Ufa – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – Riga 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – HC Slovan 1:0 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 1:4 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
CSKA Moskva
Neděle 06.01.2019, 15:00 • Minsk Arena • KHL

Hostující celek vyhrává tento zápas 2:1 a získává dva body. Domácí celek dokázal ve třetí třetině proměnit přesilovku a snížit. Snahu o vyrovnání zhatilo zbytečné vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Minsk hrál s brankářem, jenže na ledě měl šest hráčů v útočném pásmu. Moskva po zásluze vyhrává tento zápas.

Střely 18:29
    Hity: 17:12
    Čas v útoku 09:26 – 13:24 (17:24:50)

59:45
    Jeden z hostujících hráčů pálil na prázdnou branku, ale trefil tyčku. Byl to Ivan Tělegin, kdo mohl hostům dopřát klid.

59:26
    Hra pokračuje dál. Jonathon Blum pálil od modré čáry.

59:25
    Oddechový čas pro domácí.

59:25
    Ilja Sorokin kryje ránu, kterou vyslal Ivan Drozdov.

59:00
    Domácí hrají pět na pět. Odvolali brankáře. Zatím se ale nemohou dostat do šancí.

58:37
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Booth.

58:18
    Necelé dvě minuty hry zbývají do konce třetí třetiny, domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

57:23
    Z pohledu domácího celku už čas běží velmi rychle, Dinamo se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

56:50
    Alexandr Popov byl v útočném pásmu, ale nesmyslně hledal spoluhráče, který byl obsazený. Místo střely na branku z toho nebyla nepovedená přihrávka.

55:53
    Minsk pokračuje v aktivní hře a málem z toho byly komplikace. Nechybělo mnoho a jeden z hráčů Moskvy se dostal do brejku.
    55:14 Patrik WIERCIOCH - 1:2

55:14
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí celek využil přesilovku po rychlé kombinaci a snižuje stav zápasu na rozdíl jediné branky. Krásnou ránou pod honí tyčku se prosazuje PATRIK WIERCIOCH. Asistence: Jonathon Blum a Teemu Pulkkinen.

55:04
    Ilja Sorokin raději přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:00
    Domácí celek má nyní možnost přesilové hry a pravděpodobné také jednu z posledních možností na zdramatizování zápasu.

54:30
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., držení).

54:10
    Dinamo se dostalo do útočného pásma. Andrej Kosticyn se snažil vybruslit si do lepší střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.

53:00
    Moskva si v první a druhé třetině vybudovala dvoubrankový náskok, který drží a nedávám Minsku mnoho šancí na zdramatizování zápasu

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 56. Wiercioch (Blum, Pulkkinen) – 15. Blažijevskij (Grigorenko), 33. Šalunov (Tělegin)

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Blum, Wiercioch, Lisovec, Chenkel, Gotovec, D. Osipov, Jevenko – A. Těreščenko, A. Kosticyn, Bujnickij – Pulkkinen, Booth, Q. Howden – Litvinov, An. Stěpanov, S. Kosticyn – Kogaljov, Drozdov, Kitarov – A. Volkov.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Dahlbeck, M. Robinson, Marčenko, Blažijevskij, Čmychov, Naumenkov, Pašnin – Andronov, Hansen, Mamin – Al. Popov, Grigorenko, Kaprizov – Tělegin, Slepyšev, Šalunov – Tolčinskij, P. Karnauchov, Scott.