Motor ČB – Poruba 2011 0:4 (kon.) | Slavia – Benátky n/J 4:5 (1:2 po s.n.) | Přerov – Vsetín 2:4 (kon.)
Prostějov – Frýdek-M. 3:2 (3:0 po s.n.) | Kadaň – Litoměřice 1:2 (kon.) | Kladno – Třebíč 4:2 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 9:1 (kon.)
Rytíři Kladno
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 09.01.2019, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 44. kolo

Třebíč se již nedokázala v závěru zápasu dostat do nějakého náporu a Kladnu již nedělala žádný odpor. Celkově jsme mohli vidět zajímavý duel se šancemi na obou stranách. Favorit zápasu nakonec vítězí 4:2, avšak Třebíč nesehrála dnešní utkání vůbec špatně a snad trochu štěstíčka a mohlo se jít klidně i do prodloužení. (20:20:03)

57:57
    Kladno v plném počtu a zároveň vyhazuje puk do středního pásma.

57:18
    Třebíč už je nastěhovaná v pásmu a Kratochvíl měl šanci...následně rána Vágnera, Cikánek vyrazil.

56:52
    Třebíč si přihrává ve svém pásmu..Kladno vyčkává co provede.

56:22
    Icing Třebíče, které se zatím nedaří využít tuhle slibnou šanci k možnosti vstřelit kontaktní branku.

55:49
    Oddechový čas pro hosty.

55:49
    Nepříjemnost pro Kladno. Machač fauluje Střondalu a tohle bude za dvě minuty. Jasné podražení!
    55:09 Lukáš VÁGNER - 4:2

55:09
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Obrana Kladna nyní trochu dřímala a po přihrávce v poklidu zakončoval ze středu LUKÁŠ VÁGNER, který dává branku pod horní tyčku. No, ještě může být drama!

55:00
    Rovných pět minut nám zbývá do konce základní hrací doby.
    53:44 Jakub STRNAD - 4:1

53:44
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A je tu další branka Kladna. Prosazuje se kapitán JAKUB STRNAD, pro kterého je to patnáctá branka v letošní sezóně. Velkou práci odvedl Petr Vampola, který dobrou přihrávkou oslovil Strnada. Asistence: Petr Vampola a Ladislav Romančík.

52:46
    Dva na jednoho a Třebíč nedává snižující alias kontaktní branku! Šimon Szathmáry nedokázal ideálněji zamířit puk do branky. No, tomuto chlapíkovi není dnes střelecký přáno.

52:00
    Machač dobře hledal Vebera před brankou, ale prostor byl poměrně hodně zahuštěný a obrana Třebíče nakonec dostává puk do relativního bezpečí.

50:59
    Szathmáry se lehce dostal do útoku a dokázal vystřelit z pravé strany, Cikánek vyráží puk svou lapačkou.
    49:46 Jiří ŘÍHA - 3:1

49:46
    Kladno kombinovalo v pásmu a třebíčská čtveřice již byla poměrně unavená a JIŘÍ ŘÍHA dostal přihrávku na střed, odkud propálil Jekela v brance. No, a pro Říhu je to dnešní třetí branka v utkání a může zároveň slavit hattrick. Asistence: Petr Vampola.

48:50
    Kladno začala přesilovku před brankou Třebíče a kombinuje s pukem.

48:16
    Nedvídek hákuje a Kladno má slušnou šanci se dostat do dvoubrankového vedení.

48:11
    Na druhé straně ohrožoval branku Jekela Jelínek.

47:49
    Na druhé straně situace dva na dva a dobrá střela Szathmáryho!

47:22
    Romančík si chtěl zkusit útok, ale přes Psotu podél mantinelu neprošel.

46:45
    Střondalova přihrávka před branku, ale tam nebyl nikdo k zakončení.

46:11
    Zohorna chtěl oslovit Střondalu, který však byl obsazen Vampolou.

45:51
    Třebíč po vyhraném buly rychle přešla do protiútoku a dostala se do zakončení. Následuje komerční pauza.

45:47
    Icing Třebíče a Kladno se vrátí do útočného pásma.

44:25
    Omlouváme se opět za další technické problémy, které nás doprovází během celého zápasu. Kladno i nadále vede těsným rozdílem.

Ten se nakonec zvedá a bruslí po vlastních na střídačku. Václav Čejka byl ten, který tvrdě narazil Kružíka. Vylučovat se však nebude.

Nepříjemná situace, kdy po zákroku u mantinelu zůstal ležet Kružík.

42:24
    Zelingr se dostal do zajímavé střely...Kladno se udrželo v pásmu.

42:00
    Střondala se snažil napadat kladenské hráče, nakonec odchází střídat.

41:14
    Kladno opět vyhazuje a to už jsou v plném počtu. Tohle oslabení zvládli bez úhony.

40:33
    Brož si nabruslil do pásma a hledal někoho před brankou, puk jen proletěl do protějšího rohu.

