4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
HC Olomouc
Úterý 08.01.2019, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný úterní podvečer z města pod Špilberkem. V Brně se vše pomalu chystá k třetímu domácímu utkání v řadě, po Třinci a Hradci Králové přijede v rámci předehrávky 42. kola Tipsport extraligy celek z Olomouce, který se nachází na sedmé pozici v tabulce. Jak dopadne poslední měření těchto týmů v základní části?

HC Olomouc
    Hanákům se v této sezóně poměrně daří a drží krok s elitní šestkou, která zaručuje přímý postup do play-off. V posledních utkáních se však Moře příliš nedaří. V prosinci dokázali hostující hráči naplno bodovat pouze dvakrát, na startu nového roku sice přemohli Litvínov (4:1), ale v posledním duelu nestačili doma na pražskou Spartu (0:3). Olomouci patří sedmá pozice se ziskem padesáti bodů, na Kometu činí ztráta čtyř bodů, na šestou Plzeň jsou to body tři. Tabulka je ovšem velmi vyrovnaná a na desátou příčku má Olomouc náskok pouhých tří bodů.

Hanáckou ofenzívu táhne Zbyněk Irgl, jenž je s čtrnácti góly jasně nejlepším střelcem týmu, jenže již vynechal několik utkání kvůli zranění. Dalším produktivním hráčem je Jan Knotek, který má na svém kontě osm gólů a devět asistencí. Jedničkou v brankovišti Olomouce je Branislav Konrád, jenž si drží průměr 2,23 obdržených branek na zápas.

Vzájemná utkání
    Oba týmy již v této sezóně odehrály proti sobě tři utkání. To první v Olomouci vyznělo lépe pro Kometu, která vyhrála v prodloužení. Zápas v DRFG areně dopadl lépe pro hostující tým. Poslední utkání se hrálo 26. prosince a znovu to byla Kometa, která si tentokrát došla pro vítězství v prodloužení.

29. kolo HC Olomouc – HC Kometa Brno 4:5p.

16. kolo HC Kometa Brno – HC Olomouc 2:3

3. kolo HC Olomouc – HC Kometa Brno 1:2sn.

Brněnským hráčům se díky stabilním výsledkům daří držet v elitní šestici. Z posledních sedmi utkání našli pouze třikrát přemožitele. Brňané v pátek začali domácí šňůru zápasů s Třincem, nutno dodat, že vítězně. Kometa si vyšlápla na lídra soutěže 4:1. Nedělní střetnutí s Hradcem přineslo utkání, které mělo parametry play-off. Domácí celek musel třikrát dotahovat, ale nakonec si vynutil prodloužení a nájezdy, ve kterých však byl šťastnějším týmem Hradec. Kometě patří momentálně pátá příčka, přičemž na čtvrté Vítkovice ztrácí pouhé dva body, na šestou Plzeň hledí s jednobodovým náskokem.

Největší útočnou sílou Brna je elitní formace, která se v kanadském bodování nachází v nejlepší šestici hráčů celé soutěže. Nejlepším střelcem Komety je Petr Mueller s šestnácti brankami. Z první formace má nejvíce kanadských bodu Petr Holík (34). V brankovišti chytil svou šanci Karel Vejmelka, který si drží úspěšnost zákroků 91,47%. Do utkání mohou zasáhnout i mladíci, kteří se již vrátili z Kanady. Chybět nebudou ani zkušení Martin Erat s Tomášem Plekancem.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Kusko, R. Zohorna, Mallet – Vondráček, L. Čermák (C), Köhler – Střondala.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Škůrek, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek (A), Švrček, Rutar, Staněk – Jergl, J. Knotek (A), Ostřížek – Handl, Strapáč, Burian – V. Tomeček, Kolouch, Holec – Mráz, Skladaný (C), Laš.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Daniel Pražák – Jiří Ondráček, Josef Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky jsou již na ledové ploše. Kometa bude hrát v bílo-modré kombinaci, hosté z Olomouce v červených dresech.

Hráči ještě před zahájením utkáním uctili památku zesnulé fanynky brněnské Komety a následně zazněla Óda na Kometu.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování vyhrál hostující celek, který se ihned dopouští zakázaného uvolnění.

00:23
    Lukáš si ihned po vhazování připsal první úspěšný zákrok.

