Vegas – New Jersey 3:2 (kon.) | Arizona – NY Rangers 5:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.)
Detroit – Washington 2:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 0:4 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 3:5 (kon.)
Anaheim Ducks
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Edmonton Oilers
Pondělí 07.01.2019, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný vstup do nového týdne! (04:55:44)

Trestné minuty: 8 – 12

Oilers dali zapomenout na nevydařený zápas na ledě Los Angeles Kings a dnes zvítězili na hřišti Ducks 4:0. Zaznamenali tak druhou výhru z posledních třech utkání.

Ducks naopak prohráli osmý duel v řadě za sebou.
    Konečný výsledek: Ducks vs Oilers 0:4

59:55
    Lindholm už vyčká s kotoučem za vlastní bránou.

59:13

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také celého dnešního utkání.

58:38
    Puk se nachází daleko od Gibsonovy svatyně.

58:14
    Začala druhá minuta z trestu Welinského.

58:02
    Pokus Draisaitla od modré, z pravé strany, zablokován mimo Gibsonův dosah.

57:19
    Kačeři vyhráli buly a ihned poslali touš pryč z obranné třetiny.

57:13
    Dnešní první přesilová hra Oilers. Vhazuje se po pravici Gibsona.

57:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andy Welinski – 2 min., krosček).

57:01
    Obrovská šance Ducks. Kesler nejprve nastřelil tyč, Gibbons následně narazil na levý beton dnes skvělého Talbota.

56:52
    Ochozy Honda Center jsou už pořádně prořídlé.

56:50
    Čároví pískají Olejářům zakázané uvolnění.

55:51
    Čtyři minuty a devět vteřin do závěrečné sirény. Na vhazování po levici Talbota máme Henriquea a Draisaitla.

55:51
    Další práci pro brankáře Edmontonu obstaral Welinski. Talbot byl ale znovu připraven na správném místě. Proběhne poslední reklamní přestávka.

55:30
    Talbot se znovu musel míti na pozoru. Zakrořit totiž musel proti střele tečované Getzlafem.

55:17
    Lindholmova střela od modré, z levé strany, Talbot touš vyráží.

54:50
    Sherwood se po pravé straně s kotoučem daleko nedostal. Obrana Oilers byla dobře zorganizovaná.

53:54
    McDavid to nyní nevymyslel úplně nejlépe a píská se postavení mimo hru proti jeho týmu.

53:06
    Střely na bránu: 35 – 24

52:51
    Z obdobné pozice jako Henrique to nyní zkoušel také Sprong. Talbota ovšem také neohrozil.

52:26
    Rána Henriquea od modré, z pravé strany, zamířila mimo Talbotovu svatyni.

52:13
    Čtyřiatřicátý zákrok pro Talbota. Od modré čáry jej vyzkoušel Lindholm.

51:27
    Osm minut a 33 vteřin do konce třetí třetiny. V neutrální zóně, poblíž trestné lavice hostů, se na další vhazování proti sobě stavějí Getzlaf a Draisaitl.

51:27
    Kotouč v ochranné síti za Talbotem, proběhne další reklamní přestávka.

50:55
    Jones střílel z levé strany, od modré čáry, Gibson si šáhl na kotouč, který vyrazil za svou bránu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:27
    Kassianova dobrá šance z pravé strany, při přečíslení. Gibson ale zachránil svůj tým od inkasování pátého gólu.

50:01
    Načínáme druhou polovinu třetí třetiny, Oilers stále vedou na ledě Ducks 4:0.

49:11
    Zpět do akce! Getzlaf a Draisaitl v souboji na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Anaheimu.

49:11
    Hra přerušena, máme tu první reklamní přestávku třetí třetiny.

48:30
    V ochozech Honda Center jinak panuje naprosté ticho. Slyšet lze pouze zvuky a hlasy z ledové plochy.

47:58
    Montour přihrával zprava před bránu, do ohně, avšak nikoho ze spoluhráčů zde nenašel.

