Bohemians – Vítkovice 3:10 (kon.) | Ostrava – Slavia Plzeň 18:0 (kon.) | Židenice – Chodov 1:4 (kon.)
Ne – Panthers 6:2 (kon.) | Střešovice – Jičín 5:3 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
18:0 (6:0, 6:0, 6:0)
FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň
Neděle 06.01.2019, 15:00 • ČPP Aréna Ostrava • ČEZ Extraliga žen • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ostrava do letošní sezóny vkročila dost sebevědomě. V posledním utkání porovnaly své síly s Chodovem, který se nyní nachází na vrcholu tabulky. Hned v první minutě zápasu Chodov vstřelil branku. Po-té trestné střílení zakončil Chodov také brankou. První třetina skončila v poměru 0:2. Ve druhé třetině se Ostrava držela, ovšem ke konci ve třicátéosmé minutě dal Chodov branku. Ve třetí třetině se góly jen střídaly. Třetí třetina skončila v poměru 2:2. Celkové utkání skončilo výhrou pro Chodov 5:2. Ačkoliv je Chodov výš v tabulce, tak počet střel na branku byl dost vyrovnaný, Ostrava:Chodov 24:21. Ostrava se drží na čtvrté příčce s počtem bodů 31.

Plzní se moc nedaří v sezóně. Odehrané zápasy skončily vždy prohrou a to o velký rozdíl. Poslední zápas skončil těsně o jednu branku prohrou 4:5 proti Tatranu Střešovice. První třetina se Plzni moc nepovedla, připsaly si pouze jednu branku. Střešovice vstřelily tři branky. První třetina skončila v poměru 3:1 pro Tatran. V první minutě druhé třetiny se povedlo Lence Přerostové poslat míček do branky Tatranu. Plzeň si připsala ještě jednu branku, ovšem soupeř jim to vrátil stejně. Druhá třetina skončila v poměru 2:2. Třetí třetina byla dost vyrovnaná, nikomu se nedařilo vstřelit branku. V posledním třech minutách utkání nakonec Plzeň dala svou polední branku. Utkání skončilo prohrou Plzně 4:5. Plzeň se aktuálně drží na dvanácté příčce tabulky s počtem bodů 6.

V dnešním utkání by měly mít navrch domácí. Uvidíme, zda jim sebevědomí a odhodlání zůstane při dnešním zápase nebo hosté přijdou s jinou taktikou, která soupeře překvapí. To se dozvíme od 15:00.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Dupčáková (Tomšová) – Vavrečková, Kotzurová, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová, Rybičková – Žurková, Vrlíková, Lacková – Šablaturová, Greiplová, Kapcová – P. Hudáková.

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň: Fialová (Fišerová) – Nachtmanová, Volkmannová, Škardová, Havlová, Krňoulová – Křemenáková, Mašková, Staňková – Drugdová, Böhmová, Šnebergrová – Vaníčková, Přerostová, Vatahová.

Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný.

Hráčky nastupují na hřiště. Ostrava v žlutých dresech a Plzeň s černých.

00:01

00:01
    Úvodní buly se ujímají hosté.

00:20
    Plzeň nasadila rychlé tempo.

01:10
    Ostrava je nyní na míčku a přesouvá se k brance soupeře.

01:48
    Ostrava si obsazuje branku Plzně. Hosté se drží u své branky.

02:14
    Hra se odehrává na půdě hostů.

02:33
    Ostrava právě vstřelila branku!
    KARIN VAVREČKOVÁ z první střely posílá čistě míček ho horního rohu branky. Asistence: Paulína Hudáková.

03:03
    Po rychlé akci si PAVLA KAJFOSZOVÁ zpracovala míček a tahem posílá míček do branky. Asistence: Alena Zuzaníková.

03:53
    Ostrava nepustí soupeře k míčku.

04:27
    Plzeň ztratila míček a ujímá se ho soupeř. Obsazují si branku Plzně a vyčkávají na svou šanci.

05:03
    Ostrava po krásné rozehrávce na půdě soupeře pálí na branku. Míček se odrazil od těla soupeře.

05:41
    Hosté se zmocnily míčku a míří na branku Ostravy. Obrana domácích však včas zasáhla.

06:10
    Plzeň se přesouvá k brance soupeře. Ovšem domácí mám předvedly rychlí návrat a zabránily soupeři v šanci.

06:34
    Kotzurová viděla volnou NELU KAPCOVOU a po přesné nahrávce posílá Kapcová míček ho branky. Asistence: Denisa Kotzurová.