00:49
    Michal Barinka se ocitl před Lukášem, který již byl položen, ale nedokázal přehodit jeho beton.

01:57
    Olomouc se poprvé dostává do útočného pásma, ale Mallet dokázal na modré čáře získat puk pro svůj tým.

02:13
    Bruno Mráz zavezl puk do útočné třetiny, kde byl osamocen, zkusil přihrávku před branku, kde byla čtveřice domácích hráčů.

03:27
    Zaťovič s Holíkem přečíslili hostující obranu, ale k druhému jmenovanému se nedostal puk tak, aby mohl vystřelit na branku.

04:32
    Erat s Plekancem vybojovali puk za brankou a Kometa se usídlila v útočném pásmu. Nakonec to byl Erat ke střele, ale ta nebyla zdařilá.

05:28
    Galvasova přihrávka byla zablokovaná a na druhou stranu se vydal Radim Zohorna, jeho střelu dokázal bránicí hráč dostat do ochranné sítě.

06:10
    Laš se dostal ke střele od modré čáry, ale rána mu vůbec nesedla a k touši se dostávají Brňané.

06:40
    Lukáš se musel natlačit na svou pravou tyč a přerušit následně hru.

07:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané se dostávají do vedení po akci první formace. Mueller nejdříve ztratil puk, ale rychle hop vybojoval zpátky a přihrál na modrou čáru, kde byl připraven se střelou MICHAL GULAŠI, jeho ránu ještě tečoval jeden z hostujících hráčů a rána zapadla do branky Lukáše. Asistence: Peter Mueller, Jan Štencel.
    07:28 Michal GULAŠI - 1:0

09:00
    Gulaši odzbrojil soupeře u vlastní brány, ale hosté se díky špatné rozehrávce dostali ke střele a Vejmelka musel být v pozoru.

10:19
    Jergl si vyjel na střed hřiště, ve střele mu zabránil nedovoleným zákrokem Michal Barinka, který si odpyká trest za sekání.

10:34
    Ondrušek si najel do pásma po levé straně hřiště, zamířil na vzdálenější tyč a těsně minul bránu.

11:16
    Vejmelka musel zasahovat proti střele od modré čáry, útočnou akci přerušuje Mueller, jenž vyhodil puk z pásma.

11:52
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc využívá svou přesilovou hru. Petr Kolouch dal puk na modrou čáru, odkud vypálil Jakub Galvas, jeho rána ještě našla hokejku JIŘÍHO ONDRUŠKA, který posla puk do levého horního rohu. Vejmelka měl zakrytý výhled a neměl šanci proti střele zasáhnout. Asistence: Jakub Galvas, Petr Kolouch.
    11:52 Jiří ONDRUŠEK - 1:1

13:59
    Hruška přebruslil modrou čáru, dostal puk a hledal před brankou Plekance, na kterého se puk nedostal.

14:35
    Útočnou akci zastavil ofsajd. Po vhazování ve středu pásma nahodil kotouč do pásma Bartejs a Lukáš musel zasahovat.

15:28
    Mueller se prosmýkl po pravé straně hřiště, vystřelil na bližší tyč, ale trefil jen boční síťku brány.

16:28
    Martin Erat obral obránce na modré čáře a dostal se do úniku až před Lukáše, puk si přehodil na bekhend a trefil tyčku!

17:07
    Čermák vyhrál vhazování v útočném pásmu přímo na Ondřeje Němce, kterému však puk podjel puk pod hokejkou a Kometa musí opustit obranné pásmo Olomouce.

17:30
    Štencel vybídl své spoluhráče k teči před brankou, což se povedlo, ale poskakující touš těsně minul pravou tyčku.

19:02
    Olomouc po svém zakázaném uvolnění vyvezla puk z pásma a nahodila jej za Vejmelkovu bránu, kde si ho přebírá domácí obrana.

19:50
    Štencel vyslal dělovku na branku Lukáše, ale jeho projektil minul prostor tří tyček.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina začala náporem brněnské Komety a v první šanci se objevil Michal Barinka, který nedokázal nadvakrát překonat hostujícího brankáře. Skóre otevřel v šesté minutě Michal Gulaši, jenž vystřelil od modré, rána byla ještě tečovaná a projela mezi betony Lukáše. Olomoučtí vyrovnali v přesilové hře zásluhou Jiřího Ondruška. Brno mělo nadále více ze hry, ale skóre se již neměnilo. Druhá perioda začne v 18:51.