46:21
    Střely na bránu: 33 – 21

46:14
    Další icing Oilers.

46:01
    Zakázané uvolnění v podání hostujících hokejistů.

45:40
    Střela Ritchieho ze středu útočného pásma byla zablokována Nursem.

45:00
    Pokus Cogliana z levé strany zamířil mimo Talbotův dosah.

44:29

44:00
    Ihned po vhazování se Edmontonu podařilo vyhodit.

43:53
    Ritchieho střelecký pokus z pravé strany skončil v ochranné síti.

43:30
    První polovina z trestu Puljujärviho je minulostí.

43:12
    Nejnebezpečnějším hráčem Ducks v dnešním utkání je zřejmě Kaše. Český útočník nyní také z pravé strany zaměstnal Talbota.

42:55
    Olejáři se osvobozují, přičemž prostřídávají svou bránící čtveřici.

42:29
    Třetí přesilovka pro Anaheim. Vhazuje se po levici Gibsona.

42:29
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jesse Puljujärvi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

41:31
    Útočit se nyní pokoušeli také Kačeři, avšak se dostali do postavení mimo hru.

40:55
    Oilers zahajují třetí třetinu dobrým tlakem. Kassian měl ještě další dvě příležitosti, avšak ani jednu nedokázal úspěšně zakončit.

40:30
    Pokus Kassiana z levé strany byl zablokován Keslerem.

40:15
    Na úvod třetí třetiny, po 15 vteřinách, se píská zakázané uvolnění Ducks.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Obě mužstva máme zpět na ledové ploše Honda Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků.

Po 2. třetině: Ducks vs Oilers 0:4

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po siréně oznamující konec druhé třetiny ještě dochází v obranné zóně Olejářů k menší potyčce.

40:00

39:55
    Ritchieho bekhend z pravé strany na Talbota neprošel.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:54
    Pěknou kombinaci Oilers nyní zakončoval McDavid. Gibson ale předved dobrý zákrok.

38:45
    Åberg se dostal s pukem mezi kruhy, zakončit se mu už ale nepodařilo. Obrana hostů nakonec odvedla dobrou práci.

37:30
    Hra nyní dost postrádá na přesnosti. Žádné šance nepřicházejí.

36:10
    Montour mířil od modré čáry, zprava, nepřesně.

35:51
    Devětadvacátou střelu Anaheimu obstaral Sprong, Talbot ale znovu úspěšný.

35:10
    Ofsajd v podání Edmontonu.

34:27
    Pět minut a 33 vteřin do konce druhé třetiny. Na vhazování po levici Talbota máme Henriquea a Draisaitla.

34:27
    Puk v ochranné síti za Talbotovými zády, na řadu přichází další z reklamních přestávek.

33:41
    Střely na bránu: 27 – 17

33:22
    Tlak Ducks vyústil v icing kanadského celku z Alberty.

32:39
    Montourova střela z levé strany naopak už postrádala přesnost.

32:09
    Další zákrok Talbota. Tentokrát jej vyzkoušel z levého kruhu pro vhazování Kaše.

31:46
    Střelecký pokus Lindholma od modré, z levé strany, Talbot touš vyrazil před sebe.

30:16
    Můžeme pokračovat. Henrique a Draisaitl na vhazování po pravici Gibsona.

30:16
    Postavení mimo hru ze strany Anaheimu. Je tu reklamní přestávka.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání a Oilers vedou na ledové ploše Ducks 4:0. Jejich náskok navýšil v 28. minutě Draisaitl.

29:25

29:20
    Oilers už to v pohodě ubrání.

28:45
    Edmontonu se po vhazování podařilo osvobodit. Do konce přesilovky domácích zbývá ještě 40 vteřin.

28:38
    Na levé straně napřáhl ke střele Getzlaf, Talbot vyrazil puk do ochranné sítě.

