Salzburg – Vsetín 5:3 (kon.) | Slavia – Vítkovice 4:2 (kon.) | Jihlava – Havířov 1:2 (po pr.)
Kladno – Zlín 8:3 (kon.) | Chomutov – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Liberec – Třinec 2:1 (po pr.)
Žďár n/S – Olomouc 0:9 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Přerov 2:3 (3:4 po s.n.)
Plzeň – Sparta 4:7 (kon.) | Č. Budějovice – Kometa Brno 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Litvínov
4:3 (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 05.01.2019, 16:00 • ZS Ivana Hlinky • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

2:1
    Bucek prostřelil Zajíčka a dal naději pardubickým.

2:0
    Kapitán Bartoš si Vlka vychutnal bekhendovou kličkou a zdvojnásobuje litvínovské vedení.

1. série
    1:0
    Antoníček neproměňuje.

1. série
    1:0
    David Jindra předvedl pěknou kličku a dává tak náskok domácím.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:18
    Baláž upadl a puku se ujímají hosté z Pardubic.

63:32
    Vlk nyní před Bartošem zasáhl betonem a zabránil mu ve vstřelení branky.

63:08
    Zajíček chytá střelu Pochobradského a kotouč získávají domácí.

62:19
    Pardubice zatím působí aktivněji, další šance ale zatím nepřichází.

61:41
    Litvínov vepředu ztratil puk, nyní se ženou na zteč Pardubice.

60:46
    Na druhé straně v podobné situaci Jindra přestřelil bránu!

60:10
    Bucek to vzal na sebe, Zajíček proti jeho střele ale skvěle zasáhl!

60:01

Šedesát minut vítěze neurčilo. V poslední periodě se hosté dostali do dvoubrankového vedení, Litvínov ale srovnal zásluhou Limanovského a Bartoše.

60:00

59:30
    Dobré přečíslení Pardubic zastavil Bartoš a vyvezl kotouč od vlastní branky.

59:11
    Kysela se dostal dopředu a prověřil Vlka, ten zklidní hru a podrží puk.

58:36
    Zajíček přikryl puk před Rozlílkem a domácí obrana teď tvrdě vystrkala útočníka hostí z dosahu litvínovského gólmana.

58:10
    Nyní jsou v útoku dlouho Pardubice, jejich kombinace ale k ničemu nevede a puk letí mimo kluziště.

57:21
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A začíná se od začátku! Dufek nabil DANU BARTOŠOVI a domácí kapitán z pravého kruhu prostřelil Vlka. Asistence: Ondřej Dufek, Ondřej Baláž.

56:45
    Dlouhou kombinaci zakončila slabá střela Bartoše, pak kotouč letí až k Zajíčkovi.

55:58
    Velká šance na vyrovnání, Blažej se odebral na trestnou lavici za podrážení.

55:39
    Kotouč končí mimo hřiště a vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:00
    Velký tlak Litvínova, od modré znovu střílel Kitzberger.

54:25
    Po střele Viedemanna od modré zvoní tyč!

54:10
    Litvínov ucítil šanci a žene se dopředu, Pardubice vyhazují kotouč jen na zakázané uvolnění.

53:02
    Domácím se daří snížit! Dufek dostal puk do pásma, Šarlinger ho vrátil před branku, kde jej s pořádnou dávkou štěstí protlačil do sítě PROKOP LIMANOVSKÝ. Asistence: Jakub Šarlinger, Ondřej Dufek.

52:49
    Buckovu střelu dorážel jeden z útočníku hostí, domácí gólman si situaci pohlídal a podržel puk.

52:24
    Ofsajd teď zastavuje Costu v další šanci.

52:06
    Od modré nahodil Hrádek, Zajíček chytil puk a zastavil hru.

51:28
    Litvínov se trápí a hraje hlavně Dynamo, až teď se dostali domácí do třetiny.

50:26
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo odskakuje domácím! Rychlý útok hostí a Litvínov bude muset dohánět dvoubrankovou ztrátu. Kostka našel hezkou přihrávkou DANIELA BLAŽEJE, jehož střela prosvištěla až do sítě. Asistence: Martin Kostka.