07:51
    Ostrava se přesouvá na půdu soupeře. Plzeň musí odrážet rychlé útoky Ostravy.

08:33
    Staňková převzala míček od soupeřky a míří dopředu. Plzeň útočí!

09:44
    Ostrava se stahuje do obrané pozice.

10:08
    Osraženého míčku od soupeřku využila Vrlíková, která hned nahrála míček volné PAULÍNĚ HUDÁKOVÉ. Hudáková posílá míček do branky. Asistence: Markéta Vrlíková.

11:21
    Plzeň nasadila rychlé tempo. Jsou déle na míčku a dostávají se již do dobrých šancí.

12:10
    Vyloučení v týmu FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (Aneta Nachtmanová – 2 min., Sekání).

12:11
    Plzeň je v oslabení. Musí proto být ve střehu. Ostrava ihned využívá situace a přesouvají se k brance hostů.

12:47
    Hostům se v oslabení zatím daří dobře. Soupeře nepustí ke střele.

13:44
    Ostrava pálí na branku. Míček letí mimo.

14:04
    Plzeň se ujala míčku a běží na branku soupeře. Obrana Ostravy včas zakročila.

14:10
    Hosté jsou v plném počtu.

15:08
    Vyloučení v týmu FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (Dominika Vatahová – 2 min., Sekání).

15:11
    Hosté hned po tom, co byly v plném počtu opět jsou v oslabení za sekání.

15:22
    VERONIKA RYBIČKOVÁ využila hned v oslabení soupeře svou šanci a díky přesné nahrávce od Hudákové pálí na branku. Míček končí v síti branky. Asistence: Paulína Hudáková.

16:26
    Na míčku je neustále Ostrava.

16:50
    Plzeň úspěšně odráží šanci Ostravy vystřelit na branku.

17:05
    DENISA KOTZUROVÁ využila posledních pár vteřin výhody v počtu nad soupeři a připisuje svému týmu další branku. Míček z první střely posílá do horního rohu branky. Asistence: Nela Kapcová.

17:08

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:22
    V poslední minutě se oba týmy dost přetahují o míček.

19:50
    Vrlíková a Drugdová se perou o míček.

20:00

Střely první třetiny:
    Domácí – 9
    Hosté – 4

První třetina se povedla domácímu týmu. Měly dobrou rychlost a přesné nahrávky. Plzeň měla málo šancí, aby se dostaly k míčku. Když byly na míčku, rychle o něj přišly. Hosté bránily dobře svou branku, ovšem byly dvakrát v oslabení čehož dokázal soupeř využít. První třetina skončila v poměru 6:0 pro domácí.

20:01

20:01
    Úvodní buly patří hostům.

20:29
    Ostrava po dobré kombinaci pálí na branku. Střela proletěla nad brankou.

21:01
    Hned v první minutě připisuje NELA KAPCOVÁ další branku. Po střele tahem posílá bezpečně míček do branky soupeře. Asistence: Denisa Kotzurová.

22:00

22:26
    Plzeň v rychlém útoku přichází o míček a domácí jedou na branku Plzně.

23:01
    Plzeň vystřídala hráčku a vymýšlí dobrou taktiku, jak se dostat rychle k brance soupeře a útok zakončil gólem.

23:54
    ROMANA ŽURKOVÁ překvapila své soupeře kličkou a má tak volné místo ke střele na branku. Míček skončil v brance souepře. Asistence: Alena Zuzaníková.

25:00
    Plzeň pálí na branku. Míček letí mimo.

25:54
    Staňková pálí na branku. Míček letí nad branku.

25:58
    Hosté víc ubrání svůj míček a dostávají se častěji do dobrých šancí.

26:55
    Soupeři nyní bojují o míček. Každý ho chce získat jen pro sebe.

27:30
    Domácí jsou na míčku a drží na u branky soupeře.

28:49
    Plzeň posílá míček k brance soupeře.

28:55
    Hosté pálí na branku. Střela však nebyla tak rychlá a brankářka míček chytá úspěšně do rukou.

29:08
    MARKÉTA VRLÍKOVÁ a Vavrečková se rychle dostaly k brance soupeře. Po jedné rychlé nahrávce posílá Vrlíková míček do branky. Asistence: Karin Vavrečková.

30:30
    Domácí jsou na míčku. Pečlivě si ho střeží a obsazují si branku soupeře.

31:35
    Ostrava se bez menších komplikací odtává na půdu hostů a už jen vyčkávají.

32:09
    JANA LACKOVÁ a ujmula míčku. Měla před sebou prázdný prostor, nikdo ji nestál v cestě. Příklepem posílá míček ho horního rohu branky. Bez asistence.