28:20
    Další střelu z pravé strany obstaral Åberg. Talbot byl ale opět pozorný.

28:09
    Sprong střílel zprava mezi Talbotovy betony, avšak neúspěšně.

27:25
    Druhá početní převaha pro Kačery. Podaří se jim vstřelit kontaktní gól?

27:25
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., nesportovní chování + 2 min., hrubost).

27:25
    Po gólu Draisaitla se strhla u brány Ducks potyčka.
    27:25 Leon DRAISAITL - 0:4

27:25
    Edmonton právě vstřelil branku!
    4:0 pro Oilers! Střela Jonese z levé strany byla zablokována Kaše. Z mezikruží následně skóroval LEON DRAISAITL. Německý útočník si tak připsal třiadvacátou trefu v letošní sezoně! Asistence: Caleb Jones.

26:23
    Krátce po vhazování se píská zakázané uvolnění Olejářů. Následovat tedy bude další buly před Talbotem.

26:16
    Zpět do akce! Souboj na vhazování po levici Talbota obstarávají Kaše a Draisaitl.

26:16
    V Honda Center proběhne reklamní přestávka.

26:16
    Rána Montoura z pravého kruhu pro vhazování, Talbot zasahuje.

25:06
    Střely na bránu: 20 – 16

24:21
    Vhazování proběhlo ve střední třetině, poblíž trestné lavice Oilers.

24:19
    Kotouč opustil hrací plochu, hra je tedy přerušena.

23:41
    Velmi kvalitní příležitost pro Draisaitla, Gibson ale předvedl dobrý zákrok.

23:08
    Mansonova střela na Talbota neprošla. Zablokoval ji totiž Russell.

22:46
    Na opačné straně hřiště zkoušel štěstí z pravé strany Puljujärvi, také Gibson ale dokázal puk vyrazit.

22:25
    Nahození Montoura zprava, od modré, Talbot bez problémů kotouč vyráží.

21:42
    Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou domácího mužstva.

21:40
    Anaheimu odpískána hra vysokou holí.

21:17

20:41
    Střelu Åberga z pravé strany dorážel ještě před bránou Kesler, Talbot si ale dokázal poradit.

20:11
    Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění Kačerů.

20:02
    Ducks zahajují druhou třetinu na přesilové hře.

20:01

Hokejisté Anaheimu a Edmontonu jsou zpět na ledě Honda Center. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

Po 1. třetině: Ducks vs Oilers 0:3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    To je vše, co první třetina nabídne.
    19:49 Kyle BRODZIAK - 0:3

19:49
    Hosté skórují při vlastním oslabení, necelých 11 vteřin před koncem první třetiny! Autorem gólu je KYLE BRODZIAK, který zakončil bekhendem útočnou akci Nugenta-Hopkinse. Pro Brodziaka čtvrtý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.

19:28
    Hosté na úvod oslabení vyhodili.

19:17
    První přesilovou hru utkání si zahrají Ducks. Vhazuje se po pravici Talbota.

19:17
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Caleb Jones – 2 min., vysoká hůl).

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:46
    Hrát se bude klasicky v pěti na obou stranách. Vhazování v obranné zóně domácích, po pravici Gibsona.

18:46
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hrubost).

18:46
    Hra přerušena. Na modré čáře Oilers máme menší výměnu názorů.

18:37
    Ducks se ihned po vhazování vydali kupředu. Přechod do útočného pásma jim ovšem nevyšel – čároví odpískali ofsajd.

18:28
    Gibson zasáhl rukavicí před Nugentem-Hopkinsem, hra je přerušena.

17:21
    Nepřesnost a icing ze strany Kačerů.

17:08
    Sherwood se svou střelou ze středu útočného pásma neuspěl.

16:46
    O snížení na 1:2 se nyní mohl postarat Henrique, který střílel dobře z levého kruhu pro vhazování. Talbot ale znovu stál na správném místě.