50:10
    Berka si pěkně stáhl puk, jeho rána ale letí moc vysoko.

49:27
    Chemici zažívají hlušší úsek hry a nedaří se jim si ani vyměnit puk.

48:38
    Pardubice mají kotouč na hokejkách a zakládají další akci.

48:15

48:02
    Kysela podržel kotouč vepředu a získal cenné vteřiny.

47:40
    Bartoš dostal kotouč ze třetiny a jede vystřídat.

47:10
    A znovu Zajíček. Litvínov je pod drtivým tlakem, další střela Olivy letí mimo.

46:44
    Přečíslení Pardubic gólem nekončí! Koffer si počkal a nahrál Antoníčkovi, Zajíček se ale rychle přesunul a zamezil vstřelení branky.

46:15
    Druhá přesilovka Pardubic, Bártek podrazil jednoho z hráčů Dynama.

46:11
    Koffer se protáhl za domácí obranu a vystřelil, Zajíček jeho ránu pokryl ramenem.

45:20
    Olivovu střelu vyrazil Zajíček, tlak Pardubic ale pokračuje.

44:57
    Dufek se vydal mezi tři hráče, byl však zastaven a hra se přesouvá do středního pásma.

44:11
    O Rohlíka se postarali domácí obránci, akce tím však neskončila a hostující hráč se pokusil znovu vypálit, domácí brankář raději schoval puk v lapačce.

43:44
    Velmi nebezpečné nahození Blažeje, Zajíček na poslední chvíli zasáhl ramenem.

43:38
    Rohlíkova střela je zblokována a doskákala až k Zajíčkovi, který ji rychle přikryl.

42:47
    Jouzovi přihrávka nevyšla a promarnil tak dobré přečíslení chemiků.

42:15
    Rychlý kontr domácích je zastaven, Limanovský byl o puk připraven.

41:42
    Zajíček chytil střelu Pardubic a vhazovat se bude před ním.

41:25
    Kroupa pěkně zamezil útoku hostí a sám zakládá akci.

40:57
    Pochobradskému zblízka střela nesedla a nedokázal optimálně zakončit.

40:38
    Kotouč vyletěl mimo kluziště a bude se vhazovat.

40:10
    Zajíček hned po deseti vteřinách vychytal nájezd Rozlílka!

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:27.

Dechberoucí závěr třetiny. Domácím se podařilo ve třicáté minutě vyrovnat, když se bekhendem trefil kapitán Bartoš. Pouhou vteřinu před koncem ale Pardubice opět strhly vedení na svojí stranou gólem Bucka.

40:00

39:59
    Neuvěřitelné! Pardubice pouhou vteřinu před koncem dostávají kotouč do sítě. Ihned po buly se k puku dostal Kostka, poslal kotouč JIŘÍMU BUCKOVI, jenž bekhendem trefil odkrytou klec. Asistence: Martin Kostka, Vít Rozlílek.

39:49
    Hostující hráč jel na Zajíčka, pronásledován dvěma protihráči, nakonec se všichni navalili na domácího gólmana a hra je přerušena kvůli posunuté brance.

39:22
    Kovačič ztratil puk a Dynamo jde do rychlého brejku, obránci Litvínova ale puk dostali ze své třetiny.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Jouza byl v útoku zastaven a Pardubice ihned rychle otáčí hru.

38:08
    Nyní jsou vepředu Pardubice a dlouze kombinují, černožlutým se nakonec daří poslat puk jen na zakázané uvolnění.

37:39
    Zajíček si připisuje další zákrok, nyní musel zkrotit nahození od modré.

37:02
    Dufek našel před brankou osamoceného Limanovského, ten vypálil tvrdě, ale jen do vyrážečky gólmana hostí!

36:28
    Domácí byli dlouho v tlaku, dlouhou pasáž hry zakončilo až nahození jednoho z obránců, které Vlk v klidu chytil do lapačky.