32:19
    Trestné střílení hostů! Skóre se neproměnilo. Míček se zastavil o tělo brankářky.

33:01
    Domácí rozehrávaly na půdě soupeře. PAULÍNA HUDÁKOVÁ vyčkávala na své pozici a po nahrávce z první střeli posílá míček do sítě. Asistence: Denisa Kotzurová.

34:10
    Hosté míří na branku domácích. Nahrávku na střelu na branku jim překazila včasná reakce obránkyně domácích.

34:58
    DENISA KOTZUROVÁ po rychlé akci pálí na branku soupeře. Gólmanka neměla ani šanci postřehnout kam míče letí, jelikož ji ve výhledu bránila hráčka domácích. Asistence: Paulína Hudáková.

35:46
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Markéta Vrlíková – 2 min., Špatné střídání).

36:20
    Hra má rychlé tempo. Nyní jsou domácí v oslabení. Uvidíme, zda toho dokáže soupeř využít.

37:00
    Na míčku jsou domácí.

37:30
    Mašková pálí na branku. Míček se odrazil od těla gólmanky.

37:37
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Viktoria Grossová – 2 min., Sekání).

37:46
    Vrlíková se vrací do hřiště.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:36
    Vyloučení v týmu FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (Dominika Vatahová – 2 min., Bránění ve hře).

39:50

40:00

Střely druhé třetiny:
    Domácí – 13
    Hosté – 7

Druhá třetina se opět vedla domácím. Hned v první minutě si připsaly další branku. Ostrava je lepší v komunikaci na hřišti než jejich soupeř, což jim dává vekou výhodu, nahrávky tak jsou přesnější. Ke konci byla hra moc vyhrocená. Hodně se vylučovalo a hra nemohla nabýt klidnějšího tempa. Druhá třetina skončila v poměru 6:0 pro domácí tým FBC ČPP Group Ostrava.

Dnešní utkání sleduje 56 diváků.

40:01

40:01
    Úvodní buly se ujímají domácí.

40:30
    Domácí jsou opět na míčku a ihned si obsazují branku soupeře.

41:36
    Hosté hrajou v plném počtu.

42:00
    JANA LACKOVÁ z výhodné pozice pálí na branku z první. Míček končí v síti branky. Asistence: Romana Žurková.

42:39
    Domácí na nasadily rychlé tempo. Plzeň nestíhá zastupovat hráče. Toho využila PAULÍNA HUDÁKOVÁ a zpracované přihrávce připisuje svému týmu další branku. Asistence: Karin Vavrečková.

43:05

44:57
    Plzeň se pořád drží u své branky. Ostrava je napadá.

46:20
    Plzeň se ujímá míčku a přemýšlí nad vhodnou taktikou.

46:35
    Autorem branky je PAVLA KAJFOSZOVÁ. Asistence: Romana Žurková.

47:03
    Autorem branky je NELA KAPCOVÁ. Asistence: Denisa Kotzurová.

47:04
    Dva rychlé góly za sebou! A pokaždé měly stejný průběh. Domácí hráčky měly dost prostoru na nahrávku a závěrečnou střelu.

49:30
    Ostrava pěkně zatápí pod kotlem Foalové. zasypávají ji značným počtem střel.

50:20
    Šance hostů. Ovšem obrana včas zasahuje.

51:07
    Ostrava pálí na branku z poloviny hřiště. Míček strefuje nohu soupeřky.

51:59
    Hra se nyní přesouvá rychle ze strany na stranu.

52:12
    Domácí uklidňují tempo hry a obsazují si branku soupeře.

53:02
    DENISE KOTZUROVÉ po nahrávce míček skákal a nedokázala ho uklidnit za běhu. Ovšem lehkým ťuknutím do míčku míček míří rovnou do dolního rohu branky. Asistence: Markéta Vrlíková.

54:10
    Domácí se drží na míčku. Hosté musí opět útoky odrážet.

55:20
    Hosté neví, jak situaci před jejich brankou uklidnit. Často nastávají zmatky a plácání hokejek.

55:58
    VIKTORIA GROSSOVÁ měla úplně volnou cestu k brance. Fialová si s její rychlou střelou nedokázala poradit a míček skončil v síti. Asistence: Paulína Hudáková.

57:20
    Hosté se dostaly k brance domácích. Střela Plzně končí nad brankou.

57:58
    Ostrava pálí na branku. Míček se odráží od těla soupeřky.

58:20
    Drugdová jede sama na branku domácích. Její soupeřka byla však rychlejší a míček ji vyrazila.