16:20
    Ačkoliv se zatím Anaheim jeví herně jako lepší tým, prohrává s Edmontonem doma o dva góly, 0:2.
    16:05 Jesse PULJUJÄRVI - 0:2

16:05
    Olejáři jdou do dvougólového vedení! Prosazuje se bekhendem z předbrankového prostoru JESSE PULJUJÄRVI. Jeho čtvrtý gól v letošní sezoně, 2:0 pro kanadský celek! Asistence: Darnell Nurse, Ryan Nugent-Hopkins.

15:59
    Nyní ale Gibsona vyzkoušel střelou z levé strany Lucic. Brankář Ducks hru přerušil.

15:53
    Puljujärviho útočná akce po pravé straně nic vážného nepřinesla.

14:31
    Střely na bránu: 12 – 7

14:19
    Od modré čáry, z levé strany, vystřelil Fowler. Jeho pokus byl zablokován Chiassonem vysoko nad, do ochranné sítě.

14:13
    Pět minut a 47 vteřin do konce první třetiny. Henrique a Brodziak v souboji na vhazování po pravici Talbota.

14:13
    Kaše zahrozil z levé strany, Talbot dokázal zkrotit. Máme tu reklamní přestávku.

13:59
    Puljujärvimu střela na levé straně nevyšla. Dobrou defenzivní práci odvedl Manson.

13:10
    Anaheim má velkou snahu vyrovnat skóre na 1:1. Talbot se však překonává.

12:49
    Zakázané uvolnění v podání Edmontonu.

12:33
    Dva velmi dobré zákroky Talbota po chybě, kterou vyrobil v obranné třetině Khaira. Stříleli Silfverberg a Cogliano.

12:07
    Russell zablokoval střelu Sherwooda z levé strany, Talbot tak zůstal bez práce.

11:25
    Montour zkusil štěstí zprava, z ostrého úhlu, Talbota ale nepřekvapil.

10:29
    Zpět do akce! Na vhazování po levici Talbota se staví Getzlaf a Draisaitl.

10:29
    Silfverbergova střela z pravého kruhu pro vhazování, Talbot má touš ve své moci. Proběhne druhá reklamní přestávka.

09:59
    Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny a Oilers vedou na ledě Ducks díky gólu McDavida z osmé minuty 1:0.

09:47
    Gibson vyrazil před sebe střelu Petrovice od modré, z pravé strany.

08:42
    Manson střílel od modré, zprava, bez přípravy, jeho pokus ovšem zablokoval hned první bránící hráč – Puljujärvi.
    07:37 Connor MCDAVID - 0:1

07:37
    Osmá minuta utkání, Oilers otevírají skóre! Kotouč za Gibsonova záda dostal na několikátý pokus, poněkud se štěstím, CONNOR MCDAVID. Pro kapitána Edmontonu čtyřiadvacátý gól v této sezoně! Asistence: Zach Kassian, Caleb Jones.

07:24
    Kačeři se provinili icingem, vhazovat se tedy za malý moment bude před Gibsonem.

07:00
    Vhazování proběhlo v obranné zóně Olejářů, po pravici Talbota.

06:58
    Puk vyletěl mimo hrací plochu, do prostoru střídaček.

06:12
    Konec reklamní přestávky. Vhazuje se mezi hole Getzlafa a Draisaitla, po pravici Gibsona.

06:12
    Gibson sbírá do své lapačky nahození Nurse zleva, od modré čáry. Následuje první reklamní přestávka.

05:13
    Od pravého mantinelu vyzkoušel Gibsona lehkým nahozením na bránu Puljujärvi.

04:56
    Střely na bránu: 5 – 1

04:48
    Pokus Spronga zprava zamířil mimo tři tyče.

04:16
    Prudká střela Mansona od modré, z pravé strany, Talbot ale zasahovat nemusel.

03:55
    Kašeho střelecký pokus z pravé strany, Talbot nachází touš ve svém náručí.