20:01

20:07
    Hned po středovém vhazování přešli hosté do útoku, po sražené střele se vhazovalo před Vejmelkou, který musel následně zasáhnout lapačkou proti střele Škůrka.

20:35
    Holík nabral rychlost středem hřiště, vyměnil si puk s Muellerem a vystřelil bekhendem. Lukáš zvládl zasáhnout, ale akce pokračovala dál a Holík se dostal přihrávku na před odkrytou branku, ale nezakončil.

21:08
    Brno jde znovu do vedení po krásné akci Tomáše Plekance, ten si s pukem sjel za branku Olomouce a zadovkou našel hůl ALEXANDRA MALLETA, jenž střelou na bližší tyč překonal Lukáše, který již byl na cestě k druhé tyči. Asistence: Tomáš Plekanec.
    21:08 Alexandre MALLET - 2:1

22:11
    Holík vybojoval puk v rohu hřiště u branky Olomouce, předal puk na Muellera, který však ztratil puk u modré čáry.

23:10
    Handl získal puk za brankou a předal jej na modrou čáru, kde po chvilce váhání vystřelil Švrček, ale trefil prvního obránce.

23:59
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Vojtěch Tomeček – 2 min., hákování).

24:13
    Němec zastavil prudké vyhození na modré čáře, puk putoval na Muellera, jenž předal přes šíři hřiště na Petra Holíka, který mířil nad vyrážečku, jeho ránu zvládl přizvednout obránce do ochranné sítě.

24:33
    Olomouc zvládla vyhodit puk pásma a následně je pískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude u modré čáry Komety.

25:12
    Holík zvládl dostat puk do útočného pásma, kde si vyměnil puk ze Zaťovičem, který chvíli míchal s pukem za brankou, nakonec přišla přihrávka na PETERA MUELLERA, který si sjel na levém kruhu a přesnou ranou zvyšuje vedení Brna. Asistence: Petr Holík, Martin Zaťovič.
    25:12 Peter MUELLER - 3:1

25:57
    Leoš Čermák netrefil z pravého kruhu pro vhazování prázdnou branku, to byla obrovská příležitost Komety.

26:59
    Hruška prodloužil touš do pásma, kde si jej převzali hosté, kteří se dopouští zakázaného uvolnění. Bude se vhazovat před Lukášem.

27:40
    Barinkův pas z pásma zastavil Strapáč, který zavezl puk do roh, kde probíhal dlouhý souboj. Úspěšnější byli hosté, kteří ale rychle přišli o puk a do úniku dva na jednoho se vydal Zaťovič s Muellerem. První jmenovaný předal puk americkému útočníkovi, kterému Lukáš znemožnil skórovat špičkou brusle.

29:39
    Brněnští hráči si teď nerozuměli a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočném pásmu Olomouce.

30:05
    Hanáci se usídlili v útočném pásmu. Marek Laš našel přihrávkou přes šířku hřiště volného BRUNA MRÁZE, který vystřelil na Vejmelku, puk byl ještě tečován domácím hráčem a skončil mezi betony brněnského brankáře. Aistence: Marek Laš, Jakub Galvas.
    30:05 Bruno MRÁZ - 3:2

30:35
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Aleš Jergl – 2 min., hrubost).

31:23
    Brňané kombinovali v útočném pásmu, ale jeden z pasů zachytil Jaroměřský, který vyvezl kotouč do bezpečí.

32:14
    Hruška nevěděl o protihráči za zády a byl připraven o kotouč. Olomoučtí vyhazují v době, kdy jsou již kompletní.

33:23
    Jiruš vybojoval puk ve středním pásmu a předalo jej Kolouchovi, který si sjel do útočného pásma, kde příliš dlouho nevydržel.

34:24
    Leoš Čermák nabral rychlost ve středním pásmu, překonal modrou čáru a vystřelil na bližší tyč. Lukáš puk vyrážečkou vytěsnil za svou bránu.

35:33
    Holík nabízel puk na střed hřiště, ale žádný ze spoluhráčů jej nezasáhl.

36:00
    Skladaný bojoval o puk za brankou Vejmelky, puk nakonec získal a poslal na modrou čáru, jenže jeho spoluhráč byl již ve středním pásmu a pásmo neudržel.

