestávka.

27:13
    Calle Järnkrok udržel tvrdý střet se soupeřem a míří do kabiny. Luke Witkowski ho tvrdě dohrál.

27:15
    V této třetině jsme zatím viděli dvě branky. Craig Smith navýšil vedení hostů, za domácí pak snížil Andreas Athanasiou.

27:31
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dennis Cholowski – 2 min., podrážení).

27:40
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, ale musí rozehrávat akci od své branky.

28:00
    Ryan Ellis dostal přihrávku na modrou čáru, jeho střílená přihrávka před branku byla zblokovaná domácí obranou.

28:41
    Domácí mířili dva na jednoho. Oba pokusy zastavil Pekka Rinne, který si poradil také s další ránou.

29:20
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. O dramatické momenty není nouze.

29:35
    Kevin Fiala to vzal na sebe, jeho ránu kryje Jimmy Howard do rukavice.

30:16
    Pekka Rinne se nyní předvedl proti střele domácího hráče. Tyler Bertuzzi obkroužil branku a rychle zakončoval. Trefil jen beton brankáře.

30:50
    21:14, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

31:30
    Mattias Ekholm rozehrává od své branky, píská se icing. Komerční přestávka.

32:42
    Andreas Athanasiou se dostal do dobré střelecké pozice, Pekka Rinne předvedl pohotový zákrok betonem.

33:35
    Je vyrovnáno na 2:2 a gól dává ve svém jubilejním 1000. zápase THOMAS VANEK. Odražený kotouč poslal do branky. Gólman se snažil, ale nedosáhl. Asistence: Dennis Cholowski.
    33:35 Thomas VANEK - 2:2

34:45
    Phillip Di Giuseppe se pohyboval v brankovišti a znemožnil brankáři domácího celku zasáhnout. Po poradě s videocentrálou v Torontu není branka uznaná.

35:32
    25:15, střelecky je aktivnější domácí celek.

35:39
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dan Hamhuis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:02
    Přesilovka se domácím vůbec nedaří, nemohou se dostat stabilněji do útočného pásma.

37:24
    Dylan Larkin se dostal do postavení mimo hru.

37:37
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Thomas Vanek – 2 min., nedovolené bránění).

37:39

37:47
    Nyní hrají přesilovku hostující hokejisté. Ti se rychle však dostali do postavení mimo hru.

38:10
    Kevin Fiala se dostal do útočného pásma, kde kombinuje se spoluhráči. Mattias Ekholm pálil nepřesně.

38:47
    Dylan Larkin vyhazuje přes všechny čáry.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:40
    Roman Josi se málem dostal k dorážce, ale minul kotouč. Dylan Larkin na druhé straně netrefil branku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Craig Smith navýšil hostující vedení. Pak přišla domácí odpověď. Andreas Athanasiou snížil a vyrovnal ve svém jubilejním tisícém zápase Thomas Vanek.

40:01

40:20
    Za vyrovnaného stavu vstupujeme do třetí třetiny.

40:30
    Jonathan Ericsson rozehrává od své branky.

41:10
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není, hosté nicméně hrají aktivně.

41:25
    Pekka Rinne přerušuje hru, po lehké střele soupeře se bude vhazovat před jeho brankou.

42:00
    Kevin Fiala se zkoušel dostat v útočném pásmu do šance, kotouč však zkrotit nedokázal.

42:22
    Jacob de La Rose pálil z první, jeho projektil končí výrazně mimo branku.

42:40
    Austin Watson vracel kotouč před branku, kde tušil spoluhráče, jeho přihrávka byla zblokovaná.

44:00
    28:19, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Skóre je vyrovnané.

45:00
    Úvodních pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme aktivní hru Predators.

45:20
    Dylan Larkin a Tyler Bertuzzi to zkoušeli individuálně, ani jeden z nich se ale do výraznější šance nedokázal dostat.

45:50
    P. K. Subban pálil od modré čáry, jeho projektil celkem snadno kryje domácí brankář.

46:16
    Jimmy Howard kryje ránu, kterou vyslal Phillip Di Giuseppe. Komerční přestávka.

46:50
    Filip Hronek pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost.

47:24
    Rocco Grimaldi byl volný před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.

47:46
    Justin Abdelkader bojoval o puk v útočném pásmu, přišel o něj, a tak mohou rozehrával hosté. Ti vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.

48:12
    Zakázané uvolnění se píská nyní, buly před domácí brankou.

48:41
    Pekka Rinne nyní jednoznačně podržel své spoluhráče. Anthony Mantha a Thomas Vanek byli sami před brankářem, ale všechny tři střely dokázal hostující gólman senzačně pochytat.

