Třinec – Litvínov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (0:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 2:3 (po pr.)
Chomutov – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:0 (kon.) | Olomouc – Sparta 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
4:5 (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0)
Mountfield HK
Neděle 06.01.2019, 18:20 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 33. kolo

49:19
    Přesilová hra pro hosty, dvě minuty za hrubost fasuje Peter Mueller.

43:12
    Oba borci fasují shodné tresty 2+2+10 minut za hrubost.

39:43
    Kometa Brno si zahraje další přesilovou hru, dvě minuty za hákování pro Filipa Pavlíka.

37:44
    Poté co rozhodčí svými tresty poslali na trestnou lavici kompletní první formaci Komety, nyní vylučují na straně Hradce, menším trestem se provinil Petr Zámorský a fasuje dvě minuty za nedovolené bránění. Hra se ve čtyrech na obou stranách.

37:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Oskars Cibulskis – 2+2 min).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukáš Vopelka – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Peter Mueller – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Petr Holík – 2+2 min, hrubost).

35:13
    Rozdělení trestů je podobně jako při potyčce v první třetině. Za hrubost putují na trestnou lavici oba aktéři potyčky, Paulovič však fasuje pouze dvě minuty zatímco Gulaši si svůj pobyt o další dvě minuty prodlouží. Hradec Králové bude nyní hrát jednu minutu a třiačtyřicet vteřin v pěti proti třem.

34:56
    První vyloučení ve druhé třetině, na trestnou lavici putuje hráč Komety, konkrétně Jan Štencel, jenž fasuje dvě minuty za zdržování hry pro vyhození kotouče mimo ledovou plochu.

17:10
    Oba hříšníci jsou potrestání a míří na trestnou lavici. Provinění je shodné – hrubost, ale zatímco domácí Tomáš Malec se na trestné lavici zdrží pouze dvě minuty, hostující útočník Radek Smoleňák nafasoval 2+2.

16:14
    Hradec Králové hraje již v plném počtu a může se těšit na svou první přesilovou hru v utkání, dvě minuty za vysokou hůl, tak zní ortel pro Martina Erata.

14:12
    Lukáš Cingel nyní útočným faulem oslabuje svůj tým a čeká jej dvouminutový pobyt na trestné lavici za podrážení, naopak Kometa si zahraje druhou přesilovou hru v dnešním utkání.

06:45
    První vyloučení v dnešním utkání, na trestnou lavici putuje hráč Hradce Králové konkrétně Tomáš Linhart, který si odpyká dvouminutový trest za hákování.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 8. Štencel (M. Erat, Plekanec), 43. Malec (Bartejs, Plekanec), 52. Malec (Köhler, L. Čermák), 59. Zaťovič (Mueller, O. Němec) – 8. Smoleňák (Zámorský), 38. Smoleňák, 50. Koukal (Zámorský), 53. R. Pavlík, rozh. náj. F. Pavlík