37:08
    David Škůrek nedovoleně bránil u vlastní střídačky a půjde si na dvě minuty sednout na trestnou lavici.

37:35
    Petr Holík projel středem hřiště a vzal to na sebe, jeho ránu Lukáš vyrazil. Hra nadále pokračovala a po střele Malleta již hostující brankář přerušuje hru.

38:06
    Petr Holík si vyjel z pravého kruhu blíže k bráně a mířil na vzdálenější tyč. Střelu nad beton zvládl hostující brankář chytit a přikrýt.

38:44
    Mueller dlouho hledal přihrávku do lepší pozice, nakonec si vybruslil k modré čáře a vyslal puk na vyrážečku brankáře, ale ještě před brankou se od hostujícího hráče odrazil puk do ochranné sítě.

39:56
    Bartejs si najel do tří hráčů a ztratil kotouč, při následném návratu si pomohl držením, aby se dostal před protihráče.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhé dějství je minulostí a do šatny může odejít spokojenější Kometa, které vrátil vedení ve dvaadvacáté minutě po krásné zadovce Tomáše Plekance Alexandre Mallet. Ještě veseleji bylo o čtyři minuty později, to se prosadil nejlepší střelec Brna – Peter Mueller, jenž se trefil z levého kruhu. Olomouc zvládla o pět minut později snížit zásluhou Mráze. Jeho ránu ještě tečoval Bedřich Köhler a puk projel mezi betony Vejmelky. Třetí část začne v 19:46.

Za domácí brankou ještě musí dojít k úpravě ledu, takže zahájení části musí být o pár chvil pozdrženo.

40:01

40:17
    Hanákům se daří sedmnáct vteřin po startu třetiny vyrovnat stav utkání. Jan Knotek předal puk na pravé křídlo, kde byl rozjetý ALEŠ JERGL, který nejdříve naznačil střelu a pak rychlým příklepem našel mezeru nad ramenem Vejmelky, který již byl na ledě. Asistence: Jan Knotek, David Ostřížek.
    40:17 Aleš JERGL - 3:3

40:57
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., krosček).

41:12
    Leoš Čermák vytlačil obránce od modré čáry a málem se dostal do úniku, bohužel pro Kometu mu chyběla rychlost, aby ujel obráncům.

42:01
    Olomouc se vlastním přičiněním dostává z pásma, rychlé nahození zastavuje domácí hráč a znovu dostává puk do bezpečí.

42:44
    Zaťovič si klepl o přihrávku na modré čáře, dostal ji a tlačil se s obráncem na přední tyč, nakonec objel bránu, ale zakončit nedokázal.

43:29
    Kometa již hraje opět v pěti, toto oslabení zvládla skvěle, Olomouci to příliš nedovolila.

44:16
    Köhler se obtočil kolem brány, místo střely zkoušel najít někoho na druhé tyči, ale puk projel pouze přes brankoviště až k mantinelu.

45:13
    Strapáč si dojel za vlastním nahozením a následně našel spoluhráče před brankou, kterému však rána v jednoznačné šanci nesedla.

46:20
    Na druhé straně se do rány opřel Michal Barinka, ale jeho rána nemířila mezi tři tyče Lukášovy brány.

46:58
    Vondráček s Čermákem bojovali o puk za brankou hostů, ale nebyli úspěšní a Olomouc dostává hru do středního pásma.

47:56
    Tak to byla šance jako hrom. Peter Mueller ujel s Petrem Holíkem do situace dva na jednoho. Mueller poslal puk na druhého jmenovanému, ten ještě vrátil puk americkému střelci, který měl před sebou odkrytou bránu, ale Lukáš neskutečným přesunem zastavil puk před brankovou čarou.

49:39
    Vondráček měl problémy ve středním pásmu, tak vrátil touš na obranu, celá souhra byla dost obtížná a vše končí zakázaným uvolněním domácích.

50:14
    Karel Vejmelka předvedl skvělý přesun a zákrok proti Lašovi, který se objevil před brankou, hra pokračovala, ale Vejmelka dalším jistým zákrokem lapačkou přerušuje hru.

50:32
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., sekání).

50:43
    Mueller zahájil kombinaci v útočném pásmu, všichni hráči se stáhli blíže k bráně, takže přišel pas na Ondřeje Němce, který však neprostřelil hradbu těl.