35:49
    Viedemannovo nahození velmi nebezpečně tečoval Kysela, puk minul branku hostí jen o vlásek.

35:29
    Kotouč vyletěl mimo hru a hra je opět přerušena.

35:22
    Hru přerušuje přihrávka rukou.

34:57
    Pochobradský si najel až před domácí branku, střílel ale jen do Zajíčkovy hrudi.

34:34
    Šubrt tvrdě zastavil útočníka hostí, dle rozhodčích i čistě.

34:02
    Dynamu se nedaří dostat z vlastní třetiny, do útoku teď může spěchat Dufek.

33:10
    Kysela vypálil bekhendem, jeho střelu ještě dorážel Jindra, naneštěstí pro domácí mimo.

32:28
    Kale Costa si nabruslil až před Zajíčka, bekhendový blafák však brankou nekončí, Zajíček je i teď úspěšný!

32:01
    Jouza se pěkně protáhl před gólmana hostí, puk mu však ujel a nepovedlo se mu zakončit.

31:18
    Pochobradský vrátil puk Kostkovi, jeho střelu musel Zajíček zlikvidovat vyrážečkou.

30:45
    Hosté jsou znovu vepředu, chemici se dlouho nemohou dostat z vlastní třetiny. Hru přerušuje až tečovaná střela do ochranné sítě.

30:22
    Pardubicím se akce nevyvedla, Litvínov získává puk.

30:04
    Píská se zakázané uvolnění hostujícího celku.

29:24
    Je vyrovnáno! Ondřej Baláž krásně vyslal do jízdy DANA BARTOŠE, a ten rychlou střelou bekhendem srovnává brankový účet dnešního utkání. Asistence: Ondřej Baláž, Daniel Jouza.

29:01
    Zajíček zklidnil hru a podržel puk, vhazovat se bude po jeho levici.

28:36
    Bartoš to zkusil ze strany bekhendem, Vlk si místo u tyčky pohlídal.

27:52
    Dynamo bojuje o kotouč v útočném pásmu, nakonec ho ale získali domácí.

27:01
    Nahození jednoho z pardubických hráčů Zajíček chytil do lapačky a rozehrál na litvínovské obránce.

26:20
    Teď hosté zatlačili černožluté, nakonec se ale domácí přeci jen dostali ze třetiny.

25:45
    Jouza vyslal na branku soupeře přízemní střelu, Vlk ji s klidem vyrazil betonem mimo.

25:06
    Chemici vyhodili kotouč do neutrální zóny a mohou konečně v klidu vystřídat. Poté se píská zakázané uvolnění hostí.

24:45
    Pochobradský si nabruslil mezi kruhy, jeho střelu zápěstím ale Zajíček viděl a chytil ji do lapačky.

24:38
    Viedemannova přihrávka letí přes celé kluziště, a to znamená zakázané uvolnění.

23:51
    Domácí dál tlačí, Pardubice si zatím se všemi výpady zvládly poradit.

23:01
    Berka zadovkou našel Jouzu, toho ale tvrdě atakují obránci Dynama za brankou. Litvínov se i přesto drží v útočném pásmu.

22:37
    Koffer se nádherně proháčkoval celou domácí obranou, jeho bekhend mířil mezi Zajíčkovy betony, ten puk ale udržel!

21:52
    Pochobradský držel puk za domácí brankou, nyní už jej předal spoluhráči a Dynamo kombinuje v útočné třetině.

20:43
    Litvínov vyhnal Pardubice ze středního pásma, hosté musí zakládat akci od znova.

20:26
    Dynamo vyhazuje puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Vlkem.

20:05
    Domácí vyhráli buly a vyrazili dopředu, za brankou o kotouč bojuje Bartoš.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:45.

V první třetině měl více ze hry domácí Litvínov, paradoxně jsou ale ve vedení hosté. Ve čtvrté minutě zakončil kombinaci Dynama Kostka a poslal tak Pardubice do jednobrankového vedení. Domácí hráči nevyužili ani několik velkých šancí, kdy jeli sami na branku.