40:01

Kladno se dokázalo ve druhé třetině jednou prosadit a po druhé třetině vedou těsným rozdílem. Mohli dát ještě jednu branku, ale Machač trefil pouze brankovou konstrukci. Třebíč se taktéž snaží, nicméně chybí jim trochu toho hokejového štěstíčka v zakončení.

40:00

39:13
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Šesták – 2 min., nedovolené bránění).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny a nyní se puk pohybuje z jedné strany na druhou bez střelby.

37:42
    Říha střílí, ale mimo. Zatím to hattrick není!

37:36
    Velká šance Kladna! Machač trefuje tyč z dorážky a následně připravenou hokejku Jekela! Kladno bylo blízko k další brance!

37:07
    Nakonec nemusel ničemu čelit a na druhé straně tři na tři, ale Machač nechal za sebou puk.

36:47
    Cikánek se musí mít na pozoru, neboť momentálně před ním operují hráčí Třebíče.

34:31
    Kratochvíl střílel, ale Kružík mu výborně blokoval hokejku a střela byla nepřesná.

34:13
    Přihrávka na Nováka, který o centimetry nedokázal zpracovat střílenou přihrávku.

33:32
    Machač za brankou Jekela, ale hned tři hráči Třebíče se na něj sesypali a ztrácí puk.

32:29
    Hra čtyři na čtyři nám nepřináší nic zajímavého a spíše se puk pohybuje ve středním pásmu.

30:56
    Po vyloučení kladenského hráče, konkrétně Redlicha, který je vyloučen za sekání, se nyní bude hrát čtyři na čtyři.
    30:32 Jiří ŘÍHA - 2:1

30:32
    Kladno po delší kombinaci dokázalo vsítit svou druhou branku, kdy se ke střele dostal JIŘÍ ŘÍHA a Kladno se ujímá vedení 2:1. Asistence: Jakub Strnad a Petr Vampola.

29:02
    No, a Veber není na střídačce a zamířil na šití. Doufejme, že to nebude nic vážného!

28:37
    Minuta a půl přesilovky je pryč a Kladno rozjíždí další útok od své branky.

28:06
    Třebíči se zatím daří velmi dobře šetřit čas. Nyní podržela Kladno u mantinelu v souboji o puk.

27:02
    Jan Süss zasáhl Vebera, který odchází s krvavým zraněním na střídačku. A to budou 2+2 minuty za vysokou hůl.

26:26
    Jekel po nahození přerušuje hru a následuje komerční pauza.

26:15
    A další šance Třebíče, kdy Cikánek pouze vyrazil puk.

25:10
    Psota na Nedvídka, který vyslal puk zpoza branky. Nedvídek z první trefil jen betony Cikánka. Cikánek v dané rychlosti vůbec nevěděl kde je puk a najednou jej uviděl na betonu! Velká šance Třebíče.

23:59
    Svedlund si nyní hodně dovolil a zpoza branky si nabruslil k pravé tyčce a snažil se zasunout puk. Jekel mu překazil tuto možnost. Následně se puk dostal na Hořavu, který mířil mezi betony Jekela, ale ten byl úspěšný.

23:15
    Vildumetz se dostal rychle do útoku, ten nedokázal přihrát. Odraženého puku se ujal Filip, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

22:44
    Kružík v dobré příležitosti, kdy se najednou objevil sám na pravém kruhu pro vhazování a Jekel dokázal jeho zakončení vyrazit do ochranné sítě.

22:10
    Závar před Jekelem, Redlich se snažil vehementně dorážet, nakonec Jekel má puk někde pod sebou.

21:55
    Kladno i nadále aktivní a po dalším nahození se Třebíč osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

20:39
    Kladno začala s útokem, zatím se nedostávají do nebezpečného zakončení.

20:01

V první třetině bylo Kladno aktivnějším týmem, ale jejich hru srážela častá vyloučení. Celkem třikrát museli hráči na trestnou lavici. Zato hosté hrají disciplinovaně. Domácí se prosadili jako první a Třebíč vyrovnala až v samotném závěru první třetiny, paradoxně v přesilové hře.

20:00
    19:41 Vladimír BROŽ - 1:1

19:41
    Třebíč nakonec využívá svou třetí přesilovku, kdy přišla střela ze střední vzdálenosti, kterou Cikánek vyrazil. Avšak před ním šikovně clonil VLADIMÍR BROŽ, který se otočil a dorazil přízemní střelou puk do branky. Asistence: Silvester Kusko a Lukáš Nedvídek.

18:11
    Krátce před koncem první třetiny je tu další vyloučení pro Kladno, nyní Strnad na dvě minuty za hrubost.

18:00
    Kladno se dostalo do rychlého útoku, avšak puk ztrácí za brankou Třebíče a ten provádí rychlý protiútok.

17:00
    Do konce první třetiny nám zbývají tři minuty, omlouváme se za momentální technické problémy, snažíme se je urychleně opravit!

14:54
    Domácí v plném počtu. Kladno zvládlo i své druhé oslabení bez úhony.

14:15
    Lukáš Vágner a jeho zakončení, Cikánek našel černou gumu ve své lapačce.