51:29
    Mueller vystřelil na branku, před kterou se strhl souboj o puk, který vyhrál jeden z hostujících hráčů a kotouč dostal do středního pásma.

52:38
    Olomouc je v plném počtu, poslední vteřiny přesilovky strávila Kometa ve vlastním pásmu, nejdříve Barinka pak i Vejmelka trochu zaváhali v rozehrávce.

53:23
    Olomoučtí nahodili puk do útočného pásma, kde jej přebírá Tomáš Plekanec, který rozjíždí útočnou akci.

53:50
    Jan Hruška nabral rychlost na levé straně hřiště a vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře na přední tyči.

54:06
    Na úterní moravský souboj si do DRFG areny našlo cestu 7214 diváků.

54:19
    Martin Zaťovič vystřelil rovnou pro vhazování, ale jeho střela nebyla přesná. Hosté následně dostávají puk z vlastního pásma.

54:44
    Hosté si příliš nekomplikují situaci a během krátké chvíle vyhazují již na třetí zakázané uvolnění.

55:21
    Tomeček se dostal do útočného pásma po pravé straně hřiště, ale byl okamžitě zastaven a puk mu byl odebrán, ovšem Kometa se dopouští při kombinaci zakázaného uvolnění.

56:07
    David Škůrek zastavil vyhození a napřáhl od modré čáry. Vejmelka si pohlídal prostor mezi rukou a tělem.

56:56
    Kolouch objel bránu a snažil se zasunout na přední tyč, Vejmelka byl natlačený na svou tyč a obrana odzbrojila hostujícího útočníka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny v době, kdy Mallet minul ze středu útočné třetiny hostující branku.

58:43
    Mueller hledal rozjetého Zaťoviče, jenže mu předložil delší přihrávku, na kterou Zaťovič nedosáhl.

59:43
    Vejmelka přikryl nahození před dotírajícím Burianem a bude se vhazovat po jeho pravici.

59:56
    Gulaši nedostal puk do středního pásma a Vejmelka si připisuje další úspěšný zákrok.

59:58
    Přímo z vhazování přišla svižní rána a Vejmelka reflexivně vyrazil lapačkou.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tři třetiny o vítězi nerozhodly, takže v Brně se bude pokračovat prodloužením. Nerozhodný stav vystřelil již po sedmnácti vteřinách třetiny hostující Jergl. Nejvěší šanci Brna měl ve třetí třetině Peter Mueller, kterého však vychytal skvělým zákrokem Jan Lukáš.

60:01

60:06
    Zaťovič s Muellerem drželi puk v útočném pásmu, nakonec z něj vybruslili a začínají opět od své branky.

61:06
    Ondrušek zkoušel najít spoluhráče na pravé tyčce, ale jeho pas byl příliš prudký.

61:53
    Karel Vejmelka drží šance Komety na vítězství v tomto utkání. Burian dlouho míchal pukem před brankou, nakonec vystřelil po ledě a brněnský mág v bráně zakročil betonem.

62:51
    Galvas projel po pravé straně hřiště k bráně a vystřelil na vzdálenější tyč, kterou minul.

63:34
    Bartejs předal puk Hruškovi a následně šel střídat, místo něho přišel Němec, který se rozjel po levém křídle a prověřil hostujícího brankáře.

64:14
    Kometa má velkou šanci na vstřelení branky. Ondrušek si jde sednout za vysokou hůl a Brno bude hrát do konce prodloužení přesilovou hru 4 na 3.

64:14
    Brňané ještě využívají oddechový čas na krátkou poradu.

64:22
    Po kombinaci Muellera, Němce a Holíka pálil domácí obránce, ale mířil přesně do středu brány.

64:58
    Mueller si vyžádal puk na středu hřiště a vystřelil zápěstím, jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. V nastavením čase měla více ze hry Olomouc, ovšem poslední minuta patřila Kometě, jež si vybojovala přesilovou hru, kterou však nevyužila. O zisku druhého bodu tak rozhodnou nájezdy.

Nájezdy začnou hostující hráči.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Ostřížek zkusil překonat bekhendem, Vejmelka zakročil bekhendem.

1. série
    1:0
    Silvester Kusko našel mezeru mezi betony.

2. série
    1:0
    Jergl střelou nedal.

2. série
    2:0
    Mueller střelou k tyči překonává Lukáše.