20:00

19:50
    Pardubice drží kotouč ve vlastní třetině a vyčkávají na konec prvního dějství.

19:22
    Bartoš z pravého kruhu mířil mezi Vlkovy betony, ten si s pokusem domácího kapitána poradil.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:45
    Do úniku mohl jít Bucek, zakřižoval ho ale Kitzberger a sebral mu kotouč.

18:20
    Costa vyvezl puk z obranného pásma, domácí obránci jej ale zastavili a sami jdou dopředu.

17:55
    Další Bártekova střela, tentokrát letí mimo.

17:40
    Nahození Bárteka několikrát dorážel Limanovský, což se nelíbilo obraně hostí.

17:20
    A znovu zasahuje Vlk, následuje další strkanice, tentokrát před brankou hostí.

17:00
    Jouza v přečíslení trefil jen Vlkovu vyrážečku!

16:45
    Potyčka před domácí klecí přerušuje hru, vhazovat se bude po Zajíčkově pravici.

16:32
    Rohlík to zkusil sám po křídle, Zajíček byl u tyčky pozorný.

16:10

15:28
    A znovu. Situace se opakuje, Litvínov je zatím v početní převaze bezzubý.

14:58
    Dufkova střela je zblokována a puk končí opět až za Zajíčkem.

14:27
    Hosté vyhazují puk ze třetiny a jedou vystřídat.

14:10
    Domácí si zahrají přesilovku, Nedelka si odpyká trest za podrážení.

13:50
    Na druhé straně se do úniku dostal hráč hostí, Zajíček si jeho nájezd pokryl.

13:40
    Hávovo nahozeni tečoval Kovačič a kotouč se klouzal po brankové čáře!

13:19
    Další příležitost Litvínova! Kysela i teď jel sám na Vlka, brankář hostí ale i tentokrát vyšel ze souboje vítězně.

13:06
    Hrádek nahazoval od modré, Zajíček musel při zákroku na zem a vyrážečkou střelu pokryl.

12:42
    Bartoš protečoval puk do třetiny a spěchá střídat.

12:15
    Jouzovu přihrávku tečoval Berka, hostující brankář zasáhl vyrážečkou.

11:47
    Několik domácích střel, naposledy střílel z otočky kapitán Bartoš, Vlk si ale prostor mezi betony pohlídal a udržel čisté konto.

11:32
    Zajíček raději puk podrží, vhazovat se bude po jeho levici.

11:14
    Kysela krásně našel před brankou Kovačiče, ten ale neprostřelil Vlka!

10:30
    Chemici jsou znovu ve středním pásmu a zakládají další akci.

09:51
    Domácí jsou stále velmi aktivní v útoku, zatím však bez větší šance.

09:14
    Litvínov vyhodil kotouč do středního pásma a střídá.

08:46
    Jouza je v akci zastaven a Dynamo vyváží puk ze třetiny.

08:25

07:40
    Obrovská domácí šance! Kysela dostal přihrávku a jel sám na Vlka, střela nad vyrážečku ale v síti nekončí.

07:27
    Zajíček schoval puk v lapačce a zastavil akci Pardubic.

07:04
    Buckovo nahození se pokoušeli dorážet hned dva hráči hostí, domácí obrana ale situaci zvládla.

06:39
    Bartoš vyhodil kotouč z pásma a nechal domácí vydechnout.

06:25
    Je tu první přesilová hra, na trestnou lavici zamířil za držení Háva.

06:15
    Jelínkovi puk ujel, Pardubice tak musí znovu zakládat rozehrávku o vlastní branky.

05:42
    Jindra obral Pochobradského o puk a ihned ho nahodil do útočného pásma.

04:57
    Jouza vypálil z pravého kruhu, i tentokrát ale Vlk zasáhl ramenem.

04:06
    Costu o puk připravila domácí obrana, Litvínov se ale nedokázal dostat z pásma.

03:45
    Pardubice jsou v mírném tlaku, nyní od modré nahazoval Nedelka.

03:39
    Zajíček raději nadvakrát podržel puk a zklidnil hru.