13:46
    Stále se hosté nemohou dostat na dostřel a to už mají minutu přesilovky pryč.

13:26
    Třebíči se úvod přesilovky vůbec nedaří a Kladnu se daří vyhodit puk.

12:54
    Další trest pro Kladno a nyní na trestnou lavici míří Hořava, který je potrestán dvěma minutami za hákování.

12:12
    Jan Süss hledal spoluhráče před brankou Kladna, ale nenašel tam nikoho v dresu Třebíče a Kladno zahajuje protiútok.

11:32
    Další přerušení hry, kdy kotouč končí mimo mantinely.

10:40
    Po závaru před brankou Kladna zasahuje Cikánek, nakonec se branka dostala mimo své postavení a hra je přerušena.
    07:51 Jiří ŘÍHA - 1:0

07:51
    Kladno jako první otevírá skóre dnešního zápasu. Autorem branky je JIŘÍ ŘÍHA. Asistence: Patrik Machač a Ladislav Zikmund.

06:49
    Kladno se dostalo do kombinace, ale nakonec se jim nepodařilo vyslat žádný střelecký pokus směrem na branku Jekela.

05:30
    Zakázané uvolnění Kladna a Třebíč bude vhazovat před Cikánkem.

04:57
    Vampola přihrával na Kružíka, který nebyl v ideální střelecké pozici, přesto to zkusil, ale puk míří mimo branku.

04:39

04:19
    Cikánek úspěšně vyrazil nahození od modré čáry k rohu mantinelu.

03:43
    Minuta přesilovky je pryč a Třebíč od své branky rozjíždí další útok.

03:11
    Po vhazování se Kladnu podařilo vyhodit až za branku Jekla.

03:01
    Nash má puk, který poslal do středního pásma, kde jej zachytil Nedvídek, který se dostal do ofsajdu a je pískáno.

02:39
    První oslabení Kladna a Redlich pyká za vysokou hůl.

02:24
    Třebíč ztrácí puk a Kaut vyváží puk. Následně se do šance dostal Redlich, který minul klec.

02:00
    Kladenští dostávají puk ze své třetiny, ale bez puku na svých čepelích. Třebíč zahajuje další útok.

01:24
    Psota přihrával mezi kruhy na Nedvídka a Cikánek poprvé v ostřejším zákroku.

00:56
    Jakub Strnad prověřil Jekela v brance a z úhlu zkoušel dát první branku zápasu. Jekel si pohlídal svou pravou tyčku.

00:14
    Začátek zápasu nám přináší ofsajd Třebíče. Vhazování ve středním pásmu.

00:01

Třebíč se stejným počtem odehraných zápasů bojuje o postupové pozice do vyřazovacích bojů. Se šedesáti body jsou hráči Horácké Slavie na devátém místě. Rozdíl mezi sedmým a desátým místem je pouze o jeden bod.

V novém roce Třebíč bojovala zuby nehty proti jihočeskému Motoru. Vyrovnané utkání 3:3 musely rozhodnout až samostatné nájezdy, které se protáhly až do čtrnácté série, v níž byly úspěšnější Budějovice. Nájezdy Třebíči nevyšly ani v Prostějově, kde podlehla 2:1. Tříbodový zisk Horácká Slavia zaznamenala v posledním utkání proti Kadani, kterou porazila těsným výsledkem 4:3.

Po zaokrouhlených čtyřiceti zápasech a poslední výhrou se Rytíři vrátili zpět na druhé místo tabulky, o které se přetahují se stejným počtem bodů se Vsetínem.

V prvním zápase letošního roku Kladno nezvládlo závěr v zápase s Havířovem. Přetahovanou nakonec rozhodli hosté pár minut před závěrečnou sirénou. Do posledního utkání v Ústí nevstoupilo Kladno zrovna skvěle. Po skvělém výkonu Aleše Stezky vedli hráči Slovanu po dvaatřiceti minutích už o dvě branky. Kontaktní branku vstřelil od modré Jiří Říha, jehož střelu neprůstřelný Stezka lehce podcenil. Ve třetí části Kladno dokonalo obrat a zvítězilo těsně 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 8. J. Říha (Machač, Zikmund), 31. J. Říha (J. Strnad, Vampola), 50. J. Říha (Vampola), 54. J. Strnad (Vampola, Romančík) – 20. Vl. Brož (Kusko, Nedvídek), 56. L. Vágner

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – P. Hořava, Veber, Nash, Zelingr, J. Říha, Šesták, Romančík – Svedlund, Machač, Zikmund – T. Kaut, Redlich, Vildumetz – Vampola, Kružík, Jelínek – Filip, Kubík, J. Strnad.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – V. Čejka, Furch, Vl. Brož, Nedbal, Bilčík, L. Vágner, Szathmáry – M. Novák, Malec, Paták – Nedvídek, Kusko, P. Kratochvíl – Tadeáš Král, Vodný, Střondala – Psota, Süss, R. Zohorna.

Rozhodčí: Michal Děděk, Jakub Šindel – Jan Gabriel, Jakub Zmeškal