02:30
    Anaheimu zatím patří úvodní minuty utkání.

02:02
    Welinski vystřelil zprava, od modré čáry, Talbot má další zákrok.

01:55
    Talbot má kotouč pod svou rukavicí, rozhodčí hru přerušují.

01:39
    Dobrý bekhend Kašeho z předbrankového prostoru, Talbot ale dokázal touš vytěsnit.

00:34
    Vhazovalo se v neutrální zóně, před zraky střídačky Edmontonu.

00:32
    Hra je z neznámých důvodů přerušena.

00:26
    Silfverberg obkroužil bránu soupeře, přičemž následně z levého kruhu otestoval dobrou střelou Talbotovu pozornost.

00:03
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté.

00:01

Do středového kruhu se na vhazování staví Kesler a McDavid, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, duel mezi Ducks a Oilers co nevidět začne.

Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Honda Center zazní kanadská a americká státní hymna.

Zahajovací formace

ANA: Gibson – Fowler, Manson – Cogliano, Kesler, Silfverberg

EDM: Talbot – Jones, Larsson – Khaira, McDavid, Kassian

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

ANA: John Gibson – 25 let, USA
    Z:35 REC:15-12-6 OG:84 PR:2.60 %ÚS:92.5 SO:1

EDM: Cam Talbot – 31 let, CAN
    Z:22 REC:7-11-2 OG:67 PR:3.23 %ÚS:89.3 SO:0

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Fowler, Manson (A), Mahura, Welinski – Åberg, Getzlaf (C), O. Kaše – N. Ritchie, Henrique, Sprong – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Gibbons, Rowney, Sherwood.

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Nurse, K. Russell, Jones, A. Larsson, Gravel, Petrovic – Khaira, McDavid (C), Kassian – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi – Gambardella, Brodziak, Rattie.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Jake Brenk – Brian Mach, Brandon Gawryletz.

Příjemnou pondělní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Edmonton Oilers.

EDMONTON OILERS

Oilers mají na svém kontě za posledních osm zápasů pouze jednu výhru. Na hřišti Ducks odehrají třetí utkání z čtyřzápasového tripu.

Za první polovinu tripu Olejáři zapsali bilanci 1-1-0. Na úvod porazili Arizonu Coyotes 3:1, poté prohráli s Los Angeles Kings 0:4. V tabulce Západní konference kanadský celek momentálně najdeme na jedenácté pozici se ziskem 41 bodů.

Kdo je ve formě?

Kapitán týmu, útočník Connor McDavid v posledních šesti zápasech nasbíral za čtyři góly a osm asistencí celkem 12 kanadských bodů.

ANAHEIM DUCKS

Ducks se v noci pokusí ukončit sérii dlouhou sérii sedmi proher – bilance 0-5-2. Proti Oilers odehrají čtvrté utkání z šestizápasového homestandu.

V předchozích třech duelech Kačeři postupně prohráli s Arizonou Coyotes 4:5 v prodloužení, s Tampou Bay Lightning 1:2 v prodloužení a s Vegas Golden Knights 2:3. V tabulce Západní konference jim aktuálně patří osmé místo se ziskem 45 bodů.

Útočník Nick Ritchie v posledních třech zápasech zaznamenal za jeden gól a tři asistence celkem čtyři kanadské body.
    Anaheim Ducks vs Edmonton Oilers, 02:00 SEČ

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Dnešní program zámořské soutěže nabízí celkem sedm zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma týmy z Pacifické divize. Anaheim Ducks přivítají Edmonton Oilers. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Honda Center vhozeno krátce po 02:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 8. McDavid (Kassian, Jones), 17. Puljujärvi (Nurse, Nugent-Hopkins), 20. Brodziak (Nugent-Hopkins), 28. Draisaitl (Jones)

Rozhodčí: Kyle Rehman, Jake Brenk – Brian Mach, Brandon Gawryletz

Diváci: 17 317