03:09
    Do vedení jdou hosté! Na konci pěkné pardubické kombinace byl MARTIN KOSTKA, jenž rychlou střelou překonal Zajíčka a posílá Dynamo do vedení. Asistence: Dominik Dubovčí, Vít Rozlílek.

02:47
    Bartoš to v úniku zkusil sám zápěstím, Vlk zasáhl betonem.

02:16
    Přečíslení domácích k brance nevede, Dufkova přihrávka byla zblokována obránci Pardubic.

01:49
    Jindra to zkusil sám, jeho bekhendovou střelu vykryl Vlk ramenem.

01:24
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů vyhání černožluté z pásma.

00:48
    Útok Litvínova byl zastaven a na puku jsou opět hosté.

00:10
    Dynamo získalo puk a ihned se vydalo na zteč, litvínovští ho ale zahnali zpátky za jeho bránu.

00:01

Oba týmy již vyjely na led a zápas za malou chvíli začne.

HC Litvínov: Zajíček (Zelenka) – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Háva, Kroupa – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš (C), Jouza, Šarlinger, Fišer, Kovačič, Dufek (A).

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Nedelka, Blažej (A), Jelínek, Kaštánek – Costa, Pochobradský, Rouha, Rozlílek (A), Antoníček, Koffer, Kostka, Rohlík, Šír, Bucek, Tobiáš.

Rozhodčí: Folk – Votrubec, Ševic.

HC Litvínov

Severočeši se po základní části dostali na vítěznou vlnu a zvítězili šestkrát ze sedmi utkání, na jedinou Plzeň nestačili po prodloužení. Podceňovaný tým tak vylétl až na druhé místo tabulky a v posledním zápase si to rozdal s momentálním lídrem, pražskou Spartou. Přestřelka, ve které bylo k vidění celkem třináct branek, dopadla lépe pro černožluté, kteří nakonec vyhráli po prodloužení 7:6.

Proti Dynamu bude chemikům chybět nejproduktivnější hráč, Přemysl Svoboda (14+20), jenž je mimo hru kvůli zranění v dolní polovině těla. Domácí se nebudou moci spoléhat ani na Jana Myšáka, který ve čtvrtek odehrál vyčerpávající duel se Spartou a v pátek nastoupil za A-tým proti Olomouci. Tahouny se pokusí zastoupit druhý nejproduktivnější hráč Dan Bartoš (15+10). Bodování beků kraluje Ondřej Baláž (4+10), mladý obránce se na konci roku objevil i v nominaci reprezentace U17. V brankovišti tým spoléhá na Martina Pejsara, litvínovský brankář se s úspěšností zásahů téměř 92% řadí mezi nejlepší gólmany ligy.

Pardubicím se v další části DHL Extraligy juniorů příliš nedaří, ze sedmi zápasů pětkrát prohrály. Pět výher v nadstavbě, což je nejvíc ze všech týmů v tabulce skupiny O pořadí v play-off, je ale vyneslo na osmé místo s jedenácti body. V posledním utkání se Dynamo představilo na ledě Plzně, vyšlo však střelecky naprázdno a podlehlo 0:3. V dalším zápase čeká Východočechy, rozjetý Litvínov, který se momentálně drží na druhé příčce tabulky.

Kanadské bodování týmu vede Vít Rozlílek (18+11), jenž ve dvaceti sedmi utkáních nastřádal 31 bodů. Nejproduktivnějším bekem je momentálně Daniel Blažej (2+14).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 30. Bartoš (Baláž, Jouza), 54. Limanovský (Šarlinger, Dufek), 58. Bartoš (Dufek, Baláž) – 4. Kostka (Dubovči, Rozlílek), 40. Bucek (Kostka, Rozlílek), 51. Blažej (Kostka)

2:1   Koffer (PCE)

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Nečas) – Dubovči, Hrádek, Oliva (C), Nedelka, Blažej (A), Jelínek, Kaštánek – Costa, Pochobradský, Rouha, Rozlílek (A), Antoníček, Koffer, Kostka, Rohlík, Šír, Bucek, Tobiáš.