49:25
    Tyler Bertuzzi to zkoušel z dobré pozice, jeho projektil znovu kryje hostující brankář.

49:44
    31:23, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější jsou domácí.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, skóre je stále vyrovnané.

51:12
    Frans Nielsen byl malý moment zcela volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

51:48
    Nick Jensen pálil, jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.

51:57
    Domácí celek se dostává k velké radosti publika do vedení. Gustav Nyquist vybojoval Tyler Bertuzzi vybojoval kotouč, poslal ho Nyquistovi, který mu jej vrátil před prázdnou branku, a tak mohl TYLER BERTUZZI snadno zakončovat. Asistence: Gustav Nyquist.
    51:57 Tyler BERTUZZI - 3:2

53:16
    Hosté se dostali k zakončení, rána však končí mimo branku.

53:32
    Red Wings se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

53:41
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., držení).

54:37
    Kevin Fiala pálil z dobré pozice, jeho rána jen o malý kousek minula branku.

55:01
    Mattias Ekholm rozehrává od své branky, z přesilovky už mnoho času pro hosty nezbývá.

55:06
    Josi se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

56:02
    Domácí už hrají v plném počtu, hosté přesilovku neproměnili.

56:20
    Domácí celek drží hru daleko od své branky, čeká nás pravděpodobně zajímavá koncovka zápasu.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty.

57:04
    Detroit nahodil kotouč do útočného pásma, Pekka Rinne musel být pozorný.

57:34
    Darren Helm postupoval v přečíslení tři na jednoho. Kotouč se mu zamotal, následnou ránu vyrazil brankář.

58:00
    Niklas Kronwall pálil od modré čáry, trefil jen střed branky, kde byl gólman.

58:17
    Predators už mnoho času nemají.

58:27
    Pekka Rinne míří na střídačku, hosté hrají v šesti. P. K. Subban minul.

58:44
    Calle Järnkrok vybojoval kotouč před brankou, poslal jej na druhou stranu, kde byl RYAN JOHANSEN. Ten dokázal trefit poskakující kotouč, a tak je vyrovnáno. Asistence: Calle Järnkrok.
    58:44 Ryan JOHANSEN - 3:3

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:10
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

59:30
    Dva na dva jedou hosté, Rocco Grimaldi s kotoučem neudělal vůbec nic.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Dva góly jsme viděli ve třetí třetině, domácí poslal do vedení Tyler Bertuzzi a v předposlední minutě srovnal Ryan Johansen.

60:01

60:10

60:30
    Viktor Arvidsson pálil z ostré pozice, jeho ránu vyrazil domácí brankář.

60:51
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., sekání).

60:51
    Oddechový čas pro domácí.

61:07
    Domácí vinou špatné přihrávky přicházejí o útočné pásmo.

61:38
    Thomas Vanek tečoval kotouč před brankou, ale puk končí mimo. Následně Predators vyhazují.

62:15
    Gustav Nyquist netrefil přesně, následnou ránu zblokoval Roman Josi.

62:40
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří, Dylan Larkin to zkoušel individuálně.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

64:01
    Andreas Athanasiou trefil štangli, nechybělo mnoho a domácí mohli vyhrát.

64:35
    Je to jasné, na nájezdy nedojde, je rozhodnuto. Domácí celek tento zápas vyhraje, po pěkné individuální akci se bekhendovou střelou z dobré pozice prosazuje DYLAN LARKIN. Asistence: Filip Hronek.
    64:35 Dylan LARKIN - 4:3

Československá stopa v utkání:
    Filip Hronek (DET) 0+2, 4 střely, čas na ledě 22:29

1. Dylan Larkin (DET) 1+0
    2. Pekka Rinne (NSH) 35 zák., 4 góly, 89,7%
    3. Tyler Bertuzzi (DET) 1+0

V tomto dramatickém zápase vedl hostující celek o dva góly, třemi brankami v řadě dokázal domácí Detroit otočit. V samotném závěru pak dokázal hostující klub vyrovnat, trefil se Ryan Johansen. Red Wings vyhráli v prodloužení, trefil se po Hronkově pasu Dylan Larkin. (04:23:36)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Athanasiou (Hronek), 34. Vanek (Cholowski), 52. Bertuzzi (Nyquist), 65. D. Larkin (Hronek) – 18. P. K. Subban (Ekholm, Grimaldi), 24. C. Smith (Ellis, Josi), 59. Johansen (Järnkrok)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ekholm, P. K. Subban, Josi, Ellis, Hamhuis, Bitetto – Hartman, Johansen, Arvidsson – Fiala, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Bonino, Watson – F. Gaudreau, Grimaldi, Di Giuseppe.

Rozhodčí: Morton, Luxmore – Smith, Shewchyk

Diváci: 19 515