Boston – Buffalo 2:1 (kon.) | Montreal – Nashville 1:4 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (po pr.)
Toronto – Vancouver 5:0 (kon.) | St. Louis – NY Islanders 3:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
San Jose – Tampa 5:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:5 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:2 (kon.)
Arizona – NY Rangers 5:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Detroit – Washington 2:3 (kon.)
Montreal Canadiens
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Nashville Predators
Neděle 06.01.2019, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:37 (03:48:50)

1. Mattias Ekholm (NSH) 1+1
    2. Craig Smith (NSH) 2+0
    3. Shea Weber (MTL) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 28-32; Zablokované střely: 12-18; Vhazování: 47%-53%; Hity: 32-26; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Craig Smith vstřelil v Bell Centre dva góly a vrátil Nashville zpět na vítěznou dráhu. Dva kanadské body během zápasu na ledě Montrealu zaznamenali také Mattias Ekholm (1+1) a P. K. Subban (0+2). Jediný gól Canadiens vstřelil ve druhé třetině Shea Weber. Výsledek. Montreal Canadiens 1 Nashville Predators 4.

59:15 Viktor ARVIDSSON - 1:4

59:15
    Nashville právě vstřelil branku!
    VIKTOR ARVIDSSON na pravé straně obranného pásma vybojoval puk a poté ho od hrazení táhlou střelou zápěstím poslal o pravou tyč do prázdné brány! V Bell Centre je hotovo – 4:1.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:45
    Canadiens se ocitli v postavení mimo hru a následuje vhazování v neutrální zóně Bell Centre.

58:18
    Predators pouze vyhazují kotouče a jeden za druhým posílají na zakázané uvolnění. Nashville vede 3:1.

58:08
    Montreal se dostal na levém křídle ke střele od hrazení, která skončila na brankové konstrukci!

57:34
    Tentokrát vyhodil puk vedle prázdné brány Mattias Ekholm a proti Preds se opět pískalo zakázané uvolnění.

57:28
    Ryan Hartman vyhodil puk z obranného pásma a o přibližně metr minul pravou tyč prázdné brány Habs.

57:04
    Carey Price naskočil na střídačku a Habs se snaží zdramatizovat závěr duelu při hře bez brankáře!

56:48
    Brett Kulak na levém křídle vystřelil od modré čáry a Juuse Saros jeho táhlou střelu ukryl ve své lapačce.

56:08
    Colton Sissons se na vrcholu pravého kruhu pro vhazování opřel do volného puku, jeho rána s příklepem ale byla zablokována.

55:17
    Ryan Hartman mohl udělat definitivní tečku za dnešním zápasem, jenže Carey Price jeho ránu z vrcholu pravého kruhu nadvakrát zachytil. Komerční přestávka.

53:47
    Artturi Lehkonen se ocitl před bránou po nahození od modré čáry ve velké šanci, jenže puk mezi betony Juuseho Sarose do sítě neprocedil! Nashville míří za vítězstvím.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. S. Weber (Kotkaniemi) – 11. C. Smith (P. K. Subban, Ekholm), 20. Ekholm (Grimaldi, Järnkrok), 34. C. Smith (P. K. Subban, Fiala), 60. Arvidsson

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Mete, S. Weber (C), Reilly, Petry, Kulak, Jo. Benn – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Domi, Byron (A) – Lehkonen, Kotkaniemi, Armia – Agostino, Chaput, Deslauriers. Hlavní trenér: Claude Julien.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ekholm, P. K. Subban, Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Irwin – Hartman, Johansen (A), Arvidsson – Fiala, Järnkrok, C. Smith – Di Giuseppe, Bonino, Watson – Sissons, F. Gaudreau, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Marc Joannette. Čároví: Michel Cormier, Steve Miller

Diváci: 21302